Makšķerniek, tavs viedoklis ir nepieciešams

Nepieciešams viedoklis lai noskaidrotu vai pašiem makšķerniekiem interēsē, ka viņu tiesības tiek aizstāvētas atbilstoši maksēķernieku skaitam un valstī ieguldītiem līdzekļiem.
Jautājums - vai organizācija, kura grib, lai padomē (kura lems ar ūdeņiem saistītas lietas) vienādas tiesības būtu visiem un vēršas pret makšķerniekiem, kuri cenšas panākt, lai makšķerniekiem būtu lielākas tiesības (teikšana), var pārstāvēt makšķernieku intereses?

Paskaidrojums: briest vienas padomes izveidošanās. Ja padome izveidosies, kā tas izskatās uz doto brīdi, (pēc manām domām) makšķerēšanas aizlieguma pagarinājums lašupēs izskatīsies pēc maza bērna blēņu sekām. Tāpēc Jūsu viedoklis ir nepieciešams, jo ir iespēja reaģēt tagad, nevis tad, kad viss jau ir beidzies. Vairāk blogā "Vadu zvejas tīkotāji un zemūdens mednieki izstrādās makšķerēšanas noteikumus." un tur izvietotajā saitē.

Klusējot Jūs atbalstiet tos, kuri uzskata, ka 150 000 makšķernieku, kas valstī apgroza vairāk naudas kā citi ar ūdeņiem un to resursu izmantošanu saistītie kopā ņemot, šajā valstī ir nekas, un nav pelnījuši, ka viņu intereses tiek nopietni ņemtas vērā.
16.septembris 2012, 15:49 | links
 
Copmaņiem nekāda teikšana nebija un nebūs ,maksā savu gada nodevu un baro slaucējus.Visi tikai gudri runā ka jātaupa priekš nākamām paaudzēm zivju resursi,jautājums kādām paaudzēm .Es savā bērnībā nedrīkstēju ķert ne nēģus ne lašus ,tagad jau mani mazbērni makšķerē un arī nedrīkst ,nekas nemainās priekš ierindas copmaņa ,mēs esam priekš tā lai kāstu no mums naudu.
17.septembris 2012, 10:47 | links
 
kutis, pareizi, agraak arii bija dazhaadi liegumi un varbuut pat vairaak - teiksim ljoti daudzos ezeros vareja makshkjereet tikai DOSAAF biedri, taa bija, ir un buus, ka ir izredzeetie, kuri var visu, un tiek pakaartots vinju intereseem..
17.septembris 2012, 11:05 | links
 
lai kāds no EM parēķina cik naudas valsts nodokļos saņem no: makšķerēšanas lietu veikaliem, makšķerlietu ražotājiem (piemēram AGAT), arī makšķerēšanas karšu izgatavotājiem :). Lai parēķina cik cilvēki nodarbināti šai jomā: pārdevēji, loģistika utt. Cik daudziem ir patstāvīgs darbs samaksāts darba devēja un soc nodoklis. Cik pensionāri tiek uzturēti...

Pretīm lai paņem: cik naudas ienāk no zvejas rīku limitiem IEKŠĒJOS ūdeņos, cik daudz nodokļos no pārdotā zivju(Latvijās ezeros un upēs noķertās) daudzuma :D, cik daudz cilvēku oficiāli strādā IEKŠĒJOS ūdeņos zvejojošās firmās. Cik daudz par viņiem maksā darba devējs nodokli:DDD Murdu un vadu projektu bīda bijušais ments Dančausks (STAĢIS1), I.K. no Rīgas un Ē.U. no Liepājas :D Runa ir par atsevišķu cilvēku biznesu. Zemūdens medības nekomentēšu, pietiek ar to precedentu no vieniem mačiem, kur protokolā zemmēra līdakas bija.
17.septembris 2012, 11:23 | links
 
Vai tad nav vienkāršāk valstiskā līmenī ar esošajiem resursiem pacilāt jautājumu, lai vismaz kaimiņu valstīs būtu vienoti un vienādi makšķerēšanas likumi !? Lai aizbraucot uz Igauņiem vai tepat uz Lietuvu makšķerniekam nav jāņem līdzi tūlks, kas pārtūlkos viņu makšķerēšanas noteikumus, ministru kabineta noteikumus un kuģošanas noteikumus iekšējos ūdeņos ?
Lietuvā piemēram ir atļauts makšķerēt ar 3 kātiem un ar 2 āķiem uz katru kātu. Pie mums tur pretī drīkst ar diviem kātiem un 3 āķiem uz katru kātu.
Sākumā varbūt liksies, nu un kas !? Kopējais āķu skaits taču ir vienāds ! Bet tā būtiskā atšķirība ir tā, ka ar 3 kātiem tu vari iemest 3 vietās un tas palielina iespēju noķert zivi bet ar 2 kātiem un 3 āķiem uz katru kātu, tas salīdzinājumā ar iepriekš minēto, palielina iespējas noķert mazāk, vai nenoķert neko.
Raugoties no likumdevēju viedokļa, pilnīgs pofigs, noķer kāds kautko vai nenoķer, galvenais ir izdot savdabīgus likumus lai pēc laiciņa atbildīgām komisijām būtu ko pārskatīt un pieņemt labojumus, lai tiem kuri sēž un deldē pakaļas par nodokļu maksātāju naudu, katru dienu būtu garantēts darbs.
Un morāle visam ir tāda, ja kāds tiešām kautko gribētu šai valstī sakārtot, tad sāktu ar to, ka aizbrauktu pieredzes apmaiņā uz tādu valsti, kur šīs lietas ir izsenis jau savestas kārtībā, izstrādātu vienotu likumprojektu ar grozijumiem atbilstoši Latvijas vajadzībām un zivju sugām, iesniegtu to saeimā un lieta būtu darīta. Tikai kam tas ir vajadzīgs, ja uz to nevar ilgstoši un labi nopelnīt !?
18.septembris 2012, 13:28 | links
 
zvaigzne, kutis, pilnīgi piekrītu ka visa sistēma iet uz to lai makšķerēt varētu tikai daži izredzēto klubi. šogad čangalija saskāros ar prihvatizētajiem ezeriem -čaļiem baigi patīkas ka var ieskriet uz 2 st un savilkt pilnu kuli ar zivīm kas te pierīgas copmanīšiem liktos mūža fantazijas loms. Un skaidrs ka citus tur klat laiž nelabprāt. Protams man ar patiktos būt elites klubiņa , kas ekskluzīvi drīkst copēt piemēram lielupē vai daugavā pie ostas, bet kad braucu tad zinu ka lila zifs skries pati laivā.

Patiesībā man ir pofiks , man ir pieeja personīūgajiem ezeriem un varu arī būt elitārajos klubos kam būs tiesības šņakerēt pa visām aizliegtajām upēm jebkura laikā. Bet man riebjas šī sistēma, tapēc ja kāds kaut ko var mainīt es par.

Bet kā tu reāli domā to darīt ? Te jau bija MRK un 2 gadus atpakaļ notika burbuļošana ne pa jokam, galvenais "sliktais" toreiz bija Stikuts vai ka viņu tur. Nu un kas ir noticis ? Kur ir visi aktīvisti ? Pat forumā vairāk neparādas. Pie tam ir tak MOSP. Tur cik zinu darbojas vsop & co , puišī tak kaut ko dara. Kas tad vēl vajadzīgs ?
18.septembris 2012, 16:02 | links
 
Duglas
MRK ir sava mājas lapa,kurā tad ari visu apspriežam.Vajadzības gadijumos sasaucam sapulci un izrunājamies no sirds.Šis topiks tika pasniegts lielajam vairumam makšķernieku,kuri itkā visam seko bet savas domas neizsaka.
Esiet tik laipni un padomājiet,ar ko tas viss var beigties.Zvaigzne pareizi teica par tiem bērna šļupstiem.
:)
18.septembris 2012, 16:26 | links
 
urmas, ģela ir jasna. Tiko diskoverēju , ka MRK ir savs HP, vairāk glupus jaut. neprosīšu
18.septembris 2012, 18:38 | links
 
Duglas
Nevienam nav liegts izteikt savu viedokli,lai kāds ari tas būtu.:)
Tāpēc jau ari tiek uzdoti jautājumi,lai sajemtu atbildi.:)
18.septembris 2012, 19:14 | links
 
To veliks!Raugoties no likumdevēju viedokļa, pilnīgs pofigs, noķer kāds kautko vai nenoķer, galvenais ir izdot savdabīgus likumus lai pēc laiciņa atbildīgām komisijām būtu ko pārskatīt un pieņemt labojumus, lai tiem kuri sēž un deldē pakaļas par nodokļu maksātāju naudu, katru dienu būtu garantēts darbs.
Un morāle visam ir tāda, ja kāds tiešām kautko gribētu šai valstī sakārtot, tad sāktu ar to, ka aizbrauktu pieredzes apmaiņā uz tādu valsti, kur šīs lietas ir izsenis jau savestas kārtībā, izstrādātu vienotu likumprojektu ar grozijumiem atbilstoši Latvijas vajadzībām un zivju sugām, iesniegtu to saeimā un lieta būtu darīta.;Reiz man nocitēja vienu saeimas komisijas sēdes saturu...karoče...fināla teksts:,,ai pieņemsim,a pēc tam jau redzēs,gan jau tiksim galā".Un vēl ar to gudro galvu runājot uzzināju,ka pasaules praksē ir bijuši gadījumi,kad valsts vadību atlaiž un paņem cilvēkus,kuri par bargu naudu,tobiš,kuru pirms tam saņem valdība,saved visu kārtībā...!Vēl ejot lagičeskim puķom varbūt vienkārši viss tiek darīts,lai cilvēki būtu spiesti pirkt sasaldētās,,ilgi"spēlējošās zivju filejas,kurām veikalos nav noieta...!
18.septembris 2012, 20:28 | links
 
Duglas, nav stulbu jautājumu, ir stulbas atbildes. MRK nekur nav pazudis, vienkārši ņemot vērā ka CL visbiežāk netiek apspriesta lietas, bet personālijas utt. cenšos rakstīt arvien retāk. Savādāk, piemēram MRK biedriem ir pieejama atskaite par katru notikumu, visi dokumenti kurus izdodas savākt.
Stikuts ir ļoti daudz darījis Makšķerēšanas sporta attīstībā, un ja ar aprobežotos būtu zelta cilvēks, diemžēl pārējā darbība ir vērsta pret vienkāršajiem makšķerniekiem. Par MOSP komentārus nevēlos rakstīt, jo MRK arī ir iekš MOSP.
19.septembris 2012, 14:17 | links
 
Zvaigzne, tu raksti "Paskaidrojums: briest vienas padomes izveidošanās. Ja padome izveidosies, kā tas izskatās uz doto brīdi, (pēc manām domām) makšķerēšanas aizlieguma pagarinājums lašupēs izskatīsies pēc maza bērna blēņu sekām. Tāpēc Jūsu viedoklis ir nepieciešams, jo ir iespēja reaģēt tagad, nevis tad, kad viss jau ir beidzies." Uz ko reaģēt? Ko atbalstīsim? Vāraties savā sulā bet šeit prasat viedokli. Tā nesanāks. Tāds ir mans viedoklis.
19.septembris 2012, 15:05 | links
 
Valsts ir tāds iestādījums, kas spēj sačakarēt vislabāko ideju, domu vai priekšlikumu tikai tāpēc, lai nemainītu sistēmu un viss paliktu „pa vecam”.
Tu iesniedz atskaiti, ka bieži tev jābrauc no Rīgas uz Ventspili, laiks ko tērē Rīgā ir dažāds, tāpēc uz autobusu satiksmi paļauties nevari un pie atskaites priekšlikumu piešķirt tev transporta līdzekli. Tiek sasaukta sēde, kurā nolemj, ka šī jautājuma izskatīšanai nepieciešama darba grupa. Darba grupa pieaicina ekspertu. Visi spriež kas ir Rīga, Ventspils, kas ir bieži un transporta līdzeklis. Beigās darba grupa atbalsta tavu priekšlikumu par to, ka tev nepieciešams pārvietošanās līdzeklis. Tad atkal tiek sasaukta .... ar vienu vārdu sakot beigās tev iedod skrejriteni un visiem paziņo, ka tavs priekšlikums ir atbalstīts. Bet tu sēdi un brīnies, atņemta autobusa kartiņa, un Rīga – Ventspils pārvarēšanai iedala skrejriteni. Darba grupa saņem prēmiju par inovatīva, videi draudzīga priekšlikuma ieviešanu.
19.septembris 2012, 15:29 | links
 
AndrisABC, īsi - nesanāk jēdzīgi, gari - maz kurš lasa... atvainojos par laika kavēšanu.
19.septembris 2012, 15:30 | links
 
AndrisABC - :), piekrītu un atbalstu.
Zvaigzne, nesaprotu vienu lietu- cik ilgi vai kas ir vajadzīgs lai saprastu, ka kamēr nebūs iniciatīvas no tā sauktās "apakšas", respektīvi- Fedjas no D-pils, Klāva no Valmieras un Pētera no V-pils, tikmēr var veidot padomes (īpaši konsultatīvas) padomju galā un nemainīsies pilnīgi nekas.
Šobrīd katram savs krekls ir tuvāks, nu ir tā problēma. Spriežu kaut pēc sevis, jo ja man pašam savas lietas nav sakārtotas, tad ko man bāzties un censties sakārtot ko lielāku. Jā, ir lietas, ko varu izdarīt- aizbraukt reidā, papluinīt maliķu tīklus, noiet gar nārsta upītēm, bet tas ir tikai tāpēc, ka pats apzinos šī brīža absurdu un tās ir lietas, ko varu darīt. Vienkārši fiziski ņemt un izdarīt, neprasot kas man par to būs, ko tas mainīs vai nemainīs. Tas šobrīd ir mans pienesums, ko nespēs ietekmēt nekāda padome, ne kas cits.
Nesatraucies, es arī izslimoju slimību- visiem viss pie kājas, davai ejam, davaj...davaj.
"Davatj" tu vari tikai tik daudz, cik esi pats gatavs dot. Savu latiņu jau esmu nolicis pietiekoši zemu lai nedzīvotu ilūzijās, bet darītu to, ko varu izdarīt un cerētu, ka tas aizraus vēl kādu un tā aizies ķēdīte...
Braukt pa ausīm ar visādiem uzsaukumiem un aicinājumiem- tas nestrādā. Iestāties par visiem un tad saprast, ka tas nahren nevienam nav vajadzīgs, tas ir vēl sāpīgāk...tici vai netici, bet šo jau esmu izstaigājis.
Veiksmi cīņās (galvenokārt jau pašam ar sevi)!
19.septembris 2012, 15:49 | links
 
"That's the secret to survival. Never go to war. Especially with yourself."
19.septembris 2012, 16:08 | links
 
savādi, likās komunisms jau tik tuvu:)
19.septembris 2012, 16:10 | links
 
ar valsti der tikai viens princips - es jūs piespiedīšu mīlēt Raini - bet tas prasa laiku
19.septembris 2012, 16:16 | links
 
EMKA - tu tak uz vecumu gudrāks paliec.... nebiju no tevis to gaidījis :):):)

Manuprāt lielākā problēma ir tajā, ka politiķiem ir bailes makšķerēšanu (arī ZM, arī iekšējo ūdeņu zveju) atzīt par atsevišķu nozari, jo uz iekšējiem ūdeņiem, kopumā, uz to plānveidīgu attīstību vai vismaz nenolaišanu neviens tā īšti nav skatījies, pat reiz viss iet citu ceļu, atdot visu pašvaldībām, tatad nost no sevis, kamēr sakārtos papīrus, kamēr it kā apsekos, tikmēr paies 5-7-10 gadi un visi visu būs aizmirsuši.
gribu atgādināt nedaudz vēsturi, tas pats LMA sākums bija ļoti labs, ātrā tempā izsita cauri daudzus likumu labojumus, pēc tam tas viss sagāja grīstē, bet sākums bija labs :)
tagad it kā ir MOSP, daudzas lietas un priekšlikumi pat tiek krietni labāk sagatavoti, bet .... pa lielam izskatās, ka viss atsitās pret kādu neredzamu sienu, piedodiet, ja ko nezinu, bet no malas tā izskatās
ja salīzina abus gadījumus, tad pirmajā bija iesauistīti daudzi politiķi, jā daļa ir tukšī dirsēji, bet... tad viņi lepojās, ka ir makšķernieki, pirms vēlēšanām vadāja savas skreilapas ar bildēm, kur ir redzami ar lomu u.t.t., man kā ierindas pilsonim aŗī sirds atmaiga, zinu, ka viņs ir pim..., bet vismaz mūsējais :):)
patreizējā gadījumā daudzas lietas sākas ar uzbraucienu vai prasību, man pienākas, nezinu kā jums, bet mana reakcija uz jebkuru uzbraucienu ir diezgan asa, varu arī iešaut pa degunu, manuprāt tieši tas patreiz arī notiek, Saeimā ir ap 20-25 makšķernieki, bet viņi nez kāpēc vairs ar to nelepojās...
man te viena sieviete, kura nekādi nav saistīta ar makšķerēšanu, tik cik bērnības atmiņas :), sarunā tā starp citu izmeta, ko jūs makšķernieki tur kasaties visu laiku, runā, ka jūs gribot panākt lai cilveki nevarētu zivis nopirkt.....
tas ir tāds vienkāršotāks skaidrojums, bet... nolieciet sevi ar makšķerēšanu nesaistītu cilvēku vietā, viņš pat necentīsies iedziļināties tēmā, ja bez izskaidrošanas līdz viņam nonāks baumas, ka viņš to savu vimbu reizi trijos gados nevarēs nopirkt, tad viņa reakcija būs negatīva.
cits stāsts ir tas, ka kādam ar politiķiem ir jārunā, jāpierunā, ļoti daudz jāskaidro, jāved uz copi, jādzer šņabis ..., tur nav ko slēpt, visi ir cilveki un visās jomās erudītu superpolitiķu mums nav
patiesība ir kaut kur pa vidu
starp citu, par to summu, kas apgrozās makšķerlietu-ēsmu u.t.t. tirgū ... nezinu, kur jūst ādus mikro skaitļūs ņēmāt, patiesais nozares, tikai tirdzniečības apgrozījums gadā, ja ņemam visu Latviju balto + melno ir ap miljoniem 15-20, tie norādītie 7 miljoni varētu būt tikai vairumtirdzniecības rādītāji vien :)
19.septembris 2012, 16:35 | links
 
zvaigzne, nepārproti, visu cieņu tev par mēģinājumiem un darbošanos. Es diemžēl pašlaik esmu tikai viens no pļekstētājiem internetā.

Man ir viedoklis ka dabīgās ūdenstilpnes latvijā vispār nedrīkst būt privātīpašumā. Ja neesi pats (vai senči)racis.

Uzskatu ka iekšzemes ūdeņos nedrīkst industriāli zvejot un tīkli drīkst būt tikai dažiem vietējiem aborigēniem pie lielakajiem ezeriem katram ner vairāk kā 20 m. Uz pirkstiem skaitamiem. Jo Latvija ir par mikroskopisku industriālajai zvejai.

Bet arī uzskatu ka jāatceļ licenzēta cope virknē vietu kur tam nav nekada pamatojuma izņemot dažu personu/pasvaldību vēlme "uzvārīties". Izņemot atkal kadas dažas īpašas vietas kur zivs nāk noteiktos laikos narstot .

Uzskatu protams ka naudu ko iekasē no MK jādod 90 % tikai inspektoriem lai skraida un dauza maliķus.

Uzskatu.... loti daudz ko uzskatu. Esmu gatavs gan diskutēt gan mainīt viedokli ja kāds pierada pretējo. Tikai - kur ir tā viet, klubs, biedrība, padome kur par to visu var disputēt un kur no ta būs jēga ? MOSP? MRK? CL forums? Ar Vasju pie cepuma?

Koroče ķelņažka un štik - nož man ir , ja kāds paradītu ambrazūru uz kuru mesties ....
19.septembris 2012, 16:40 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager