Tīkli atgriežās !!!!!!!!!!!!!!!!!

to V.S.O.P
Jebkurš centiens padarīt ko labāku ir apsveicams. Sīkzivs samazinājums ir nepieciešams - tikai vai tādā ceļā. Tam visam sākotnēji vajadzēja atrisināt kontroles iespējas-kas diemžēl tagat ir nožēlojamas. Es personīgi zinu cilvēkus kas liek tīklus, arī legālos, diemžēl - bet ja tādiem ļaus vilkt vadu tad ir vakars. Jāsaprot ka tā sīkzivs nevienam NAV vajadzīga, izmaksas kas veidosies zvejas inventārā, darba stundās, degvielā transportam - tad vēl nodokļi (ja legāli) - manā skatījumā ka tas pasākums sanāk jau sākotnēji apsurds. Kā jau rakstīji ka vadu izsmeļ ar ķeseli - ar rupju ķeseli, un vadu velk no rīta līdz vakaram, kamēr vairs nav jēgas. Zinot daudzus mūsu projektus - gribējām kā labāk bet .............
30.maijs 2014, 12:43 | links
 
Toni
Es daru to, ko esmu uzņēmies darīt. Ko dari Tu?
30.maijs 2014, 12:02 | links
 
V.S.O.P.
Tu tak ar, ne tā pat vien šeit rītā/vakarā iekšā sēdi...:)
30.maijs 2014, 11:53 | links
 
To Malikis
Da neuztrauc man tie zuši, es jau ar pludiņu savu fīlingu noķeru :)
Man ka tik miers un nava kolhoza.
30.maijs 2014, 10:27 | links
 
To VSOP
Visa rauna jau bij un sākās, ka Jūsu pusē murdi salikti kur var un nevar...
Es jau tad paklusēšu. Man ta kas tai nomalē, ne man to lašu, ne zušu. Pēdējos pabeigs šaut un miers - visi būs pie Jumsiem un tikai :) Drīz mums te (Latgale) būs plašs dabas parks ar savu politiku un noteikumiem. Rāznā jau tagad jauki - izpaliek motoru rūkoņa, kolhozs.

spiningists, 30.maijs 2014, 10:18


Tik neuzmet lūpu. Arī līdz dabas parkiem un aizliegumiem nonāksim. Kam vajadzīgi dabas parki bez cilvēkiem? Man nāk prātā atbilde - maliķiem. Gan copē, gan medībās...
30.maijs 2014, 10:22 | links
 
spiningists- nebēdā pa druskai laižamzutīšu, cik ieņemam tik atpakaļ ezerā zušu veidā, šogad zivju fonds neiedeva 4tūk. eiro jo aizbildinājās ar veco zušu plānu kas beidzās pagāšgad.
30.maijs 2014, 10:21 | links
 
To VSOP
Visa rauna jau bij un sākās, ka Jūsu pusē murdi salikti kur var un nevar...
Es jau tad paklusēšu. Man ta kas tai nomalē, ne man to lašu, ne zušu. Pēdējos pabeigs šaut un miers - visi būs pie Jumsiem un tikai :) Drīz mums te (Latgale) būs plašs dabas parks ar savu politiku un noteikumiem. Rāznā jau tagad jauki - izpaliek motoru rūkoņa, kolhozs.
30.maijs 2014, 10:18 | links
 
Tagad visi ierobežojumi, mums ir makšķerēšanas noteikumos, ZM var noteikt citus (piemēram pagāšgada pavasara liegums), nav noteikts ka makšķerniekam var uzlikt uz rīkiem vai zivīm citi ierobežojumus, pieņemsim pašvaldība ( izņemot ar nacionāliem parkiem, vai dabas parkiem saviem MK).Ja ezerā nav atļauta vēžošana kā tad uzliksi ierobežojumu skaitam, vai rīkiem, tātad sākumā jāatļauj ķert un tad ZM jāuzliek limits rīkiem vai skaitam, ar medībām līdzīgi būs.
30.maijs 2014, 10:00 | links
 
To VSOP
Zušu plāns nav MK nauda, ne kapeika. Un tieši tāpēc šīs naudas izmantošana LV ir iespējams spēcīgs arguments murdu aizvākšanai no piejūras ezerus un jūru savienojošām upēm. To ar es galvenokārt gribēju pateikt.
Izaicināji arī uz ievaidēšanos :)
A ko darīs vada vilcēji ar sīkajām zivīm???

spiningists, 30.maijs 2014, 09:39


1. Vai Tev nešķiet, ka pēc tam, kad noraksim zvejniekus, sāksim rakt savējos? Kāpēc jānorok zvejnieki? VID ar savām skaidras naudas žmiegšanām pelēko ekonomiku tik un tā žmiegs, būs spiesti legalizēties. Manuprāt - jebkura ekonomiska aktivitāte LV ir svarīga. Mums nav vajadzīgs leišu vai igauņu zivju imports, ja mums ir savējās. Labāk lai mums ir spēcīgi, kopti ūdeņi un zivju eksports. Zveja nav jāžmiedz, tā ir jākontrolē. Tāpat kā hobijs - makšķerēšana. Atslēgas vārds ir kontrole un dati. Šobrīd abi šie ir vāji.
2. Vadu neviens vēl nevelk. Arī rīt vēl nevilks. Ko darīt ar sīkzivīm - ir sens jautājums, ja būtu risinājums, tad sen jau vilktu. Ir skaidrs, ka zivju sabiedrībās ir izmaiņas. Tās var nerisināt un var risināt. Neesmu Normunds Riekstiņš, ZMZD vadītājs, viņš to var risināt. Es cenšos vispirms saprast, pēc tam komentēt. Šobrīd ir jāsaprot tālākie iespējamie risinājumi.
30.maijs 2014, 09:58 | links
 
To VSOP
Tad gaiši pasakām, ka MK ir X% atbalsts zvejniekiem :). Paliek pa lielam līdakas, foreles, zandarti, kas vairāk dominē makšķernieku lomos.

spiningists, 30.maijs 2014, 09:24

Nu - pateici savu viedokli, palika labāk. Kur tu sasēji MK naudu ar zušu laišanu?

Kāpēc Tu domā, ka dominē līdakas , zandarti? Brekšus aizmirsi? Mirtins ķer asarus un raupjas raudas. Viņam tagad tad uz visu pasauli jāapvainojas? ;) Un ko lais aka kvkotāji? Samam nārsta lieguma nav...

V.S.O.P., 30.maijs 2014, 09:31


Jā es apvainojos:))))
30.maijs 2014, 09:57 | links
 
V.S.O.P.-runāju ar juristiem, tie atdzīst ka pēc šī formulējuma var tikai ja ZM uzliek kādus stingrākus ierobežojumus ūdeņiem,kas atšķiras no makšķerēšanas noteikumiem(vai tie jāpārtaisa) bet par medībām runājot, sākumā jātļauj tai ezerā medīt un tad kaut kam (ZM) jāuzliek ierobežojumi uz zivju skaitu un tad vari org. LM.

Malikis2011, 30.maijs 2014, 09:40


Interesants viedoklis. Izrunāšu šo pie tikšanās ar ZMZD.
30.maijs 2014, 09:49 | links
 
spiningists- tāpēc jau neviens ar vadu neķer, ka nav izdevīgi, nākošgad nāk ES nauda,bet nelabas aizdomas ka zemes pārvaldības likumu noraks un būs ļoti daudz gribētāju savākt publiskos.
30.maijs 2014, 09:42 | links
 
V.S.O.P.-runāju ar juristiem, tie atdzīst ka pēc šī formulējuma var tikai ja ZM uzliek kādus stingrākus ierobežojumus ūdeņiem,kas atšķiras no makšķerēšanas noteikumiem(vai tie jāpārtaisa) bet par medībām runājot, sākumā jātļauj tai ezerā medīt un tad kaut kam (ZM) jāuzliek ierobežojumi uz zivju skaitu un tad vari org. LM.
30.maijs 2014, 09:40 | links
 
To VSOP
Zušu plāns nav MK nauda, ne kapeika. Un tieši tāpēc šīs naudas izmantošana LV ir iespējams spēcīgs arguments murdu aizvākšanai no piejūras ezerus un jūru savienojošām upēm. To ar es galvenokārt gribēju pateikt.
Izaicināji arī uz ievaidēšanos :)
A ko darīs vada vilcēji ar sīkajām zivīm???
30.maijs 2014, 09:39 | links
 
Pēc šī formulējuma, makšķerēšanas noteikumos jāatļauj ķert un medīt visur, un tad jātaisa citi Mk kur ir ierobežojumi kas atšķiras no makšķerēšanas noteikumiem, lai tais upes vai ezeros var org. LM

Malikis2011, 30.maijs 2014, 09:29


Negribi par šo parunāt ar juristu?Uzdod jautājumu MOSP lapā Krišjānim.
30.maijs 2014, 09:34 | links
 
To VSOP
Tad gaiši pasakām, ka MK ir X% atbalsts zvejniekiem :). Paliek pa lielam līdakas, foreles, zandarti, kas vairāk dominē makšķernieku lomos.

spiningists, 30.maijs 2014, 09:24


Nu - pateici savu viedokli, palika labāk. Kur tu sasēji MK naudu ar zušu laišanu?

Kāpēc Tu domā, ka dominē līdakas , zandarti? Brekšus aizmirsi? Mirtins ķer asarus un raupjas raudas. Viņam tagad tad uz visu pasauli jāapvainojas? ;) Un ko lais aka kvkotāji? Samam nārsta lieguma nav...
30.maijs 2014, 09:31 | links
 
Pēc šī formulējuma, makšķerēšanas noteikumos jāatļauj ķert un medīt visur, un tad jātaisa citi Mk kur ir ierobežojumi kas atšķiras no makšķerēšanas noteikumiem, lai tais upes vai ezeros var org. LM
30.maijs 2014, 09:29 | links
 
V.S.O.P. - vari paskaidrot saprotamā valodā - kurš tagad noteiks to, ka ezerā vai upē x var vilkt vadu?

Tas notiks pēc tam, kad zinātnieki būs konstatējuši, ka konkrētais ūdens ir sasipts galīgi un vajag izvadod, vai arī atnāks vadotājs un pateiks - šis ūdens ir sasipts, es to ar vadu izdakterēšu?

Neesmu zvejojis ar vadu, esmu tikai pāris reizes redzējis kā tas notiek. Nespēju iedomāties, ka tur kāds kādu zivi atlaidīs. Un ne jau lielās, kāds laidīs vaļā.

Joprojām nesaprotu, kādēļ Latvijas zinātnieki (vismaz kuri par tādiem iztaisās) apgalvo, ka vads ir vienīgais veids, kā sariktēt sasiptos ūdeņus. Vai ta nav pilnīgi skaidrs, ka tur kur ir daudz mazu zivtiņu, ir potenciāls savairoties plēsoņām. Jo ja to sīko nebūs, plēsoņu vairāk nekļūs un ātrāk tās neaugs, jo nebūs ko ēst.

Kur nu vēl fantastiskāki apgalvojumi par to, ka ar vadu iztīra dūņas un noplēš apaugumu un ko tur vēl. Jā, ar vadu to tik vien dara kā vāc no ūdeņiem laukā sūdus, krauj mašīnās un tonnām ved uz Getliņiem:)))

Es ticu, ka Latvijas zinātnieki, kuru galīgi nav daudz, spēj objektīvi izvērtēt ūdeņu stāvokli, objektīvi noteikt pieļaujamos piezvejas limitus, objektīvi negūt no tā peļņu, jo tur jau nekā nav... es naivi ticu, ka vadu zveja ir vienīgais Latvjas ūdeņu glābiņš. Bet ir kaut kā jocīgi, ka ūdeņos, kuros pašlaik ir gana zivju un cilvēki nesūdzas par to trūkumu, netiek zvejots ar vadu... nez kā tas nākas?

mirtins, 30.maijs 2014, 09:20


Vadu zveju var iedalīt esošo zvejas rīku limita ietvaros. Par balansu cik tīklu vai murdu atsver viens vads? Tas ir - darbs, kurš tagad jāveic. Kopējo limitu nosaka BIOR.
30.maijs 2014, 09:25 | links
 
To VSOP
Tad gaiši pasakām, ka MK ir X% atbalsts zvejniekiem :). Paliek pa lielam līdakas, foreles, zandarti, kas vairāk dominē makšķernieku lomos.
30.maijs 2014, 09:24 | links
 
Viss būt labi, ja tai tekstā nebūtu vārdi " kas atšķiras no makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumos paredzētās kārtības", jo tagad vienīgais var ZM uzlikt kādus ierobežojumus kas atšķiras no makšķerēšanas noteikumiem.(un tad pēc zinātnieku vai dabas pārvaldes ieteikuma)
30.maijs 2014, 09:22 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager