Mērsraga kauss 2012

Sazaans @ 21.februāris 2012, 09:56
18. februārī Pļavu ezerā norisinājās Mērsraga kausa izcīņa zemledus makšķerēšanā. Mērsraga novada organizētās sacensības šajā sporta veidā slavenas ar labo organizēšanas kvalitāti gan balvu, gan saviesīgās daļas ziņā, tādēļ ir ļoti populāras un kupli apmeklētas. Arī šī kausa izcīņa nebija izņēmums un sacensībām dalību pieteica trīsdesmit astoņi zemledus makšķernieki, kuru vidū vīri ar visnotaļ skaļiem tituliem Latvijā.

Laika apstākļi sacensību dalībniekus lutināja ar jauku un siltu laiku, ko nevarētu teikt par ezera iemītniekiem – zivīm, kas neparko negribēja iekārot viņām piedāvātos kārumus un pirmā posma rezultāti bija gaužām pieticīgi. Pirmais pēc pirmā posma ar 1,790 kilogramiem Juris Nagainis, otrajā vietā Viesturs Buks ar 1,300 kg un trešajā vietā ar rezultātu 1.170 kilogramiem vietējais sportists Artis Akmanis. Uzvarētājs, kā jau varēja prognozēt noskaidrojās otrajā posmā, kas loma ziņā bija dāsnāks par pirmo posmu. Iesildījušies bija gan sportisti, gan zivis un liekot lomus uz svariem pirmais otrajā posmā ar 2,800 kg. Andžs Daugavietis, otrais ar 2,270 Raimonds Kinerts, bet trešais ar 2,160 atkal Artis Akmanis.

Divu posmu kopvērtējumā pirmajā vietā un Mērsraga zemledus makšķerēšanas kausu iegūst ar 6 punktiem Artis Akmanis, otrais ar 7 punktiem regulārais Mērsraga kausa laureāts Viesturs Buks, bet trešajā vietā ar 9 punktiem Raimonds Kinerts. Lielāko lomu 340 gramu lielu breksi pieveica Jānis Mančas.
Sieviešu konkurencē labākā ar 39 punktiem Marika Valdmane, otrā ar 44 punktiem Māra Ķeņģe un trešā ar 51,5 punktiem Santa Rozenlauka.

Pēc sacensībām sportisti mielojās ar garšīgu zivju zupu un citiem kārumiem, kurus bija sarūpējis sacensību iniciators un aktīvs organizētājs Oskars Apsītis. Jāpiebilst, ka Oskars bijā tā aizņemts ar rūpēšanos par sacensību dalībnieku vēderiem, ka pats nepaspēja pielietot savu zemledus makšķerēšanas inventāru un ar smaidu novēlēja uzvaru konkurentiem! Oskaram asistēja un visu degustēja Priekules meitenes, Dagnis Ķevlis, Jurģis Freimanis un es Ivars Indruškevičs.

Sacensību dalībnieki saka lielu paldies Guntim Dvoreckim par garšīgajām kūpinātajām zivīm.

Paldies visiem sacensību dalībniekiem par piedalīšanos sacensībās, no sacensību organizētajiem Mērsraga novada domes un Oskara Apsīša.
0 
[0]
21.02.12 09:57
 
 
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager