Bārtas upe

Liepājas rajona lielākā upe, kuras lomi arī nav tie sliktākie (vēdzeles, vimbas, līdakas, asari). Būsim atsaucīgi, un laicīgi uzzināsim, kas darās Bārtas upē.
Jādomā ka daudz kas notiek no 2 lietām, finanses un brīvprātīgais darbs, bet ja palielam Liepājniekā un vai Bārtā ir 3 reiz mazāk sliktu darbību nekā Čangalienā. Atbalstu jaunu cilvēku piesaisti un nekādi nepārmetu inspektoriem, viņi ir gana pašaizliedzīgi maza finansējuma ietvaros. Kā droši zinu valsts ieskatos par notikumiem, šis reģions salīdzinājumā ar Babīti, Juglu, Baltezeru un vai austrumu pusi ir mazumā ar nelegālo tīklu būšanu un 80 proc ļaundaru ir pārcēlušies uz aizsauli vai uz Papes, Durbes un vai citiem ezeriem un upēm - Ribaks , Ūdens draugs un vēl viens niku mainītājs nebūtu iedzimtais gadījumā ar vienu rokrakstu tipa Valdis...
4.februāris 2012, 16:12 | links
 
Makšķerēju jau 30 gadus pārsvara pa šīm vietām inspektoru satiku pirmo reizi pagājušājā gadā.....nu var būt arī tā...
4.februāris 2012, 15:45 | links
 
Tas priecē. Tad jau jāfunktirē par kursu apmeklēšanu
4.februāris 2012, 14:46 | links
 
Par mūsu gala inspektoriem nešaubies. Vienīgā problēma viņu darbā, ka viņi ir tik maz :))
4.februāris 2012, 14:08 | links
 
1. Atvainojos, mana kļūda, Urtāna kungu biju uztvēris kā inspektoru, kas varētu būt kompliments viņam, diemžēl viņu esmu manījis nodarbojoties ar zinātnisko zveju (vairākkārt).Bet inspektorus neesmu manījis, varbūt man vienkārši ir paveicies.
2. Neesmu apgalvojis, ka Bārtā tīkli ir masveidā, teicu , ka tie tur ir, pats esmu vilcis nelegālu tīklu no upes laukā, kaut gan Bārtā copēju tikai pēdējos 2 gadus, tad man liekas, ka apgalvot, ka nekad neesi redzējis upē tīklu(un man liekas Tu pie šīs upes esi pavadījis krietni vairāk laika) ir mazliet pārspīlēts, bet var jau būt, ka Tev ir paveicies.
3.Mans viedoklis ir, ka ja ezers ir tavs ''maizes devējs'', tikai ētiski būtu, ja saimnieks rūpētos par resursiem, ko viņš izmanto savā labā, būtībā, tikai norma būtu, ja viņš būtu beidzis sabiedriskā inspektora kursus. Domāju arī kontrolēt (licences esamību, zivju daudzumu un lielumu) nemaz nav amorāli. Un Tu taču piekritīsi, ka nu nav ,tās nelaimīgās laivu bāzes , saimnieks piemērs tam kā vajadzētu rūpēties par resursiem, ko pats izmanto.
4. par sadarbību-iespējams tā notiek, es vienkārši to neizjūtu, neesmu manījis, ka ,piemēram,Nīcas novads sadarbotos ar ''Liepājas ezeriem'', kaut vai iegooglējot ''Liepājas ezeriem'' nu neizdosies atrast neko prātīgu, kaut gan lasot ''dabas aizsardzības plānu Liepājas ezeram'' to vajadzētu būt gana daudz-saprotu arguments būs -finansējums..
5. Personīgi nezinu inspektorus, un ceru, ka viņi tiešām ir sava darba patrioti, vienkārši apgalvoju, ka neesmu viņus manījis ne ezerā, ne upē ne jūras piekrastē.
4.februāris 2012, 14:00 | links
 
Ribak- piedodi ja es kaut kādi aizskāru Tevi ar vārdiem vai domās :) Vienkārši ja es redzu ka tiek runātas muļķības palieku sarkastisks :))
1) Lūdzu to inspektoru vārdus un uzvārdus, kas liek tīklus .
2) Neesmu Bārtā nevienu tīklu redzējis, iespējams ka tādi ir, bet ne tādos masveida daudzumos.
3) Par to nelaimīgo laivu bāzi - trūkst vārdu, lai apskaidrotu ka privātpersonai, pat ja viņa ir kādam pietuvināta nav ne tiesības ne pienākuma kādam prasīt licences un baudīt lomus, kas vispār ir pretlikumīgi un amorāli .
4) Par sadarbību- tā visu laiku notiek un paplašinās.
5)Par inspektoriem- kaut būt katrā Latvijas novadā tādi...
4.februāris 2012, 13:10 | links
 
Roli, ja nav ko teikt, var taču arī neko neteikt:)
4.februāris 2012, 12:32 | links
 
Nevēlējos šeit atstāt iespaidu, ka vis ir slikts un nesakārtots, iespējams šeit var runāt par komunikāciju ar sabiedrību, līdzīgi kā politiķiem, ja sabiedrībai neizskaidro, ko un kā dara, rodas sajūta, ka nedara. Par laivu bāzi, tā laikam tāda postpadomju domāšana, ja nevienu neaiztikšu, tad vis būs labi, bet ilgtermiņā tas laikam neies cauri.. Cerams, šie sabiedrisko inspektoru kursi varētu būt sākums, kādai plašākai organizācijai, kas savā ziņā rūpētos par apkārtnes ūdeņiem, ar to nedomājot, ka darbotos tikai copmaņu dzenāšanā un somu pārbaudīšana, bet kaut vai iesaistītu vietējo pašvaldību iedzīvotājus teritoriju sakopšanā ūdenskrātuvju tuvumā utt. Principā iesaistītu sabiedrību šajos procesos.
4.februāris 2012, 12:30 | links
 
Nabaga Otaņķu bāzes saimnieks :)))
Drīz copes veikalniekiem liks arī pārbaudīt kādas zivis ar kādiem kātiem tiks vilktas :)))

Par uzbraucienu inspektoriem vispār ir galīgi garām ... Varētu vēl daudz ko sarakstīt, bet netīk :)
4.februāris 2012, 12:15 | links
 
Bāzes saimniekam galvenais ir $$$. Ja viņš sāks urķēties katra somā, tad var atbaidīt kādu klientu. Tā kā - īsti neticās šādai iniciatīvai no nomātāju puses.

Bet nu - tie, kuri sūdzās, ka kontroles nav, jāsaprot arī kontrolētāju situācija... Naudas tik maz atstātas, cik vien var. Tāpēc jāveido sabiedrisko inspektoru - entuziastu grupiņas un jāsāk jau nopietnāk kratīt badakāšus...
4.februāris 2012, 12:09 | links
 
Saprotu, ka katru copmani nenokontrolēsi, patīkami ir dzirdēt, ka biedrība ir noorganizējusi sabiedrisko inspektoru kursus,kam vajadzētu būt lielam atbalstam inspektoru darbā. Ceru, ka kursos pieteiksies arī Otaņķu laivu bāzes saimnieks. Negribu teikt, ka viņa pienākums būtu kontrolēt visu ezeru, bet tīri ētiski būtu, ja bāzes saimnieks, vai tā apkalpojošs personāls arī kontrolētu, kas notiek viņa ''pagalmā'', ezers tomēr ir tas , kas viņam ienes tos latus un bāzei būtu jābūt ieinteresētai sakārtot šo vidi. Nesaku , ka laivu noma ir miljonu biznes, bet ja kāds ir uzņēmies šāda veida rūpala, man šķiet tas ir tikai normāli, ka viņa sirdslieta ir arī rūpēties par resursu saglabāšanu. Kā piemēru varu minēt Lobes ezera laivu bāzes saimnieku Māri, kas ne tikai mēģina aprunāties ar lielāko daļu copmaņu, lai noskaidrotu situāciju, bet arī cieši sadarbojas ar pašvaldībām un atsevišķām biedrībām, lai šo ezera''saimniecību'' vadītu.
4.februāris 2012, 12:00 | links
 
Mjā, Liepiņa k-gs, es Tev vēstuli privāti aizsūtīju...
4.februāris 2012, 11:57 | links
 
Liepājā un tās apkārtnē vispār viss ir briesmīgi slikti. Inspektori bēg no makšķerniekiem, laivu nomatāji, saimnieciņi un citi "varas pārstāvji "neprasa ne licences ne lomus uzrādīt :) Rudeņos upē pilns ar tīkliem, zivis arī ne vella nav, viena copē tikai pāris kāļu ar vimbām un ducis vēdzeles :)))
4.februāris 2012, 11:50 | links
 
Būs jāliek apliecība uz sabiedrisko, tad varēsi vēlreiz braukt ciemos. Varēsi bļaut un peldēt vienlaicīgi.
4.februāris 2012, 10:49 | links
 
Esmu bijis Liepājniekā reizītes piecas, no kurām viena bija sacensības! Redzēju kā mūsu komandas otrajai laivai piebrauc klāt inspektori un prasa licences un kartes! Galvenais, ka bijām atraduši līdakas a šie piejāj ar motoru un izčakarē copi! Neviens viņiem neko nerādija tikai norēja lai pis.s na.uj. :)
4.februāris 2012, 08:08 | links
 
Ribak,
Tādus stāstus var dzirdēt jebkurā Latvijas vietā un tas ir tādēļ, ka iekšējos ūdeņus visā valstī kontrolē tikai 30 inspektori. Visiem skaidrs, ka katram makšķerniekam inspektoru klāt nepieliksi. Un der parēķināt cik bieži inspektori var veikt reidus ar 120 latiem mēnesī, ko valsts piešķir degvielai dienesta automašīnai un reģions ir visa Kurzeme.
Viena tante teica, ka inspektori liek tīklus. Inspektori nav zvejnieki un prot darīt tikai savu darbu. Un dara to godprātīgi. Taviem kolēģiem laiks dibināt dzeltenās preses izdevumu. Otaņķu laivu bāzes saimnieks Jānis Slavickis nekādā mērā nav inspektoriem tuvu stāvoša persona. Un viņam nav tiesību prasīt makšķerēšanas karti vai licenci. Tavi kolēģi laikam par inspektoru kļūdaini uzskata biedrības ''Liepājas ezeri'' izpilddirektoru Ēvaldu Urtānu, kurš Liepājas ezerā nodarbojas ar komerciālo zveju.
4.februāris 2012, 02:41 | links
 
Ja redzi kā strādā biedrība ''Mēs zivīm'' un biedrība ''Liepājas ezeri'' tad tomēr rodas jautājums, kur ir problēma, mans viedoklis nav vienots spēks (copmaņu kopums), kas kaut kādā veidā regulētu darbības gan ezerā gan upē. Ja man sabiedrībā jāklausās stāsti par to, kā kāds vakar izcēlis 30 vimbas, cits pacmit ļurbas un katrs, kas nolaiž rudenī pa upi ar laivu izvelk vismaz vienu tīklu, tad man liekas, ka tomēr tā lieta netiek kontrolēta. Arī pats regulāri braucu gan uz ezeru gan upi copēt-godīgi, inspektorus esmu redzējis tikai liekot savus tīklus un to, ka tas ir inspektors man ir pateikuši kolēģi, nevis esmu to uzzinājis, jo man kāds ir prasījis licenci. Pat Otaņķu laivas bāzes saimnieks (kas ir tuvu stāvoša persona inspektoriem) nekad nav uzjautājis vai man ir licence, kur nu vel kontrolējis, kas tiek noķerts.
P.s. man arī ir brilles, gribētos gan laikam anti sintētiskās, lai tā lieta izskatītos labāk.
Laikam jau to visu nerakstu, lai kādu aizvainotu, bet gan lai rosinātu diskusiju. Spēks ir komandā.
4.februāris 2012, 00:23 | links
 
ribaks, tas liecina, ka Tev laiks iegādāties brilles, ja neredzi inspektorus ne Liepājas ezerā, ne Bārtas upē ;)
3.februāris 2012, 22:06 | links
 
Žēl tikai, ka tie inspektori nav manīti ne Liepājas ezerā ne Bārtas upē, Liepājas ezerā ir redzēts tikai kā tur regulāri nodarbojas ar zinātnisko zveju..
3.februāris 2012, 20:09 | links
 
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager