Viss kas no Buma !

Bori- naži -cope -drope Viss ko sirds vēlas
Redz,ja aizliegt,tad vno visām pusēm saprātīgi.
Jo pagaidām aizliegums ir uz vieniem vārtiem,t.i. tikai makšķerniekiem un tas tomēr nav normāli.
Mūsu valstī jau tā to aizliegumu pietiek.
Pirmdienās nekad nebraucu uz Rīgu,jo brauc aptuveni kā pa lielu cietumu,kur policisti vaktē uz katra bstūra....
Es arī padomaju par to Bumu,D
Sakam ar zanderīšiem un pabeidzām ar kuij viņ zin ko.
Bet atmiņas,tomēr ir forša lieta,tas ir vienīgais ko mums nevar atņemt.....
19.marts 2020, 19:43 | links
 
Nuu,turēt savu laivu tais laikos vispār bija ekskluzīva lieta,par ko tik varēju pasapņot..Toreiz tik uzrotīja bikšeles un brida iekšā līdz pat oriņiem..Ne jau pie Tallinka,protams...:) Eehh...
19.marts 2020, 19:42 | links
 
Tieši tã! Vai cienijamais bodnieks Zarãzijs ir copéjis nu teiksim Plavinu krãtuvé devindesmitajos?)))
Tad varétu salídzinãt)))

willijs, 19.marts 2020, 18:58


Es varu salīdzināt tikai to, kas noticis apmēram pēdējos 17 gadus, kopš aktīvi copēju, "bodnieks" gan esmu tikai 5 :)
Nezinu par seno zaļāko zāli un zilākajām debesīm, mana pieredze ir tas, ka pašam paliekot lielākai sajēgai par copi, šo gadu laikā rezultāti tikai uzlabojas, a vot "rijīgums" tikai samazinās. Fakts... Loģiski, ka salīdzinot ar Ulmaņa vai LPSR laikiem zivju ir mazāk, vienkārši tauta kļuvusi mobilāka, taču kopš 90-to bezpreģela, manuprāt situācija kļuvus tikai labāka, gan zivju ziņā, gan tajā, jas notiek cilvēku galvās.

Godīgi negribas vairs piesārņot Buma tēmu, bet nu nobeigumā tomēr vēlos pajautā...
Veči mēs jocīgi esam un mazohisti? Prasīt varai sev speciāli aizliegt, ierobežot utt? Jūs kaut kādā citā hobijā to esat dzirdējuši? Kaut vai lai mednieki prasītu lai liegumus pagarina un licencēt vairāk sugas? Viņi paši lietas savā mežā un galvās sakārto... Un izdodas...
19.marts 2020, 19:37 | links
 
A,vot es iebridu jūrā,pastāvēju uz kāda akmeņa un pusi kulītes ar asariem.
Arī ar bambusa kātu.
A,tagad,bambusa kāts in Japan skaitās ekskluzīva manta(spinings).Pats esmu redzējis,kad tur biju.Padomāju,vo blj...
Kad fāteris nopirka gumijas laivu,to melno pa 80Rub,biju karalis starp vietējiem puikām jau.
Visiem jau nebija.
Citi uzpumpēja Belarus kameru un copēja.
19.marts 2020, 19:33 | links
 
Mož arī Sniega cilvēku iekš SWE ir saticis...
Davaij,raskalivaisja,ko redzēji.
19.marts 2020, 19:29 | links
 
A bija zajebis...) Kad sāku copēt ,man bija tik 5 gadiņi.Es dzīvoju Vecrīgā pie preža pils.Aizskrēju ar divpusmīgu bambusa makšķerīti uz Daugavu,kur tagadiņ Tallink prāmji stāv,saķēru pilnu kuli ar asarīšiem,raudiņām un plicēniem un tecēju uz mājiņām...Māmiņa gan man vēlāk piekodināja,nenes mājās tās zives,viņas pēc mazuta smitd...:D Tā arī bija,pa Daugavu mazuta plankumi peldēja...Padomju ekanomika,kā nekā...:DD
19.marts 2020, 19:28 | links
 
Puiķi,es makšerēju jau no 1962 gada..:DDD

Malgomajfisk, 19.marts 2020, 19:13


Nju,Toņonkul,Tu dajoš...cik tonnas zivju būsi nobendējis.
Es tik 1 gadu agrāk piedzimu,D
19.marts 2020, 19:25 | links
 
Puiķi,es makšerēju jau no 1962 gada..:DDD

Malgomajfisk, 19.marts 2020, 19:13

jopcik!:)ta jau tu vēl torozaurus redzēji!!!tie ar kaut kur pazuda!:)
19.marts 2020, 19:18 | links
 
Malgomajfisk [19.03.20]: Puiķi,es makšerēju jau no 1962 gada..:DDD
Nu tad pastãsti puikiem kã bija)))
19.marts 2020, 19:18 | links
 
Puiķi,es makšerēju jau no 1962 gada..:DDD
19.marts 2020, 19:13 | links
 
Willijs pareizi pieminēja par 90iem.
Es tajā laikā nebiju iesācis zandartus ķert.
Ir no vietējiem,kas zina stāstīt,kas tad tur bija.....
A,Willijs pieder pie labākajiem makšķerniekiem
19.marts 2020, 19:07 | links
 
Es visu mūžu esmu bijis saistīts ar laukiem un redzot to kas notiek šasmīgi domāt...ja zemnieks jūt ka raža nonogatavosies uzlaiž RAUNDAPU...pēc divām nedēļām nokuļ...un šo indi mēs ēdam...
Vispār jau uz šodienu vairs nekas nav tīrs...viss modificēts...nekas nav lauksaimniecībā ekoloģiski tīrs jau gadus 20...
19.marts 2020, 19:06 | links
 
Malgomajfisk [19.03.20]: Izskaldīt var mierīgi,to tik jūt tie copmaņi,kas copē vismaz 30-40 gadiņus... Zarāzijs salīdzinoši vēl ir zaļš copmanis,viņš to vēl nejūt,arī biznesa intereses dara savu...I Ālandi tika paskaldīti,i Zviedros vietām jūtams kritums,kur mūsbāliņi pāri ir gājuši..:)
Tieši tã! Vai cienijamais bodnieks Zarãzijs ir copéjis nu teiksim Plavinu krãtuvé devindesmitajos?)))
Tad varétu salídzinãt)))
19.marts 2020, 18:58 | links
 
3 kubikmetru smago frakciju pārvēta ūdenī...sūdi pazuda...
ĶERSIM VĒL TO KAS TAI ŪDENĪ DZĪVO...
DRĪZ NEKAS NEDZĪVOS...

sirmaiss, 19.marts 2020, 18:49[/quote]

No kuģiem arī piedirsa.No viena pasažieru prāmja,kas tur tik nenāca.
Tagad ir stingrāk gan.Visi ūdeņi ir jānodod(bilge waters,sewage w.).
Baltijas jūrai nav forša savienokuma ar okeānu,kur tā varētu izskaloties.....
19.marts 2020, 18:56 | links
 
Par visādām ķimijām,kas ir nogremdētas kara laikā un pēc kara ,piekrītu.
Mencām bija valējas pūtis pie Liepājas tālajā 1985.gadā.
Zinātnieki teica,ka luči aprija mencu ikrus.
Pazuda rī luči,jo lika tralī spec. linumu ar mazām acīm,lai iztīrītu visu pa tīro.Vajadzēju uz lapsu fermām,mēslojumam,utt.
Pēc tam,kad visa šī herņa beidzās,varēja jau arī lucīšus vairāk dabūt.
Asarus izvejo,pārdod igauņiem,pat uz Vāciju.Poh,ka tik nauda.
A,sīkie zandartiņi ir nopērkami pie Mangaļsalas zvejniekiem arī tagad.
Tā,viss vienkārši.
Vimbas īsti nevar salīdzināt ar zandartu.Tās vēl varētu salīdzināt ar raudiņām,kas ir vairumā.
Ja nebūtu višādu sūda tīklu arī vimbu būtu vairāk.
Vimbas bija pie Klidziņas,vēl atceros tos laikus.
Uzbūvēja Rīgas Hes un naffff.Zivju ceļa nav.
Acīmredzot Ķeguma Hes zivju ceļš bija tomār srādājošs.
19.marts 2020, 18:52 | links
 
zaraza [19.03.20]: Zini ko! Ir Tãds indiešu gudrais - Nãdirss saucas!
Pats ljoti labi zini ko dara entãs laivas Daugava maija ménesí!!! Dafai neizliksimies par Idiotiem!)))
Tjipa es jau neko! Tikai pavilkšu mazliet un viss!

willijs, 19.marts 2020, 18:16

Un ko dara n-tie copamņi pašlaik? Ķer vimbas ejošas uz nārstu. un nevienu tas nešokē, jo to tak pietiek... Attiecīgi ar kaut kādu ētiku un dabas aizsardzību nekāda sakara...Tad varbūt vajag tiekties uz to, lai PIETIKTU arī zandartu, lašu, līdaku un citu zivju, lai varētu tās copēt cauru gadu, gan no laivas, gan krasta, gan ar makšķeri, gan spiningu,da kaut ar šķēpu... Tas varētu būt visrsmērķis...
To kã ir ar uzraudzíbu un kontroli més zinãm! Ar atražošanu ir vél bédígãk!!!
Tãds vienkãršs pasãkums kã tiešãm atražot un ielaist zivis(ne uz papíra) valstiskã límení ar uzraudzíbu varétu likt neníkulot viesu namiem un priecét arí citu valstu coomanus!
Vienkãrši ielaist tãs zivis nevis tupa nopí.... naudinas! Nu tã kaut kã!
P. S. Jús tiešãm ticat ka virs hesiem ir ielaisti ntie túkstoši mazulu???
Kur vini ir? Sami izrija)))
19.marts 2020, 18:50 | links
 
Gribu tik pastāstīt vienu ļoti būtisku lietu kas ļoti ietekmē visas ūdenstilpnes kurās ieplūst attīrīšanu ūdeņi...
Atīrīšanās lieto baktērijas un tās ir tik nežēlīgas ka iznīcina visu dzīvo ūdenskrātuvēs...
Paskatiet kas notiek Baltijas jūrā...butes ar katru gadu kārnākas paliek...arī reņģes ir ar plānām miesām...mikroflora tiek iznīcināta un barības bāzes nav...
Otra lieta ir no laukiem ieplūstošās indes...
Viss tiek iznīcināts mākslīgi...nekas jau nav spējīgs ataugt...zivju mazuļi iet bojā jau pēc nārsta...nav jau ūdenī mikroorganismi...
Stāstu to tāpēc ka pats piedzīvoju to ko dara baktērija mājas attīršanas iekārtā...24 stundās maza 500 ml pudelīte 3 kubikmetru smago frakciju pārvēta ūdenī...sūdi pazuda...
ĶERSIM VĒL TO KAS TAI ŪDENĪ DZĪVO...
DRĪZ NEKAS NEDZĪVOS...
19.marts 2020, 18:49 | links
 
Izskaldīt var mierīgi,to tik jūt tie copmaņi,kas copē vismaz 30-40 gadiņus... Zarāzijs salīdzinoši vēl ir zaļš copmanis,viņš to vēl nejūt,arī biznesa intereses dara savu...I Ālandi tika paskaldīti,i Zviedros vietām jūtams kritums,kur mūsbāliņi pāri ir gājuši..:)
19.marts 2020, 18:47 | links
 
Vot,tā izskaldijām Atlantijas okeāna vienu nelielu daļu.
Drīz būs beigas arī mūsu Baltijas jūrai,jo asaru trūkumu jau redzam laikam gadus 3 jau.
Tā mierīgi....

DSV, 19.marts 2020, 18:32


Nu rūpnieciski ar nopietnu tehniku var, bez šaubām... BET arī galīgi nav zvanīts, ka izskaldījāt tieši jūs, nevis piesārņojums vai vēl kas...

Tāpat par Baltijas jūru... Jā, zivju kļust mazāk, bet vai tam ir reāls sakars ar nozveju to pateikt grūti... Varbūt banāli invazīvie jūras bullīši ikrus noēd, varbūt roņu polulācija nu un, protams, vispār neviens īsti nezin kas tur kara laikā nogrimis un kad nāks vaļā...
19.marts 2020, 18:43 | links
 
Ir zives kuras vertiba un garsa tikai pirmsnarsta perioda,teiksim Vimba. Zandartam cauru gadu. Vimbas pec narsta kad veljas atpakalj melna , kalsna,neveina nevajadziga.
19.marts 2020, 18:38 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager