Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Jaunākie komentāri

Seko līdzi

RSS barotne
Seko līdzi jaunākajiem CopesLietas.lv biedru rakstiem sev ērtā veidā izmantojot RSS barotni.
Zemkopības ministrija | 16.novembris 2016, 21:42 | 1 komentārs | 2194 skatījumi

Apstiprināts zivju resursu mākslīgās atražošanas plāns

Trešdien, 16. novembrī, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto Zivju resursu mākslīgās atražošanas plānu 2017.–2020. gadam. Plāna mērķis ir nodrošināt ilgtspējīgi izmantojamus un daudzveidīgus publiski pieejamo iekšējo ūdeņu zivju resursus Latvijā.

Plāns paredz zivju resursu mākslīgo atražošanu, zivju nārsta vietu atjaunošanu un dzīvotņu uzlabošanu, šo pasākumu zinātnisko uzraudzību, novērtējumu un ieteikumus to pilnveidošanai. Minētie pasākumi sekmēs zivsaimnieciski izmantojamo zivju resursu ilgtspēju un daudzveidību Latvijas publiski izmantojamos ūdeņos, kā arī mazinās antropogēnās ietekmes radītos zaudējumus. Tāpat plāns paredz zušu krājumu pārvaldību – zušu resursu papildināšanu un monitoringu, kas nodrošinās 2009.–2016. gadā īstenoto pasākumu pēctecību un ilgtspēju.

Paredzams, ka, īstenojot zivju resursu mākslīgās atražošanas plānu, palielināsies iekšējo ūdeņu, Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes ūdeņu zivsaimnieciski nozīmīgie zivju resursi. Tiks radīti labvēlīgi apstākļi makšķerēšanai, vēžošanai, zemūdens medībām, uzņēmējdarbībai zvejniecībā un zivkopībā, tūrisma attīstībai, kā arī citās jomās, kas saistītas ar reģionālo attīstību. Tāpat tiks saglabāta ihtiofaunas bioloģiskā daudzveidība un nodrošināta zivju resursu dzīvotņu uzlabošana un nārsta vietu atjaunošana.

Kopumā ik gadu Latvijas iekšējos publiski pieejamos ūdeņus plānots papildināt ar vismaz 15 milj. zivju kāpuru, mazuļu un smoltu, kā arī vēžu mazuļu un nēģu kāpuru.

Plašāka informācija par Ministru kabineta (MK) rīkojuma projektu "Par Zivju resursu mākslīgās atražošanas plānu 2017.–2020. gadam" pieejama MK tīmekļvietnē.

 
 
Novērtē rakstu:
  • Vērtējums ir 5 no 5
(2 balsis) - lai vērtētu, nepieciešams reģistrēties
[1] Komentāri | dilst | aug
 
Forelpuikas

Es esmu pozitīvs puika. Un šis priecē :)))) Bet smird pēc nozvejas ar tīkliem :D

17.11.16 Atbildēt | Ziņot 0
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager