Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Jaunākie komentāri

Seko līdzi

RSS barotne
Seko līdzi jaunākajiem CopesLietas.lv biedru rakstiem sev ērtā veidā izmantojot RSS barotni.
Karpu Lietas | 3.novembris 2023, 14:41 | Komentēt | 736 skatījumi

Kuģītis ar barības izkliedētāju

Diez vai būs iespējams atrast karpinieku, kas vismaz reizi dzīvē nebūtu sapņojis par copi ar radiovadāmu kuģīti. Precīzi zem krūmiem pie pretējā krasta izveidot perfektas lamatas lielajai karpai – to ir ļoti grūti izdarīt ar ierastajiem rīkiem. Ja vēl kuģītis ir aprīkots ar GPS un eholoti – tas jau ir reāls digitālais sektora dziļumu kartes zīmētājs. Turklāt jaunākie modeļi šo funkciju veic pilnībā automātiski.

Tomēr līdz šim vienmēr ir bijusi nianse, kas mazo kuģīti atstāj cilvēka pilotētas laivas ēnā. Redz, kuģītim ir atsevišķi konteineri, kuros tiek ielādēta iebarojamā barība – boilas, peletes vai graudi. Sasniedzot copes punktu, konteiners atveras, viss tā saturs tiek izbērts, veidojot barības punktu. Ir ezeri un dīķi, kuros lielajām un viltīgajām karpām šādas ēdamā koncentrācijas vietas nemaz nepatīk. Tās ir nedabiskas un pilnīgi noteikti liecina, ka tuvumā ir droša iespēja dabūt mutē āķi. Tāpēc pieredzējuši lielo karpu mednieki barojamo izkliedē plašākā teritorijā, piespiežot zivij kustēties un meklēt gardos kumosus. Šādi nodarbināta karpa pamazām zaudē modrību un uz zemūdens kārumiem sāk skatīties ne tik aizdomīgi. Rezultātā ir daudz lielākas cerības, ka arī boila ar āķi nonāks pietiekami dziļi lielās karpas mutē, nostrādās pašpieciršanās montāža un āķis stingri iedursies lūpā.

Jaunie CarpDesign radiovadāmie kuģīši V70 un lielajā V80 modifikācijā piedāvā risinājumu arī šai problēmai. Papildus jau ierastajiem aksesuāriem tos ir iespējams aprīkot ar barības izkliedētāju. Kad šāds kuģītis ir sasniedzis vajadzīgo punktu, ar pulti tiek iedarbināts izkliedētājs, kas plašā rādiusā 360 grādos ap kuģīti izmētā visas tajā ielādētās boilas. Ja iebarošana tiek veikta kustībā, nobarot ir iespējams jau pavisam pieklājīgu platību. Tāpat šādi var veidot barības līnijas, saulītes un citas ģeometriskas zemūdens figūras, kas tik ļoti patīk copmaņiem un kas tik efektīvi palīdz piemānīt lielās karpas.

Ja ņem vērā, ka ar GPS un eholoti aprīkots kuģītis jau kļūst programmējams, tas dažādas operācijas spēj veikt pilnīgā autopilota režīmā. Tai skaitā arī naktī melnā tumsā. Un tas jau ir pavisam karpīgi.

 
 
Novērtē rakstu:
  • Vērtējums ir 0 no 5
(Nav balsu) - lai vērtētu, nepieciešams reģistrēties
[0] Komentāri
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager