Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Seko līdzi

RSS barotne
Seko līdzi jaunākajiem CopesLietas.lv biedru rakstiem sev ērtā veidā izmantojot RSS barotni.
urmaas | 9.novembris 2010, 10:52 | 59 komentāri | 7070 skatījumi

Tuvojas laiks kad šā gada MK derīguma termiņš būs beidzies!

Mans nav pret to ka makšķerēšanai ir jābūt sakārtotai.Visam ir jābūt kkādai saprāta robežai.Mans ir pret šo bezpridelu kas darās!
Savulaik bij projekts par MK cenu atšķirību:
1.Trīs menešu MK,
2.Pusgada MK,
3.Gada MK,
4.Tā saucamā "zelta karte".Kurā bij iekļauta samaksa par lašveidīgo copi.
Šis projektiņš izgāzās!Jo ministrija bij aprēķinājusi,ka pie šāda modeļa iespējams mazāk iekasēt naudiņu.Labāk&EFEKTĪVĀK, būšot tā lai maksā VISI copmaņi.utt....
Mans jautājiens ir vecs kā pasaule:
1.Kāpēc makšķerniekiem,kuri savu mūžu neiet un ari nekad neies copēt lašveidīgos,būtu jāmaksā par "izredzēto" zivi???
2.Kāpēc un cik ilgi ,pērkot MK,būs jāsponsorē kāda tipogrāfija???
3.Kāpēc "nevaram",pareizāk būtu teikt NEGRIBAM,izmantot piem igauņu variantu???
4.KĀPĒC LV vienmēr izmanto dārgāko variantu???
Mans kārtējo reizi MK vnk nepirks!
To liek darīt pārliecība-KĀPĒC man sponsorēt ministrijas-kuras tik ierobežo makšķerēšanas veidu kā tādu un lieguma zonas pārvērš par LM(Licencētām Makšķerēšanas vietām),izdevniecības-kuras drukā MK,"cēlo zivju" atražošanu,ja nedrīkstu pat kādu lašveidīgo zivi noķert un paturēt?Kāpēc man kkur jābrauc tālāk no mājas ķert,ja viņi mīt upē kura tek gar mājām?
LM vietās lai brauc un cīnās kuri vēlas.tāda copp man galīgi nav vajadzīga!
Vai ir ētiski,no makšķerēšanas viedokļa,atļaut copēt lieguma zonās(LM zem HESiem)?
Ko iemācīsies jaunā paaudze,redzot to kas darās LM posmos?Mans viedoklis ir-jaunatne iemācīsies tikai to,ka viss ir pērkams un pārdodams!
Tikai nevajag tagad gudri spriedelēt par to ka zivis augstāk,virs HESiem netiek.Piekrītu,netiek jau ar,tāpēc jau viņas nemirst.Bet kāpēc tad viņas zem HESiem ir atļauts SLAKTĒT?Savādāk to nosaukt nevar!Ja LM zonas,zem HESiem,kā tādas nepastāvētu,tad tās zivis paliktu dzīvas un turpinātu savu dzīves gājumu.Izdariet secinājumus!
 
 
Novērtē rakstu:
  • Vērtējums ir 4.4285714285714 no 5
(7 balsis) - lai vērtētu, nepieciešams reģistrēties
[59] Komentāri | dilst | aug
 
Artis Nereģistrēts :

Pilnīgi pievienojos domai par Igaunijas piemēru - samaksājam Intrenet bankā, apzīmogojam maksājuma uzdevumu un viss. Kāpēc tērēt naudu par augsto poligrāfisko kvalitāti. Pietam maksķernieku karte bieži vien nemaz nav dabūjamamas...

09.11.10 Atbildēt | Ziņot 0
jerk
jerk :

Urmaas, kategoriski iebilstu pret 2.punktu par tipeņu lobiju.

Esmu viens no tiem, kurš kolekcionē makškernieku kartes :)

09.11.10 Atbildēt | Ziņot 0
vaps Nereģistrēts :

nebūtu slikti,ja MK padarītu ūdensizturīgākas.Vai mazums sanāk izlīt līdz ādai,iejāties ūdenī vai,kā manā gadījumā,sieva veļas automātā MK pārvērta par biezputru.Lab,ka tikai 2 mēn.līdz gada beigām.var jau teikt-pats vainīgs,bet kam negadās.Ja līdz gada beigām mani nogrābj,varēšu stāstīt sausu muti,ka karte bija,tāpat būs sods.

ierosinājumi:

1.plasikāta vai laminētas kartes-pieļauju,ka ražošanas izmaksas lielākas.

2.iespēja iegādāties dublikātu piemēram par 1ls.

3.ideālais-kā OCTA -nomaksā netā,bankā vai pastā un viss.inspektoram portatīvais ar bezvadu netu,klik-klik un čau.Bet šis mūsu nabagmājā laikam nereālākais pasākums.

09.11.10 Atbildēt | Ziņot 0
urmaas

Vaps

tās,kontroles veikšana,ir viņu problēmas.ne manējās.kāpēc nevajadzīgi jāpārmaksā???tur tā fiška!!!

09.11.10 Atbildēt | Ziņot 0
karte Nereģistrēts :

To vaps

Ieej gandrīz jebkurā kancelejas veikalā vai grāmatnīcā -pa pārdesmit saņiem ielaminēs

09.11.10 Atbildēt | Ziņot 0
vaps Nereģistrēts :

karte.

protams ka es to varu izdarīt.Runa nav par to.Stāsts ir par to,ka MK var sabojāt,nozaudēt vai vienkārši tev viņu nofenderē.Kāda suņa pēc man gada beigās būtu jāpērk jauna par pilnu cenu.Ņemot vērā to,ka MK gada beigās praktiski vairs nevar dabūt.

Urmaas.

redzi,viņi savas problēmas risina ļoti vienkārši un efektīgi-NOVEĻ TĀS UZ MUMS.

Un ko padarīsi?

09.11.10 Atbildēt | Ziņot 0
urmaas

Vaps

ir doma.izklāstīšu tikai privāti!

:)

09.11.10 Atbildēt | Ziņot 0
kaats Nereģistrēts :

manam mans ir domāt tā:

MK vispār ir jāizņem no apgrozības!

Uzceļot HESus, zivju resursiem radušos zaudējumus kompensēt gāja jaunuzceltās zivjaudzētavas. Tad kāda vella pēc vēl makšķerniekam būtu jākompensē ZF un LM, kuras nauda tāpat tiek atgriezta zivju atražošanai. Sanāk tā, par makšķernieku naudu tiek atražots resurss, pie kura pats netiek klāt/laši, taimiņi, nēģi/, un tiek "pabarots" zvejnieks, kurš arī pretendē uz vienādām tiesībām.

Tie 270 000 tik tāds spļāviens okeanā, to naudu vienkārši jāpiesaista no citiem nodokļiem un resursiem/ Latvenergo, Zemkopības Ministrija/, kur apgrozās miljoni, un lieta darīta, makšķerē bez kartes. Atkrīt karšu izdevniecība, birokrātija, kuras finanses arī var novirzīt zivju pavairošanai.

Kamēr uzņēmumā BIOR, vai kā viņus tagad..., sēdēs stagnāti un riņķī apkārt zels korupcija, tikmēr ne kas tajā lietā nemainīsies. Sen tam čūsku midzenim uguni vajadzēja pielikt!

Kā jūs domājiet, kurš drukās nākamā gada MK?

Es vienkārši neredzu jēgu maksāt par MK, no kuras atpakaļ nesaņemu neko, tikai paplašinās licencēto vietu skaits, kurā ieguldīti MK līdzekļi.

Kas attiecas uz lašu, taimiņu makšķerēšanu- tie kuri grib ķert/arī zvejnieki/, lai paši maksā, makšķerniekam nav jāfinansē šo zivju ražošana.

Bez tam pieejamas eiropas struktūrfondu naudas, lūk kur darba lauciņš BIORam- taisiet projektus un piesaistiet naudu zivjaudzētavām, nebūs jāņem no makšķerniekiem. To tik zin, kā bikses deldēt un naudu skaitīt. Kāda vella pēc makšķerniekam jāmaksā par zinātniskiem pētījumiem Baltijas jūrā, kuru daži pat nav redzējuši.

Tā pat nemākulīgā zivju ielaišana, licencēto vietu sponsorēšana.... Visu nosaka tikai rokasspiediens, šmelis un piedirstās apakšbikses. Tādā Latvijā mēs dzīvojam.

Vai tev draudziņ vajadzīgs tas kartona gabaliņš- solidarizējies

09.11.10 Atbildēt | Ziņot 0
vaps Nereģistrēts :

vajadzīgs nav,bet pie ūdeņiem sirds mierīgāka.:)

09.11.10 Atbildēt | Ziņot 0
vaps
vaps :

Urmaas.

Cik privāti šeit(CL)iespējams?forumā esmu reģistrējies,laikam tagad arī te.

09.11.10 Atbildēt | Ziņot 0
Zivnieks

vaps

augšējā labā stūrī ir vēstules, tur vari iepazīties ar sev atsūtītajām, kā arī nosūtīt privātu vēstuli katram lietotājam uzspiežot viņa profilu un izvēlētoies sūtīt vēstuli.

09.11.10 Atbildēt | Ziņot 0
Boroda

Urmaas, es tev pilnīgi piekrītu. Bet jāatzīst arī, ka pašreizējā MK un LM sistēma ir tik pat nesakārtota kā mūsu valsts. Un diez vai attiecīgā ierēdniecība kā primāro sāks sakārtot MK lietu. Bet bļaut un acīs bāzt vajag gan. Un vēl - šitiem LM organizētājiem zem Rīgas HESa - nevajag runāt pilnīgās aplamības, ka darbosieties Salaspils iedzīvotāju labā. Vietējā avīzē bij neliela intervija ar Valaini.

09.11.10 Atbildēt | Ziņot 0
Hotentots

Kas man nepatīk:

1) nav pusgada karšu (vismaz man vairākos veikalos atteica, ka ir tikai 3 mēneši vai gads);

2) nav karšu uz termiņu no pirkšanas brīža, bet uz kalendāro gadu. Ja es sagribu decembra beigās legāli pabļitkot, man jāpērk vismaz 3 mēnešu karte. Un pēc dažām dienām iestājas jaunais gads, kad jādara tas pats. Normāli būtu, ka 20. decembrī pirktā karte darbotos līdz 20. martam. Protams, tā var iekasēt mazāk naudas.

Par tipogrāfijas kvalitāti u.tml. Varētu 2 variantus - kas vēlas lētāk, lai iztiek kaut ar prastu izdruku vai kvīti, bet ja ir liela vēlme un paradums regulāri gāzties ūdenī, tad par dārgāku samaksu var iegādāties arī kaut vai plastmasas karti.

Par iegūto naudu ielaistajām zivīm licencētajās ūdenstilpnēs neizteikšos.

09.11.10 Atbildēt | Ziņot 0
AndisN

Vai nebūtu labi,ja šeit CL portālam piesaistītu zinošu cilvēku no kādas biedrības vai organizācijas, kurš būtu kompetents šajos jautājumos par LM MK un mācētu atbildēt kas un kā?

09.11.10 Atbildēt | Ziņot 0
V.S.O.P.

Igaunijas variantu atbalstu, murdus no Daugavas un Buļļupes - naher . Valsts ienākumi palielināsies no ieņēmumiem par MK, makšķerēšanas rīkiem un netiešajiem nodokļiem, kuri skar makšķerēšanas industriju. Vajadzētu kādam izvilkt statistiku - cik valsts gadā saņem nodokļos no ZVS murdotājiem.

09.11.10 Atbildēt | Ziņot 0
jeeska

Piekrītu Urmasam

Patreizjau zūd jēga Mkartei un Makšķerēšanas noteikumiem, jo:

1)tiek intensīvi ieviesta licencētā makšķerēšana publiskajos ūdeņos, kas prasa papildus līdzekļus no makšķernieka-priekš kam-piemērs-lai makšķerētu Saukas ezerā visu gadu ir jāiegādājas licences ~70Ls+10Ls par MK=80Ls. Tas ir tikai viens piemērs.Tajā rajonā ir tikai,ja nemaldos 2 vai 3 publiski ezeri plus Daugava (zem Pļaviņu HESir LM).Par to jau mēs maksājam ar MK. Par privātiem ezeriem neit runa.

2)Katrai LM vietai ir atkāpes no MN...ar kādām tiesībām (nedrīkst naktī, nedrīkst ar savām laivām, ne vairāk par 5kg u.t.t), mani vēl ierobežo. Manuprāt vajadzētu būt otrādi-ja es maksāju, tad saņemu vairāk par tiem kas nemaksā (teiksim 7līdakas).

3)MK...ja man brauc līdz "svēdienas makšķernieks", viņam ir nepieciešama 3 mēnešu karte, kas atkal maksā 5Ls. Kāpēc viņš nevar nopirkt atļuju uz 1dienu teiksim par 1Ls.

Tā varētu turpināt un turpināt...ai apnika jau gausties:-)

09.11.10 Atbildēt | Ziņot 0
mlg2
mlg2 :

........daudzi no mums uz Essti šad tad aizbrauc,interesanti ka būtu ja tur būtu mūsu sistēma,es toč uz Pērnavu nebrauktu tas 3,4 reizes

09.11.10 Atbildēt | Ziņot 0
urmaas

mlg2

tur jau tā štelle.ka mūsējie tik brēc par kkāda tūrisma attīstību.bet likumus pieņem galīgi nesaprotamus,lai spraustu sprunguļus tūrisma attīstības ripuļos!!!

09.11.10 Atbildēt | Ziņot 0
slieka8888880000 Nereģistrēts :

zivniek ,kapec urmaas sava raksta pielaidis gramatiskas kļuuuudas ? ta nedrikst kapec nenorej vinu sikais riebekli ? kad tev aizies liela zivs atceries mani vaaaaaa

10.11.10 Atbildēt | Ziņot 0
slieka8888880000 Nereģistrēts :

tev urmas par rakstu uzslava un nopietni ,tev piekritu ! es te nekad nebusu bet urmaas piebremze tos lopus ,pret mani tu biji ar labu praatu par to paldies tev ,to ko zivniekam ,tas tikai vinam ,lai doma kam par ko raksta s.......s

10.11.10 Atbildēt | Ziņot 0
 
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager