Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Jaunākie komentāri

Seko līdzi

RSS barotne
Seko līdzi jaunākajiem CopesLietas.lv biedru rakstiem sev ērtā veidā izmantojot RSS barotni.
Aktuāli | 6.marts 2021, 22:20 | 1 komentārs | 1097 skatījumi

Mērķtiecīgs finanšu atbalsts mazinās ūdens piesārņojumu

Lai palīdzētu uzlabot virszemes ūdeņu kvalitāti, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) sadarbībā ar partneriem LIFE projektā GOODWATER IP aicina iedzīvotājus, pašvaldības un nevalstiskās organizācijas uz informatīvajiem semināriem “Vietējās sadarbības un iesaistes iespējas ilgtspējīgai virszemes ūdens resursu apsaimniekošanai”.

Semināru mērķis – veicināt vietējo iniciatīvu grupu sadarbību un informēt par iespējām pieteikt savu ideju ilgtspējīgai ūdens objektu apsaimniekošanai, saņemot mērķtiecīgu finansiālu atbalstu, lai savā pašvaldībā risinātu ūdens piesārņojuma problēmu ar zemu izmaksu iniciatīvām un pasākumiem (mazo grantu).

Semināri notiks ZOOM tiešsaistes platformā:

5. martā – pasākums Lielupes upju baseina apgabalam,

Papildu reģistrācija, sazinoties ar Anitu Dzelmi (anita.dzelme@llkc.lv)

12. martā – pasākums Gaujas upju baseina apgabalam,

Reģistrācijas anketa: ŠEIT

19. martā – pasākums Ventas upju baseina apgabalam,

Reģistrācijas anketa: ŠEIT

26. martā – pasākums Daugavas upju baseina apgabalam

Reģistrācijas anketa: ŠEIT

Anita Dzelme, LLKC projektu vadītāja: “Tikai 33% Latvijas upju un ezeru ir labā ekoloģiskā kvalitātē. Tas ir zemāks rādītājs nekā vidēji Eiropā, kur tas ir 40%. Vidēji labā ekoloģiskā kvalitātē ir 56%, bet sliktā 11% – mūsu virszemes ūdeņu. To var mainīt kopīgās aktivitātēs, kas ir ilgtspējīgākas nekā darbības, ko īsteno vienīgi pašvaldība vai valdība. Tādēļ gatavojamies grantu piešķiršanas uzsākšanai iniciatīvas grupām, kuras vēlas uzlabot vietējo ūdenstilpju stāvokli. Paredzams, ka grantu shēma stiprinās darbības un atbalstu vietējai infrastruktūrai un/vai iekārtām publiskajās un apdraudētajās ūdenstilpēs.”

Uzziņai: Latvijā šobrīd ir 164 riska ūdensobjekti (89 upes un 75 ezeri), un lielākās problēmas rada piesārņojums ar augu barības vielām (slāpekļa un fosfora savienojumiem, kas izraisa eitrofikāciju), kā arī ūdensteču un ūdenstilpņu krastu un gultnes pārveidojumi.Lai uzlabotu riska ūdensobjektu stāvokli, 2020. gadā 19 organizācijas uzsākušas kopīgu projektu “Latvijas upju baseinu apsaimniekošanas plānu ieviešana laba virszemes ūdens stāvokļa sasniegšanai” . Projekts tiek īstenots ar ES vides un klimata programmas LIFE un Vides reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu.

Plašāka informācija: Anita Dzelme, LLKC Projektu un attīstības daļas projektu vadītāja, e-pasts: Anita.Dzelme@llkc.lv, tālrunis: 29736468.

A v o t s

 
 
Novērtē rakstu:
  • Vērtējums ir 0 no 5
(Nav balsu) - lai vērtētu, nepieciešams reģistrēties
[1] Komentāri | dilst | aug
 
MV-F
MV-F :

... zemnieki tirpinās laistīt raundapu, Mūsas un Mēmeles krastos esošās fermas turpinās pludināt upē vircu. Vēl Bauskas alus ražotne "dažreiz" grēko.

Varbūt šīs problēmas vajag atrisinat pirmkārt?

Nav jau brīnums ka pa visu Lielupi uz šodienu ir tikai daži brekšu bari.

12.mar Atbildēt | Ziņot 0
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager