Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Jaunākie komentāri

Seko līdzi

RSS barotne
Seko līdzi jaunākajiem CopesLietas.lv biedru rakstiem sev ērtā veidā izmantojot RSS barotni.
MT9 | 12.maijs 2018, 15:58 | Komentēt | 3315 skatījumi

Līdaka ar pavadiņu un copes atskaite

Nu ko, beidzot arī Oskars tika pie savas pirmās mēra līdakas šosezon :) Tātad, kā parasti, neliels copes izklāsts ;) Kopā ar savu cīņu biedru - Gintu, šodien no rīta devāmies medīt zaļsvārces uz Lielupi (Viktora laivu bāze aiz Ložmetējkalna). Laiks, kā parasti, galīgi nepiemērots līdakām, bet ko lai dara, ja copēt gribās :)

Upē iebraucām ap 5:30, Gints jau pirmajā metienā noķēra zemmēru. Es izbrīnījos, jo Lielupe parasti nav bijusi labvēlīga pret mums. Nu neko, copējam tālāk. Nepaspēju es pateikt, ka pirmajā metienā noķerta zivs nav tā labākā zīme, kā mans cīņu biedrs otrajā metienā atkal izvelk nelielu zaļsvārci. Mums izbrīns vēl lielāks, domājam, nu tik būs "razdača" :)

Turpmākajās pāris stundās Gintam vēl 2 zemmēri, bet man klusums. Es sākumā mētāju smago artilēriju, tomēr redzot, ka viņam zivis ķeras, bet man nē, pāreju arī uz vobleriem un gumijas zivtiņām (paskrienot uz priekšu pateikšu, ka rotiņi un asari šodien klusēja). Tad nu pienāca mana kārta, uz gumiju un Magalonu 5 NEREALIZĒTAS copes. Varēja just, ka visi zemmēri, bet tomēr neliela škrobe paspēja pielavīties :)

Toties vēlāk notika zīmīgs notikums (kā parasti, nav ļaunuma, bez labuma) - pārejot atkal uz smago artilēriju, manu 50gr. gumiju ar DAIWA PROREX sistēmu pagrāba līdacēns, bet pie pašas laivas "aizgāja". Es domāju, ka notirinājās no milzīgā aķa, taču tavu brīnumu - sistēma, kura paredzēta dinozauru izcelšanai no ūdens pievīla (bilde pielikumā).

Ņemot vērā, ka man visas mazās "cūkas" un Daiwas gumijas bija aprīkotas ar šīm sistēmām, sapratu, ka tās lietot nevar. Lielās 90gr. gumijas bija aprīkotas ar cita veida sistēmām, bet man nebija ticības, ka šodien ir vērts mēģināt tik lielus mānekļus mocīt. Pie vobleriem atgriezties vēl negribējās, jo bija daudz uzsitienu, bet nevienas realizācijas, nolēmu pamēģināt 70gr džerkus.

Un tavu brīnumu, diena tuvojās pusdienlaikam, saule cepināja kā nokaitēta panna, bet man sākās cope - stundas laikā noķēru 2 mēra līdakas ( 50 un 62cm) un aptuveni 5 zemmēra. Un tavu brīnumu, visas, izņemot pašu lielāko tika noķertas tieši ar džerku, bet pati lielākā ar mazo kātu :) Lai cik man dienas sākums bija notikumiem skops, līdz pusdienlaikam es paspēju krietni uzlabot sev garīgo. Kopā līdz 11:30 noķertas 2 mēra zivis un padsmit zemmēri.

Šodien tika lauzti 2 mīti - ja ar pirmo metienu tiek noķerta zivs, tas nenozīmē, ka dienas gaitā netiks noķertas vēl vismaz 8 un lielie džerki var būt gards kumoss zemēriem, kamēr lielās mammas tos ignorē. Visiem pozitīvas brīvdienas, pasauļoties, pacopēt, pacept gaļiņu un gatavoties īstās vasaras sākumam! :)))

P.S. Copes laikā, kad man aizgāja līdaka ar visu trīsžuburi, es savam pāriniekam teicu, ka dīvaini, nekad neesam noķēruši līdaku ar āķi, vai mānekli mutē un pēc dažām minūtēm es noķeru 1.5kg līdaku, kurai mutē redzama pavadiņa (foto pielikumā). Kā vēlāk izrādījās, kuņģī bija āķis - izskatījās, ka ziemā ar ūdu kāds mēģināja ķert, bet līdaka nogrieza auklu un aizmuka ar visu ēsmas zivteli. Zivs pārstrādājās, bet āķis vēl bija tīri normāls, taču tas nekādi netraucēja līdakai turpināt baroties. P.S.S. Ņemot vērā, ka šī man bija šosezon 4 cope uz līdakām un pirmie 2 nelielie mēri, abi tiks šovakar garšīgi pagatavoti un gardu muti notiesāti :P

o r i ģ i n ā l s

 
 
Novērtē rakstu:
  • Vērtējums ir 4.6666666666667 no 5
(6 balsis) - lai vērtētu, nepieciešams reģistrēties
[0] Komentāri
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager