Kā gāja copē (atskaites)?

Pamēģināju šogad beidzot karpu copi, jo gribējās kaut ko jaunu.

Sākumā mēģināju ar fīderīti, daudz mazās ķērās, neko kārtīgu pa vairākām reizēm nenoķēru, vienīgi tāda 350g spoguļkarpa trāpījās un daudz plicīši, breksīši un mazās raudiņas vienā citā vietā.
Pamainīju taktiku, aizbraucu uz vienu veikalu Rīgā, kur viņi uz karpu copi specializējās, sacīju, lai iesaka kaut ko. Šie man ieteica boilas un method feeder. (ne ar vienu, ne otru nekad nebiju mēģinājis)

Nākamajā reizē aizbraucu un viena makšķere bija fīderis ar kārtīgu barošanu un uz otras jau bija method feeder ar boilu. Uz fīdera, kā parasti visādi mazie, bet uz method dabūju 2 karpas un 1 norāvās. Katra bija pie 2 kg, bet tā, kura norāvās varēja būt lielāka, ļoti smagi nāca, vai vispār pavilkt nevarēja. Rokas trīc, kājas trīc, meklēju baldriāna tabletes, jo sen tak nebiju tik smukas zivis vilcis. :)

Vakar aizbraucu ar abām makšķerēm uz method sataisītām, tā pati vieta, tikai šoreiz karpas neatpeldēja, bet bija daudz smuku raudiņu - pārsvarā 30 cm lielas un lielākā bija 34cm, varētu būt kādi 600+ grami. Tā lielā tā uzdeva pa kātu, ka tas palecās pilnīgi un es sabijos. :D Vēl bija brekši pāris un ap kādiem 8iem vakarā jau cope beidzās.
Tagad sola pāris dienas draņķīgu laiku, jāgaida līdz trešdienai, tad varētu pa nakti tur palikt. Man jau ļoti garšoja tā karpu gaļa, gribās vēl.

farnirs1, 7.augusts 2023, 10:32


Uz karpām nav jēgas mocīties ar feederi, ja ķer tad uz boilām ar atbilstošu inventāru, barošanu un rīkiem! Savādāk, ja lielāka paņem ir tikai saplēstas pavadas vai auklas!
8.augusts 2023, 00:20 | links
 
Pamēģināju šogad beidzot karpu copi, jo gribējās kaut ko jaunu.

Sākumā mēģināju ar fīderīti, daudz mazās ķērās, neko kārtīgu pa vairākām reizēm nenoķēru, vienīgi tāda 350g spoguļkarpa trāpījās un daudz plicīši, breksīši un mazās raudiņas vienā citā vietā.
Pamainīju taktiku, aizbraucu uz vienu veikalu Rīgā, kur viņi uz karpu copi specializējās, sacīju, lai iesaka kaut ko. Šie man ieteica boilas un method feeder. (ne ar vienu, ne otru nekad nebiju mēģinājis)

Nākamajā reizē aizbraucu un viena makšķere bija fīderis ar kārtīgu barošanu un uz otras jau bija method feeder ar boilu. Uz fīdera, kā parasti visādi mazie, bet uz method dabūju 2 karpas un 1 norāvās. Katra bija pie 2 kg, bet tā, kura norāvās varēja būt lielāka, ļoti smagi nāca, vai vispār pavilkt nevarēja. Rokas trīc, kājas trīc, meklēju baldriāna tabletes, jo sen tak nebiju tik smukas zivis vilcis. :)

Vakar aizbraucu ar abām makšķerēm uz method sataisītām, tā pati vieta, tikai šoreiz karpas neatpeldēja, bet bija daudz smuku raudiņu - pārsvarā 30 cm lielas un lielākā bija 34cm, varētu būt kādi 600+ grami. Tā lielā tā uzdeva pa kātu, ka tas palecās pilnīgi un es sabijos. :D Vēl bija brekši pāris un ap kādiem 8iem vakarā jau cope beidzās.
Tagad sola pāris dienas draņķīgu laiku, jāgaida līdz trešdienai, tad varētu pa nakti tur palikt. Man jau ļoti garšoja tā karpu gaļa, gribās vēl.
7.augusts 2023, 10:32 | links
 

Šodien 2:0 sarkanā labā.
Zilais tik tā čiloja. Kaut gan šams tagad zils ir tikai nosacīti.
Pie pirmās zivs kā sasmērējās ar asinīm tagad tāda nekāda krāsa, nemazgājas ārā.
5.augusts 2023, 12:17 | links
 

Iegāju šodien bišķi ezerā uz divām stundām, patestēt bleķus. Pāris sportinieces pierunāju.
Zāļu mala tukša. Ņēma 3m dziļumā uz kants.
5.augusts 2023, 12:13 | links
 
Kāds ir bijis uz Mērsragu, asari jau ir?
30.jūlijs 2023, 11:34 | links
 

13g kapars. Sabaņējeva tējkarote manā izpildījumā.
29.jūlijs 2023, 13:11 | links
 

Šodien iegājām ar čomu meža ezerā. Rīta cēliens klusēja. Copes sākās ap 11tiem.
Darbojāmies ar vieglajiem kātiem.
Čomam uz rotiņu un gumijām pa nullēm.

Man uz paštaisītu šūpiņu divas sportinieces un labs asarītis, varēja būt tuvu kg. Čoms nomudijās ar uztveramo, kimlaks notirinājās pie pašas laivas.
29.jūlijs 2023, 13:09 | links
 
RaimisD [16.jūl]: Bilde kā motivātors aizlaist uz copi ;)
Cepta asarīša fileja kā teiktu Mārtiņš - kas var būt labāks par šo.
Sorry, instrumentus sajaucu vietām, piedošanu, ja gādam estētam ar to sabojāju ēstgribu:)))
16.jūlijs 2023, 17:47 | links
 

Bilde kā motivātors aizlaist uz copi ;)
Cepta asarīša fileja kā teiktu Mārtiņš - kas var būt labāks par šo.
16.jūlijs 2023, 13:33 | links
 

Smukas vietas, bet arī no tām līdaka ārā nenāca.
1,2m ūdens par siltu, būs pamukušas uz dziļumu.
15.jūlijs 2023, 12:46 | links
 

Buma 13 g darinājums.
Kapars+melhiors
15.jūlijs 2023, 12:41 | links
 

Iegāju šodien meža ezeriņā.
Doma bija kādu līdaku piemānīt, bet tās ne pa kam.

Sanāca smukus asarīšus no dziļuma kants nolasīt.
Lielākais ap 700g

Strādāja Buma ātoms
15.jūlijs 2023, 12:40 | links
 
Jon-Hill [13.jūn]: Krāsas spainis kā sēžamais, vislabākais !! :b
Jap :D
Viņiem tas kalpo kā mums ziemas copes kaste. Iekšā viss nepieciešamais :)
Iekšā ērti tiek ievietots apaļais stieples zivju glabājamais ,, sadoks" nezinu kā latviski to sauc.
13.jūnijs 2023, 20:06 | links
 
Krāsas spainis kā sēžamais, vislabākais !! :b
13.jūnijs 2023, 11:57 | links
 
Kādu laiciņu dzīvojos pa Rodas salu Grieķijā. (Latviski laikam pareizāk teikt Rodsa)
Protams mikrodžiga kātiņš un paprāva loriņu kaste līdzi.

No rītiem un kādu vakaru ar aizšauju uz piestātni pamētāt. Izņemot skaistā skata baudīšanu copi tā arī neesmu sagaidījis, nu nepatīk vietējām jūras radībām mani silikoni, rotiņi, šūpiņi, vobleri, spin taili un citi štrunti.
Ne uz grunts, ne pusūdenī ne pa virsu nesanāca man sastapt agresīvu zivi.

Vietējie tik pasmaida par manu tehniku un rikiem

RaimisD, 12.jūnijs 2023, 21:43


Grieķijas salās mūsu tehnika negrib darboties. Var ar nelielu šūpiņu akmeņainās vietās tuvāk vakaram noķert kādu dīvainu zivteli, bet arī grūti. Vai arī smilšainās vietās ar pavisam smalku jigu ķert nu pavisam mazas zivtiņas. Jiga āķim var uzmaukt kalmāra strēmeli un soļot pa pludmali - ņem visādi brīnumi. Ja vēlas ko lielāku - meklē kur ir akmeņains krasts un uzreiz dziļums vismaz kaut kāds - bet tur met smagus voblerus. Vietājie izmanto pludu, uz āķa mauc maizi, kalmāru, matainus tārpus, mīklu utt. To var kādā makšķerlietu veikalā atrast - parasti veikalā ar sporta precēm. Bet tā nirstot no krasta tur ar nav diez ko bagātīgi zivju krājumui - cita lieta Ēģipte.
13.jūnijs 2023, 11:00 | links
 
Tur tač pārsvarā ir rijīgā zive. Pāņem to pašu āķi no silikona un uzspraud uz viņa asiņainu gaļas strēmeli. Rezultātiem būtu jābūt.
13.jūnijs 2023, 10:55 | links
 
staff [13.jūn]: Pamēģini uz atvadu ar nelielu vēzīti (pelēks, tumšs krāsojums)!
Tieši šī kombinācija bija manos favorītos.
Gaiši pelēki caurspīdīgs ar spīguļiem, bet arī šams neinteresē:(
13.jūnijs 2023, 10:42 | links
 
Pamēģini uz atvadu ar nelielu vēzīti (pelēks, tumšs krāsojums)!
13.jūnijs 2023, 10:04 | links
 

Kādu laiciņu dzīvojos pa Rodas salu Grieķijā. (Latviski laikam pareizāk teikt Rodsa)
Protams mikrodžiga kātiņš un paprāva loriņu kaste līdzi.

No rītiem un kādu vakaru ar aizšauju uz piestātni pamētāt. Izņemot skaistā skata baudīšanu copi tā arī neesmu sagaidījis, nu nepatīk vietējām jūras radībām mani silikoni, rotiņi, šūpiņi, vobleri, spin taili un citi štrunti.
Ne uz grunts, ne pusūdenī ne pa virsu nesanāca man sastapt agresīvu zivi.

Vietējie tik pasmaida par manu tehniku un rikiem
12.jūnijs 2023, 21:43 | links
 

:)
12.jūnijs 2023, 21:41 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager