Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Jaunākie komentāri

Seko līdzi

RSS barotne
Seko līdzi jaunākajiem CopesLietas.lv biedru rakstiem sev ērtā veidā izmantojot RSS barotni.
Griezeejs | 13.aprīlis 2011, 12:04 | 32 komentāri | 10894 skatījumi

Nedaudz par seklajām, un vispār špiņa spolēm

Un sākās tas nepatīkami. Pagājšsezon, kāda incidenta rezultātā, dodoties uz nozīmīgu pasākumu, nācās iebraukt mīnusos ar 2vām no 3im savām vislietotākajām spininga spolēm. Kapēc no 3im? Tāpēc, ka biežāk lietoto spininga kātu kopa man sastāv no „smagā”Kinnotaki (10-40g), X-Twitcha un noname, ko lietoju DSam un asaru špinierēšanai. Izdzīvoja „pasākumu” Elite Adrenalin, ko lietoju X-Twitcha kātam. Nu nebij jau tā, ka turpināju copēt tikai ar vienu kātu, bet tā kā iepriekšējā sezona galvenokārt pagāja DSojot zanderus RigaCity robežās, tad DSam pieliku senu Symetre 1500RD. DSam jau daudz nevajag. Tik auklu nedaudz izmest, un ietīt :)))))

Bet ko nu? Jauna sezona sākas. Un lai arī neesu no tiem, kam džungurs spiežas ārā no visām koka šķirbām, ... nu derētu vismaz 1nu, bet labu iepirkt. Vecais - labais Adrenalīns (nolietots 2,5 sezonas, sāku lietot ½ sezonu pirms vēl parādījās pārdošanā) varētu pārvākties uz „smago" Kinnotaki. Jaudas un uzticības kredīta vēljoprojām tam pietiekoši. DSa kātam svinīgi nosolos, ka šo sezonu šim vēl nāksies draudzēties ar Symetriju, bet ko jaunu šim gādāšu nākamo (2012g) sezonu. Bet spiningam, kas man patiesi pieaudzis pie rokas, X-Twitcham, gan nespēju atteikt.

Bet ko, kad, kapēc????

Sāku savākt faktus un apsvērumus, lai investētu ... nu, uz gadiem 5ciem, vismaz. Tad nu tā, manu lietotāja prasību apkopojums aptuveni šāds:

1) lietošu ar šo špini tikai un only pīto auklu;

2) lai arī špiņa tests tikai 23g, bet metu es agresīvi, kā arī pret aizķerēm / zacepiem arī tāpat izturos, tad uz špiņa likšu paresnu, 0.16-0.18mm pīto;

3) twitchoju / raustu - auklas uzklājumam uz spoles jābūt ..., kā arī gribu paša mieram, lai auklas uztinējrullītī būtu labāk augstā plaukta gultnis;

4) 1.8m garais špinis, arī bez spoles pievienošanas, atrodas gandrīz pareizā balansā, tāpēc smagas spoles palīdzība tā izbalsēšanai nav īpaši nepieciešama. Tāpēc, jo vieglāka tā būs, jo pašam vieglāk;

5) Pēc izmēra lielākā Adrenalīna kasetes izmērs lieliski sapasēja ar špiņa pirmā gredzena izmēru, tāpēc kādēļ man izvēlēties mazāku. Lielākas spoles jaudas izturības uzticība, man šķiet, ir lielāka.

Nebij jau tā, ka šo checklist / jautājumu sarakstu es sastādītu pirms ... Bet tas automātiski izšāvās caur galvu, kad ieraudzīju spoli ar 3000S izmēra kaseti. It kā jau vidējam līdaku špinim pietiktu ar 2500, bet ...

1) izrādās, ka uz šīs 3000S (shallow / seklās) auklas ietilpība ir mazāka, nekā 2500tajam izmēram, bet pietiekoša augstākminētajiem p1 un p2;

2) abu šo izmēru spoles sver vienādi, tātad, piepildot abu kasetes ar auklu ...

... nu kāpēc man cilāt vairāk, it sevišķi tapēc, ka p4

Spole, kas izraisīja šos jautājumus, bija Shimano RARENIUM CI4. Starp citu, ci4, nevis c14, kā dažiem šķiet. CI4 ir korpusa materiāls no oglekļa šķiedras un kautkāda polimēra sajaukuma (interfusion of carbon and polyamide). Nosaukums radies no - CI4 stands for Carbon Interfusion with the 4 referring to the number of electrons in the Carbon atom. Esot super-duper viegls un izturīgs. Un kā ar pārējo tehnisko infu? Diemžēl, weblapā atrodu tikai visādas marketingistiskas bildītes, no kurām ...

Par auklas uztīšanu, laikam, no visiem skanīgajiem patentu nosaukumiem, atbildīgs ir Aero Wrap II - Shimano's line lay has become a benchmark for the industry. Now Aero Wrap II takes it to the next level by further reducing internal friction. The result is even greater casting distance and accuracy, combined with less noise on the retrieve.

Skaisti uzrakstīts, bet man tas neizteica neko. Laikam jāmet pie malas kautrīgums un jāieskatās shēmā.

Un te nu ir meklētā atbilde uz p3 no checklist augstāk. Gan lodīšgultnis auklas uztinējrullī (pēc apraksta Shielded AR-B bearing - vairogots / slēgts), kā arī par auklas kasetes nobīdi atbild Worm Shaft - t.s. nebeidzamās vītnes mehānisms. Tas Worm Shaft patiesībā ir vienkāršs mehānisms, bet tas ir sastopams tikai dārgākajās spolēs. Gan jau ka saistīts ar to, ka tā rievainā stienīša precīza izgatavošana ir dārgāka par lētāko, zobratu nobīdes mehānismu. Bet viens ir skaidrs, aukla uz kasetes uzklāsies atkārtojot uz stieņa redzamo rievu rakstu. Tātad krusteniski.

Iedzimtais skopums / apdomīgais taupīgums manī tik un tā brēc pēc vēl kāda argumenta, lai pieņemtu galīgo lēmumu par investīciju. Seklāka, bet nedaudz lielāka auklas kasete par ierasto 2500 izmēru? Vai ir vēl kas pozitīvs?

Jap! Ir! Pat 2vi vēl.

1) Seklākā kasetē, to aizpildot, aukla tiek salikta mazāk kārtās, tāpēc rodas mazāk pārklājuma krustpunktu, mazāk nākošā klājuma pumpainumu. Kaut kā domu literāli nemāku izskaidrot, bet, cerams, saprati, ka viss auklas uzklājums kopā būs gludāks, šķiet;

2) Tā kā kasetes diametrs ir lielāks par ..., tad uz katru auklas izmesto metru, attālums starp kasetes malu un atlikušajiem vijumiem kasetē būs mazāks -> mazāk bremzēsies -> tālāks metiens.

Varbūt. Bet ar to pietiek, lai skopums tiktu argumentēts atkāpties. Tieši pirms makšķernieku izstādes Ķīpsalā, spole atceļo uz māju. Derētu šai arī jaunu auklu, bet laika nav daudz un uztīšu virsū pagaidām no Symetres veco.

Tīri glīti aizpildīja kaseti bez papildu backinga. Un arī pietiekoši aizpildīja, jo twitchojot nemaz pilnāku nevajag. Vismaz pagaidām tā šķiet.

Izstādes 3 dienas tika nostrādātas godam. Gan no manas puses, izdarot ... (nu ļoti daudz metienu) un arī visu laiku raustot voblerus, gan no spoles puses, uz jau vismaz 2vas sezonas nokalpojušās auklas ne mazāko cilpiņu neuzmetot. Un plauksta? Kā domājat, vai rokai, kas pēc iepriekšējās sezonas beigām nav špini rokā turējusi, šāda 3dienu twitchošana rada lielu slodzi? Bet problēmu nekādu. Es vnk biju STARĀ par šo spoli, un tapēc arī nolēmu par šo nedaudz uzrakstīt te.

Sagribējās pirmo reizi apskatīties, kā tad reāli izskatās auklas uzklāšanās. Nu ko, iestiprinu auklu klipsī, sagrozu rokturi tā, lai uzklājums sāktos no kasetes apakšas, pāris roktura apgriezieni un ...

Glīti. Turpinot vēl griezt rokturi ...

Sanāk glīti Xiņi, vai ne :)

Diezgan bieži ir nācies saskarties ar jautājumiem par auklas uzklāšanos konusa formā. Nu tad tā. Daudzām priekšējās bremzes spolēm, komplektā nāk regulējošās šaibas / adjustment washers. Daudzi tās, aiz priekiem par jauno spoli :DDDDD, izmet ārā, vai vnk laika gaitā pazaudē. Nopērkot labu spoli, un uztinot auklu, auklas uzklājumam vajadzētu būt taisnam. Kaut arī tas var būt nedaudz arī konisks, dažādu diametru auklām. Šajā gadījumā jau sākumā ir jāpieregulē.

TE NEIET RUNA PAR SPECIĀLAJĀM KARPU UN JŪRAS SPININGA SPOLĒM AR NEDAUDZ KONISKU KASETI!!!!

Arī laika gaitā, izdilstot uzklāšanas mehānismam, konusi var parādīties. Un tad noder neizmestās šaibas

Dažām spolēm, regulējošās šaibas uz ass ir nostiprinātas ar sprostgredzenu, bet jaunākajām tādus neesmu novērojis. Bet ne jau visas esmu pētījis, protams.

Kā regulēt? Pieliekot šeibas klāt, vai noņemot nost. Kad skaitu palielināt, kad samazināt? Gan jau pac izdomāsi. Nevari? Tad gan labāk nes meistaram. Bet TU taču esi attapīgs, protams. Un arī negatīvam experimenta rezultātam būs pozitīvs iemesls pārdomām.

Ja priekšējās bremzes spolei nenāk līdz regulējošās šeibes, vai arī tās ir nozaudētas, tad pie nepieciešamības tāpat varam samazināt to skaitu uz ass, vai arī gadījumā, ja skaits jāpalielina, variet tās paši izgatavot, piemēram, no alumīnija follija.

Starp citu, iespēja pieregulēt auklas uzklājumu, ir viens no iemesliem, kāpēc spiningošanai (daudz tinam, salīdzinot ar pludiņošanu, grunteņošanu, ...) izvēlēties priekšējās bremzes spoli, nevis pakaļējās. Citi iemesli?

  • Lielāks bremžu disku diametrs -> lielāka iespēja precīzāk noregulēt bremzi. F (front / priekša) bremzes spolēm diski atrodas auklas kasetē, un lielāki, jo ir vieta. R (rear / aizmugure) bremzes spolēm diski atrodas regulējamajā / piegriežamajā pogā. Tātad mazāki.
  • F bremžu spolēm bremžu mehānisms atrodas tieši tur, kur viņam jāstrādā - auklas kasetē. R bremžu spolēm ... papildu mehānisms / stienis, kas pārnes darbību uz kaseti. Vairāk mehānismu -> lielāka iespēja kam sabojāties.

Jau sākumā minēju, ka neesmu no tiem, kam naudu nav kur likt, un saprotu, ka arī citiem, sevišķi šajos laikos ..., bet varbūt šis mans teksts un pārdomas, sakritīs ar Tavām domām par tēmu un palīdzēs izdarīt izvēli par labu priekšējās bremzes spolei un seklākai kasetei (šādas ir ne tikai šim modelim), bet tomēr ...

... cik mierīgi, murrrājoši tas skan - RArrrrrrrrRENIUM!!!!

BĀC!!! Kā gaidu sezonas atklājienu! Spole prasa jaunu auklu un treknu līdaķi galā. Laikam ņemšu jauno Sufix 832, 8dzīslīgo, noprovēt, ja LV 0.18mm atradīšu. Citi saka, ka Sufix rulllē, un x8 vīspār nevienu vēl neesu noprovējis.

P.s. Practice Catch & Release! / Pielietojam Noķer & Atlaid!

;)

 
 
Novērtē rakstu:
  • Vērtējums ir 4.9615384615386 no 5
(26 balsis) - lai vērtētu, nepieciešams reģistrēties
[32] Komentāri | dilst | aug
 
Zivnieks

Nu skaisti nu!!! Tagad domāju spoli izvēlēties daudziem būs vieglāk, kā arī ļoti pozitīvi tas, ka rakstā katra doma tiek arī pamatota, nevis teorētiski izbārstīta :)))) kārtējais +10 no manis!!! :)) Tā tik turēt!!!!

13.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
zivgarnis

Labi skricelēts...pārdomāti, ar saprašanu!

Zivniek, es gan iedevu tik piecas zvaigznes! :)))

13.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
parcopi.lv

Izglītojoši! :)

13.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
maituputns

mja pērkot Rarenium 2500 bija nedaudz līdzīgas pārdomas, bet ne tik "dziļas" kā griezeejam. bet nu es vienalga paliku pie 2500 modeļa, un ļoti gaidu sezonas sākumu lai iemēģinātu. esmu jau nolēmis iegādāties Twin Power'u ar Ci4 - baigi jau labi.

13.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
aiviss

visu cieņu, šitādus rakstus var likt žurnālos;)

14.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
eMKa
eMKa :

Novēlu ātrāk tikt pie ūdeņiem!

Un lai murrr-Rrrrarenijums dabū arī ne tikai pamurrāt, bet arī kādu augstāku toni izdvest! :)))

Labi uzrakstīji, izlasīju, lai gan man kā galīgi netehniskam cilvēkam, galīgi pie lampiņas, kas lācītim vēderā, bet nu vismaz uzzināju tehnisko risinājumu lietām, kurām pats pievēršu lielu uzmanību :)))

14.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
Boroda

Cik tā spolīte maksā? Iekš eLVē.

14.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
Boroda

Oi, pac atradu!:)) 150Ls.

14.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
eerglis

pilnīgi vai bēdīgi, neviena uzbrauciena par rasktu un reklāmu. :DDDDDDDD

14.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
rio.
rio. :

laba spole ,bet cena manupraat diezgan augsta...

14.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
eMKa
eMKa :

eerglis, greizeejs nekad neko nereklamē, nē... tobiš nepārdod, nē tomēr arī nereklamē.

Viš vienkārši ir griezeejs :))))), nu puikam tak sirds pilna, un ja sirds pilna vajag rakstīt dzeju, dzeju viš rakstīt nemāk, tāpēc izpaužas šādi :)))

14.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
marisv

Europaa shitaa spole nopeerkama pa 147 euro, vai 104 Ls :-)

Griezeejs: labi un smalki uzrakstiits. Ja tieshaam tavas izjuutas ir, kaa raksti, iesaku kaadreiz pameegjinaat kautko no JDM (japan domestic market) videeji daargaa gala ;-) Kautvai to pashu Certate Finesse Custom.

14.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
kilka

Lētāk par 130lvl europā neesmu redzējis

14.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
Lizzy

Griezēj - nudien zinātniski pētnieciska rakstnieka talants! Paldies un tā tik turpināt! :)

Par Rarenium cenām - vēlos piebilst, ka šogad Latvijā šīs spoles maksā sākot no 129Ls. Nemaz neiedziļinoties sarežģītos matemātiskos aprēķinos ietaupījums sūtot no ārzemēm ir niecīgs vai pat nekāds :)

14.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
kilka

Lizzy - cik maksā LV konkrētā spole? Ne jau 129,- ne?

14.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
Griezeejs

Ja nebiegsiet par cenām, komerciju te tarkšķēt, izdzēsišu šito ... :DDDDDDDD

Man te par savām sajūtām un domu gājienu, vispābā ;)

Paldies, par jaukiem vārdiem arī :)

14.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
kilka

Griezeej, kas Teu pa daļu? Ko gribam, to runājam :P

14.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
Griezeejs

Tā, Mr. Kilka, par šito, savu Paldiesu Teu, es atsaucu :P

:DDDDDDDDDD

14.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
kilka

Par cik Tavu "paldiesu" pret Rareniumu nikur samainīt nevar, diži nepinkšķēšu :DDD

14.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
 
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager