Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Jaunākie komentāri

Seko līdzi

RSS barotne
Seko līdzi jaunākajiem CopesLietas.lv biedru rakstiem sev ērtā veidā izmantojot RSS barotni.
mirtins | 12.janvāris 2011, 10:09 | 57 komentāri | 9429 skatījumi

21.janvāra makšķernieku foruma darba kārtībā iekļaujamie jautājumi

Tātad teksts, kuru varētu iesniegt ZM varētu būt sekojošs.

Klubos un organizācijās neesoši makšķernieki, apkopojot savus priekšlikumus, vienojās, pieprasīt Zemkopības ministrijai iekļaut 21.janvārī notiekošajā makšķernieku foruma darba kārtībā, sekojošus jautājumus.

Zemkopības ministrijai izstrādāt un iesniegt nepieciešamos grozījumus Makšķerēšanas noteikumos un citos normatīvajos aktos, kas reglamentē makšķerēšanas jomu.

1. Iesniegt priekšlikumus Ministru kabinetā no 2012.gada visu Zivju fonda budžetā ienākošo naudu novirzīt atpakaļ ūdeņos. Vienoties ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), par līdzekļu piešķiršanu vides inspektoru motivēšanai, degvielai un aprīkojumam. Izstrādāt priekšlikumus un ierosināt VARAM palielināt vides inspektoru skaitu. Veikt pārrunas ar VARAM par stingrāku inspektoru kontroli, uzliekot par pienākumu Vides dienesta mājas lapā ik mēnesi publicēt atskaiti par katra inspektora paveikto.

2. Izstrādāt un no 2012.gada ieviest elastīgāku sistēmu, kas aizvietotu pašreizējās makšķerēšanas kartes, nosakot, ka samaksa par atļauju makšķerēt veicama noteiktā kontā ar elastīgākiem termiņiem, piemēram, par vienas dienas atļauju Ls 0.50, par 14 dienu - Ls1, mēneša - Ls 2, trīs mēnešu Ls 4, sešu mēnešu Ls 6 , 12 mēnešu LS 10, ar iespēju maksājumus veikt bankās, pasta nodaļās vai no interneta bankas.

3. Nepieļaut normatīvo aktu grozījumu izstrādi par publisko ūdeņu iznomāšanu apsaimniekošanai, bez plašas publiskas apspriešanas, nepieciešamības gadījumā rīkojot makšķernieku forumus. Izstrādāt grozījumus normatīvajos aktos, kas uzliktu par pienākumu licencētās makšķerēšanas organizētājiem ik ceturksni internetā publicēt ieņēmumus(izdevumus), veikto pārbaužu skaitu un atskaitīties par citām darbībām saistībā ar zivju mazuļu ielaišanu ūdenstilpē, apkārtnes sakopšanu u.c.

4. Rosināt zvejas tīklu un murdu pilnīgu aizliegumu iekšējos ūdeņos (izņemot privātos). Kā arī izskatīt iespēju rosināt atļaut zvejas tīklu tirdzniecību tikai personām, kas uzrāda zvejas licenci.

5. Uzsākt visaptverošu grozījumu makšķerēšanas noteikumos izstrādi, nodrošinot plašas sabiedrības iesaistīšanu, vai nepieciešamības gadījumā rīkojot makšķernieku forumu. (Līdz 2012.gadam nodrošināt grozījumu izstrādi Makšķerēšanas noteikumos atceļot aizliegumu makšķerēt ar šķērsbļitkām, jeb balansieriem upēs ziemas periodā u.c. liegumus. Izstrādāt grozījumus, nosakot liegumus galvenokārt orientējot tos uz zivju sugām un izmēriem, nevis makšķerēšanas rīkiem un veidiem. Atļaut lomā paturēt vienu lasi un taimiņu ārpus licencētās makšķerēšanas noteiktajos iekšzemes ūdeņos, izņemot nārsta lieguma laikā u.c. Izsludināt oficiālu priekšlikumu iesniegšanu makšķerēšanas noteikumu grozīšanai. Spriežot par makšķerēšanas noteikumu grozīšanu, obligāti nodrošināt to publisku apspriešanu un maksimālu makšķernieku viedokļu apkopošanu. Nepieciešamības gadījumos organizējot makšķernieku forumu. Nepieņemt nekādus makšķerēšanas noteikumu grozījumus, ja tiem nav sabiedrības atbalsta.

Tātad šī ir tā daļa, par kuru 21. datumā vajadzētu runāt. Zem šī vajadzētu vārdus un uzvārdus, kā arī tālruņa numurus - tos es nepubliskošu, vienkārši ir nepieciešamība spēt sazināties ar katru, lai varētu pierādīt, ka šo viedokli pārstāv reāli cilvēki, nevis kādas butaforiskas organizācijas.

Tātad lūgums visiem, kas ir par šo, uzmest uz manu e-pastu mirtins&inbox.lv vārdu uzvārdu plus kādu kontaktu, un tekstu, ka atbalsta. Ja līdz pirmdienai savāksies vismaz 10 cilvēki, es šo sūtu prom uz ministriju.

Plus 21.janvārī kāpju kancelē un pieprasu par šo diskusiju.

Galvenā doma ir tāda, - panākt, ka bez makšķernieku līdzdalības nepieņemt lēmumus makšķernieku vārdā un nopietnus lēmumus vispirms izdiskutēt.

 
 
Novērtē rakstu:
  • Vērtējums ir 4.4782608695653 no 5
(23 balsis) - lai vērtētu, nepieciešams reģistrēties
[57] Komentāri | dilst | aug
 
JanKa_K

Nepieņemt nekādus makšķerēšanas noteikumu grozījumus, ja tiem nav sabiedrības atbalsta.

galvenais

12.01.11 Atbildēt | Ziņot 0
mirtins

JanKa_K - jā ... Es piemēram esmu par visu ūdeņu nodošanu klubiem. Taču es par to neiestāšos nekad un nekur un uzskatu, ka tādu lēmumu neviens nedrīkst pieņemt, kamēr tas nav izdiskutēts, un sabiedrība pārliecināta, ka tiks radītas sitēma, kas neierobežos tās tiesības, bet gan palīdzēs sakārtot konkrēto jomu. Demokrātiju neviens nav atcēlis, bet mūsu ierēdņi to ignorē!

12.01.11 Atbildēt | Ziņot 0
aiviss

Par, e-pasts nosūtīts;)

12.01.11 Atbildēt | Ziņot 0
Zivnieks

man jau liekas, ka tur nevis 10 vārdi aizsūtīsies, bet visi 110 (kas protams priecē) :)))

12.01.11 Atbildēt | Ziņot 0
klops_G

PAR!!!

12.01.11 Atbildēt | Ziņot 0
Brusis

Mans viedoklis-nav nepieciešamība īpaši izcelt šķērsbļitkas,pietiek ar tekstu-pārskatīt noteikumus.Varētu kādu tekstu arī par piekļuvi ūdeņiem,kā arī hesiem.Bet vispār-pilnīgi atbalstu.

12.01.11 Atbildēt | Ziņot 0
Bebrs

Jāpalabo 1. punkts nevis "Iesniegt priekšlikumus Ministru kabinetā no 2012.gada visu Zivju fonda budžetā ienākošo naudu novirzīt atpakaļ ūdeņos." bet "pieprasām no 2012.gada visu Zivju fonda budžetā ienākošo naudu novirzīt atpakaļ ūdeņos."

Jāpalabo 4 punkts un jāizņem ārā "izņemot privātus". Tas ir tāpēc ka visas mazās upes skaitās privāti ūdeņi bet makšķerēt tur ir atļauts. Ka nesānāk beigās tā ka piekrītam dot zaļo gaismu tīklu likšanai foreļupēs.

12.01.11 Atbildēt | Ziņot 0
epox59

-pa e-pastu nosūtiju !! Nianses varēs labot,kad veiks izmaiņas MN. PAR !!!

12.01.11 Atbildēt | Ziņot 0
Copmann

1. punkts izraisīs diskusiju par līdzekļu sadali, valsts tur neko nevar padarīt,uz optimizācijas fona palielināt amatpersonu skaitu ir problemātiski utt.,cita lieta ir brīvprātīgais darbs,sabiedriskā inspektora statuss, kurš ir pilnvarots no atbildīgās institūcijas,ko attiecīgos kursos reģionos varētu apgūt jebkurš,kas atbilst kaut kādām noteiktām prasībām.jo kaut vai braucot uz 2-3 savām ūdenstilpnēm būs nodrošināts kontroles minimums.

To vajadzētu paplašināti iztirzāt...

Pārējais varbūt ir tuvu īstenībai, it sevišķi ierosinājums par MN;)))

12.01.11 Atbildēt | Ziņot 0
gintsgg

Es arī par .

12.01.11 Atbildēt | Ziņot 0
kinvik

Neredzēju normu par atbildību piemēslojot copes vietu !!!

Visumā piekrītu.

12.01.11 Atbildēt | Ziņot 0
Bebrs

Copes vietas piemēslošana sen jau iestrādāta makšķerēšnas noteikumos.

13.01.11 Atbildēt | Ziņot 0
mirtins

Pašlaik atbalstu ir pauduši 16 makšķernieki. Tas nav maz:D Tātad pirmdien, vai iespējams piektdien sūtīšu šos tekstu uz ZM, ar lūgumu to iekļaut darba kārtībā. Taču ir jābūt arī kādam klāt 21.kad tā sanāksme notiks, lai varētu prasīt par šiem jautājumiem sākt runāt. Es tur būšu un prasīšu, bet zālē vajadzētu atbalstu nodrošināt:D

13.01.11 Atbildēt | Ziņot 0
epox59

-????-TIKAI-???!!!!!!

-njāaa...... tad iznāk pārējiem ir poooooo...

-atvainojos tiem ,kas to izdarīs !!

13.01.11 Atbildēt | Ziņot 0
epox59

mirtins> pagaidi līdz pirmdienai..mums jau ierasts-pēdējā brīdī !!

13.01.11 Atbildēt | Ziņot 0
mirtins

epox59 - tas nav maz:D Ņemot vērā kopējo situāciju un kā makšķernieku organizācijas ir piekāsušās makšķerniekus, kā arī ņemot vērā kopējo situāciju valstī un valsts iestāžu attieksmi pret sabiedrību.... gandrīz vai pat daudz. Cilvēkiem nav ticības, ka kaut ko var panākt. Man atklāti sakot arī nav pārliecības, ka izdosies... taču tas nekad mani nav atturējis:DDD Es tik un tā iešu un darīšu.... Man nav paveicies... jo man ir sūdaina sirdsapziņa un man nav... rupji sakot poh... Tādēļ nevarēšu mierīgi gulēt, ja neiešu un nedarīšu. :DDD

13.01.11 Atbildēt | Ziņot 0
mirtins

Jā... es taču apsolīju, ka pirmdien to darīšu :D Līd zpirmdienai 20 būs uz galvošanu...

13.01.11 Atbildēt | Ziņot 0
V.S.O.P.

Mirtin - uz e-pastu atbalstīt vai šeit?

13.01.11 Atbildēt | Ziņot 0
epox59

-girbās kaut ko rupju... pateikt ,bet..

-bļin ,ka var nesaprast ,ka tas ir tikkai un vienīgi pašu rokās.....

13.01.11 Atbildēt | Ziņot 0
Zivnieks

akujeju!!!

Čaļi...ar kuru galu Jūs domājat??????

16!?!?!?!?!

mirtins

vārdus un uzvārdus varētu pēc tam publicēt, lai var redzēt cik pēc tam būs brēcēji (kuru vārdi sarakstā nebūs), par to kādā pakaļā ir ar MN utt.... kuriem reāli bija iespēja kaut ko lietas labā darīt....

13.01.11 Atbildēt | Ziņot 0
 
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager