Tīkli atgriežās !!!!!!!!!!!!!!!!!

"Lai mums, makšķerniekiem, būtu iespēja veidot kopīgu, argumentētu nostāju un aizstāvētu sava hobija nākotni - tika radīts MOSP."

MOSP pašā saknē tika radīts kropls. Jūs par to tikāt brīdināti, bet idejas tēvs izlobēja to ko izlobēja. Tāpēc nav jābrīnās, ka tagad plaukst destrukcija. Žēl:) Jo pa lielam MOSP bija iespēja kļūt par makšķerniekus vienojošu organizāciju, nevis šķeļošu. Taču - vienmēr ir labi, ja ir kāds, kurš ziedo savu laiku un saprašanu kopīgu lietu labā.

mirtins, 4.jūnijs 2014, 11:26

Pamatosi? Prasās vairāk argumentu ;)

V.S.O.P., 4.jūnijs 2014, 11:34


Ta daudzreiz jau pamatots:) Vajadzēja vadītāja rotāciju un lēmumu pieņemšanu nevis balsojot, bet vienojoties. Tāda sistēma sākumā, kamēr iestrādājās bija LOSP un tikai pateicoties tam, LOSP šobrīd ir tas kas ir. Tā vietā, lai saprastu, ka kaut ko pieņemt varēs tikai tad, ja tas būs visiem vajadzīgs, ja izdosies labi argumentēt un pārliecināt, tika iegalvots un pieņemts, ka šāda sistēma nestrādā un ir nepareiza, jo nevarēs vispār lēmumus pieņemt. Nu un tagad MOSP ir tur kur ir. Dibināšanas laikā izveidojāt koalīciju, nu tad jārēķinās ar ķēzošos opozīciju:)

Diemžēl, lielā mērā pateicoties, vārdos nesaukšu kam, šī reāli labā un cēlā ideja par MOSP tika sapista:)

Tu protams minēsi 100 piemērus, kādēļ manis minētajā veidā nevar strādāt. Bet ja kādreiz sanāk, paprasi Ārijam Ūdrim, kurš bija viens no LOSP tēviem, viņš pastāstīs, kā tas viss varēja strādāt, jo viņš bija viens no LOSP radītājiem. un arī pirmajā MOSP dibināšanas sapulcē viņš par to runāja un arī es teicu un skaidroju... bet tad jau bija svarīgi sabīdīt štelles, nevis izveidot ilgtspējīgu un vienojošu organizāciju:)

Bet kā jau teicu - labāk lai MOSP ir tāds kāds ir, nevis nav nekā:)
4.jūnijs 2014, 15:03 | links
 
Ja par argumentiem ar kuriem tika pieņemti ZL, konkrēti zemūdens medību, "ierobežojumi", tad gribas teikt, ka tādus Seržanta domu graudus dzirdēt, arī Kudums neapalika- viena bauda- vai nu tupi vai pērkami (drīzāk pērkami, jo tādas stulbības atklāti runāt no kanceles, kur visu smuki vēl ieprotokolē, normāls cilvēks neatļautos), a pārējie klausās un piekrīt visam ko tiem sprauž!
Vismaz citreiz viņiem normālus argumentus piespēlējiet!
4.jūnijs 2014, 14:05 | links
 
"....Nostājoties pozā un strādājot bez kompromisiem ar citiem ūdeņu resursu lietotājiem - tupiks. Strīdi bez rezultātiem ir tukša lika škiešana....."
Kur redzi kompromisu meklēšanu??? Zemūdens medniekus galīgi nodzināt pagrīdē! Un atļāvāt jūrā- kas, izņemot vietējos kuri tāpat tur dodas, nav reāli izmantojami pārējiem reģioniem- tāls ceļš, izmantošanu ierobežo laika apstākļi....
Rezultāts-kā jau Zvaigzne rakstīja- turpmāk būs zemūdens "fotogrāfi" bez bojām, bez noteikumiem..... Neba likums liks nolikt visu kaktā! Gribi piemēru- cik medniekus inspektori aizturēja un pārbaudīja, piemēram, 1991-2011gados?- gribi teikt nebija...
Par legālajiem zvejniekiem- kas bija godīgi paliks, kas ne- pie katras tīklu, murdu pārbaudes inspektoru nepieliksi un piezveju neizkontrolēsi- cik tad kontrolēja līdz šodienai un cik protokoli sastādīti- tikai vaimanas!
Par tautas nezināšanu- jā, lielākā daļa nelasa un neiedziļinās, jo barojat ar to kas izdevīgi- to ierobežojām, to aizliedzām- mums (makšķerniekiem) visi ceļi vaļā, tikai nez kāpēc par pārējo( starp rindām rakstīto) paši neinformējiet?
Es paniku neceļu un nevienu nebuntoju- man arī tas maz uztrauc (dēļ traumas varu tikai ziemeni normāli noturēt), bet zem ūdens sākšu līst vairāk principa pēc- tur, ja nobalansē, svara nekāda- Arhimēda likums strādā, un metat tik ar akmeni- zemūdens foto/videotehnika maksā dārgi (nopirkšu sasistu pa kapeikām)- un tad pierādi, ka netrāpīji, un tad vēl padomāšu vai man nevajag psihologu- jo radīji man morālo traumu:):):)
Kā jau teicu- sāksies ūdenstilpņu iznomāšana- varēs šodienas nezinīši tikai pukstēt- nezinājām/nedomājām/mums neteica, un maksāt!
4.jūnijs 2014, 13:55 | links
 
Cien ,Kaspar vai jus esat gandarits kopa ar Birkova panakumiem Zvejniecibas likuma izmainam?,vai tomer asinu parmaz.

Kewey, 4.jūnijs 2014, 07:56


Oskar, skaidrības labad. Sēdē Kuduma priekšlikums nesavāca pietiekoši balsu. Attiecīgi jautājums netika atbalstīts. Punktā nekas nemainās, ja nav citu iebildumu. Šeit rakstītu, Birkovs zaudēja Buļļupes jautājumā.
Lūk, kas notika pēc tam un kas aiz tā stāvēja, kas ar ko un par ko bija vienojies, kam un kāpēc vajadzēja 6 murdus, padomā pats.

Ja vari, norobežojies no tā, ka tas skar tevi personīgi un atbildi uz jautājumu. Zivju migrācijai svarīgās vietās ir aizliegts zvejot, upēs ar, kāpēc likumā parādījās izņēmums?

Mana attieksme attiecībā uz Birkova panākumiem, tad man jājautā par kādiem panākumiem? Pagaidām tas labots papīrs, ko tas mainīs dzīvē varēs novērtēt vēlāk, tad arī varēs spriest par panākumiem vai kļūdām. Katram bija iespēja paust viedokli, katrs varēja sameklēt ”Kudumu” kurš iesniedz priekšlikumu, sūtīt pa tiešo deputātam(iem) kā to daži darīja, vai rakstīt komisijai (pieejams visiem) kā rīkojās citas organizācijas, tā kā panākumi, izgāšanās ir diskutējama.

Man nav pieejama likuma konsolidētā versija, attiecīgi grūti izvērtēt. Savādāk no tā ko te runā, asinis neredzu. Tad jāprasa tev, kas ir tik kliedzošs uz ko man būtu nepieciešamas vērst vērību.
4.jūnijs 2014, 12:00 | links
 
"Lai mums, makšķerniekiem, būtu iespēja veidot kopīgu, argumentētu nostāju un aizstāvētu sava hobija nākotni - tika radīts MOSP."

MOSP pašā saknē tika radīts kropls. Jūs par to tikāt brīdināti, bet idejas tēvs izlobēja to ko izlobēja. Tāpēc nav jābrīnās, ka tagad plaukst destrukcija. Žēl:) Jo pa lielam MOSP bija iespēja kļūt par makšķerniekus vienojošu organizāciju, nevis šķeļošu. Taču - vienmēr ir labi, ja ir kāds, kurš ziedo savu laiku un saprašanu kopīgu lietu labā.

mirtins, 4.jūnijs 2014, 11:26


Pamatosi? Prasās vairāk argumentu ;)
4.jūnijs 2014, 11:34 | links
 
"Lai mums, makšķerniekiem, būtu iespēja veidot kopīgu, argumentētu nostāju un aizstāvētu sava hobija nākotni - tika radīts MOSP."

MOSP pašā saknē tika radīts kropls. Jūs par to tikāt brīdināti, bet idejas tēvs izlobēja to ko izlobēja. Tāpēc nav jābrīnās, ka tagad plaukst destrukcija. Žēl:) Jo pa lielam MOSP bija iespēja kļūt par makšķerniekus vienojošu organizāciju, nevis šķeļošu. Taču - vienmēr ir labi, ja ir kāds, kurš ziedo savu laiku un saprašanu kopīgu lietu labā.
4.jūnijs 2014, 11:26 | links
 
dolo

Runa šobrīd ir par to, ka atseviškiem cilvēkiem ir grūtības ar viedokļu argumentāciju un prasību atbilstību reālai situācijai.

Dažas iezīmes:

- nav grūti uzdot milzīgu apjomu jautājumu, uz kuriem nav savas atbildes versijas. Tomēr ja kāds atbild, rodas ir iespēja izvirst kritikā.
-nav grūti paskatīties uz lietām šauri un baidīties no nākotnes. Viegli ir uzzīmēt bubuli un baidīt citus.
-ir viegli izraut atseviškus citātus no konteksta, tad uzbūvēt uz tiem melu teorijas un priecāties, ka kāds notic.

Bet tāda attieksme neko neatrisina.

Lai mums, makšķerniekiem, būtu iespēja veidot kopīgu, argumentētu nostāju un aizstāvētu sava hobija nākotni - tika radīts MOSP. Konstruktīvi cilvēki piedalās. Destruktīvi cīnās pret.

Destruktīvie turpina tērēt laiku konstruktīviem cilvēkiem, nodarbojoties ar melno PR, apmelojot, izdomājot iespējamos(vāji iespējamos) sliktos scenārijus un baidot cilvēkus, kuri ir vāji informēti.

Tikmēr MOSP mērķtiecīgi turpina savu darbu, veido attiecības ar lēmumu pieņēmējiem, mācās, pilnveido savas zināšanas un cenšas veikt galveno uzdevumu - informēt lēmumu pieņēmējus par makšķernieku lietām, vajadzībām, palīdz atrast un risināt nālotnes riskus. Mēs neveidojam politiku, mēs cenšamies to konsultēt, izglītot un būt korektu pret makšķernikiem.

Nostājoties pozā un strādājot bez kompromisiem ar citiem ūdeņu resursu lietotājiem - tupiks. Strīdi bez rezultātiem ir tukša lika škiešana.

MOSP redz daudz problēmu patreizējā situācijā, tām nav tūlītēju risinājumu, bet risinājumi rodas darot. Mēs cenšamies nepalaist garām izdevības. Mēs strādājam, lai tās radītu.

Mēs copējam mazāk, jo augstāk minētais aizņem daudz laika.

Paldies tiem, kuri domā līdz un atbalsta. Ne asakas!
4.jūnijs 2014, 11:02 | links
 
:))) mirtin

Un kā iet tur? Vēl joprojām piedrazotākie krasti Latvijā, ne? Kasti joprojām palūdz pacelt sāņus, lai var blakus ieurbt?

A vispār tiešām - labāk būtu izmetuši no Buļļupes visus. Pāris tūkstoši niknu copmaņu no Imantas un Bolderājas beidzot uzzinātu, ka ir tāda makšķernieku asociācija Latvijā un ka tai ir atbalstītāji, kas aizstāv brīvu pieeju ūdeņiem.

Viss, viss, eju strādāt.
4.jūnijs 2014, 11:01 | links
 
Ņemot vērā arī turienes kontingenta copes paradumus...
Akmens_Viesis, 3.jūnijs 2014, 16:55



Es tūlīt apvainošos, BLE! Regulāri esmu turienes kontingents un man mani copes paradumi patīk:)))
4.jūnijs 2014, 10:54 | links
 
Atvaino, dolo, nemācēšu paskaidrot, kāpēc kādam būtu jābaida makšķernieki ar to, ka nevarēs bez datora pamakšķerēt.
Saliekot kopā darba apjomu, pārmetumi alkatībā arī ir stipri dīvains pasākums.

citreiz, ja tiekamies dzīvajā, droši vaicā jebko. baigi daudz darba.
4.jūnijs 2014, 10:51 | links
 
:))))

Kāds naivums, dolo. Ta lai viņš iet un kustina to dīķi. Ja tā būtu.... Kur uztracina, turp skrien.

Beigās sanāk tā - zinātnieki slikti, jo nesaka, ko vajag, bet datu vākšanu arī nedrīkst uzlabot, toties kontroli vajag uzlabot, ok, tikai vispirms jānones tie, kas cenšas to uzlabot, pašvaldības ir jāsapurina - pēc iespējas mazāk ļaujot viņām vaļu, zvejnieki jālikvidē, bet pret kreiso zivi recepšu nav, tāpēc nav gaidāms, ka zvejnieku likvidēšanu vispār kāds sajutīs pozitīvi, makšķernieku līdzatbildība par pārkāpumiem ir zvejnieku lobēšana, copes kartes ir baigi dārgās, līdz ūdeņiem vispār nonāk pārāk maz līdzekļu, tāpēc jālikvidē licencētā, tad vispār nenotiks nekas...

Dolo, ja tā ir dīķa kustināšana, tad caur mazmājiņu.

Tikmēr Buļļupē ir labākais, ko varēja panākt ar pašreizējo domāšanu. Murdi uz pusi mazāk un nebus vairs šaha dēlītī izkārtoti. Copmaņiem ieplānoti divi slipi laivu laišanai un vēl stāvvietas arī būs. Un man pilnīgi vienalga, kurš to panāca.
Tikmēr pašpatēriņš iedzīts murdos, bet sadaļa saucas "tīkli atgriežas", gribas jau to cepienu ļoti.


PS. uz padomi nepretendēju, pietiek ko darīt novadā :)

Akmens_Viesis, 3.jūnijs 2014, 16:18


esmu jau naivs :) bet mani tas apmierina :D

ierakstu tikai savas domas kā ar šo nozari nesaistīts cilvēks. Kādreiz kaut nedaudz sajēdzu no šīm lietām, bet aizgāju uz neatgriešanos un esmu laimīgs. Visur ir cilvēciskais faktors. Likumus taisa cilvēki. Smieklīgi vērot šo dažu cilvēciņu alkatību un interešu lobiju. Palielam homo sapiens no amēbas neatšķiras, peld uz to pusi kur labāki apstākļi, vai arī cenšas tādus sev radīt.

Nesapratu kur tiek radītas problēmas datu vākšanā?
4.jūnijs 2014, 09:03 | links
 
Cien ,Kaspar vai jus esat gandarits kopa ar Birkova panakumiem Zvejniecibas likuma izmainam?,vai tomer asinu parmaz.
4.jūnijs 2014, 07:56 | links
 
Oskar, ja vēlies atbildes, tad neuzdod jautājumus forumā.
3.jūnijs 2014, 22:47 | links
 
Tiešākais. Ar to arī apsveicu.
Mēs esam mūsu bieži vien pretējās, tomēr kopdarbības summa.
3.jūnijs 2014, 21:07 | links
 
Piesardzibas----princips Kaspars Zvaigzne,vai tas nav tavs nopelns ,ka zvejniekiem atnema 6murda vienibas.
3.jūnijs 2014, 20:44 | links
 
Buļļupes iznākums ... ir nekāds. Ja to sauc par zvejnieku un makšķernieku interešu saskaņošanu, tad jautājums kurš makšķernieku vārdā šīs intereses saskaņoja?
3.jūnijs 2014, 20:31 | links
 
Turklāt nebūs jāpilda slavenais solījums, ka aizejot no turienes zvejniekam, aizies arī makšķernieki. :)
3.jūnijs 2014, 17:21 | links
 
Edīt, tie nevar būt meli, jo es tā domāju.

Es domāju, ka Buļļupe beidzās ar labāko iespējamo, un to es tikko uzrakstīju. Man neviens to nelika rakstīt :)

Ņemot vērā arī turienes kontingenta copes paradumus, es domāju, ka nebūtu bijis pelnīti vispār izlikt murdus laukā. Bet murdu samazinājums uz pusi un izkārtojuma maiņa man stipri atgādina kaut ko, kas saucas "dažādu interešu saskaņošana".

Slipu ierīkošana paredzēta Rīgas domē. Nav komentāru, vai tos vajadzēs "atpelnīt", domāju, ka Rīga plāno Buļļupi atstāt kā publiski pieejamu upi.
3.jūnijs 2014, 16:55 | links
 
Edīt, tie nevar būt meli, jo es tā domāju.

Es domāju, ka Buļļupe beidzās ar labāko iespējamo, un to es tikko uzrakstīju. Man neviens to nelika rakstīt :)

Ņemot vērā arī turienes kontingenta copes paradumus, es domāju, ka nebūtu bijis pelnīti vispār izlikt murdus laukā. Bet murdu samazinājums uz pusi un izkārtojuma maiņa man stipri atgādina kaut ko, kas saucas "dažādu interešu saskaņošana".

Slipu ierīkošana paredzēta Rīgas domē. Nav komentāru, vai tos vajadzēs "atpelnīt", domāju, ka Rīga plāno Buļļupi atstāt kā publiski pieejamu upi.
3.jūnijs 2014, 16:55 | links
 
Kreiso tīklu paliks vairāk un ar 16 gadu kad stāsies spēkā jaunie APK būs gandrīz nereāli ar pārkāpējiem cīnīties.
3.jūnijs 2014, 16:49 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager