Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Jaunākie komentāri

Seko līdzi

RSS barotne
Seko līdzi jaunākajiem CopesLietas.lv biedru rakstiem sev ērtā veidā izmantojot RSS barotni.
Aktuāli | 27.marts 2021, 14:27 | Komentēt | 1582 skatījumi

Svarīgākie copes liegumi pavasarī

Aizliegta rūpnieciskā zveja ar tīkliem, braukšana ar laivām un nedrīkst lomā atstāt līdakas – tie ir trīs svarīgākie noteikumi, kas ik pavasari jāievēro katram zvejniekam un makšķerniekam. Šie aizliegumi būs spēkā līdz 1. maijam. Kaut arī pēdējos gados pārkāpumu skaits mazinās, tos joprojām konstatē.

Liels posts nodarīts Lubāna ezeram, kur maluzvejnieks piekrastes joslā nesen bija izvietojis pat četrus tīklus. Maluzvejnieks lomā guva vien divus līņus un divus plaužus, nevis cerētās līdakas. Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) jau ilgāku laiku Lubāna ezerā centās viņu pieķert, un beidzot agrā rīta stundā tas izdevies.

"Līdaka tagad ir visdārgākā zivs, bet par to summu, ko samaksā soda naudā, varētu aiziet uz veikalu un nopirkt lašus, kurus pa mēnesi noteikti nevarēs apēst," norādīja DAP vecākais speciālists Dainis Tučs.

Būtisku palīdzību pārkāpumu uzraudzībā un mazināšanā DAP sniedz vietējie makšķernieki, zvejnieki un ezeru apsaimniekotāji, kas regulāri ziņo par katru aizdomīgu darbību. Lai arī pārkāpumu gadu no gada kļūst mazāk, tomēr arī Rāznas ezerā un citviet tie vēl notiek, un ir ar ko pacīnīties, uzsver vietējie iedzīvotāji.

"Ar laivu braukā, ir tīkli, bet tu tos nevari aiztikt! Inspektoru maz, viņi nepaspēj visu izbraukāt," stāstīja Staņislavs, makšķernieks Rāznas ezerā.

Ne tikai inspektoru skaits, bet arī mainīgie laika apstākļi ir tie, kas rada grūtības laicīgi nokļūt notikuma vietā. Turklāt šobrīd atrašanās uz ledus ir bīstama.

Turpmāk DAP paredz arvien biežāk doties reidos un regulāri informēt sabiedrību par šī brīža liegumiem, kā arī pievērst lielāku vērību tieši spiningotājiem un viņu gūtajam lomam. Tāpat kā ziemā reidos līdzi dosies arī Valsts policijas darbinieki.

AVOTS

 
 
Novērtē rakstu:
  • Vērtējums ir 5 no 5
(2 balsis) - lai vērtētu, nepieciešams reģistrēties
[0] Komentāri
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager