Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Seko līdzi

RSS barotne
Seko līdzi jaunākajiem CopesLietas.lv biedru rakstiem sev ērtā veidā izmantojot RSS barotni.
Aktuāli | 11.janvāris 2022, 13:50 | Komentēt | 2053 skatījumi

Bārtas upē noķerts 7,78 kg smags baltais platpieris

Kalētnieks, sporta skolotājs un treneris Ģirts Ločmelis 9. janvārī no Bārtas izvilcis milzīgu lomu – balto platpieri, kas bija 84 centimetrus gara un svēra 7,785 kilogramus. ”Tas jau ir daudz, ja pasaka, ka Bārtā, precīzāka vieta ir noslēpums,” smejas laimīgais makšķernieks, ”nākotnē jau noteikti nevarēs pie upes pieiet.”

Ja nopietni, kalētnieks pieļauj, ka tāda zivs varētu būt vienīgā. ”Nesaprotu, kur tāda radusies. Runājām ar makšķerniekiem, ka visdrīzāk atnākusi no Lietuvas, kaut kur izmukusi. Būdams makšķernieks, zivju sugas pazīstu. Arī internetā meklēju informāciju. Šī suga nav Latvijai raksturīga, karpu dzimtas zivs, kas dabīgā vidē dzīvo Āzijā,” pastāsta Ģ. Ločmelis.

Viņam šī lielā zivs ir rekordloms. ”Garākā varbūt nav, bet smagākā varētu būt. Līdaka bija bišķīt mazāka par to,” viņš atzīst.

Vienreiz esot pieķēries kaut kas vēl lielāks – vairāk nekā metru gara līdaka, ko redzējis, nedabūjis paturēt rokā. ”Šī spēcīga bija, muka pa straumi uz augšu un visādi. Pagurdināju, pastrādāju, pieredze jau arī nav maziņa, tāpēc izdevās. Protams, veiksme arī bija,” atzīst makšķernieks.

Neparasto eksemplāru Ģirts gribējis ”sabučot un palaist atpakaļ”, bet kolēģi makšķernieki teikuši, ka vajagot tomēr pagaršot, un tā nu veiksminieks to arī darīšot.

Balto platpieri Ķīnā audzē kopš Tan dinastijas laika (VII – X gadsimts). Šo zivi ir samērā vienkārši kultivēt dīķos, jo tā ir ātraudzīga, pārtiek no planktona un var audzēt kopā ar citām sugām.

Beidzmajās desmitgadēs baltais platpieris ir bijis plaši ievests Eiropas un Izraēlas dīķos aļģu kontrolei, kā arī preču zivju kultivēšanai, savā vietnē informē zinātniskais institūts ”BIOR”.

oriģināls

 
 
Novērtē rakstu:
  • Vērtējums ir 5 no 5
(3 balsis) - lai vērtētu, nepieciešams reģistrēties
[0] Komentāri
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager