Gauja

2022 gada statistika.
5.februāris 2023, 19:44 | links
 
Vai kāds zin ir kur apskatīties statistiku Gaujas upē ar zivīm? Kādu laiku atpakaļ bij pieejams kur pa zonām saraksts ar zivju sugām...

PiNky, 3.februāris 2023, 19:45

Statistiku varēja redzēt elomā. Manacope. liekas tādas iespējas nav
3.februāris 2023, 19:50 | links
 
Vai kāds zin ir kur apskatīties statistiku Gaujas upē ar zivīm? Kādu laiku atpakaļ bij pieejams kur pa zonām saraksts ar zivju sugām...
3.februāris 2023, 19:45 | links
 
Nu stāstat vīri,kā ar īstajām zivīm gaujā?Kādas kuram atsauksmes?
3.februāris 2023, 19:03 | links
 
Redzi, vēla rudens - ziemas sezonā zivis (izņemot, protams, lašveidīgos) nekursē virzienā jūra - upe - (ezers). Murda mute ir vērsta pret jūru. Turklāt lectecē virzienā no Carnikavas uz leju ziemas periodā zivju gandrīz vai nav. Ja neskaita mikroasarīšus pie attekas vai minivēdzelītes naktī.
23.janvāris 2023, 20:11 | links
 
Nezinu, kā Gaujā, bet murdos lien visas zivis. Ezeros gan vairāk baltās, līņi, brekši, bet pa kādai līdakai un asarim ar lien.
23.janvāris 2023, 19:53 | links
 
Deidī, tur bija cita fīča. Pie manis pafīderēt bija atbraucis labs čoms, klasesbiedrs. Baisais copmanis, septiņpadsmit reizes bijis Tālajos Austrumos (lašveidīgie), padsmit gadus ķēris katru sezonu samus Ebro, bijis okeānos uz buruzivīm, Amazones baseinā arī. Tas bija viņš, kurš Raihu aizvilka uz Čīles čavičām.
Nu un tā mēs tur sutku nosēdējām gandrīz vai pašā Gaujas iztekā, starp salām. Un dienas vidū piebrauca zvejnieki murdus mainīt (liek iekšā tīros, velk ārā piezāļotos). Nu un mums tur sākās neliela domu apmaiņa, jo zveji nostājās tieši uz Kaspara iebarotās vietas. Tad trešais džeks no Carnikavas (fīderists, citam mūsu skolas biedram bračka), atbraucis vienkārši pasēdēt un parunāties, nokliedzās - BREK! Un pasauca zvejus ārā uz stopariku. Viss notika vislabākajā līmenī, šķīrāmies kā draugi uz mūžu. :)))
23.janvāris 2023, 18:52 | links
 
Ieraut jau zvejas džeki ierauj, tak ne jau laivā un šancējot. Ar viņiem esmu ierāvis vienu reizi (tas 32 gadu laikā), un arī tikai tāpēc, ka mēs, trīs cilvēku kompānija, viņus uzcienājām.

andreiko, 23.janvāris 2023, 17:33


Mans mīļais draugs, pavedināt uz grēkošanu ir daudz sliktāk, nekā pašam grēkot - salīdzini Ādama "rozīnes" dibenā un skūšanos 1x 3 dienās ar Ievas ikdienas kāju skūšanu, MR un dzemdību mokām...
23.janvāris 2023, 18:15 | links
 
Par tiem murdiem. Murdi stāv upē visu ziemu (no 1.augusta līdz 1. februārim), tāpēc pārmest zvejniekiem, ka tie rudenī nav vīžojuši murdus izvilkt, ir pastulbi. Murdos praktiski citas zivis nelien, agrā rudenī varbūt kāda pastulbāka rauda vai plicēns, tāpēc par pūstošām zivīm spriedelēt arī nav vērts.
Ieraut jau zvejas džeki ierauj, tak ne jau laivā un šancējot. Ar viņiem esmu ierāvis vienu reizi (tas 32 gadu laikā), un arī tikai tāpēc, ka mēs, trīs cilvēku kompānija, viņus uzcienājām.
23.janvāris 2023, 17:33 | links
 
Nepārzinu sitjueišn, bet mums bija goda lieta pēc štākera atrast savus striķus - citreiz jūrā, citreiz 5km tālāk krastā. Nebija jau kādreiz to tīklu, cik uziet. Tas adīklis ar sprāgušām pīlēm un zivīm jāmudžina laukā. Vienreiz vasarā atrodam savu pazudušo striķi, bet tur metrīgs spožais. Izstiepjam pa sētu un apspriežam rīcības plānu. Pirmais punkts ir spert pa pedāli un laist pakaļ pāris traukiem. Pa tām smirdīgajām rōzā ziepēm skaidrā prātā neviens dullais negrābstīsies...
Piedošanu, ka aizkakāju Gaujas tēmu, bet viņa ietek jūrā (līcī) .... ;)
23.janvāris 2023, 14:45 | links
 
andreiko [23.01.23]: Re, vīri, kāda ir rūgtā patiesība. Tikko man atrakstīja vietējais inspektors Andris Strautiņš, lāga čoms un īsts sava darba fanāts. Zvejniekiem ar vižņiem jūrā AIZNESTI APTUVENI 30 MURDI!
Katra murda pašizmaksa - aptuveni 200 eur.
Kurš piesakās kļūt par zvejnieku? :(((
Nevajag irst par vižņiem. Tie murdi aptinušies ap milzīgiem kokiem, kuri nāca ar palu lediem un tagad izmesti jūras krastā. Primitīva zvejnieku mantkārība. Atstāja max ilgi un pēc tam rudenī nesanāca vairs izņemt.
23.janvāris 2023, 14:38 | links
 
pēdējos gados pat 1 kg breksītis lejtecē ir trofeja, nerunājot par licenzētām zonām uz augšu pa upi
gaujas attīstības biedrībai nekas nav sakāms
23.janvāris 2023, 14:29 | links
 
Vispār ironiski, zvejnieks, visu dzīvi pie Gaujas dzīvodams, nenolasa, kad ies ledus... drīzāk ļoti labi zin, bet gribas tak līdz pēdējam turēt iekšā sprostus...
Abavnieks, 23.janvāris 2023, 14:05


Tak katrs otrais rūdīts alkonauts, reiz tur noskatījos kā divi pamatīgā dūšā pat nespēja no laivas izkāpt.
23.janvāris 2023, 14:24 | links
 
Plus daļa to murdu un tīklu gan Gaujā, gan arī Daugavā nogrimst un turpina galēt zivis gadiem ilgi....
23.janvāris 2023, 14:19 | links
 
Abavnieks [23.01.23]: andreiko [51m]: Re, vīri, kāda ir rūgtā patiesība. Tikko man atrakstīja vietējais inspektors Andris Strautiņš, lāga čoms un īsts sava darba fanāts. Zvejniekiem ar vižņiem jūrā AIZNESTI APTUVENI 30 MURDI!
Katra murda pašizmaksa - aptuveni 200 eur.
Kurš piesakās kļūt par zvejnieku? :(((Laikam esmu nelīdzjūtīgs, bet nulle emociju, tikai prieks, ka mazāk tiks noslaukts. Skumji, ka ūdeņi piemēsloti atkal būs ar tiem aiznestajiem sūdiem.
Vispār ironiski, zvejnieks, visu dzīvi pie Gaujas dzīvodams, nenolasa, kad ies ledus... drīzāk ļoti labi zin, bet gribas tak līdz pēdējam turēt iekšā sprostus...
Besī jau tā mūžīgā čīkstēšana, cik mums zvejniekiem grūti iet. Ja būtu tik grūti un knapi galus kopā vilktu, neviens ar tādu rūpalu nenodarbotos.
Patiesībā ir diezgan pretīgs skats, kad tie murdi ir iesaluši ledū un pilni ar sapuvušām zivīm
23.janvāris 2023, 14:12 | links
 
andreiko [23.01.23]: Re, vīri, kāda ir rūgtā patiesība. Tikko man atrakstīja vietējais inspektors Andris Strautiņš, lāga čoms un īsts sava darba fanāts. Zvejniekiem ar vižņiem jūrā AIZNESTI APTUVENI 30 MURDI!
Katra murda pašizmaksa - aptuveni 200 eur.
Kurš piesakās kļūt par zvejnieku? :(((
Laikam esmu nelīdzjūtīgs, bet nulle emociju, tikai prieks, ka mazāk tiks noslaukts. Skumji, ka ūdeņi piemēsloti atkal būs ar tiem aiznestajiem sūdiem.
Vispār ironiski, zvejnieks, visu dzīvi pie Gaujas dzīvodams, nenolasa, kad ies ledus... drīzāk ļoti labi zin, bet gribas tak līdz pēdējam turēt iekšā sprostus...
Besī jau tā mūžīgā čīkstēšana, cik mums zvejniekiem grūti iet. Ja būtu tik grūti un knapi galus kopā vilktu, neviens ar tādu rūpalu nenodarbotos.
23.janvāris 2023, 14:05 | links
 
Zvejniekiem ar vižņiem jūrā AIZNESTI APTUVENI 30 MURDI!
andreiko, 23.janvāris 2023, 13:20


Patīkami, cerams tik ātri jaunus vietā nesaliks. Vienmēr derdzās tas skats kā ar murdu zigzagiem nosprostota visa Gaujas apakša.
23.janvāris 2023, 13:59 | links
 
Vižņi un nelieli ledus gabali pa straumi joņo, tāpēc tāds rezultāts. Nepārmet pārlieku daudz zvejniekiem, te jau nav Usma vai Burtnieks, kas reāli aiz...irsti ar tīkliem. Zvejniekiem te dzīve grūta, visus pēdējos gadus bija divas brigādes, pērn viena no tām pārtrauca darbību. Jo grūtos apstākļos par kapeikām neviens jāties vairs negrib. Man te attālāks kaimiņš (no "Karašām") Agris, kas dzīvo pie upes un visu dzīvi tikai un vienīgi zvejojis, murdus iekāris vadzī un tagad šancē ... Stradiņos par sanitāru. Silts un mušas ar' nekož.

andreiko, 23.janvāris 2023, 11:45


Usmā murdu liekas par daudz, jo visi pa līčiem salikti. Kur Burtniekā tīkli var traucēt to gan nesaprotu, tur tak knapi kilometrs palicis, labāk pa Lubānu pabraukt un tīklus paskaitīt.
23.janvāris 2023, 13:29 | links
 
Re, vīri, kāda ir rūgtā patiesība. Tikko man atrakstīja vietējais inspektors Andris Strautiņš, lāga čoms un īsts sava darba fanāts. Zvejniekiem ar vižņiem jūrā AIZNESTI APTUVENI 30 MURDI!
Katra murda pašizmaksa - aptuveni 200 eur.
Kurš piesakās kļūt par zvejnieku? :(((
23.janvāris 2023, 13:20 | links
 
Vižņi un nelieli ledus gabali pa straumi joņo, tāpēc tāds rezultāts. Nepārmet pārlieku daudz zvejniekiem, te jau nav Usma vai Burtnieks, kas reāli aiz...irsti ar tīkliem. Zvejniekiem te dzīve grūta, visus pēdējos gadus bija divas brigādes, pērn viena no tām pārtrauca darbību. Jo grūtos apstākļos par kapeikām neviens jāties vairs negrib. Man te attālāks kaimiņš (no "Karašām") Agris, kas dzīvo pie upes un visu dzīvi tikai un vienīgi zvejojis, murdus iekāris vadzī un tagad šancē ... Stradiņos par sanitāru. Silts un mušas ar' nekož.
23.janvāris 2023, 11:45 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager