noker un atlaid.

pedeja laika loti lielas pardomas izraisa noker un atlaid tema.vai vajadzetu vinu popularizet vel vairak,jo interneta bija diskusija vai nokerto zivi nogalinat un pretendet uz rekordu vai atlaist?es personigi esmu par noker un atlaid neskatoties uz zivs izmeru,jo mes makskernieki apgalvojam ka makskerejam prieka pec,tacu daudzos foto zivis jau ir beigtas,vinas neturpinas nerst ikrus utt.,musu berni nevares nokert tada pasaizmera zivis ieteikums no manas puses palaist lielas un mazas zivis,videja izmera var paturet bet armeru.ja izcila diena nokerot 10lidakas vai tad visas japatu?ja katrs makskernieks/ce vienu nedelu atlaidis kaut vai vienu mera zivi ar laiku pie ta pierod un neliekas ka makskere par velti ,jo ta atlaista zivs prieces citus,un nebus jaraud par tuksam upem,cienijamie makskernieki padomajiet vai makskerejam sodienai vai velamies turpinat vel un vel!
20.novembris 2012, 15:48 | links
 
es parasti ņemu tik daudz, cik man vajag vakariņam. (parasti tas ir viena , maks. divas līdakas, vai kādi 5-7 asari kūpināšanai)
20.novembris 2012, 16:05 | links
 
Ķer un atlaid ir katra individuāla lieta.:)
20.novembris 2012, 16:13 | links
 
Es jau arī nekad nepaturu 10 līdakas. Un, ja atmiņa neviļ, vai tik noteikumos nebija minēts kaut kas par 5 gab. Ieteiktu tēmas autoram ar šo normatīvo aktu iepazīties :)
20.novembris 2012, 16:18 | links
 
Šis princips vislabāk darbojas pie medniekiem.Nošauj un atlaid.
20.novembris 2012, 16:20 | links
 
Manā izpratnē "noķer un atlaid" ir Mazohisms!
Izsenis pēc dieva un dabas likumiem ir teikts, ka no dabas ir jāņem tikai tik daudz cik nepieciešams paša patēriņam, nevis priekam, kropļot dabu ar "noķer un atlaid". Ja nevajag patēriņam tad neaiztiec! Dabā neviens plēsīgais dzīvnieks savu potenciālo upuri arī bez vajadzības neaizstiek.
Katrs sevi cienoš copmanis, vai mednieks ir priecīgs par savu gūto lomu un dabas velti, ko tā ir devusi, un ar prieku liek to galdā. Tas nedrīkst būt sports!
20.novembris 2012, 16:26 | links
 
Šis princips vislabāk darbojas pie medniekiem.Nošauj un atlaid.

arsiks, 20.novembris 2012, 16:20

arī pie zivju ķeršanas-ar dinamitu.
20.novembris 2012, 16:35 | links
 
Manā izpratnē "noķer un atlaid" ir Mazohisms!
Izsenis pēc dieva un dabas likumiem ir teikts, ka no dabas ir jāņem tikai tik daudz cik nepieciešams paša patēriņam, nevis priekam, kropļot dabu ar "noķer un atlaid". Ja nevajag patēriņam tad neaiztiec!

vitenahemots, 20.novembris 2012, 16:26

un ko Jūs teiksiet kad vairs nebūs ko ņemt? tā kā daba resursi būtu bezgalīgi? iespējams Jūsu mūžam pietiks, bet nākošajām paaudzēm diez vai
20.novembris 2012, 16:44 | links
 
...pārdomām - tie kas ķer un atlaiž, tie sacensībās uz pjedestāla nekāpj un medaļas nežvadzina... :DD
20.novembris 2012, 16:48 | links
 
Es domāju laist vajag tās zivis kuras ir par mazu!Bet ja es ķeru veselu dienu un man pieķeras viena līdaka(mēra) kas man viņu laist vaļā?
20.novembris 2012, 16:52 | links
 
Nu tad es arī kaut ko....Patiesībā mani tracina šitais teiciens: "kas paliks mūsu bērniem, mazbērniem un tt" ja mans vecaistēvs nemakšķerēja vispār, tēvs ķēra un atlaida, vai es neesmu tas, kurš tagad drīkst noķert un apēst?Gan jāpiebilst ka zivis uzturā lietoju ļoti mazos daudzumos:))
20.novembris 2012, 16:54 | links
 
THE
Ja cilvēki nepieirsīs dabu, un ierobežos tīklinieku patvaļu tad no makšķerēšanas zivis nekur nepazudīs un nevar pazust, pietiks vēl bērnu bērniem!
Pārsvarā zivju sugas, bez dažiem izņēmumiem, ļoti labi pašas sevi atražo un vairojas bez cilvēka palīdzības, tikai nevajag viņām traucēt!
20.novembris 2012, 16:54 | links
 
patiesībā uz šīs pašas nots ir vērts parunāt par makšķerēšanas sportu kā tādu, arī ja atlaiž "cietušo"...ne jau visas atlaistās izdzīvo un "sporta pēc" darīt pāri dzīvai radībai ir amorāli. :)

šaušanas sportā ir n disciplīnas, ieskaitot biatlonu, stenda šaušanu, šķīvīšus, "skrienošo mežacūku" u.c.
makšķerēšanas sportā iedīgļi jau ir - kastings, tālmetieni u.c.
20.novembris 2012, 16:55 | links
 
patiesībā uz šīs pašas nots ir vērts parunāt par makšķerēšanas sportu kā tādu, arī ja atlaiž "cietušo"...ne jau visas atlaistās izdzīvo un "sporta pēc" darīt pāri dzīvai radībai ir amorāli. :)

šaušanas sportā ir n disciplīnas, ieskaitot biatlonu, stenda šaušanu, šķīvīšus, "skrienošo mežacūku" u.c.
makšķerēšanas sportā iedīgļi jau ir - kastings, tālmetieni u.c.

daddy_j, 20.novembris 2012, 16:55


Pilnīgi piekrītu!
20.novembris 2012, 17:01 | links
 
Daddy_i :)
Aizmirsi propilki :D
p.s.
Lūgums nejaukt sacensības ar copi vulgaris. :)
20.novembris 2012, 17:04 | links
 
Vislabāk vispār neķert nodarbosimies ar kastingu mētāsim pļavas vidū un ēdīsim nejauši ar svariņu nosistus sienāžus un varu derēt ka atradīsies arī tādi kas teiks ka tos arī jāatlaiž priekš nākamām paaudzēm.Labāk vajag ļaut zivīm brīvi iznārstot nepiesārņojot un neizdangājot nārsta vietas.Vēl neviens nezina kas īsti notiek ar tām zivīm kuras mēs atlaižam,varbūt ka viņas vairs nenārsto vai varbūt atražo kroplus pēcnācējus ,tāpēc pārāk nav ko aizrauties ar saplēsto lūpu populāciju.
20.novembris 2012, 17:09 | links
 
makšķerēšanas rīki, cilvēku pārvietošanās iespējas, informācija par copes vietām, eholotes un pieejamās kartes ir neaptverami progresējušas no akmens laikmeta kad es sāku 80to sākumā līdz mūsdienām.
ja mēs tā turpināsim dabu smelt tad drīz būs sports: atrodi zivi
20.novembris 2012, 17:18 | links
 
Mazliet jocīg piedāvājums, copi aizstāt ar kastingiem utt.. jeb neskarties sievietei, bet tik skatities uz bildi un.. :D
20.novembris 2012, 17:18 | links
 
urmaas - paga, nu sacensības taču notiek ar mērķi popularizēt makšķerēšanu? ja tā tad patiesībā sanāk, ka popularizē "visu ko noķer, bāz kulē"? :)
ok, zinu, ka ir izņēmumi, piem. spiningošanas čempī, karpiniekiem u.c., bet tie ir izņēmumi nevis likumsakarība.

Manuprāt tieši sacensībām būtu jābūt tai vietai, kur popularizēt "ķer un atlaid", nevis copē vulgaris. Kā to tehniski noorganizēt, to lai organizatori domā...
20.novembris 2012, 17:19 | links
 
atlaižot zivi tu vismaz dod viņai iespēju izdzīvot. iešaujot pa galvu -nogalini uzreiz. tie kas laiž zivis atpakaļ dara to laikam jau priekš sevis pirmkārt. es nenosodu nevienu kurš būtu paņēmis mēra līdaku, kaut vai 17nieci. viss kas likumā nav aizliegts ir ok. maluzvejnieki nodara krietni vairāk posta zivju populācijai, nekā velcetāji. neviens jau te nelielās ka viņam tīklos ielidoja padsmit kilo līdaka. mēs daudz ko neredzam kas notiek apkārt. atliek tikai minēt. bet zivis kļūst mazāk, tas fakts!
20.novembris 2012, 17:21 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager