Kā gāja copē (atskaites)?

Inars [20.jan]: Luidženes ir .... Iebaroju āliņgi kādu raudu noķert līdakām. Baigais klusums uz murmeni, iemetu makšķerīti ar 14. āķi un mazu mīklas piciņu. Gāju pa perimetru raustīt. Nāku pēc ~10 minūtēm atpakaļ bet mana jaunā, dārgā balalaika vairs nav :( Nelieši :D :D
Ašuki nebija nevienam, līdakas gan.
Šodien man tā pat bija, sēdēju piebarotā āliņġī,ar kameru , atnāk līdaka,un guļ barībā:)) es lieku karogu 2 metri no piebarotā, un pēc 5 min.šāviens, 1.5 kg līdaks uz sniega.
20.janvāris 2024, 21:29 | links
 
Svaabe [20.jan]: Sveiki vīri. Šogad nolēmu piešaut roku ziemas copē. Takā baltā zivs neinteresē nevienā gadalaikā cenšos apmanīt asarus. Cik nu lasu nekur īsti neņem vai arī ņem švaki. Pats pagašnedeļ nomaucu āgenskalna līcī. Dabūju vienu asara lieluma zandartu. Blitkosanas nevainība zaudēta vismaz. Šodien nostaigāju visu atļauto posmu zunda kanālā ar cerību ka kādu serkociņkastes izmera asari dabūs. Ap 60 urbumiem un tukšums. Baigi gribas asari pameklēt rīt. Varbūt kādam ieteikumi kur iesācējs var meģināt nosist copes asumu? 50km ap Rīgu gatavs braukt tik saprast uz kuru pusi.Zivis majās neņemu,tapēc pēc mega asaru kalniem un trofejām neceru. Pašam doma mazo baltezeru gar krastu meģināt ko apmānīt.
Interesanta fīča, baltā zivs neinteresē, tikai asaris, bet uz mājām ņemt neinteresē.. pizģoš, i provokacija..!
20.janvāris 2024, 21:03 | links
 
Luidženes ir .... Iebaroju āliņgi kādu raudu noķert līdakām. Baigais klusums uz murmeni, iemetu makšķerīti ar 14. āķi un mazu mīklas piciņu. Gāju pa perimetru raustīt. Nāku pēc ~10 minūtēm atpakaļ bet mana jaunā, dārgā balalaika vairs nav :( Nelieši :D :D
Ašuki nebija nevienam, līdakas gan.
20.janvāris 2024, 20:48 | links
 
Tiskādu ezerā 3.5 kg. Ņemiet vērā, ka tur daudz tārpainu zivju.
20.janvāris 2024, 17:11 | links
 
Ir iestājusies tā saucamā "gluhozimje". Uz lieliem lomiem līdz pavasarim neceri.
20.janvāris 2024, 17:09 | links
 
Sveiki vīri. Šogad nolēmu piešaut roku ziemas copē. Takā baltā zivs neinteresē nevienā gadalaikā cenšos apmanīt asarus. Cik nu lasu nekur īsti neņem vai arī ņem švaki. Pats pagašnedeļ nomaucu āgenskalna līcī. Dabūju vienu asara lieluma zandartu. Blitkosanas nevainība zaudēta vismaz. Šodien nostaigāju visu atļauto posmu zunda kanālā ar cerību ka kādu serkociņkastes izmera asari dabūs. Ap 60 urbumiem un tukšums. Baigi gribas asari pameklēt rīt. Varbūt kādam ieteikumi kur iesācējs var meģināt nosist copes asumu? 50km ap Rīgu gatavs braukt tik saprast uz kuru pusi.Zivis majās neņemu,tapēc pēc mega asaru kalniem un trofejām neceru. Pašam doma mazo baltezeru gar krastu meģināt ko apmānīt.
20.janvāris 2024, 17:03 | links
 

15.01.2024. Rāceņu ezers pie Madonas. 3 stundas, 4 āliņģi, vēlā pēcpusdienā, vairāki sīki piesitieni, viens plicis, viens ķīsis un vēl viens rijīgs makans notrūka ar āķi un mormišku.
16.janvāris 2024, 03:25 | links
 

14.01.2024. Rāceņu ezers pie Madonas. 5 stundas, 12 āliņģi, daži sīki piesitieni, viens plicis.
15.janvāris 2024, 03:06 | links
 
Auciemā cope nekāda,laika maiņa.
12.janvāris 2024, 18:02 | links
 
Šodien Slokas ezers. Cope pilnīgi nekāda, 9 asarīši uz diviem.
12.janvāris 2024, 16:15 | links
 
Šodien atkal Slokas ezers. Kopā 21 cepams asars. Laiks super, neskatoties uz - 18.Salasīts ar grūtībām. Asariem mutes ciet.
7.janvāris 2024, 18:44 | links
 
vakar spuņa,ledus biezs,gandrīz viss šneks.asari dabūt nevarēja,2 zupenieki.bija līdaku uznāciens.manu acu priekšā 1,03cm un nedaudz mazāka.daudz nerealizētu copju.šodien slokas ezers.ledus nedaudz plānāks,bet asariem mutes ciet.dabūju 200,150,100 un2 zupenieki.pēc pusdienām laiks supper,bet copes nebija.
6.janvāris 2024, 18:35 | links
 
P.S. jūtu, ka tas 120g testa kāts tiešām varētu būt neadekvāts, ja pieķertos kaut kas milzonīgs, piemēram pieciniece karpa. Tiesa gan ir sasodīti interesanti un baudāmi vilkt to pašu asari un līni ar tādu amortizējošu kātu, bet pie laipas tas līnis jau sāka dancot un gribēja sprukt zālēs, varēja novadīt, bet būtu par kg smagāks, būtu jau grūtāk. Otrs kāts gan tiešām, kā viņča, 200 g tests, 3.9m 3daļīgais salmo taifun beach. :D To līdaku bez problēmām, vispār izvadīju ar to mietu, bet nu smagnējs, nekādas izjūtas vispār. Gribētos kko pa vidam. Jāskatās vai nu smagāks fīderis, vai jau kaut kāds karpu kāts.
11.augusts 2023, 15:07 | links
 
Te atkal es.
Pa šodienu un vakardienu sanāca mana veiksmīgākā cope jebkad! :)

Tā pati vieta, kur braucu ar mērķi karpas ķert, tiesa gan karpas nedabūju,bet visu ko citu.

Vakardiena sākās ar to, ka pārmetu method feeder un velkot ārā likās, ka ieķerās kaut kādā ūdenszālē, jo kā pret akmeni apstājās visa sistēma pusceļā. Izrādās, ka tur boilu uz 0.25 pavadiņu bija 2.5 kg līdaka paņēmusi! :D Es pat uz spinningu nekad tādu neesmu izvilcis, a šī laikam to method karoti ar apaļo boilu pa zivtiņu noturēja. Dabūju uztveramajā un īsi pēc tam pārkoda pavadiņu. :) Būtībā, ja es sākumā nebūtu domājis, ka man tur kaut kāds zars vai ūdenszāles galā, tad es nebūtu tik ātri vilcis atspēries un būtu man aizgājusi.

Tālāk naktī kilogramīgs breksēns, pēc tam nākamajā dienā vēl 2 tādi paši, viens biš lielāks (1.2kg).

Tad līni dabūju vēl 1.1 kg un visbeidzot - mans rekora asaris, arī uz boilu un method feeder. :D arī 1.1 kilograms.

Man jau tās boilas un method nu riktīgi sāk iepatikties.
11.augusts 2023, 13:58 | links
 
A kas tev par slimību, ka gribās kasīties? Kašķi esi saķēris?
9.augusts 2023, 15:02 | links
 
jurciks66 [9.aug]: Malacis, man baigais prieks par tevi!
Tā kaut kāda slimība, kas liek tev būt tik žultainam?
9.augusts 2023, 14:52 | links
 
Malacis, man baigais prieks par tevi!
9.augusts 2023, 13:37 | links
 
farnirs1 [7.aug]: Pamēģināju šogad beidzot karpu copi, jo gribējās kaut ko jaunu.

Sākumā mēģināju ar fīderīti, daudz mazās ķērās, neko kārtīgu pa vairākām reizēm nenoķēru, vienīgi tāda 350g spoguļkarpa trāpījās un daudz plicīši, breksīši un mazās raudiņas vienā citā vietā.
Pamainīju taktiku, aizbraucu uz vienu veikalu Rīgā, kur viņi uz karpu copi specializējās, sacīju, lai iesaka kaut ko. Šie man ieteica boilas un method feeder. (ne ar vienu, ne otru nekad nebiju mēģinājis)

Nākamajā reizē aizbraucu un viena makšķere bija fīderis ar kārtīgu barošanu un uz otras jau bija method feeder ar boilu. Uz fīdera, kā parasti visādi mazie, bet uz method dabūju 2 karpas un 1 norāvās. Katra bija pie 2 kg, bet tā, kura norāvās varēja būt lielāka, ļoti smagi nāca, vai vispār pavilkt nevarēja. Rokas trīc, kājas trīc, meklēju baldriāna tabletes, jo sen tak nebiju tik smukas zivis vilcis. :)

Vakar aizbraucu ar abām makšķerēm uz method sataisītām, tā pati vieta, tikai šoreiz karpas neatpeldēja, bet bija daudz smuku raudiņu - pārsvarā 30 cm lielas un lielākā bija 34cm, varētu būt kādi 600+ grami. Tā lielā tā uzdeva pa kātu, ka tas palecās pilnīgi un es sabijos. :D Vēl bija brekši pāris un ap kādiem 8iem vakarā jau cope beidzās.
Tagad sola pāris dienas draņķīgu laiku, jāgaida līdz trešdienai, tad varētu pa nakti tur palikt. Man jau ļoti garšoja tā karpu gaļa, gribās vēl.
Es ar 120 fīreri bez problēmām izvilku 3.8 kg karpu un 3 kg dažreiz. Noregulēta spole, labi kāts amortizējošs. Ja grib vilkt kā ar vinču, tad kaut ko cietāku
9.augusts 2023, 10:51 | links
 
Es reizi gadā braucu karpās ar tiem pašiem fīderkātiem, ko lietoju pavasarī vimbās, tiem ir tests 150gr. Ar mazāku testu pat nemēģinātu.
9.augusts 2023, 10:48 | links
 
Pamēģināju šogad beidzot karpu copi, jo gribējās kaut ko jaunu.

Sākumā mēģināju ar fīderīti, daudz mazās ķērās, neko kārtīgu pa vairākām reizēm nenoķēru, vienīgi tāda 350g spoguļkarpa trāpījās un daudz plicīši, breksīši un mazās raudiņas vienā citā vietā.
Pamainīju taktiku, aizbraucu uz vienu veikalu Rīgā, kur viņi uz karpu copi specializējās, sacīju, lai iesaka kaut ko. Šie man ieteica boilas un method feeder. (ne ar vienu, ne otru nekad nebiju mēģinājis)

Nākamajā reizē aizbraucu un viena makšķere bija fīderis ar kārtīgu barošanu un uz otras jau bija method feeder ar boilu. Uz fīdera, kā parasti visādi mazie, bet uz method dabūju 2 karpas un 1 norāvās. Katra bija pie 2 kg, bet tā, kura norāvās varēja būt lielāka, ļoti smagi nāca, vai vispār pavilkt nevarēja. Rokas trīc, kājas trīc, meklēju baldriāna tabletes, jo sen tak nebiju tik smukas zivis vilcis. :)

Vakar aizbraucu ar abām makšķerēm uz method sataisītām, tā pati vieta, tikai šoreiz karpas neatpeldēja, bet bija daudz smuku raudiņu - pārsvarā 30 cm lielas un lielākā bija 34cm, varētu būt kādi 600+ grami. Tā lielā tā uzdeva pa kātu, ka tas palecās pilnīgi un es sabijos. :D Vēl bija brekši pāris un ap kādiem 8iem vakarā jau cope beidzās.
Tagad sola pāris dienas draņķīgu laiku, jāgaida līdz trešdienai, tad varētu pa nakti tur palikt. Man jau ļoti garšoja tā karpu gaļa, gribās vēl.

farnirs1, 7.augusts 2023, 10:32

Uz karpām nav jēgas mocīties ar feederi, ja ķer tad uz boilām ar atbilstošu inventāru, barošanu un rīkiem! Savādāk, ja lielāka paņem ir tikai saplēstas pavadas vai auklas!

jegersz, 8.augusts 2023, 00:20



Man līdzīgi veikalā teica, ka ar fīdera kātu būs grūtāk izvadīt, bet tai pašā laikā tas džeks arī teica, ka pats ar fīdera kātu ir daudz lielas dabūjis krastā. Katrā ziņā es mazo fīderīti (90g) tagad vairs neņemšu uz karpu copi, būs tikai 120 gramīgais un otra makšķere man ir kaut kāds jūras bomis.(Tas jau varētu būt atbilstošāks.)

Ko tu domāji ar attiecīgu barošanu? Priekš tām lielajām vajadzētu arī sabarot kaut kādu platību, kā priekš brekšiem upē? Par Rīkiem sapratu, tur smalkām lietām nav vieta, pa cik lasu, citos dīķos pat ir kaut kāds minimālais auklas diametrs noteikts. Pārliku visām no pītās uz monofīlo, lai ir amortizācija, ja nu kas un auklas arī nav tās mazākās. Vienai 0.24 (120g fīderim) otrai 0,28(Jūras bomim).
Nopirku arī attiecīgu uztveramo tīkliņu, būtībā to 3 metrīgo 2 daļīgo izvelkamo, kuram vītne galā un kur var uzskrūvēt jebko, bet uztveramais pats ir 30 collas, ja nu dievi novēlēs, tad tajā arī varēšu to lielo karpu ievadīt(ja pirms tam nenomiršu ar kaut kādu infarktu.)

Domā man tas 120g fīderis arī būtu uz ko cietāku jāmaina?
9.augusts 2023, 01:28 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager