Kā gāja copē (atskaites)?

Tur tajā Juglas apkaimē cemmerēšana visos laikos bijusi topā.To tur varētu uzskatīt par tradicionālo zvejas veidu un atļaut piekopt.Piemēram Somijā un Kanādā ir atļauts vietējiem zivis ķert ar žebērkli. Jākopj senas tradīcijas.Stāsts no vēstures.Tas bija 80-to gadu sākums.Māsas puišelis gāja 3.klasē. Vienreiz ar klases puikām staigājot uzkūlušies pie Juglas ezera uz tiltiņa pāri grāvītim.Uz tiltiņa bars veču un puišeļu ķer zivis.Gudrākie iestāstīja kas tas ir.Un pat iedeva to nāves rīku noprovēt.Puika atnāk mājās ar zivju maisiņu.Visi priecīgi.Tēvam zivis drausmi garšoja.Bet makšķernieks bija gauži sūdīgs.Nu puika izstāsta kas un kā.Kas ir cemmeris?Lai puika atnes paraugu.Vecais,būdams smalkmehāniķis,uztaisa rūpnīcā Alfa tādus cemmerus,ka uz izstādi var vest.Pirmajās brīvdienās uz tiltiņu prom.Tas,ka uz tiltiņa neviena nav nevieš aizdomas.Mazāk konkurentu - vairāk zivju.Svētā vientiesība.Tikko cemmeris ūdenī Inspektoruun miliču bars riņķī. Puikam neko,bet vecais dabūja trūkties.25 rubļi sods.Tiem laikiem bargs sods.Parasti par maliķībām sodi bija mazi.Publikācija rūpnīcas sienas avīzē.Publikācija pilsētas avīzē.Tā teikt PR. Gada prēmija nost.Kaut kā tā. Tā teikt tradīcijas senas.
21.janvāris 2022, 16:54 | links
 
Cope321 [Vakar]: Juglas apendicīts jau sapulcina lielāko daļu miesnieku, jo tas ir tuvu mājām un zivju arī netrūkst. Tā ir lielākā iespēja RPP noķert atklāto ūdeņu sezonas pārkāpēju daudzumu, jo viņi sēž vienā punktā. Tādēļ arī nesaprotu likumsargu vienaldzību pret cemmerēšanu un, iespējams, vasaras laika darba atvieglošanu.
Kad esi tur vai citur un redzi šo vai citu bezprigelu, raksti RPP aplikācijā sūdzību ar foto fiksāciju. No pieredzes zinu, ka poliči ieradīsies aptuveni pus stundas laikā, sazvanīsies ar tevi, tu parādīsi un apstāstīsi situāciju, viņi nofilmēs un tad arī reāli izdrāzīs!
Un visiem to iesaku, nevis šeit bla...bla...bla pēc tam! Rīcībai jābūt!
21.janvāris 2022, 15:50 | links
 
Headhunter [Vakar]: Ja pilns maiss ar zivīm, kurām var redzēt, ka aizķertas ne aiz "pareizās" vietas, problēmām ar izdrāšanu nevajadzētu būt. Pēc likuma aizcemmerēta zuve jāatlaiž....
Ir gan problēmas! Nu un kas, ka zivs saskrāpēta!? Mazums!
Izdrāzt var tikai tad, kad pieķer aiz rokas, nofilmē, kad džeks izvelk aiz vēdera aizcemmerētu zivi un ieliek to maisā.
Diemžēl, visos citos gadījumos, inspektori un MP ne ko nevar iesākt. Tikai nokaunināt!
21.janvāris 2022, 15:45 | links
 
Juglas apendicīts jau sapulcina lielāko daļu miesnieku, jo tas ir tuvu mājām un zivju arī netrūkst. Tā ir lielākā iespēja RPP noķert atklāto ūdeņu sezonas pārkāpēju daudzumu, jo viņi sēž vienā punktā. Tādēļ arī nesaprotu likumsargu vienaldzību pret cemmerēšanu un, iespējams, vasaras laika darba atvieglošanu.
21.janvāris 2022, 15:30 | links
 
Lašu laikā, kurš jums ķerstīs balto zivju biedu !

Ja paņem pie pakaļas 1 lašinieku, papīru mazāk, bet sausā atlikuma stipri vairāk, kā 10mit Juglas meistaru !
21.janvāris 2022, 14:20 | links
 
NG-NG [19.jan]: veči ar asiņainiem maisiem un varēja redzēt, ka maisos pamatā baltās zivis
Tādā gadījumā gan teorētiski varētu izčakarēt.
Bet, kā jau teicāt tas nevienu neinteresē.
21.janvāris 2022, 13:34 | links
 
Ja pilns maiss ar zivīm, kurām var redzēt, ka aizķertas ne aiz "pareizās" vietas, problēmām ar izdrāšanu nevajadzētu būt. Pēc likuma aizcemmerēta zuve jāatlaiž....

Headhunter, 21.janvāris 2022, 12:44


Tieši tā! būtu tik gribēšana... no otras puses - kam tā baltā šņaga interesē un policijai ir lielāki uzdevumi nekā raudiņas vai zaptes burciņas...

ja skatāmies "valstiski" (a ļa Koļegova) tāpat tās baltās zivis nevienam nevajag/nomirs dabiskā nāvē...
21.janvāris 2022, 12:51 | links
 
Ja pilns maiss ar zivīm, kurām var redzēt, ka aizķertas ne aiz "pareizās" vietas, problēmām ar izdrāšanu nevajadzētu būt. Pēc likuma aizcemmerēta zuve jāatlaiž....
21.janvāris 2022, 12:44 | links
 
Un tas vēl būtu jāpierāda ar video materiālu
21.janvāris 2022, 12:26 | links
 
daddy_j [Vakar]: Pilnīgi piekrītu! Kur "iestādes skatās"?? Gaļinieku jau ar runām un aizrādījumiem nepāraudzināsi, bet ja tur tādu ir 90%,
Tā jau nav nekontrolējama lieta. Kā atšķirt godprātīgu copmani, kas vienkārši strādā ar balansieri no tāda , kas ar to pašu balansieri mērķtiecīgi cemmerē. Domā muņiki būtu tādi copes eksperti, kas to izspriestu pēc rokas vēziena amplitūdas un intensitātes.
21.janvāris 2022, 12:25 | links
 
Pliči, vimba un rauda uz balansiera ja? Un necemmerējot? Tīri mutē paņēma mānekli, ja? Var jau dirst šitie nolādētie maliķi.

BAigars, 19.janvāris 2022, 09:32


Pilnīgi piekrītu! Kur "iestādes skatās"?? Gaļinieku jau ar runām un aizrādījumiem nepāraudzināsi, bet ja tur tādu ir 90%, tad parastam bļitkotājam-mormiškotājam tur darīt nav ko...
21.janvāris 2022, 10:24 | links
 
Alūksnē baigais vējš, bet kaut ko vakariņām salasīt varēja. Nevar teikt, ka baigi ķērās

Abavnieks, 21.janvāris 2022, 01:29

otrā bilde kā restorānā:)
21.janvāris 2022, 09:28 | links
 

Alūksnē baigais vējš, bet kaut ko vakariņām salasīt varēja. Nevar teikt, ka baigi ķērās
21.janvāris 2022, 01:29 | links
 
Duxxx [18.jan]: Juglas kanāls. tuvāk atvērtajam ūdenim. diena saulaina, cope varēja būt labāka. tautas nemērā.
man 4 ieskaites asari, 1 vimba (skaista) un 4 ņemami plinderi, a arī 1 smuka rauda. viss uz šķērseni.
ap 10-iem no rīta viens laimīgais tika pie 9,2 kg 110cm līdakas uz šķērseni. skaista zaļā.
Pliči, vimba un rauda uz balansiera ja? Un necemmerējot? Tīri mutē paņēma mānekli, ja? Var jau dirst šitie nolādētie maliķi.
19.janvāris 2022, 09:32 | links
 
NG-NG [19.jan]: Bezēsmas mormiškas, banāns ar 1-2 pinkiem uz āķa strādā brīžiem labāk, tos sīkzivis neaiztiek.
Bezēsmas mormenēm tas āķis tāds maziņš, ja uzliek vēl pāris pinkus vai nav ,,shodi,, baigi bieži ?
19.janvāris 2022, 09:31 | links
 
Willy [18.jan]: Abavnieks [Vakar]: Juglas kanāls - vieta , kur pat vismiermīlīgākā zivs dabū nogaršot balansierus :DKurš būtu teicis!?:Dcitur visas ar Taviem pīrsingiem skraida!:)
Nu nav tik traki. 2x biju uz ledus un 3 murmuškas, kas gan jau tāpat bija mana vaina, jo uzskatu 99% zivis plēš auklas makšķernieka dēļ.
Nu un viena līdaka pagājušajā sezonā aizgāja ar rotu, kas ir ļoti maz ņemot vērā cik daudz spiningoju bez pavadas :D
Katrā ziņā pīrsingi nav tik traki manuprāt, kā plēsti sāni un tūpļi.
Bet par apendicītu.. es vienkārši esmu bijis no malas paskatīties kas un kā tur notiek.
Protams, ne visi tur cemmerē!
19.janvāris 2022, 09:28 | links
 
Labs, izsmeļošs raksts.
Jānoskatās raidījums.
19.janvāris 2022, 09:26 | links
 
NG-NG, laižam uz Peipusu ….;) Trīs dienas! Finkas ! Plašumi km. Aura. Jauno darījumu testēšana.Bez asiņainiem maisiem,brāļiem….;)
19.janvāris 2022, 09:22 | links
 
īsumā par Juglas "apendicītu", vakar tur iefilmējām MN raidījumu, ceturtdien būs RE TV, pēc tam arī te.

cilvēki tusē 2 vietās, tuvāk atklātajam ūdenim un uz līkuma, tuvāk atklātajam ūdenim mormišku dancina labi ja katrs 15-20 copmanis, tas vakar, darba dienā, tur pusūdenī, blīvi saspiedušās, stāv prātam neaptverams daudzums balto zivju, tad nu tās arī pamatā cieš no balansieriem. Jā, ir pa asarim, paziņa stāstīja arī par 800niekiem, bet tas kopējais cemmerēšanas gars tajā barā man bija neizturams :).
Otrs bars ir vairāk mormiškotāji, no rīta tur arī balansieri, spāres un baldas tika darbinātas, tur arī to līdaku izvilka, bet pa dienu klasiskā Juglas mormiškas cope, tas nozīmē, ka visa cope 3,5-4 metru dziļumā, lai arī tur ir 6-8 metri dziļš. Praktiķis rādā 2-3 metrus biezu sīkzivju massu, kuru tad asari un citi plēsēji gana. Bezēsmas mormiškas, banāns ar 1-2 pinkiem uz āķa strādā brīžiem labāk, tos sīkzivis neaiztiek.
Bet bija arī atsevišķi copmaņi, kuri piespiedušies vienai vai otrai malai, prom no bara, veiksmīgi salasīja savus 3-4-5 kg ēdamu asaru.
es pats, ar visu filmēšanu, tā arī pareizo spēli un kontaktu ar zivi neatradu, noķēru pārdesmit asarīūs līdz gramiem 150 un daudz kaiju barības mazu pliču, ausleju u.c. briesmoņu izskatā.

Tuvāk vakaram no "tālā" balansieristu\cemmeristu gala sāka nākt veči ar asiņainiem maisiem un varēja redzēt, ka maisos pamatā baltās zivis, nu latviski sakot - fubļa....

starp citu... spāre un balda tur ir normāls māneklis, kuru pamatā kamp mutē labas zivis, redzēju labus asarus, raudas 300+grami, vimbu

stipri domāšu vai braukt tur vēlreiz :)))
19.janvāris 2022, 09:05 | links
 
Abavnieks [18.jan]: Juglas kanāls - vieta , kur pat vismiermīlīgākā zivs dabū nogaršot balansierus :D
Kurš būtu teicis!?:Dcitur visas ar Taviem pīrsingiem skraida!:)
18.janvāris 2022, 22:23 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager