Slieku audzēšana

Kalifornijas sarkanās sliekas, audzēšanas īpatnības, problēmas un risinājumi
sencītis ar auzdēja - liekam lielā kastē iekšā ar caurumiem apakšā un zemi saberamlīdz pusei, un tad visu laiku liek virsū kompostu, - sliekas lien uz augšu leņām un pārstrādā visu, apakšā pa caurumiem birs pats labākais mēslojums kādu var iedomāties :D baigi žiperīgās, patīk man viņas uz āķi, bet ātri iztek visa sula ārā no viņām :)
25.jūlijs 2011, 23:01 | links
 
Draugs atveda kalifornijas sliekas apmēram 1kg,un teica audzē kas un kā nekādas sajēgas,varbūt kāds var pastāstīt kur palasīt info par viņām.
25.jūlijs 2011, 22:48 | links
 
Pardod sarkanās kalifornijas sliekas gan vairumā,gan mazumā.Ļoti labas makšķerēšanai-pats arī ar tām ķeru.Esmu ļoti apmierināts un atsauksmes arī no draugiem esmu dzirdējis tikai tās pašas labākās. Telefons-28386402 Ingars
20.jūlijs 2011, 17:51 | links
 
Pirmās sliekas pirkām uz svaru un diezgan ilgi mocījāmies ,kamēr pieradinājām pie savas barības ,kaut arī proporcionāli jaucām barību kā mācīja pārdevēji ,te mums viņas līda ārā no kastēm ,te bēga ,te mira ... Nākamās 10 kastes nopirkām no cita audzētāja kastēs ar jau viņa doto barību un vispār nekādu stresu neizjutām -pamazām ik pa 3-4 dienām pielikām savu barību un liekas nemanot pierada jaunajā vidē un pie mūsu barības . Tā kā tādiem ,kas sāk šo nodarbi ieteiktu pirkt sliekas jau sagatavotās kastēs ar barību ,mazāk stresa sliekām un pašiem !:)
5.jūnijs 2011, 12:11 | links
 
Varbūt kāds zin kur var naktstārpus iegādāties Rīgā? Veikalā it kā ir tikai mazās sliekas un baltie?
31.maijs 2011, 20:48 | links
 
Nakts tārpi= lietus tārpi = дождевые черви.
22.maijs 2011, 17:27 | links
 
kur var atrast lietus tarpus?
22.maijs 2011, 17:14 | links
 
Upic tumsā pēc lietus piemājas (var arī parkos) zālājā, sakņu dārzā utml.
19.maijs 2011, 09:12 | links
 
Kur vislabāk meklēt naktstārpus, un kad?
Tumsā, lietū?
19.maijs 2011, 09:09 | links
 
Sūnas vajag noteikti un mitras, apakšā velēnu bet ne vienā gabalā - sapluinītu, savādāk pašam būs grūtības pēc tam izdabūt no tā velēnu kušķa ārā. Mukt sevišķi prom nemūk kā sarkanās sliekas, es neko virsū neliku, pagrabā visu ziemu nostāv, tik jāpārlasa beigtās.
8.aprīlis 2011, 15:58 | links
 
Spainī ar elpojošu vāku. Velēnu iekšā. Vai miklas sūnas. Miklumu vajag, slapjumu nē.:)
8.aprīlis 2011, 15:50 | links
 
Es salasīju nedaudz naktstārpus. Kā viņus ilgāk uzglabāt,lai būtu dzīvi,jo uz copi pagaidām nav vērts iet.
8.aprīlis 2011, 15:46 | links
 
guntarskl
Ar mazo sarkano slieku saglabāšanu nav nekādas problēmas -ieliek melnzemi-trūdus spainī un pagrabā iekšā, bet naktstārpus gan neizdodas ilgi saglabāt kvalitatīvus, īsti nesaprotu, kas ir par vainu. Varbūt pastāsti sīkāk par nakstārpiem.....
8.aprīlis 2011, 15:19 | links
 
Guntar,tak nedomāju,ka Tu kko jauc,es tik tā pajautāju,parcik personīgi pazīsti Pulturu:)))
Piekrītu,ka mūsu pašu sūdu tārpiņi,nakteņi un zilgalvas ir labāki,bet,gadās kā šoziem man sanāca:rudenī aukstumā,vējā,cīnoties ar puņķiem,sūri grūti salasīju sūdu čupā tārpiņus,lielā spainī ar sūdiņiem kopā un pagrabā iekšā,gaidu stintes.Stintēs nebiju,bet martā priecīgs taisījos uz Usmu pēc lielajiem asariem,pie sevis lepni nodomāju,nu gan savilkšu ar saviem sūdu tārpiņiem,kātad,kas tev deva,visi mani tārpeļi nezinkāpēc bija atstiepuši pekas.Nu lūk,šādos gadījumos tomēr nebūtu slikti ieiet savā slieku ražotnē un pagrābt svaigus,dzīvelīgus tārpeļus.
7.aprīlis 2011, 21:27 | links
 
:))) Jūs ko, domājat, ka es jums biznesu gribu jaukt!!:))) Prātā nenāk:)
Kilka pareizi saka, kur lai vidējais eiropietis tiek pie mēslu slieciņām??? Tur kūcmēslu nav, tikai virca, lielos toveros:))
7.aprīlis 2011, 21:05 | links
 
Nu nez par Kalifornietēm - man personīgi nepatīk. Es copei pārsvarā izmantoju 2 veidu sliekas - mazās, kustīgās mēslu sliekas un naktstārpus. Lai es par sliekām naudu maksātu? Pagaidām nav probļem dabūt, paārdos pa mēslu kaudzi, pielasu kārtīgu spaini vai arī naktī ar bateriju pastaigāju - interesants process.
7.aprīlis 2011, 19:38 | links
 
Pastāstīju tikai nelielu daļu no visa,kas jāzina.Vēl varu pastāstīt,kā tiek audzēti siltajā sezonā,bet uz ziemu ieziemo lecektīs vai stirpās.Kā organizē audzēšanu lielās kastēs,mazās plastmasas kastēs,uz galdiem,sadalot pa joslām.Kā atdala sliekas no humusa.Kā nogatavina humusu līdz vajadzīgajai kondīcijai.Atšķirības starp Dendrobeni un Kalifornieti kopšanas ziņā.Tas aizņemtu daudz vietas,vai visiem to vajag?Ja kādam interesē,rakstat individuāli,pastāstīšu,cik šobrīd pats zinu.
7.aprīlis 2011, 19:12 | links
 
vispaar man patiik dzelzstaarpi,tas gaishas sliekas..neviens kjisis nevar nopluiniit:))))))))))))))))
7.aprīlis 2011, 14:35 | links
 
zacep
Interesanti palasīties, biohumusa ražošana un/vai slieku audzēšana ir forša un vajadzīga lieta.
Bet dendrobena priekš copes vienalga ir sūc ;)
Lai tā Europa dara ko grib, bet viņi īsto, sulīgo un smaržīgo mēslu slieku nav dzīvē redzējuši un nezin, kas tas ir.
Tur jau ir tā lieta, ka humusa/slieku ražošana ir balstīta uz sliekas spēju ātri rīt un vairoties, nevis tās kvalitāti no copes viedokļa.
Aizvestu mūsu foršās strīpainās mēslu slieciņas, tās ārzemju zivis rindās stātos, lai tik tiktu pie feinās zacītes! :)))
7.aprīlis 2011, 14:32 | links
 
Zacep,noderīgi. Slieku tēma ir aktuala pēdējā laikā, kā ekoloģiskā biznesa sastāvdaļa,tāpat kā gliemeži utt.Varbūt kādam censonim tas būs atspēriena punkts,ko?;)
7.aprīlis 2011, 14:21 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager