Peipusa ezers

Aktuālākais no Peipusa. Vietas, licences, copes atskaites, ledus stāvoklis ...
Lai pasargātu savu dzīvību un veselību der ieklausīties Peipusa copmaņu ar 50 gadīgu pieredzi padomos:
Gan Peipusā, gan Pērnavas līcī neviens nedrīkstētu iziet uz ledus, bez navigācijas ierīcēm. Laika apstākļi var mainīties un sniegputenis vai migla var uznākt dažu minūšu laikā. Tad nokļūšana krastā kļūst visai sarežģīta pat atrodoties nieka 500 metrus no krasta. Nenoliedzami visdrošākās ir GPS ierīces, kas nodrošina nokļūšanu iezīmētā punktā krastā. (Protams, tas iepriekš jāiezīmē, un ne tikai labākās copes vietas.) Vēl līdz jāpaņem rezerves baterijas minētajai ierīcei. Krastā var nokļūt pat ar visparastākā kompasa (par pāris latiem) palīdzību, kas nudien neprasa lielus kapitāla ieguldījumus, bet garantēs, ka nenonāksiet labākajā gadījumā krievu robežsargu rokās.
Ja nu gadījumā jums nav šo ierīču, tad vismaz neaizejiet tālāk par 20 metriem no citiem kolēģiem ,kuriem noteikti ir vismaz kompass.
Augstāk minētais stingri būtu jāņem vērā gan tiem ,kuri uzsāk apgūt jaunās copes vietas, gan tiem, kuri domā, ka ar mani tas jau gan nevar notikt.
21.janvāris 2013, 20:29 | links
 
Daudziem tagad ir viedtālruņi kuros var ieinstalēt bezmaksas GPS aplikācijas, kuras darbojas tāpat kā jebkurš rokas GPS, varbūt precizitāte pieklibo, bet vismaz krastā tiksiet.Tikai pirms brauciena vajag pilnībā uzlādēt akumulatoru, turēt iekškabatā siltumā, lai aukstumā tik ātri nenosēžas un bez vajadzības gari nerunāt. Pie tam pēc tālruņa var noteikt arī jūsu atrašanās vietu.
21.janvāris 2013, 21:34 | links
 
Ivoper, Tev taisnība, bez kompasa vai GPS , uzlādēta mobilā tālruņa Peipusa plašumos iet tikai atsaldēti idioti. Pats divas reizes esmu palīdzējis tikt krastā vairākiem pazudušiem "pašpārliecinātiem varoņiem". Vēl ieteiktu nēsāt līdzi arī kādu lielāku salaužamo ķīmisko spīdekli un kādu skaņas signālu (" miliču" svilpi ). Iespējams , ka kāds tūlīt mēģinās apriet, bet tāds ir mans viedoklis. Kad uznāk migla vai putenis, tad var ātri pienākt "kirdik". Arī vienam no bara nav ieteicams iet tālu projām. Sargājiet sevi un savus draugus.
21.janvāris 2013, 21:41 | links
 
Taisnība veči! Sargi pats sevi, un savus tuvākos!
21.janvāris 2013, 21:52 | links
 
Starp citu, arī telts un vidēja lieluma svece Peipusā un citos lielajos ūdeņos nav lieki priekšmeti, bet gan izdzīvošanas iespēja.
Pārbaudīts uz savas ādas. Labāk velc ezerā pilnākas ragavas, nekā no ezera tevi uz ragavām.
21.janvāris 2013, 22:14 | links
 
100% piekrītu-' ivoper' teiktajam,pašam gadījās Pērnavā tādā miglā nokļūt, kur nu galīgi pat 20 metros nekā redzēt nevarēja,tā kā esat piesardzīgi.
Kaut gan man pašam tādam būt parasti nesanāk...:)))
21.janvāris 2013, 22:31 | links
 
Divi glābšanas darbi ar ir uz manīm, izvedu no 16tā divus nosalušus Igauņus!!! Vismaz kompasam ir jābūt līdzi, arī man tas ir, ja elektronika noklājās!!!
21.janvāris 2013, 22:41 | links
 
seedoo,
ta jau droši varēsim laizt tanī pusē...:))
21.janvāris 2013, 22:48 | links
 
Veči, kam ir kontakti par naktsmītni par labu naudiņu?
22.janvāris 2013, 10:08 | links
 
Pagājušo ziemu pats izbaudīju "vakaru uz ezera" ,kamēr gājām uz vietu,kur mūs vajadzēja savākt "karakatam" uznāca putenis,vēl pievakare, pat desmit metrus neko neredzēja. Tā kā bijām barā un bija arī jps(i) tad nebija problēmu.Bet no domām ka tev nav palīglīdzekļu tajā baltajā tukšumā...nu īsti omulīgi naff. Nesargāsi sevi,Dievs tevi nenosargās.
22.janvāris 2013, 10:32 | links
 
Makšķerēšana Peipusa ezerā!Nina, Mustvee, Kallaste, Ranna... Komfortabls busiņš 7.vietas-plašs bagāžnieks.1-2.dienas aizvedīsim un atvedīsim.Ja ir vēlēšanās braukt pa visu sarunāsim.Zigis.Jelgava.Tel.+371 29255085.
22.janvāris 2013, 12:25 | links
 
Veči,ir viena elementāra lieta,ko paņemt līdzi,maksā kapeikas,brucot uz Peipusu-KOMPASS.
Iemet kautkur somā,un zini ,ka pareizajā EESTI malā tiksi.Visi tak ziniet,kā Peipuss kartē orientēts,gareniski,tāpēc ja sajūk debespusis,tad duriet uz Rietumiem un iznāksiet krastā pie Igauņiem:),nu varbūt ne gluži kur uzkāpāt....
22.janvāris 2013, 12:55 | links
 
Nu pilnīgi manas domas par drošību. Man arī telefonā ir GPS, datorā dziļu kartes, samērīti sarēķināti attālumi, vietas u.tml., bet somas mazajā kabatiņā kompass, kas vēl no orientēšanās sporta laikiem saglabājies. GPS var nestrādāt, baterijas var nosēsties, bet Zemes magnētiskais lauks gan nemainīsies...
22.janvāris 2013, 13:02 | links
 
pilnīgi pareizi! un tas pats attieca uz jūru- elekronika var pievilt, bet ar kompasu malā tiksi.
22.janvāris 2013, 13:03 | links
 
Padoms vērtīgs,diemžēl TO ne vienmēr ņemam vērā...
22.janvāris 2013, 13:07 | links
 
Kad apmaldās tad arī acerās,labāk būtu paņēmis kompasu.Vēl var ieurbt bori un ručku atstāt uz krasta pusi....
22.janvāris 2013, 13:11 | links
 
Kad apmaldās tad arī acerās,labāk būtu paņēmis kompasu.Vēl var ieurbt bori un ručku atstāt uz krasta pusi....

abloms, 22.janvāris 2013, 13:11



Aha, man arī ir pieredze, lai gan ne uz ledus, bet sākotnējā virziena zināšana, nebūt negarantē "+" gala iznākumu. Pēc 100 soļiem 100 punkti virziens mainīsies, pēc 200, jau, iespējams, Krievijas virziens!
o.
22.janvāris 2013, 13:18 | links
 
Abloms, labs padoms ar to bori... es nākošreiz paņemšu tavējo un atstāšu virzienā uz RU... :-)
22.janvāris 2013, 13:18 | links
 
Peipusnieks,es bori no rokām neizlaižu,jo tas ir mans talismans:)savādāk nezināšu kur krasts.:)Es labāk tavējo..iesp...
22.janvāris 2013, 13:26 | links
 
Peipusnieks tāds kaitnieks nemaz neizskatās...:),
pa to bori var jau tā darīt,bet salā jau labāk to ieurbt ledū...
22.janvāris 2013, 13:28 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager