Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Jaunākie komentāri

Seko līdzi

RSS barotne
Seko līdzi jaunākajiem CopesLietas.lv biedru rakstiem sev ērtā veidā izmantojot RSS barotni.
mirtins | 19.septembris 2010, 23:35 | 158 komentāri | 12591 skatījums

Beidziet pret cilvēkiem izturēties kā pret idiotiem!!!!!!

Noskatījos pēdējos makšķerēšanas raidījumus, kuros izskanēja mudinājumi vērtēt politiķus un balsot par tiem, kas kaut ko labu ir izdarījuši. Izlasīju Edgara Zvejas un mistiskās "Latvijas Makšķernieku apvienības" atklāto vēstuli politiķiem, noklausījos, laikam, Zvejasprāt, pareizo politiķu tekstus, kas ielikti "Voblā" un nolēmu dalīties pārdomās.

Savulaik tika izveidota Latvijas Makšķernieku asociācija, kas teicās pārstāvam makšķernieku intereses, lobēja dažādu normatīvu izmaiņas, kā rezultātā makšķerēšanas noteikumi ir tādi, pret kuriem, man domāt, ļoti daudziem makšķerniekiem ir iebildumi. Kā tagad atceros savulaik "zivē.lv" izskanējušo faktiski sakrālo jautājumu - ko asociācija pārstāv?

Tagad uz skatuves iznākusi jaunā Latvijas Makšķernieku apvienība. Ja nemaldos, tās sākotnējā ideja bija vienot visus makšķerniekus. Vismaz tādas cerības es dzirdēju no Normunda Grabovska. Ja pareiz saprotu, organizācija ir izveidota šī gada sākumā. Vismaz pirmajā pusē. Pa šo laiku neesmu ne dzirdējis, ne lasījis, ne arī manījis kaut kur izskanam šīs organzācijas vārdu, nemaz nerunājot par to, ka kāds plašākai sabiedrībai mēģinātu izskaidrot, kādi ir šīs organizācijas mērķi un kādi ir plāni, lai šos mērķus sasniegtu. Taču pēkšņi šī organizācija uzrodas, cenšas politiķiem iestāstīt, ka pārstāv lielu makšķernieku daļu un ka tā ir spēks, ar kuru jārēķinās. Diemžēl, esmu spiests secināt, ka visticamāk šī organizācija ir radīta, lai īstenotu kādas nelielas cilvēku grupas ambīcijas vai viņiem vien zināmus mērķus ar viņiem vien zināmiem paņēmieniem, kuri netiek izpausti plašākai sabiedrībai. Viens no mērķiem ir tikt pie iespējas iekosties Zivju fonda naudas pīrāgā. Kamēr šī organizācija nedarīs neko, lai paustu plašākai sabiedrībai savus mērķus, kamēr tā neaicinās apvienoties visus Latvijas makšķerniekus, kamēr tā tiešam nepārstāvēs lielāko makšķernieku daļu... es to uzskatīšu par kārtējo privātā biznesa projektu, kura mērķis ir tikt pie mūsu visu nodokļu maksātāju naudas. Pašlaik Latvijas Makšķernieku apvienība degradē makšķernieku vienojošās organizācijas ideju kā tādu un tas, manuprāt, rada vairāk sliktuma nekā labuma. Katrā ziņā jautājums joprojām ir atklāts - ko šī organizācija pārstāv?

Pāris vārdos paanalizēšu politiķus, kas "Voblā" meģina pārlicināt, ka par viņiem ir jābalso tieši makšķerniekiem.

Guntis Ulmanis Par Labu Latviju - nepateica nevienu sakarīgu vārdu par to, ko šī apvienība grasās darīt vai ir izdarījusi.

Dzintars Zaķis (Vienotība) - rūpēsies par inspektoriem, piešķirs viņiem lielākas algas. Rodas jautājums, kādēļ "Jaunais laiks", neko līdz šim nav izdarījis, lai inspektorus vairāk finansētu. Kādēļ esot pie varas, tas nav izdarīts un kādēļ lai es ticētu, ka pēc vēlēšanām, kad nebūs jāpielien vēlētājiem, kaut kas tiks darīts. Īpaši ciniski no Zaķa izklausījās vārdi par to, ka jāpiešķir nauda sabiedrības informēšanai un makšķerēšanas sportam. To apgalvo partija, kurai pašlaik ir finanšu ministrs un kas nosaka finansējuma piešķiršanu visam... Diemžēl makšķerēšanas sportam naudas nav pieticis.

Otrs vienotības pārstāvis Latkovskis sola milzīgu atbalstu pašvaldībām, kuras veicina makšķerēšanas tūrismu - un tas ir laikā, kad pie varas esošais "Jaunais laiks" nespēj nodrošināt pietiekamu finansējumu visām funkcijām, kuras valsts ir uzgāzusi pašvaldībām un pašvaldībs nezina, kā savilkt galus kopā.

Vislielākās bažas man radīja Sergejs Mirskis no "Saskaņas centra", paziņojot, ka ezeri ir jātīra un to var izdarīt ar traļiem. Nu tas bija pēdējais piliens, kas liks man izdarīt izvēli par labu kādam citam, bet nekad ne par labu "Saskaņas centram".

Diemžēl mūs joprojām uzskata par idiotiem... un visvairāk žēl, ka par idiotiem mūs uzskata tie, kas solās pārstāvēt mūsu intereses.

 
 
Novērtē rakstu:
  • Vērtējums ir 4.8823529411766 no 5
(17 balsis) - lai vērtētu, nepieciešams reģistrēties
[158] Komentāri | dilst | aug
 
parcopi.lv

Pirms vēlēšanām vēl visādu brīnumi būs, bet īstie brīnumu nāks tikai pēc vēlēšanām. Tad arī viss saliksies pa plauktiņiem. Arī kas ko un kāpēc pārstāv un kam no tā tik labums.

19.09.10 Atbildēt | Ziņot 0
kaats Nereģistrēts :

mirtiņ, vai tad Šķēles k-gs melno kastīti neuzdāvināja tev pagājošreiz?

ak, jā,... vai tēvam nebūtu interese par kosmodisku

20.09.10 Atbildēt | Ziņot 0
zivgarnis

...tie paši vēži, tikai citā kulītē! :)))

20.09.10 Atbildēt | Ziņot 0
Bebrs

Mirtin tieši tā arī ir ar jauno makšķerēšanas organizāciju - savu interešu lobēšana, tā pati bļaušana - pārstāvam - es viņus neesmu pilnvarojis pārstāvāt sevi. Puslīdz klusi nodibinājās(vienīgais troksnis tepat lasāmā "copes guru" vēstule laikrakstos un pēc tap ping-ponga spēlēšana šurpu turpu), tagad pirms vēlēšanām sāk tjipa pārstāvēt arī mani. Abas divas organizācijas ir absolūti vienādas, ne pielikt, ne atņemt, vienai ir neliels pluss jo tajā ir NG kuru uzskatu par autoritāti.

Makšķerēšanas karti vairāk nepirkšu - netaisos savus 10 Ls kādam tāpat atdot.

20.09.10 Atbildēt | Ziņot 0
urmaas

vai nebūtu laiks uzsākt ko nopietnāku???

pareiz autors raksta-CIK VAR ŅIRGĀTIES!

20.09.10 Atbildēt | Ziņot 0
Bebrs

Mums nevajadzētu gaidīt, ka valdība atrisinās mūsu problēmas. Valdība arī ir mūsu problēma. /Ronalds Reigans/ ,

20.09.10 Atbildēt | Ziņot 0
Kuzja Nereģistrēts :

Ja nemaldos jaunā apvienība izveidojās tāpēc, ka vecie vēži Stikuts un daži citi lobēja un atbalstīja šauru loku un makšķerēšanas specifiku!

1.Cik dzirdēts tad piemēram sporta karpu makšķerniekiem uz Pasaules čempi un kausu ne karogam ne formām nekam naudu nepiešķir. Tai pašā laikā citiem no a-z.

2. Makšķerēšanas noteikumi ir tādi kādi viņi ir!

20.09.10 Atbildēt | Ziņot 0
Brusis

Mirtin,mani jau sen interesē viens jautājums.Kādā veidā,neliela grupiņa,teiksim 50,100 cilvēku,izdomājot nosaukumu,vienalga asociācija vai apvienība,tiek pie valsts finansējuma un ir tiesīgi lemt par naudas izlietojumu?Šai grupiņai nav atbalsta,nav biedru.ir tikai reģistrācijas apliecība,bet tiek piešķirtas tiesības rīkoties ar zivju funda līdekļiem pēc personīgiem ieskatiem.Varbūt pamēģini nodibināt piemēram Dabas draugu centru,savāc kādus 10000 parakstu no makšķerniekiem,kuri atsakās pirkt makšķernieka karti pie patreizējiem noteikumiem un ir pret pašieceltiem pārstāvjiem.Vispār vajadzētu kaut ko līdzīgu kādreizējai makšķernieku biedrībai ar filiālēm visā Latvijā,un biedru kartēm.Tad tā jau būtu leģimitīva organizācija,kam ir tiesības runāt makšķernieku vārdā,izplatīt kartes dalīt līdzekļus u.t.t.Uz priekšu,mans atbalsts garantēts.

20.09.10 Atbildēt | Ziņot 0
mirtins

Brusis - diemžēl šādas organizācijas izveidei nepieciešami cilvēki, kuri vēlas kaut ko darīt... tādu nav... Es jau cerēju, ka to apvienību izveidos normālu... bet re kā ir sanācis - kārtējo reizi kaut kāds murgs un tikai viena doma - izkačāt naudu. Es jau nu domāju, ka varētu pielikt pūles lai attiecīgie cilvēki nedabū naudu pirms neizveido tiešām makšķerniekus pārstāvošu organizāciju. Bet viņi to uztvers tīri persniski - tad nu atliek vien darīt kā Bebrs - nepirkt makšķernieka karti. Varbūt uztaisam kopistisku nepakļaušanās akciju? Lai nav naudas ko dalīt... varbūt tad kāds ieklausīsies? Cik mēs cilvēkkus varētu savākt - kas parakstās, ka nepirks kartes... būtu tikai nepieciešami aktīvisti novados. Es informatīvo pusi nodrošinātu.

20.09.10 Atbildēt | Ziņot 0
Hotentots

Tāpat tauta reti kartes pērk. Piemēram, manā gadījumā nav jēgas to darīt. Inspektorus ne reizi redzējis neesmu un arī citi vietējie neatminas neko tādu. Zivis ūdenstilpnēs laistas pēdējos 20 gadus noteikti nav un arī nekādi citi uzlabojumi tām par labu nav veikti.

Par ko gan lai es maksāju? Īsti neredzu iemeslu, kāpēc man tā karte būtu jāpērk.

20.09.10 Atbildēt | Ziņot 0
urmaas

Mirtins

mans jau otro gadu pēc kārtas netaisās pirkt MK.

cik pēc tavām domām varētu tādus brīvdomātājus&aktīvistus piesaistīt?un cik cilvēki būs ar mieru principa pēc nepirkt MK???'parakstus par šādu variantu varēs vairāk savākt,kā sameklēt cilvēkus kuri ir gatavi nepirkt MK!!!ari tas nebūtu slikti!cilvēkam vajag izskaidrot kāpēc tas viss tiek darīts.savādāk atbalstu grūti būs panākt.mans ir tikai par šāda veida akcijām.nebūtu slikti savākt vienkopus šāda veida brīvdomātājus un vienoties par veicamajām aktivitātēm.ja to visu varētu pastrādāt civilizēti un saprāta robežās,tad rezultātam ir jābūt pozitīvam!!!ja kas,tad dod ziņu!

20.09.10 Atbildēt | Ziņot 0
murgs

kā vienmēr tikai runājam;ir ideja,rakstiet privāti iedošu tel nr,vieglāk izstāstīt.neesmu rakstnieks.

20.09.10 Atbildēt | Ziņot 0
Kāds Nereģistrēts :

Aprobežotā domāšana, nevis kaut ko izcīnīt un iet politikā bet no malas viusus nod-rst un teikt ka nemaksāšu utt.

No tā kaut kas mainīsies? Tikai uz slikto pusi - tie kas zaga tie arī zags un tagad Jūs vēl zagsiet - jo tie kas paliks un maksās arī pa Jums.

Es saprastu ja Jūs darītu +/- sekojoši:

1. Jums ir tik un tik biedru un starp viņiem tik un tik Sabiedriskie inspektori, Jūsu biedrību atbalstīs privātie uzņēmēji - tik un tik.

2.Vienotos ar MK ka Jūsu biedri ar ar gada maksu ne mazāku par 10ls nepērk makšķerēšanas kartes bet ir speciālas Jūsu biedru kartes.

3. Biedrība par savākto biedru naudu ne mazāku kā 10ls par katru dalībnieku - veic - zivju pavairošanu - ielaižot zivju mazuļus publiskās ūdenskrātuvēs.

No pārējās naudas - atbalsta zivju inspektoru akcijas, sedz administratīvās izmaksas (telpu īre, sabiedrības informēšana utt)

20.09.10 Atbildēt | Ziņot 0
eMKa
eMKa :

Padalīšos arī ar savām pārdomām, redzējumu u.tt.

1kārt- ideja, ko pauda Brusis par TIEŠĀM visus makšķerniekus apvienojošu organizāciju ar filiālēm/pārstāvniecībām ir visoptimālākais risinājums. Pretējā gadījumā būs tie paši vēži zem cita nosaukuma, kas "ala" pārstāv 200-250 tkst. makšķernieku, bet patiesībā lobē kaut kādas tikai sev zināmas "rebas".

2kārt, mirtin, cilvēki IR...bet kā vienmēr ir vajadzīgs velkonis/lokomatīve (aktīvistu grupa), kas izstrādā plānu (pamatojums/attīstība/rīcība) un virzienu, vai vienkāršāk sakot- kāpēc ierindas Ansim no Pampāļiem būtu jāiesaistās attiecīgajā organizācijā.

3kārt, aicinot, ar savu piemēru nepirkt MK, ir ļoti tuvredzīga un nekorekta rīcība. Šobrīd likums nosaka, ka makšķerēt var (izņemot bērnus un invalīdus) tikai pirms tam iegādājoties MK. Veidojot akciju, kas sabotē MK pirkšanu, nepiedāvājot risinājumu, bet tikai klaju protestu, ignorējot likumdošanu ir vairāk kā neapdomīgi. Cita lieta būtu, ja attiecīgs cilvēku kopums neiegādājas MK un arī nebrauc makšķerēt un attiecīgo naudas summu (MK iegāde, makšķerēšanas inventārs, degviela, u.tt), kas nonāktu tādā vai citādā veidā Valsts kasē, izlietotu lai tiešām izmainītu patreizējo haosu un "bezpriģelu".

Lūk, tas būtu protests bez likumpārkāpuma un, domāju, diezgan pamatīgu rezonansi.

20.09.10 Atbildēt | Ziņot 0
mirtins

eMKa - tu varēsi nebraukt makšķerēt? Es nē... Par likuma pārkāpumiem.... es nokārtoju sabiedriskā inspektora eksāmenus, bet pēc apliecības neaizgāju, jo tika sagrozīti MN. Es tos vairs pie labākās gribas nespēju ievērot. Tas gan nemaina manu attieksmi pret dabu un zivīm, taču atsevišķus punktus es nespēju ievērot. Un šie punkti tapa pateicoties Egonam Simsonam, Mārim Oltem un citiem tolaik Makšķernieku asociācijas gudrīšiem. Tagad tie paši gudrīši ir izveidojuši Makšķernieku apvienību un uzstāj, ka viņiem ir tiesības noteikt, ieteikt, vai kā citādi konsultēt Zivju fondu mūsu naudas sadalē. Es negribu lai Zvejam ir tiesības pateikt Zivju fondam, kur ir jāizlieto mani 10 lati. Tad labāk es tos 10 latus iztērēju kādā copes veikalā, kaut vai nopērku 5 kg barības... vismaz zivis uzbarosies.

20.09.10 Atbildēt | Ziņot 0
eMKa
eMKa :

mirtin, ja prasi- vai mani apmierina šobrīd spēkā esošie MN, nē. Vai mani apmierina, kas notiek šobrīd, atsaucoties uz visu LV makšķernieku viedokli, nē. Vai redzu organizāciju, kas būtu, ko spējīga darīt, nē. Vai gribu, ko mainīt, jā. Vai varu, ko darīt, jā. Vai mērķa vārdā varu atteikties no daļas sava es, jā !

20.09.10 Atbildēt | Ziņot 0
urmaas

eMKa

es neesmu cilvēks kurš pērk MK lai būtu ko uzrādīt inspektoriem.ja es pērku MK,tad gribētos gan,lai no tās iegūtie līdzekļi tiktu tērēti tiem paredzētiem nolūkiem.nevis,kā saka Bebrs,budžeta aizmālēšanai.+kkāda pisnesmeņa uzturēšanu!!!

20.09.10 Atbildēt | Ziņot 0
Brusis

eMKa Visu cieņu,ja līdzīgi spētu rīkoties vēl vismaz 100000 cilvēku mēs dzīvotu citā Latvijā.

20.09.10 Atbildēt | Ziņot 0
eMKa
eMKa :

urmaas, bet es tak par to pašu :), tikai risinājums cits ar aicinājumu darboties, bet darīt to inteliģenti un skatīties tālāk, kā par savu kabatu un ieguvumu šodien :)

20.09.10 Atbildēt | Ziņot 0
mirtins

eMKa - ja tu varētu sacelt kājās vismaz forleistus? Tad būtu vērts domāt, ko darām tālāk, jo izskatās, ka labi nebūs.

20.09.10 Atbildēt | Ziņot 0
 
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager