Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Jaunākie komentāri

Seko līdzi

RSS barotne
Seko līdzi jaunākajiem CopesLietas.lv biedru rakstiem sev ērtā veidā izmantojot RSS barotni.
Sacensības | 19.jūnijs 2022, 19:33 | Komentēt | 1232 skatījumi

Dzīvo tehnoloģiju triumfs Ogrē

Noslēdzies BTA Latvijas čempionāta spiningošanā no laivām 2. posms.

Svētdienā parasti ir agrais starts. Tas deva cerības, ka zivis būs aktīvākas kā vakar. No paša rīt laikapstākļi nebija paši ideālākie līdakai, caur mākoni saule iespīdēja pārāk daudz. Tas tika kompensēts ar nelielu HESa labvēlību straumītes formā. Tam vēl vairāk palīdzēja nedaudz ieskrējies vējš. Daugavā ūdens bija kļuvis mazliet dzidrāks, kas noteikti bija vēl viens copi veicinošs faktors. Vēlāk jau vējš pieņēmās sparā un debesis apmācās, taisījās uz lietu. Zivīm bija jābūt.

Bija skaidrs, ka vairākas ekipāžas, iedvesmojoties no Imanta Tiltiņa vakardienas teicamā rezultāta dzīvajā tehnoloģijā, dosies grozīt devējus lielajā Rīgas HES akvatorijā. Tur ir zandartu un samu valstība. Pārējiem būs jākursē pa savām noskatītajām vietām cerībā, ka viņu apstāšanās reizē būs pasažieri.

Vakardienas ne pārāk labās sekmes mūsu ekipāžai nedeva iespēju pacīnīties par augstu vietu posma kopvērtējumā, tāpēc nolēmām, ka izšķirīgajās līdaku un asaru vietās nemaz nemēģināsim. Lai čaļi sitas savā starpā. Bijām plānojuši paeksperimentēt, bet mūsu eksperimenti bija bez īpašiem rezultātiem.

Zivis šodien sportistiem ķērās daudz labāk kā vakar. Lomi bija labāki, līdakas rīta cēlienā diezgan labi skrēja ārā. Zināms, ka zivij atmiņa ir īsa, pat vairākkārt sadurta tā tomēr vēl ir gatava uzbrukumiem - plēsējam plēsēja daba. Kā jau minēju, šodien līdakām labvēlīgs laiks, noķertas 87 līdakas, 109 asari, 18 zandarti. Zivju izmēri gan bija pieticīgi. Pa abām dienām lielākā līdaka pavilka uz 74 cm, lielākais zandarts bija jau cienījama izmēra 71 cm, milzu asari šoreiz vispār neķērās, nebija daudz tādu virs 30 cm.

Krasta atmosfēra, pat neskatoties uz lietu, kā parasti, forša. Karsta zupa un kafija un vēl karstākas sarunas par veiksmēm un neveiksmēm un lielo zivju atliektajiem āķiem.

Šodien labāko rezultātu uzrādīja Ingus Amelins un Raitis Smilškalns (IFOD), viņiem 7 līdakas. Dienas otro rezultātu ar 6 līdakām uzrādīja Pēteris Grieze un Pēteris Lideris (STRIKE PRO LATVIJA). Līdz dienas trešajam rezultātam šodien ieskrējās alūksnieši Austris Melngailis un Ingus Ozoliņš, viņiem 5 līdakas un 6 asari.

Vakardienas uzvarētājam Imantam Tiltiņam (FACCEX FISHING TEAM) šodien 4. vieta ar 7 zandartiem – līdz ar to pa divām dienām kopā 5 punkti, ar ko pietika, lai izcīnītu uzvaru Ogres posmā.

Otrajā vietā posma vērtējumā vietējie matadori Toms Deinats un Juris Nagainis (Mēs zivīm) – 8 punkti. Trešajā vietā Ingus Amelins un Raitis Smilškalns(IFOD) – 11 punkti.

Komandu vērtējumā, Ogres līdzjutējiem par prieku, triumfēja mājinieki:

1. vieta Mēs Zivīm - 36 punkti;

2. vieta LAIKS COPEI/ BALTIC XL – 42 punkti;

3. vieta FACCEX FISHING TEAM – 45 punkti.

Noslēdzošajā, Usmas posmā tiks salikti visi punkti uz i. Pretendentu uz 2022. gada čempionu un čempionvienības titulu netrūkst, rezultāti ir diezgan blīvi. Arī zivis ezerā netrūkst, tāpēc visu izšķirs meistarība un ieguldītais darbs. Tiekamies septembrī Usmā!

Par čempionātā labo atmosfēru rūpējās: ģenerālsponsors BTA apdrošināšanas kompānija, galvenie sponsori - veikals eholotes.lv, SALMO un LUCKY JOHN.

Čempionāta atbalstītāji: Copes Lietas; Rocket Bean; King Kofee sevice; Mana Cope; Lielais Loms; Baltic XL; Alus darītava Brālis, aplikācija Spotrt Fishing.

Otrā posma atbalstītāji: Ogres novada pašvaldība.

Ogres posma individuālā vērtējuma uzvarētājs Imants Tiltiņš (FACCEX FISHING TEAM), sniedza nelielu interviju Copes Lietām:

Šajā Daugavas posmā bieži makšķerē?

Iepriekšējos gadus vairāk šeit pievērsos samu makšķerēšanai ar kvoku, šad tad uzmētāju arī džigu. Priekšstats par ūdenskrātuvi jau bija noformējies, zināju, kur zandartus meklēt.

Kāpēc tieši dzīvā tehnoloģija šajā posmā?

Ar dzīvo tehnoloģiju nodarbojos jau trīs gadus. Ir zināmas iemaņas un saprašana, bet, galvenais, ir pārliecība par šo tehniku. Treniņiem nebija tik daudz laika, tikai trīs dienas. Klasikai vajadzētu daudz vairāk braukāt un pētīt, lai varētu pacīnīties par medaļām. Pa treniņu dienām atlika tikai sameklēt lokāciju, kur zandarti ir nobrieduši medībām. Arī laiva nav tā jaudīgākā, lai bieži pārvietotos no vietas uz vietu, kā ķerot klasikā tas jādara. Ar Pano nav daudz jādzenājas, mierīgi ej pa savu līniju, līdz ieraugi vajadzīgo mērķi.

Treniņos gāja labi?

Jā izdevās saprast, kur ir aktīvais zandarts. Vienudien noķēru 16 zandartus, guvu pārliecību, ka mačos viss būs labi.

Šajā posmā startēji viens. Vai nebija grūti?

Pārinieks šoreiz netika, bet šajā tehnikā ķerot efektīvi strādā tikai viens. Otrs var džigot, strādāt ar uztveramo tīkliņu un veiklāka sanāk zivju mērīšana un bildēšana. Vienam šajā tehnikā nelielā laivā (Progress) ir pat ērtāk. Otrajā dienā laivā bija tiesnesis, tāpēc bija jāuzmanās, lai šo iemetienā ar trīsžuburi neaizāķē. Uzreiz brīdināju, lai pats piesargās, jo metot uz mērķi nav laika atskatīties.

Kā vērtē rezultātu?

Esmu apmierināts. Viss izdevās. Protams, zivis plānoju noķert vairāk, bet tas kā visiem, bez nosprukušajām neiztikt. Pirmajā dienā kaut kam ļoti labi iedevu pa zobiem, iespējams samam, nepaveicās. Šodien pirmo zivi nolēju, jo spolei bremze nebija piegriezta.

Kā ar pēdējo posmu Usmā?

Pagājušogad tur biju, patrenējos, varēja uztaisīt labu rezultātu. Žēl, ka tas posms nenotika. Šogad noteikti braukšu. Domāju, ka tur viss būs labi, zandarti tur ir.

@Agris_Rudzāns

 
 
Novērtē rakstu:
  • Vērtējums ir 5 no 5
(1 balss) - lai vērtētu, nepieciešams reģistrēties
[0] Komentāri
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager