Zivju dīķu projektēšana

Domāju, ka taisnība ir vecumvecajai tēzei, ka ekskavatorists savu saņems, neatkarīgi no maksas veida, vai tas būtu par kubiem, vai par stundām.

Runājot par optimizāciju, savulaik mums bija tāds variants - tika runāts ar ekskavatoristu, kas brauca no punkta X uz punktu Y rakt lielus dīķus, bet bijām pa vidu arī mēs. Tad nu pēc X viņš pa ceļam piebrauca pie mums, izraka un devās uz Y. Sanāca izdevīgāk no transportēšanas viedokļa, taču tajā pašā laikā bija visai neprognozējams laiks. Ja tas nav tik būtiski ieplānot to tieši konkrētā datumā, tad kāpēc gan ne.
26.aprīlis 2024, 08:50 | links
 
Mēs te katrs savu maļam. Ir liela atšķirība, kā piemēram man bija jārok tīrs māls, ja rok ar jaunu tehniku vai vecu lūzni, tā atšķirība ir laika un līdz ar to naudas ziņā. Pazvanīju intereses pēc uz to 35 EUR sludinājumu, piepluso tur degvielu un vēl šo to.

Bebrs, 24.aprīlis 2024, 19:01


Pag, bet tehniku kustina operators. Jauna vai veca, jebkurā gruntī viens un tas pats operators strādās vienādi. Ja atbrauc tāds kas naudu skaita pa stundām, tad jā, kausu kustinās ar minimālu eļlas padevi kā gliemezis, un dīķis izmaksās dārgāk kā Panamas kanāls. Jāņem tāds racēs, kas skaita kubus, cik dienas, nedēļas vai mēnešus rok, tā ir racēja darīšana, jo naudu finālā saņem par kubiem.
25.aprīlis 2024, 11:21 | links
 
Un vēl viena nianse, tas sludinājums ir no Rīgas kur cenu vieglāk turēt augstu, jo Rīgas apkaimē ir maksātspējīgāka tauta, 240km no Rīgas ir pilnīgi cita situācija.
24.aprīlis 2024, 19:25 | links
 
Mēs te katrs savu maļam. Ir liela atšķirība, kā piemēram man bija jārok tīrs māls, ja rok ar jaunu tehniku vai vecu lūzni, tā atšķirība ir laika un līdz ar to naudas ziņā. Pazvanīju intereses pēc uz to 35 EUR sludinājumu, piepluso tur degvielu un vēl šo to.

Bebrs, 24.aprīlis 2024, 19:01


Es jau saku, ka SS ir dārgāk un uz vietas tuvumā vienmēr var lētāk atrast.
Mums diemžēl ir gandrīz viss, vienam dīķim bija kūdra, jo tas bija vecs aizaudzis dīķis, ko padziļinājām un palielinājām + grāvjus tīrijām, otram māls un dolomīts un daudz akmeņu , tagad maijā arī raksim mālu ar daudz akmeņiem - gan dīķi, gan meliorācijas trubas iekšā un kā teicu cena 35€/h ar degvielu un operatoru, galvenais lai par divām nedēļām pažūst, jo tagad tur kāpurnieks noslīks un var droši atcelt uz vēlāku, bet tad būs jāgaida vismaz mēnesis +.
24.aprīlis 2024, 19:13 | links
 
Mēs te katrs savu maļam. Ir liela atšķirība, kā piemēram man bija jārok tīrs māls, ja rok ar jaunu tehniku vai vecu lūzni, tā atšķirība ir laika un līdz ar to naudas ziņā. Pazvanīju intereses pēc uz to 35 EUR sludinājumu, piepluso tur degvielu un vēl šo to.
24.aprīlis 2024, 19:01 | links
 
Dīķi man raka ar praktiski jaunu ekskavatoru(144 motorstundas), maksāju par motorstundām, nevis par dienām, tas ir izdevīgāk. Tai sludinājumā ir 15 gadu veca tehnika, protams ka rok, bet ar kādu efektivitāti, tas ir cits jautājums. Protams, ka uz vietas daudz ko var sarunāt, bet degviela+ekskavatorista darbs+amortizācija+peļņa paliek.

Bebrs, 24.aprīlis 2024, 18:31


Efektivitāte vairāk ir atkarīga no operatora un mazāk no tehnikas vecuma vai tas ir jauns vai tāds pats 15 gadus vecs ekskavators, komforts salonā protams atšķirsies, apkopju skaits un to izmaksas arī. Bet izraktajam dīķim vispār vienalga vai tas ekskavators bija nullīte vai 15 gadus vecs.
Tā kā beidz demagoģiju.
24.aprīlis 2024, 18:54 | links
 
Dīķi man raka ar praktiski jaunu ekskavatoru(144 motorstundas), maksāju par motorstundām, nevis par dienām, tas ir izdevīgāk. Tai sludinājumā ir 15 gadu veca tehnika, protams ka rok, bet ar kādu efektivitāti, tas ir cits jautājums. Protams, ka uz vietas daudz ko var sarunāt, bet degviela+ekskavatorista darbs+amortizācija+peļņa paliek.
24.aprīlis 2024, 18:31 | links
 
ir jau pa 35, bet ar šitādu dīķis ilgi būs jārok :)
https://www.ss.lv/msg/lv/transport/cargo-cars/excavators-crawler/bmmedm.html

Bebrs, 24.aprīlis 2024, 18:07


320€ dienā 11m strēle lūdzu un ja vēl lāpsta priekšā izstumdīs ja nav mega liels dīķis un liela kubatūra:
https://www.ss.com/msg/lv/transport/cargo-cars/excavators-crawler/bjfmhb.html

SS nav lētākais, jāmeklē tuvumā, tiem cenas būs draudzīgākas un var vienmēr lētāk sarunāt, it sevišķi, kad vari pagaidīt un brauc kad viņiem ir dīkstāve.
24.aprīlis 2024, 18:22 | links
 
ir jau pa 35, bet ar šitādu dīķis ilgi būs jārok :)
https://www.ss.lv/msg/lv/transport/cargo-cars/excavators-crawler/bmmedm.html
24.aprīlis 2024, 18:07 | links
 
Es kaut kā neticu, ka rok par 35/h, 35+degviela varbūt.
Bebrs, 24.aprīlis 2024, 14:25

Pats nezini, bet demagoģēt māki?
Cik dīķus esi izracis pēdējo gadu laikā?
Es divus un maija svētkos vienu paplašināšu un vēl vilkšu meliorāciju. Papildus šogad īrējām mazāku dzelzs dūri celmu raušanai un lielo akmeņu izrakšanai, tas gāja 25€/h ar degvielu un operātoru. Vienīgais ko nepieminēju, ja lielo kāpurnieku ņem mazāk par pilnu dienu vai divām, tad tev piemetīs kādi 100€ vismaz par transportēšanu un stundu likme jā būs lielāka - kādi 40€/h, bet ja ir darbi divām vai vairāk dienām, tad cena būs ~35€/h ar operatoru un degvielu.
Paskati kaut ss.lv.

Davis-Di, 24.aprīlis 2024, 17:37

Tikai vienu, gadus 6 atpakaļ, 0.45 ha, 50 EUR/h, ieskaitot degvielu, tagad degvielai cita cena. Tāds ekskavators, kāpurnieks, ar lielo kausu, kad "dod ručkā", stundā patērē padsmit litrus dīzeli. Kā tur var sanākt 35 EUR/h???
24.aprīlis 2024, 18:06 | links
 
Es kaut kā neticu, ka rok par 35/h, 35+degviela varbūt.
Bebrs, 24.aprīlis 2024, 14:25


Pats nezini, bet demagoģēt māki?
Cik dīķus esi izracis pēdējo gadu laikā?
Es divus un maija svētkos vienu paplašināšu un vēl vilkšu meliorāciju. Papildus šogad īrējām mazāku dzelzs dūri celmu raušanai un lielo akmeņu izrakšanai, tas gāja 25€/h ar degvielu un operātoru. Vienīgais ko nepieminēju, ja lielo kāpurnieku ņem mazāk par pilnu dienu vai divām, tad tev piemetīs kādi 100€ vismaz par transportēšanu un stundu likme jā būs lielāka - kādi 40€/h, bet ja ir darbi divām vai vairāk dienām, tad cena būs ~35€/h ar operatoru un degvielu.
Paskati kaut ss.lv.
24.aprīlis 2024, 17:37 | links
 
Ja zeme ir jāizlīdzina, tad papildus racējām vajadzīgs buldozers, jo arī ar lielo kausu nav jēgas zemi pārkraut piemēram 40 m projām - nerentabli
24.aprīlis 2024, 14:28 | links
 
Dīķi ja grib rakt, kas ir jau hektāros, tad vispirms jāsāk ar projektu un saskaņošanu būvvaldē - ne visur ļaus pat rakt, ja nelielu piemājas dīķi, kas nav lielāks par 0,5ha var netaisīt projektu, bet vajag informēt būvvaldi šā vai tā.
Es meliorācijas dīķiem necepjos un pat nesūtu būvvaldei, jo tur ir cepiens ar to ka tu nevari bojāt vai škērsot meliorāciju, kas pēc fakta jau nestrādā un visdrīzākais jau no ielikšanas padomju laikos :D

Traktora izmaksas ir ~35€/h, ja labs traktorists tad 0,15-0,2ha izrok dienas laikā ~3-3,5m dziļu ar visu zemes izstumdīšanu, te atkal ir nianse, ja tu kaut kur uzstum vairāk kā 50cm, tad atkal vajag projektu un saskaņojumu būvvaldē, lielāku dīķi rokot jārēķinās, ka zeme būs daudz m3 .

Ja grib dīķi taisīt kaut kur, kā biznesa plānu, tad uz to var skatīties kompleksi, atrod zemi kur var taisīt karjeru - dolomīta, grants, smilts ... , veic izstrādi - pats vai nodod izstrādei, tad attiecīgo karjeru uzpludina. Piemēram tādos izstrādātos dolomīta karjeros es zinu, ka audze gan karpas, gan foreles, vieni tādiem no lielākajiem un populārākajiem ir protams Pēternieki.

Davis-Di, 24.aprīlis 2024, 10:47

Es kaut kā neticu, ka rok par 35/h, 35+degviela varbūt. Rokot dīķi ir daudz faktori, kas var ietekmēt - vai mitra vieta, vai būs avoti, vai ietecēs ūdens, piemēram no meža, vai ir dabīga ieplaka, vai ir kur likt izrakto zemi, vai arī tā ir uz vietas jāizlīdzina(tās būs daudz), uttt. Tāpēc arī gala ciparu neviens nepateiks.
24.aprīlis 2024, 14:25 | links
 
Kamēr platības nekontrolēja ar droniem.
Tagad tie lidinās vai ik pārdienas. Kādreiz bija izdevīgāk izrakt bez projekta un saskaņošanas, ja kas, samaksāt sodu.
Tagad juridiskai pers. līdz 20k

BrunoL, 24.aprīlis 2024, 11:38


Būvvalde pati nekur nebraukā, ja nav dots uzdevums.
LAD maksājumi ir atbilstoši LAD kartēm, satelīta uzmērījumiem, satelīta attēliem un iesniegtajām atskaitēm ieskaitot foto jau tagad pēc pieprasījuma.
24.aprīlis 2024, 11:56 | links
 
Kamēr platības nekontrolēja ar droniem.
Tagad tie lidinās vai ik pārdienas. Kādreiz bija izdevīgāk izrakt bez projekta un saskaņošanas, ja kas, samaksāt sodu.
Tagad juridiskai pers. līdz 20k

BrunoL, 24.aprīlis 2024, 11:38


Vai tad visur tie droni lido? Domāju, ka tur, kur ir platību maksājumi u.tml. Ne jau visur un vienmēr.
Tāpat ir noilgumi. Respektīvi, vecam dīķim, ko attiecīgās organizācijas laicīgi neesot piefiksējušas, neko vairs neizdarīsi, tā vismaz man teica. Kāds jurists varētu pakomentēt konkrētāk.
24.aprīlis 2024, 11:42 | links
 
Hotentots [24.apr]: Par skaņošanām - teorētiski jā, bet praktiski viss notiek tā, kā notiek.
Ja tālāk no apdzīvotām vietām un ja labas attiecības ar kaimiņiem, tad mēdz būt "pa vienkāršo".
Kamēr platības nekontrolēja ar droniem.
Tagad tie lidinās vai ik pārdienas. Kādreiz bija izdevīgāk izrakt bez projekta un saskaņošanas, ja kas, samaksāt sodu.
Tagad juridiskai pers. līdz 20k
24.aprīlis 2024, 11:38 | links
 
Davis-Di [31m]: Dīķi ja grib rakt, kas ir jau hektāros, tad vispirms jāsāk ar projektu un saskaņošanu būvvaldē - ne visur ļaus pat rakt, ja nelielu piemājas dīķi, kas nav lielāks par 0,5ha var netaisīt projektu, bet vajag informēt būvvaldi šā vai tā.
Es meliorācijas dīķiem necepjos un pat nesūtu būvvaldei, jo tur ir cepiens ar to ka tu nevari bojāt vai škērsot meliorāciju, kas pēc fakta jau nestrādā un visdrīzākais jau no ielikšanas padomju laikos :D

Traktora izmaksas ir ~35€/h, ja labs traktorists tad 0,15-0,2ha izrok dienas laikā ~3-3,5m dziļu ar visu zemes izstumdīšanu, te atkal ir nianse, ja tu kaut kur uzstum vairāk kā 50cm, tad atkal vajag projektu un saskaņojumu būvvaldē, lielāku dīķi rokot jārēķinās, ka zeme būs daudz m3 .

Ja grib dīķi taisīt kaut kur, kā biznesa plānu, tad uz to var skatīties kompleksi, atrod zemi kur var taisīt karjeru - dolomīta, grants, smilts ... , veic izstrādi - pats vai nodod izstrādei, tad attiecīgo karjeru uzpludina. Piemēram tādos izstrādātos dolomīta karjeros es zinu, ka audze gan karpas, gan foreles, vieni tādiem no lielākajiem un populārākajiem ir protams Pēternieki.Vai Pērtnieki!?;))

Willy, 24.aprīlis 2024, 11:00


Viens pīķis, bet saprati :D
24.aprīlis 2024, 11:18 | links
 
Davis-Di [24.apr]: Dīķi ja grib rakt, kas ir jau hektāros, tad vispirms jāsāk ar projektu un saskaņošanu būvvaldē - ne visur ļaus pat rakt, ja nelielu piemājas dīķi, kas nav lielāks par 0,5ha var netaisīt projektu, bet vajag informēt būvvaldi šā vai tā.
Es meliorācijas dīķiem necepjos un pat nesūtu būvvaldei, jo tur ir cepiens ar to ka tu nevari bojāt vai škērsot meliorāciju, kas pēc fakta jau nestrādā un visdrīzākais jau no ielikšanas padomju laikos :D

Traktora izmaksas ir ~35€/h, ja labs traktorists tad 0,15-0,2ha izrok dienas laikā ~3-3,5m dziļu ar visu zemes izstumdīšanu, te atkal ir nianse, ja tu kaut kur uzstum vairāk kā 50cm, tad atkal vajag projektu un saskaņojumu būvvaldē, lielāku dīķi rokot jārēķinās, ka zeme būs daudz m3 .

Ja grib dīķi taisīt kaut kur, kā biznesa plānu, tad uz to var skatīties kompleksi, atrod zemi kur var taisīt karjeru - dolomīta, grants, smilts ... , veic izstrādi - pats vai nodod izstrādei, tad attiecīgo karjeru uzpludina. Piemēram tādos izstrādātos dolomīta karjeros es zinu, ka audze gan karpas, gan foreles, vieni tādiem no lielākajiem un populārākajiem ir protams Pēternieki.
Vai Pērtnieki!?;))
24.aprīlis 2024, 11:00 | links
 
Par skaņošanām - teorētiski jā, bet praktiski viss notiek tā, kā notiek.
Ja tālāk no apdzīvotām vietām un ja labas attiecības ar kaimiņiem, tad mēdz būt "pa vienkāršo".
24.aprīlis 2024, 10:55 | links
 
Dīķi ja grib rakt, kas ir jau hektāros, tad vispirms jāsāk ar projektu un saskaņošanu būvvaldē - ne visur ļaus pat rakt, ja nelielu piemājas dīķi, kas nav lielāks par 0,5ha var netaisīt projektu, bet vajag informēt būvvaldi šā vai tā.
Es meliorācijas dīķiem necepjos un pat nesūtu būvvaldei, jo tur ir cepiens ar to ka tu nevari bojāt vai škērsot meliorāciju, kas pēc fakta jau nestrādā un visdrīzākais jau no ielikšanas padomju laikos :D

Traktora izmaksas ir ~35€/h, ja labs traktorists tad 0,15-0,2ha izrok dienas laikā ~3-3,5m dziļu ar visu zemes izstumdīšanu, te atkal ir nianse, ja tu kaut kur uzstum vairāk kā 50cm, tad atkal vajag projektu un saskaņojumu būvvaldē, lielāku dīķi rokot jārēķinās, ka zeme būs daudz m3 .

Ja grib dīķi taisīt kaut kur, kā biznesa plānu, tad uz to var skatīties kompleksi, atrod zemi kur var taisīt karjeru - dolomīta, grants, smilts ... , veic izstrādi - pats vai nodod izstrādei, tad attiecīgo karjeru uzpludina. Piemēram tādos izstrādātos dolomīta karjeros es zinu, ka audze gan karpas, gan foreles, vieni tādiem no lielākajiem un populārākajiem ir protams Pēternieki.
24.aprīlis 2024, 10:47 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager