Gauja

spiningotaju no cemmeretaja var ĻOTI labi atpazīt!
nezinu tadu metodi kur pec 1 spoles apgrieziena būtu no visa speka japiecert :D
un kas gan var ķerties uz liela svina gabala ar milzīgiem āķiem?
6.decembris 2011, 12:44 | links
 
Ko Jūs te cepaties,Gauja pilna ar zivīm visiem pietiks.Ja nu kautko vajag licencēt tad tikai lašu spiningošanu tie tā mazāk palikuši,bet taimiņi pašlaik Gaujā ir vairāk kā līdakas un asari kopā ņemot.Un vēl man tā lāga nav skaidrs kāpēc jūrā zvejnieki lašveidīgos ar tīkliem var ķert uz nebēdu,bet es upē nedrīkstu.
p.s.cepts taimiņš ir ļoti gards.
6.decembris 2011, 12:41 | links
 
Ja zem Rīgas hes šogad būtu zivis tad redzēt
6.decembris 2011, 12:41 | links
 
lacuks007
Hmm...Interesanta tradīcija-oktobra beigās ar laiviņām plivināties:)
6.decembris 2011, 12:38 | links
 
Nu te jau liela daļa ,arī vienkāršu spiningotāju uzskata par cemmerētāju.
6.decembris 2011, 12:36 | links
 
man ir tada tradīcija katru gatu pa gauju ap 70km nobraukt ar laivu.... un cemmeretaji katru reizi ir redzeti.... ka arī tīkli
6.decembris 2011, 12:33 | links
 
lacuks007,Konkrēti vari pateikt kas tas ir par ārprātu Gaujā,tavā skatijumā.
6.decembris 2011, 12:31 | links
 
Cepiens gan varens ir sanācis. :))

Ir divas frontes, ir Nuķa kungs ar savām licenzēm un ir 7 pašvaldības, kas kaut ko šiverē. Vai abas ir saistītas nezinu, tomēr 2 frontes neliecina par jel kādu skaidrību.

Neviens NAV pret, ja LM attiecas uz konkrētām zivīm - lašiem, taimiņiem, forelēm, alatām. Tomēr nedaudz pafunktierējot, liekas, ka būs "gribējām kā labāk sanāca kā vienmēr". Ieviesīs uz konkrētajām zivīm, un pēc tam secinās, ka ar "gruntenes kātu" ar var cemmerēt, un aizliegs arī visu pārējo zivju makšķerēšanu. Nemaz nerunājot par tiem, kam kārojas kāds asarīts vai līdaks.

Tās ir reālās bažas, jo ieviest var kaut vai simts LM, bet ja neredz mehānismu kā tad tiks īstenoti sludinātie mērķi, tad IR pamats satraukumam un prasīt plašāku informāciju, kuras trūkums tad arī ir radījis visu šo jezgu. Copmaņi nav vainīgi, ka atbildīgie nemāk informēt par saviem nodomiem, lai arī vislabākajiem.
6.decembris 2011, 12:27 | links
 
Visa problēma ir tikai un vienīgi nepietiekamā kontrolē. Ar nākošo gadu inspektoriem algas paliek esošā līmenī bet visam pārējam - benzīnam, tehnikai, telefona sarunām, utt. tiek nogriezti 30 %. Nezinu kā Salacā bet Ventā LM organizētāju atbalstītas kontroles var teikt nav.
6.decembris 2011, 12:26 | links
 
LM pilnīgi neko neizmainīs,tas ir kā āmen baznica,tie kas gāj uz upi kā uz darbu,to darīs tāpat,a godīgajiem tikai sadārdzinās pasākumu,
6.decembris 2011, 12:25 | links
 
pievienojos NG un Sulla! tas kas notiek Gauja ir ārprats! un sen jau vajadzeja!
6.decembris 2011, 12:25 | links
 
Sulla
Pateicībā par atbalstu paklanos un ar majestātisku žestu noceļu cepuri:)
6.decembris 2011, 12:23 | links
 
Varu tik pievienoties NG-NG, forelzellis un arī Jankas, tas ir raihs viedokļiem. Prātīgi vīri prātīgi spriež, žēl vairums tik mauro dumības un vēlas visu atstāt pašplūsmā: lai ir pa vecam. Pašlaik es uz Gauju ziemas sezonā nebraucu, dodu labāk priekšroku pietekām, ir man savas vietiņas kur nosacīti brīvs no copmaņiem un varu baudīt copi vientulībā. Nu netīk man tā burzma un bezpreģels pie Gaujas pēdējos gados, kur katrs otrais kāta vicinātājs ir gaļenieks/cemmerētājs, tādi skati man sabojā visu garīgo..
6.decembris 2011, 12:13 | links
 
man paziņa piektdien izvilka 2,4 kg taimiņmammu, redzēju foto, pilnīgi balta un pilna ar jau dalīties sākušiem ikriem, meitene bija izsprukusi no tīkliem, jo bija skaidri redzamas tīklu pēdas uz galvas un uz astes, pat izskatījās, ka nārstojamais caurums bijis aizspiests ar tīkliem, zivij trauma un viņa nenonārstoja.

manis noķertajam taimiņam visi sāni bija āķu sašvīkāti, vismaz pāris vizuļi bija viņu ķēruši

tas liecina tikai par to, ka patiesos maluzvejniecības apjomus neviens pat nenojauš

Makšķerniekus parastos Salacā kontrolē diezgan bieži, par lašiniekiem nemāku teikt, es tomēr palieku pie viedokļa, ka ja LM (kuru nevar ieviest bez zinātnieku atzinuma par zivju daudzumu)man dod iespēju ķert vietā un laikā, kad es citādāk tur ķert nevarētu, tad man nav nekādu iebildumu pret tādu LM, jo savā būtībā esmu makšķernieks nevis fanātisks dabas sargs un zivis man garšo :)
6.decembris 2011, 12:03 | links
 
piegaujas
Izlasi forelzellis atbildi 10:14-tā būs arī mana atbilde tev.
6.decembris 2011, 11:58 | links
 
raihs Cik saprotu,tad tu par lielāko bardaku pie Gaujas uzskati ,ka ir par daudz makšķernieku un nevari viens pats tur atrasties.Kāpēc tu gribi noteikt kurš varēs atļauties makšķerēt kurš nē.
6.decembris 2011, 11:53 | links
 
Jums tik tā liekas ,ka Salacā nav kontroles.Ja neko nepārkāpjat,neviens jūs netraucē.To,cik licenžu iztirgots zin,paskaita kaklus pa zonām un viss OK.
6.decembris 2011, 11:52 | links
 
forelzellis
Pilnībā piekrītu viedoklim

Copmanis
Kāpēc tu uzskati,ka Salacā(nezinu par Ventu) licenzēšana nestrādā? Tur viennozīmīgi nav tāda bardaka,kā patreiz Gaujā.Tiek izsniegts noteikts skaits dienas licenžu,un caurmērā viss ir ok. Vienīgā problēma var būt tikai dēļ tā,ka trūkst kontrolētāju. Uzskatu,ka,ja reiz man jāpērk licenze,tad vismaz reizi dienā kādam ir jāpārbauda tās esamība.

NG-NG
Par lieguma pagarināšanu-caurmērā jēgas nav-ja nu līdz kādam 5.decembrim,ne vēlāk. Pāris gadus atpakaļ Salacā ap šo datumu aizķērām vienu piecinieci aiz astes-čista no berzes,bet tas ir absolūts izņēmums.Vienmēr bijušas un būs kaut kādas sačakarētas zivis,kas vēl janvārī būs pilnas ar ikriem,bet no šiem izņēmumiem nevar taisīt likumus
6.decembris 2011, 11:34 | links
 
Nepateikšu precīzi bet kaut kad iepriekšējā siltajā rudenī nārsta liegumu pagarināja par divām nedēļām-kāpēc šoreiz to nedarīja ??labāk dabas pārvaldes vietnē bazūnēt ka lūk nepietiek ka maliķi traucē nārstam tagad vēl makšķernieki to dara-vai tik nav iemesls lai pamatotu lieguma vispārēju pagarināšanu?
Par to ka liegumu uzlikt no 15 septembra vispār sviests-raibie īpaši ātrāk par pusoktobri nav nārstojuši,bet tagad mušotājiem vispār abloms un arī cik daudz noķer pirmsnārsta zivis?

Nu nezinu gan kā varēs izkontrolēt 50 km upi,kur daudzviet nemaz nevar piebraukt un ko darīs ja uznāks ātra ziema -licences neviens nepirks ,no kāda piķa tad maksās kontrolei?
6.decembris 2011, 11:33 | links
 
MN nekad neļaus brīvi ķert un paturēt lašveidīgās zivis visā Latvijā, par to varam nesapņot, tāpēc vienīgā iespēja ķert ir LM, par naudas izlietojumu pilnīgi piekrītu, ka naudai, vismaz procentiem 60, vajadzētu atgriezties konkrētā upē, tieši par to vajadzētu atbildēt LM organizētājiem. Patiesībā jau izkontrolēt popūlārākās vietas var, ja procesā ir iesaistītas vairākas pašvaldības, pietam, jo vairāk pašvaldību iesaistīts projektā, jo mazāks finansiālais pienesums ir katrai atsevišķi, līdz ar to naudas pelnīšana (kas jau tā ir apšaubāma, īpaši Gaujā) nebūs pasākuma mērķis.

šajā gadījumā ir tā, ka kaut kas mainīsies neatkarīgi no tā būs LM vai nebūs, sliktākais scenārijs ir vispārējs makšķerēšanas aizliegums 5-6 mēnešus GNP teritorijā, "labākais" variants spiningošanas liegums no 15.09. līdz 31.12.

man nav pieredzes šajā jautājumā, tāpēc 'jālūdz, lai zinātāji pasaka, cik pamatots varētu būt spiningošanas lieguma pagarinājums, tiešām zivis vēl nav iznārstojušas līdz 1. decembrim, kāda ir jūsu pieredze?

Urmasam var piekrist, tajā, ka bieži vien liekās, ka MN viss tiek darīts, lai pēc iespējas vairāk sarežģītu copmaņu dzīvi

pietam, GNP ir tikai viena daļa Gaujas, cik zinu, tad pie pirmā HESa , ļoti tālu uz augšu no GNP večiem tīklos taimiņi ir itin bieži, nerunājot par Ādažiem, kur vietējiem "vimbotājiem" labā pavasarī ir pa 50-70 taimiņu, patiesībā jau tēma ir ļoti smaga un līdz loģiskam, visas puses, arī lašus un taimiņus apmierinošam lēmumam vēl ir ļoti tālu
6.decembris 2011, 11:09 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager