Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Jaunākie komentāri

Seko līdzi

RSS barotne
Seko līdzi jaunākajiem CopesLietas.lv biedru rakstiem sev ērtā veidā izmantojot RSS barotni.
mirtins | 28.aprīlis 2011, 12:23 | 53 komentāri | 9646 skatījumi

Kādēļ es pametišu šo vietni

Jau kādu labu laiku briedu šim solim. Gala beigās šis pavasaris nolika visu pie vietas - esmu laikam nelaikā un nevietā dzimis. Negrasos nevienu pāraudzināt vai mācīt dzīvot, taču nevēlos vairāk iesaistīties pasākumā, kurā arvien vairāk un vairāk virsroku ņem nedomāšana un bezattieksme. Stāsts ir par cilvēku attieksmi pret dabu, pret zivīm, pret līdzcilvēkiem. Vai tiešām mums nekas vairāk nerūp kā pamērīties ar krāniņiem... izskatās ka nē. Ielikt albūmā bildes ar padsmit vimbām virtuves izlietnē ir normāli, pierakstot klāt, ka ķerts divatā un vairākos piegājienos. Tas reāli skumdina. Vai tiešām svarīgākais par visu ir parādīt, kād es esmu varonis, ka esmu spējis nobendēt tik daudz zivju. Manuprāt varonis ir tas, kurš spēj noķert divtik un palaist pārējās brīvībā. Es nekad neticēšu, ka kāds kopā ar copes kolēģi nes zivis uz vienām mājām tās tīrīt, vai ka zivis atstāj netīrītas trīs dienas, lai varētu trīs dienu lomu nobildēt. Taču tas būtu štrunts... kad atjēgsimies pie sasistas siles, tad lielie kāsēji pirmie brēks, ka zivju upē nav. Daudz vairāk skumdina tas, ka ir vesels blāķis līdzcilvēku, kuri metas aizstāvēt un palīdz atrast attaisnojumus šādai rīcībai. Jā, nav patīkami zem savas bildes redzēt kritiskas piezīmes un pārmetus, gaidīto ovāciju vietā. Arī man gadījās ielikt bildi, kur es ne visai veikli turēju palielu asari. Saņēmu kritiku, izņēmu laukā. Viss ir štokos. Taču nē... šeit uzreiz uzrodas orda aizstāvētāju, kas tā vietā, lai atzītu, ka ar bildi kaut kas nav īsti riktīgi, metas norāt makšķerniekus, kuri aizrāda uz iespējamiem pārkāpumiem. Un visbeidzot... visbēdīgākais. Tā ir šī copes portāla veidotāju un uzturētāju attieksme. Foruma dalībnieki netiek mācīti un audzināti uzvesties ja ne cienījami, tad vismaz pieklājīgi. Ja ne kā pilnīgiem zaļajiem, tad vismaz ar mazliet tālejošāku domāšanu nevis tikai līdz savai kūtpakaļai. Tā nu tas diemžēl ir un tas ir galvenais iemesls, kādēļ šo vietni pametīšu. Nu vismaz līdz laikam, kad portāla veidōtāji izdomās, ka svarīgākais nav audzēt reģistrēto cilvēku skaitu, ka svarīgākais nav klikšķu skaits, ko pārdot reklāmdevējiem, bet gan rūpes par kvalitāti, rūpes par attieksmi pret līdzcilvēkiem un pret dabu. Sveiciens visiem, kuri ķer un atlaiž zivis, kuri nelielās ar noslaktēto zivju skaitu, bet priecājas par dabu un rūpējas par tās ilgtspēju. Lai jums visiem ne asakas!
 
 
Novērtē rakstu:
  • Vērtējums ir 4.1 no 5
(20 balsis) - lai vērtētu, nepieciešams reģistrēties
[53] Komentāri | dilst | aug
 
xoct
xoct :

es arī esmu daudzas reizes aizdomājies par dzēšanos ārā. bet gribas taču kādu ap#*^$t! Gribas taču 'pamērīties'!

ja nopietni - negribas lai Tu mirtin pazūdi no šejienes.

uz brīdi, kad šo rakstu 'REĢISTRĒTI 8235 LIETOTĀJI'

kolhozs reāls. 80% neko nav rakstījuši, pārējiem vai nu viena bilde ar 3kg līdaku, vai bilde ar nenosakāmas šķirnes daudzumu un skaitu sniegā izmētātu zivju :D

un teksti forumā no sērijas aizver muti, pašol, izlasi, meklē.

Domā neviens neko no Tevis nav iemācījies? Domā nevienam Tu neesi interesants? :)

Tas, ka maz normāli domājošu un dabu saudzējošu copmaņu, tas skaidrs. Bet viņi ir! ;)

Un kur vēl mums 'sadraudzēties'? Pie ūdeņiem normālie nelien barā. Sacensībās? Tur jau arī flomasteru pietiek. Loši ir visur. Ne tikai internetā. Tu tagad bradāsi pa aizaugušām foreļupēm un slēpsies no civilizācijas? Cmon! Suņi rej, karavāna iet tālāk!

28.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
aljiks

Vispār kā tādā portālā kā šis ir kļuvis svarīgs bildes mākslinieciskais noformējums? Slēpjat savu nežēlību? Nevar būt kāda asins pile redzama, vai vēl nezin kas, zemes/zāle aplipusi. AK ŠAUSMAS! Kad paši liekat zivij rīt āķi, aiz lūpas/iekšām ceļat to ārā, tad viss ir štokos, jo jums taču tas patīk, tas ir sports. Tik liekulīgi. Ja tik ļoti mīlat zivtiņas, staigājat gar upi/nirstat ar fotoaparātu, viss būs tīri un tiešām būs vietā foto pareizības apspriešana, no offence.

28.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
sagittario

Ter, Mirtin!

Piekusis esi?

Grūti jāt uz diviem zirgiem?

Nodemonstrēsi attieksmi un paiesi maliņā?

Nebūdams klāt, spēsi iespaidot procesu, kuru tiko aprakstīji?

Depresija?

Nu, nu! Labāk jau apdomājies, paņem atvaļinājumu, atpūties... un neko nepamet. Tev vienkārši neviens tādas tiesības nav devis! :)))

28.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
eerglis

slikti.

28.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
guntarskl

Mirtiņ, nedari gan tā. Tu aiziesi, vēl kāds aizies, kas paliks???

Man liekas, ka būtu vairāk jāaudzina admins, jāpanāk ka tiek nozīmēti sabiedriskie moderātori....

28.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
Zivnieks

pilnīgi piekrītu guntarskl :))

Mirtin man gan liekas, ka pat delītojot sevi no šejienes, tāpat iegriezīsies un visā tajā bezpriģelī raudzīsies no malas :)) labāk tak ir palikt un palīdzēt to visu novērst :)) kā arī kaut kas pozitīvs tak visā šitajā foruma padarīšanā tak arī ir :))

28.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
xoct
xoct :

aljik! Atver bilžu sadaļu un apskaties! Tur vemt gribas redzot tos ar telefonu bez fokusa bildētos zivju līķus.

Bilžu stili :

1. Mana izlietne un zivis.

2. Es un 2 netīras zemmēra vimbas.

3. Skatās kā es!

4. Mans krāns pēc aukstas dušas. Vienalga garš!

5. Nebija kur nolikt līdaku, uzliku uz Hummer nobildēt. Lai variet novērtēt izmēru attiecību un saprotiet, ka līdaka ir mērs.

6. Man ir 250 vobleri!

7. Nopirku auklu.

8. Izdūru acis līdakai. Lai nebolās!

un tā tālāk un tā joprojām. un paliek tikai foršāk.

Problēma par ko mirtins runā tiešām ir aktuāla un svarīga! Jauni džeki mauc spiningot līdakas nārsta laikā. Bet es jau C&R!!!

Cope ir pārvērtusies par modi.

Visi redz kā izskatās pie*#$ti krūmi, bet vai tiešām daudzi iebāž kabatā kaut cigarešu iepakojuma noplēsto plēvi? Ja ir mēslu kaudze pie ūdeņiem, esmu redzējis, ka cilvēki uzskata, ka tā ir miskaste un tikai papildina viena cūkas iesākto. Cik daudzi ir copē kurinājuši ugunskuru un dedzinājuši to visu?

LV ir tik maza valsts. Mēs skatamies TV un domājam, ka tikai tur, citur ir viss pareizi. Un Somijas parlaments vāc padomju upuru pievemtās Ālandu salas un dala miljonus zāles sēšanai un ainavu veidošanai. Vajag sākt ar sevi! 21. gadsimts joptvai! 22. var nepienākt ar tīriem ūdeņiem un zivīm vispār. Tie teksti 'tas, ka es paņemšu vienu zemmēru ir sīkums salīdzinot ar maluzvejnieku lomiem'.

Īsāk sakot miskaste ir visur. Upesmalā, internetā, galvās. Un copeslietas punkts elvē vajag veidot kā lapu, kurā jaunajiem skaidro par estētiku un dabas saudzēšanu. Copeslietas ir populāra un idejiski labi veidota lapa. Kurai diemžēl drīz var sākt pietrūkt labu tekstu un rakstu. Ceru, ka nepietrūks. Laikam jāsāk būs rakstīt. :D

28.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
Zivnieks

mirtin

Tev smuka profila bilde :DD

28.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
eMKa
eMKa :

Mirtin, ja trāpītos tagad pa rokai- ievilktu pa ausi!

Kas tas pa demaršu?! Vecīt, ar šitādu attieksmi labāk uzreiz nošauties!

Tos kas ar prātu ir apdalīti nepārmācīsi, bet tajā pat laikā ir pietiekoši daudz copmaņu, kurus ar savu attieksmi un piemēru, ja tā var teikt, var ievirzīt "pareizajā gultnē".

28.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
Bebrs

Tā vijš i. Saliek lielu daudzumu zivis - ķērām divatā, ķēu LM vietā kur vairāk atļauts paturēt, ķēru privātā dīķi kur var paturēt cik grib kaut tādus badmiras neviens privātā dīķī nemaz klāt nelaistu. Krāniņu mērītāji nekur nepazudīs bet šeit būtu vairāk adminam jāstrādā kurš grēko tāpat kā brīžiem CL žurnāls.

Daudzi jau nesaprot ka var noķert padsmit lielas zivis un mājās labākā gadījumā vienu pārnest, uztver to kā izrādīšanos.

28.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
Griezeejs

Mirtin, ibio!!!

Nekur Tu neiesi. Palixi te un cīnīsies. Saprati!!!

;)

28.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
kilka

mirtin - nu tu gan esi princese. Ja godīgi, es no tevis noteikti šādu soli negaidīju. :((( Šī bloga vietā būtu labāk izveidojis blogu par to, kā vajag darīt un blogu, kurā aicinātu CL beidzot sakārtot portāla kontroles jautājumu - sabiedriskie admini/moderatori utt. Būsim jau nu godīgi - copeslietas.lv ir lielākais un arī vienīgais puslīdz reāli darbojošais copes portāls latviešu valodā. Pārējios, entuziastu veidotajos, parasti ir labi ja pārdesmit cilvēku. Es noteikti domāju, ka atrastos dalībnieki, kas sekotu kārtībai portālā, tur nav nekāda problēma un nav nekā sarežģīta. Tādām bildēm, kurās ir MN pārkāpumi, neētiski skati, ir jāpazūd pārdesmit minūšu laikā no to parādīšanas ar brīdinājumu autoram. Tūlīt daži bļaus - kā gan to izvērtēt? Es domāju, ka nav problēmu.

Audzināt nezinīšus var tikai zinīši, pie kuriem piederi arī Tu :) Neesi tik mīksts!

Turies, vecīt.

Ne asakas!

28.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
aigaigars

Atļaušos arī es izteikt savu viedokli no jauno makšķernieku skata punkta.

Makšķerēt sāku pirms gadiem sešiem. Pirmajos pāris gados galvenais bija katru asaku aizstiept mājās, palielīties mājiniekiem, čomiem. Pirms, nu jau laikam četriem gadiem, ziemā piereģistrējos šeit. Cītīgi visu lasīju, tiešām pilnīgi visu. Un jau vasarā sāku atlaist pirmās zivis, sākumā, protams, tie bija tikai zemmēri. Nākamajā gadā jau atlaidu vismaz 95% zemmērus. Tagad pēdējos pāris gadus atlaižu 100% zemmērus un arī jau kādu daļu no paturamām zivīm. Kāpēc es raudas un asarus sāku atlaist? Jo raudas atlaiž to makšķerēšanas speciālists mirtins. Ar pareizajiem rīkiem var labas raudas savilkt un no tā vien ir prieks, var palaist un mājās pateikt, ka švaki ņēma. Asarus sāku atlaist, jo sāku aizdomāties par to, cik šie lēni aug. Arī visas zivis, kuras man lomā nevajag atlaižu, piemēram, ķīsi, grunduli, mailes. Nevis kā daži labi vienkārši izmētā pa krūmiem. Tās pašas foreles atlaižu 100% un tā arī turpināšu, jo tā vienkārši vajag, tā vairums forelistu dara.

Arī līdakām acis vairs neduru, sāku arī čomiem aizrādīt, ka tas nav smuki. Kāpēc? Jo mani te tā izmācīja.

Kāpēc es atkritumus aiz sevis neatstāju? Nometu tukšu barības paku un aizdomājos – ja nu man nākamreiz neņem tieši tāpēc, ka tā dabai nodaru? Nu vo, ņemu un savācu paku.

Nu vispār kāpēc es šo rakstu. Veči, jaunieši no Jums tiešām mācās, protams, liels procents ir jau savādāk izaudzināti un īpaši neskatās, kā ir un kā nav labi, bet es esmu izaudzināts šajā portālā, tāpēc sāku arī copes biedrus mācīt. Tieši tāpēc man arī nepatīk, ka daudzi te piedrazo fōrumu, jo gandrīz viss ko es zinu, nāk no šejienes...

Veči, ja Jūs sāksiet aiziet viens pēc otra, no kā, mēs jaunie, mācīsimies? Paliks te tikai gaļas tīkotāji un tālāk? Protams, visi mācīsies no viņiem. Re, ja jau tas vecis tā dara, tātad tas nav slikti.

Atceraties, kāds mazais Dzērvēns (atvainojos par izteicienu) bija pastulbs šeit ienākot pirmās reizes? Un kāds viņš ir tagad. Tiešām zinošs sīcis, kas ir jau tīri labi iemācījies makšķerēt, ievēro noteikumus, atlaiž paturamas zivis, cerēsim, ka dzīve viņu nesabojās. Ehhhh, būtu es viņa vecumā jau tik zinošs bijis... 

Un par adminu piekrītu. Ja cilvēks neprot, negrib prast savu darbu, tad varbūt mainīt? Nav galvenais te entie tūktoši lietotāju, vajag izskolot esošos. Vajag kādus, kas pastāvīgi te vēro, uztur kārtību, pretīgās bildes izdzēš.

Mirtin, neaizej, tādus kā Tu te vajag vairāk un vairāk!!!

28.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
aigaigars

P.S. šo tekstu vispirms uzrakstīju te, bet pēkšņi pazuda, pēctam ņēmu un vēlreiz rakstīju Wordā...

Nelaidiet Viņu nekur!!! :)

28.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
JOHNNYR

mirtiņ pelēkajai masai būs vienalga vai tu aizej vai nē, taču mums vienmēr liksies interesantas tavas domas, viedokļi un ieteikumi. Pret šito šmuci kas te notiek vajag cīnīties.

28.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
Boroda

Mirtin, būs labi. Neskrien prom. Te ir arī brīži, kad ir labi.:)) Brīžiem man ar kaut kas te riebjas, bet tur ārā nav labāk:))

28.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
xoct
xoct :

mēs šitā ar draugu braucām spiningot. protams benčiki lidoja aiz borta. tajā dienā necope..

vienkāršas dedukcijas rezultātā (mānekļi labi, daudz, aukla smalka, netrokšņojam...) izvilkām, ka izsmēķu vaina :D

nākošajā reizē visi benāri tika likti dzeramā jogurta mazajā pudelītē. cope bija! ;)

28.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
guntarskl

Mirtin, Tu nekur nevari iet, Tu vienīgais zini kas ir paternosteris...

:)))

28.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
xoct
xoct :

mirtin! visu zemmēru un lošu labā - paliec!

28.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
kilka

Nu, gagarin, cepur' nost, kāju virsū!

Šitā uguņus nodot, malacis! Respect ;)

Mirtin, jūti kāds Tev patiesībā fans ir gagarins???

Pamēģini tik tagad notīties!

Norausies ;)

28.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
 
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager