Pirmais Feeder makšķerēšanas komplekts.

Vēlos iegādaties labu pirmo Feeder makšķeres komplektu.
gaujā fiideri nevajag, tur vajag grunteni ar zvanu, fiiders ir smalka dela lai noķertu copes kaifu mierigākos ūdeņos!
19.februāris 2016, 20:18 | links
 
120 gr kātus fīderēšanas iesākšanai gan nevajag. Jūrai ok, bet citur...


Gaujā ar testu mazak par 120 g vispār nau ko darīt...
19.februāris 2016, 20:15 | links
 
Paldies par padomiem, sāku pārdomāt par kātu testu, noteikti ņemšu vērā Jūsu padomus.
19.februāris 2016, 18:34 | links
 
Nejau pēc pieredzes izvēlas kāta testu.... Parasti jau otrādāk sāk, nopērk bomi un tad parādoties saprašanai ir vēlme pāriet uz smalkākiem rīkiem. Bet jebkurā gadījumā testu nosaka vietas īpatnības (barotavas svari), nevis kādi abstrakti lielumi.
Manuprāt, ja ir paredzēts iegādāties 2 kātus, tad lietderīgi paņemt ar dažādiem testiem.
Pirmo nopirku lietotu, tepat sludinājumā, at testu 120g, pat īsti firmu neatceros. Gāju uz veikalu pēc maigāka, bet beigās paņēmu salmo energy150 un esmu apmierināts. Nākamo paņemšu līdz 90, lai atbilstošs instruments vasarai, kad ūdens mazs un svari mazāki. Bet arī ar lielajiem testiem viss ir kārtībā, vismaz Gaujas brekšiem noteikti.
19.februāris 2016, 17:20 | links
 
120 gr kātus fīderēšanas iesākšanai gan nevajag. Jūrai ok, bet citur... Lai izprastu to kaifu, ko sauc par fīderēšanu - sākumam 50-70gr pietiks, nu 90 gr max. A tad ja iepatīkas, atradīsi vajadzīgos kātiņus, par vajadzīgām naudiņām. Man tā sanāca. Nezinu, labi, vai slikti.
19.februāris 2016, 16:30 | links
 
pareizi jau saka. nu nebūs tāds kats kas labi der ezeram un vimbai.... nu var jau ar slotas kātu mailītes ķert....
19.februāris 2016, 15:29 | links
 
lai saprastu, kādu kātu vajag, atbildi sev uz jautājumu, kur copēsi un ko copēsi, mans pirmais fiiders bija līdz 75 gr viss bija okei!
19.februāris 2016, 13:11 | links
 
Esmu izlēmis iegādāt 2 fīderkātus, budžets man būtu 150eiriki uz abiem, papētot piedāvājumus, esmu izvēlējies sekojošus modeļus :
CORMORAN SPECILAND FEEDER 3.60m -120g un DAIWA Powermesh Feeder 3.60m -120g

Mērķzivs galvenokārt būtu breksis, bet ,protams, arī vimba un sapals. Tas, lai saprastu, vai tests būs īstais, pārsvarā jau copēju ezerā, bet sanāk aizbraukt arī uz Buļļupi, Lielupi...
Gribēju pajautāt Jūsu domas par šiem kātiem, varbūt šajā budžetā varat ko citu ieteikt? Noteikti, negribu 2 vienādus kātus, lai var salīdzināt, un izdarīt secinājumus uz priekšdienām. Paldies :)

Ronijs, 19.februāris 2016, 11:21


Priekš ezera 120g tests ir, manuprāt, par lielu, pilnīgi pietiek ar max 90 g. Vimbai 120g tas, kas nepieciešams, tik ar garāku vieglāk pacelt zivi no kants, priekš vimbas un arī butēs izmantoju man ir Colmic 3,90 līdz 120g.
19.februāris 2016, 12:55 | links
 
paskaties uz Spro firmas kātiem. cena un kvalitāte ļoti labā balansā
19.februāris 2016, 11:34 | links
 
Esmu izlēmis iegādāt 2 fīderkātus, budžets man būtu 150eiriki uz abiem, papētot piedāvājumus, esmu izvēlējies sekojošus modeļus :
CORMORAN SPECILAND FEEDER 3.60m -120g un DAIWA Powermesh Feeder 3.60m -120g

Mērķzivs galvenokārt būtu breksis, bet ,protams, arī vimba un sapals. Tas, lai saprastu, vai tests būs īstais, pārsvarā jau copēju ezerā, bet sanāk aizbraukt arī uz Buļļupi, Lielupi...
Gribēju pajautāt Jūsu domas par šiem kātiem, varbūt šajā budžetā varat ko citu ieteikt? Noteikti, negribu 2 vienādus kātus, lai var salīdzināt, un izdarīt secinājumus uz priekšdienām. Paldies :)
19.februāris 2016, 11:21 | links
 
No Mikado man ir Mikazuki kāts. Tests no 90 līdz 120. Garums 390. Copēju visur un ar dažāda svara barotavām. Spoli ar ņēmu Mikado firmas Skydream ztx. Sūdzības nav bijušas.
17.februāris 2016, 21:38 | links
 
Varbūt kāds ir mēģinājis šos trīs kātiņus un var pateikt,ar kuru no tiem ir visjaukāk strādāt,lai nav kā bomji u.t.t.?

Mikado ultraviolet Heavy feeder 120gr

Salmo diamond feeder 120gr

Salmo elite feeder 120gr
Huawei

Salmo diamond feeder 120gr ,diezgan pacieti,nākas izmantot feeder gum. Abus esmu arī veiksmīgi lauzis un servisā taisījis.
legionars, 17.februāris 2016, 13:40

Trasts, 17.februāris 2016, 17:05

Dainisznots, 17.februāris 2016, 21:00


Visu pagājušo gadu nocopēju ar diviem Salmo Diamond Feeder 120g. Nevaru par tiem fīderiem pateikt nevienu sliktu vārdu. Man Gaujā ar barotavām zem 60-80g nav ko darīt. Nekādu fīdergumiju pītai auklai neesmu licis - nav bijis vajadzības. Salauzu tikai vienu spicīti un to pašu aiz neuzmanības, pakojot kātu. Fīderi ir gana viegli un atsaucīgi. Spole - Salmo Carp Runner (vismazākā). Balansējums sanāk labs, kāts ērti guļ rokās. Īpaši to jūt izvadot sapalus virs kilograma vai arī kad mežene paķer. Par brekšiem vai vimbām vispār nerunājot. Pie tam, kas man ir svarīgi - šie kāti ir universāli. Ar 3,90 m ļoti labi var strādāt arī ar vieglu pludiņu. Un visbeidzot - budžets. Manuprāt vislabākā cenas/kvalitātes attiecība. Lai veicas !
17.februāris 2016, 21:10 | links
 
Varbūt kāds ir mēģinājis šos trīs kātiņus un var pateikt,ar kuru no tiem ir visjaukāk strādāt,lai nav kā bomji u.t.t.?

Mikado ultraviolet Heavy feeder 120gr

Salmo diamond feeder 120gr

Salmo elite feeder 120gr
Huawei

Salmo diamond feeder 120gr ,diezgan pacieti,nākas izmantot feeder gum. Abus esmu arī veiksmīgi lauzis un servisā taisījis.
legionars, 17.februāris 2016, 13:40

Trasts, 17.februāris 2016, 17:05
17.februāris 2016, 21:00 | links
 
Varbūt kāds ir mēģinājis šos trīs kātiņus un var pateikt,ar kuru no tiem ir visjaukāk strādāt,lai nav kā bomji u.t.t.?

Mikado ultraviolet Heavy feeder 120gr

Salmo diamond feeder 120gr

Salmo elite feeder 120gr
Huawei

Salmo diamond feeder 120gr ,diezgan pacieti,nākas izmantot feeder gum. Abus esmu arī veiksmīgi lauzis un servisā taisījis.
legionars, 17.februāris 2016, 13:40
17.februāris 2016, 17:05 | links
 
Varbūt kāds ir mēģinājis šos trīs kātiņus un var pateikt,ar kuru no tiem ir visjaukāk strādāt,lai nav kā bomji u.t.t.?

Mikado ultraviolet Heavy feeder 120gr

Salmo diamond feeder 120gr

Salmo elite feeder 120gr
17.februāris 2016, 13:40 | links
 
Piedod, negribēju būt tik kategorisks, kaut kā neviļus sanāca. Man pašam ļoti patīk pītās auklas, jo es jau vairāk esmu spiningotājs, nekā fīderists. Tāpēc pērku labas pītenes un tās nav lētas, sen jau aiz muguras tie laiki, kad lietoju prošku (power pro) un lētos ķīnas mēsliņus vispār neesmu pircis nekad. Un pirkt priekš fīderiem speciāli pīteni man dūša vienkārši neļauj. Turklāt diezgan ietekmējos no čomiem. Tie vasarās pārsvarā ņemas ar karpu copi, rīko savstarpējus mačus (bija 20 cilvēki, pērn saruka līdz 15) komandās ar septiņiem posmiem. Nu jau divus gadus braucu viņiem palīgā tiesāt (pārsvarā jau tikai svēršana), tad nu redzu, kā ar fīderiem (arī tos viņi lieto, jo sevišķi vasaras sākumā) strādā profiņi. Tur nav nevienas pītenes, tikai monofīlās! Un karpas ir daudzkārt spēcīgākas būtnes par ierasto fīderista lomu. Tā kā mono ir laba štelle. It sevišķi, ja nopērk tiešām labu mono (nav lēta). Piemēram, shimano tecnium (eboatā pie Ginčas) vai sunline fišbonā Dreiliņos. Budžeta pītenes cena gandrīz!
16.februāris 2016, 21:47 | links
 
Iesācējiem vispār uz fīdera nevajadzētu lietot pīteni. ...

andreiko, 16.februāris 2016, 16:48


Nedaudz tomēr piebremzē :) pārāk jau kategoriski tie izteicieni. Izmantoju pīto no brīža kad sāku makšķerēt ar fīderi līdz šai dienai un pat līderim neredzu vajadzību pēc mono. Ir man protams arī mono un reizi pa reizei to arī uzlieku, kad pēc teorijas tā it kā būtu nepieciešama un katru reizi pārliecinos ka man tas mono nafig nav vajadzīgs fīderim :) (par pavadām runa neiet). Mono ir tikai viens plus attiecībā pret pīto. Tā stiepjas, tātad arī amortizē, bet tas ka tā stiepjas ir arī tās lielākais mīnus. Un to plusu pret pīto vienā mirklī nivilē 10-15cm garš gama gabaliņš pie pītās , bet mīnus paliek joprojām.:)
Izmantot mono vai pīto, tas drīzāk ir gaumes jautājums, jo zināma taisnība ir gan Tev, gan man, bet patiesība kā vienmēr kaut kur pa vidu. :)
16.februāris 2016, 21:24 | links
 
Iesācējiem vispār uz fīdera nevajadzētu lietot pīteni. Velkot ārā, pārāk daudz shodu būs. Laba mono ir tieši vietā, amortizē zivs rāvienus un copmaņa fēlerus arī.
Es nemaz negrasos uz fīdera likt pīteni (šad un tad braucu uz karpu dīķi, tur pītene galīgi neder). Un uz karpām un reizēm uz brekšiem pirms pavadas sienu fīdergumiju, un viss notiek. Jā, kopā nav īpaši lēti, gatavās pavadas ar āķiem un fīdergumijas ir padārga būšana (salīdzinot ar paša sietām), bet toties kvalitāte... Un tad nav jādauza pauris pret upmalas sēru vītolu, kad kārtējā smukā zive pie paša krasta ir pamājusi ar asti un aizpeldējusi dzelmē. :D
16.februāris 2016, 16:48 | links
 
Un āķa izmērs uz breksīti - Ownerim 9 un 12, Gamakatsu - 10,12,14, 16. Te viss atkarīgs no laika, kad ķer un ēsmas. Pašreiz, un it īpaši, ja liek motili uz āķa, tad 16 izmērs. Vasarā, brīžos, kad brekšam žors lieku 9 vai 10 izmēru (vieglāk nokabināt no lūpas).
16.februāris 2016, 16:38 | links
 
Man kā feeder iesācējam vēlviens jautājums, par pavadu, kādu un cik resnu pavadu izvēlēties, un cik garu, ja vairāk copē ezerā uz breksi.

Ronijs, 16.februāris 2016, 12:58


Ja tev uz spoles būs tikai pītā, tad iesaku iesākumā nesākt ar neko tievāku par 0,16. Ja būs tievāka, visas "lielās" zivis norausies, kamēr sapratīsi, ka ar pīto piecirtiena kā tāda nav:)

Ja šoklīderis no mono līdz 10 metriem, tad var arī 0,13 - 0,14 pilnīgi droši :)

Ja tikai mono, tad var kaut o,1.
16.februāris 2016, 16:34 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager