Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Jaunākie komentāri

Seko līdzi

RSS barotne
Seko līdzi jaunākajiem CopesLietas.lv biedru rakstiem sev ērtā veidā izmantojot RSS barotni.
Aktuāli | 2.aprīlis 2021, 20:17 | 3 komentāri | 876 skatījumi

Pastiprināti uzraudzīs uzturēšanās aizlieguma ievērošanu

Dabas parka “Svētes paliene” lieguma zonā pastiprināti uzraudzīs uzturēšanās aizlieguma ievērošanu

Lai saudzētu migrējošo putnu barošanās un atpūtas vietas un nodrošinātu netraucētus dzīves apstākļus retām un īpaši aizsargājamām putnu sugām, no 1. marta līdz 1. jūnijam ir noteikts aizliegums cilvēkiem uzturēties dabas parka “Svētes paliene” lieguma zonā Jelgavas novada Valgundes un Līvbērzes pagastos abpus Lielupes upei.

Informējot par šo aizliegumu teritorijā ir izvietotas informatīvās zīmes, taču par spīti tam Dabas aizsardzības pārvaldes (turpmāk – Pārvalde) Pierīgas reģionālās administrācijas valsts vides inspektori, apsekojot teritoriju konstatē, ka uzturēšanās aizliegumi dabas lieguma teritorijā netiek ievēroti.

“Katrā apsekošanas reizē dabas liegumā tika sastapti vairāk nekā 30 makšķernieki un dabas baudītāji, kuri, neskatoties uz uzturēšanās aizliegumu, šurp bija devušies gan kājām gan arī velosipēdiem un pat automašīnām, tādējādi būtiski pārkāpjot teritorijas apmeklēšanas noteikumus un nodarot kaitējumu dabas vērtību aizsardzībai. Pagaidām sastaptajiem pārkāpējiem tika izteikts brīdinājums un veikts izglītojošais darbs, taču šādos gadījumos var tikt uzsākts arī administratīvā pārkāpuma process un pārkāpēji var tikt sodīti ar reālu naudas sodu,” stāsta vecākā valsts vides inspektore Ilze Baugere.

Svētes palieņu pļavu teritorija pavasaros regulāri mēdz pārplūst, un šeit izveidojas seklas un plašas ūdens lāmas, kas ik gadu kļūs par nozīmīgu migrējošo putnu barošanās vietu. Te vienkopus lielos baros pulcējas zosis un pīles, tāpat arī lielā skaitā sastopami gulbji, dzērves un citi migrējošie putni, starp kuriem dažkārt var sastapt arī kādu retākas sugas caurceļotāju. Caurceļojot un ligzdojot putniem ļoti svarīgs ir miers un atpūta, tāpēc no marta sākuma līdz maija beigām dabas lieguma “Svētes paliene” dabas lieguma teritorijā cilvēku uzturēšanās ir aizliegta.

Ņemot vērā ka cauri dabas lieguma teritorijai plūst Lielupe un Svētes upe, šī vienlaikus ir ne vien putniem, bet arī zivīm bagāta vieta, tādēļ arī makšķerniekiem gana vilinoša. Tomēr svarīgi ir atcerēties, ka Dabas parka "Svētes paliene" individuālie aizsardzības un izmantošanas noteikumi nosaka, ka lieguma zonā cilvēku uzturēšanās no pavasara mēnešos ir aizliegta. Uzturēšanās ierobežojums ir attiecināms tikai uz dabas lieguma zonas teritoriju un ārpus šīs teritorijas upes ir brīvi pieejamas ikvienam makšķerniekam.

Lai nodrošinātu normatīvo aktu ievērošanu īpaši aizsargājamā dabas teritorijā, Pārvaldes inspektori un pašvaldības darbinieki regulāri apsekos Svētes palienes pļavu teritoriju un pastiprināti uzraudzīs uzturēšanās aizlieguma ievērošanu.

A v o t s

 
 
Novērtē rakstu:
  • Vērtējums ir 4.5 no 5
(2 balsis) - lai vērtētu, nepieciešams reģistrēties
[3] Komentāri | dilst | aug
 
daksa

mes te ar memza pīli jau kuro gadu dalam mazu saliņu uz upītes šī pusmetra attālumā olas perē es raudas ķeru sadzīvojam kopā bez problēmām šī pat no rokas ēd nenolienot no ligzdas

5.apr Atbildēt | Ziņot 1
jurists

... kas tas par smieklīgu rakstu, ne vārda par sastādītajiem protokoliem, izteiktajiem brīdinājumiem un citiem pieņemtiem mēriem. Kaut kā varētu saprast, ja būtu vismaz kaut kādu pētījumu atsauces par to, cik izteikti dažādi un arī atšķirīgi aizsargājamie objekti reaģē uz makšķerniekiem un pašiem kontrolētājiem - apsekotājiem.

5.apr Atbildēt | Ziņot 1
Jon-Hill

Esmu gana vecs un vēl atceros tos laikus, kad vimba nebija svētā zivs,,, nu trāpijās dienas, kad vilka,,, ko darija, kāda šķirba,, kurš ģimenei, kurš tirgoja, kurš varbūt visu ciemu sabaroja !! Vai tapēc viņu tagad ir mazāk,,, ne vairs padsaimniecības pesticīdus no lidmašīnām kaisa, ne cukurene tjip, pusmelasi laiž,,, :)))

Tas pat ar migrējošiem putniem,,,, nu sadzīvojam ar šamiem,,, copmaņi pie upes, putni pļavā, pļaņčkās,,, dara savu dipu-dapu !! Vai tapē viņu ir mazāk,,,nu nav,,,bet nē, uzrodas umņiki, kabinetu dabas mīļi,,dzērvi tik diskaverī redzējuši un metas dikti aizstāvēt ,,, blin ko tagad uz ceļiem kaisa,, a kaisa reaģentu,, interesējos, firmas nespēj nosaukt ķīmisko formulu,,,un tas plad viss satek upē !!!!!!!!!!!

Zeneku par fujeneku pārsauca,,, un ,,ko tas maina ???

Nu pliks tas karalis,,pliks !!

5.apr Atbildēt | Ziņot 1
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager