Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Seko līdzi

RSS barotne
Seko līdzi jaunākajiem CopesLietas.lv biedru rakstiem sev ērtā veidā izmantojot RSS barotni.
Sacensības | 5.oktobris 2020, 07:39 | Komentēt | 795 skatījumi

Madonas novada pludiņ makšķerēšanas čempionāts

Pasaules notikumi neizbēgami ir ietekmējuši arī makšķerēšanas sacensību norisi, bet nav ietekmējuši makšķerēšanas sporta entuziastu vēlmi sanākt kopā un noskaidrot labākos copmaņus un "āķu pavēlniekus”.

Šā gada 27. septembrī Madonas novada pludiņmakšķerēšanas čempionāts norisinājās Lazdonas ezerā. Kopā uz sacensībām sabrauca 28 dalībnieki. 18 kungi, piecas dāmas un tikpat jauniešu. Bija gan vietējie Madonas novada makšķernieki, gan tālāku novadu dalībnieki, piemēram, sportisti no Aglonas, Jēkabpils un Mālpils novadiem.

Šajā gadā nolikumā bija noteikts, ka komandu ieskaitē startē tā komanda, kur no 3 dalībniekiem vismaz viena ir sieviete vai jaunietis. Šādu nolikuma punktu ieviesām, lai kuplinātu makšķerēšanas sportistu loku un šo nodarbi popularizētu arī jauniešu un dāmu vidū.

Lai cīņa būtu vienlīdzīga, ezers tika sadalīts sektoros un katrs makšķernieks pirms sacensību sākuma izlozēja vietu pie ezera, kur arī devās makšķerēt. Pēc 5 stundu pavadīšanas Lazdonas ezera ūdeņos medaļas sadalījām sekojoši:

Vīru grupā tradicionāli labāko trijniekā ierindojās ļaudonietis un komandas „Vecie līņi” ilggadīgais dalībnieks – Valdis Barūklis, tiesnešiem uzrādot 3.345 kg smagu lomu. Viņš šoreiz arī lielākās zivs titula ieguvējs, jo tieši uz viņa makšķeres āķa pieķērās 0.260 kg smags plicis.

Otrajā vietā ierindojās viņa komandas biedrs Andris Turkins ar 1.025 kg smagu lomu, aiz sevis atstājot Jāni Gailīti ar 0.660 kg kopējo nomakšķerēto zivju svaru.

Dāmu grupā jau tradicionāli apbalvojamo kārtā kaislīga makšķerniece un šo sacensību organizatore Ilze Barūkle ar 0.295 kg smagu lomu. Otrajā vietā Daiga Karlsone ar 0.065 kg zivju.

Trešā vieta gan sieviešu grupā, gan jauniešu starpā tika noskaidrota precizitātes spēlē. Šādas aktivitātes izspēlēja, jo atlikušie reģistrētie dalībnieki noteiktajā sacensību laikā nebija tik veiksmīgi un neuzrādīja tiesnešiem nomakšķerētu lomu. To rezultātā dāmu grupā pie trešās vietas tika Maija Pupica.

Jauniešu grupā labākais jaunais makšķernieks bija Oskars Koržs, tiesnešiem uzrādot 0.110 kg smagu lomu. Oskaram pasniedzām arī apbalvojumu „Veiksmīgākais Lazdonietis”. Tādejādi godinot pagastu un tā iedzīvotājus, kur rīkojām sacensības.

Sudraba medaļu jauniešu grupā pasniedzām Reinim Riekstam – viņam 0.070 kg smags loms, bet bronzu – Nilam Emīlam Eltermanim.

Neiztrūkstoša šādu sacensību nobeiguma tradīcija ir pikniks. Šoreiz par to sakām paldies Mētrienas Medniekiem. Kā arī liels paldies par balvām jauniešu grupas uzvarētājiem pienākas sacensību atbalstītājam Intaram Tumanovam.

Sacensību tiesnesis Jānis Trops. Foto: I.Barukle

 
 
Novērtē rakstu:
  • Vērtējums ir 5 no 5
(1 balss) - lai vērtētu, nepieciešams reģistrēties
[0] Komentāri
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager