Gauja

foreļzelli
Lūdzu elemetāri un loģiski izskaidro kāpēc Salacā un Ventā brīnumzāles kas saucās licencētā makšķerēšana nestrādā bet Gaujā pēkšņi viss būs labākajā kārtībā.
6.decembris 2011, 10:50 | links
 
Kamēr šādi muļļāsimies,centīsimies darīt visu,atstājot novārtā to,kas mums katram būtu jādara,tad tur ar esam kur esam.
Atceraties vienu,ūdeņi nav tikai plikas zivis.Tie ir nopietni resursi,kuri jāapsaimnieko VALSTIJ.
6.decembris 2011, 10:27 | links
 
Man gan liekas ,ka no laivotājiem sezonā ir 5 reiz lielāks bardaks nekā no makšķerniekiem.
6.decembris 2011, 10:22 | links
 
forelzellis Man liekas ,ka jau pie mums ir dažās upēs LM ,bet līdz līdz kārtībai pie upes tā pat netiekam,tā kā nečakarē man smadzenes ar to LM kārtības ieviesēji.
6.decembris 2011, 10:17 | links
 
Par kārtību un kontroli jāatbild tiem,kam tas jādara. Valsts policijai un Valsts vides inspekcijai.
6.decembris 2011, 10:15 | links
 
piegaujas, tas ir tik elementāri saprotams un loģiski, ka es pat nevēlos kādam nezinītim to īpaši skaidrot, ja tas tiepīgi atsakās saprast un cer ka pa viņa gadā nomaksātajiem 10 ls jānodrošina gan visu zivju sugu atražošana visos Latvijas ūdenos, gan to visu ūdeņu apsaimniekosana un sargāšana.
6.decembris 2011, 10:14 | links
 
Normi.
Jā, Tevis minētajās upēs zivtu pietiek.Vai to veicinājis kāds no LM projektiem?Nē draugs.Tikai un vienīgi Māte daba.
Jā,LM darboņiem tīk vizināties glaunos kuteros,džipos,sniega močos un kvadraciklos.Saņemt sevi cienošu atalgojumu ,utt.Tur tad aiziet visi LM labumi.
Tad kāda mārutka pēc mums tas kuilis jābaro?
6.decembris 2011, 10:11 | links
 
forelzellis Paskaidro lūdzu man ,kāpēc uzlabosies kontroles sistēma pie upes,tikai ieviešot LM.Tad kāda velna pēc mēs tās MK pērkam.
6.decembris 2011, 10:09 | links
 
MN vienmēr būs nesakārtoti un kādam nepatiks, vienam tas, otram šitas, visiem nekad neizpatikt. Bet ar Gauju ilgāk vilcināties nedrīkst, tam bardakam kas tur valda lašu laikā jādara gals! Pirmkārt jākontrolē vairāk. Bet bez LM to panākt pašlaik nav iespējams, domāju to saprot visi. Ja kāds vēl naivi uzskata ka "godīgo" makškernieku pulki pie ūdeņiem automātiski nodrošina kartību un kontroli(atsijā maliķus), tad tas ir pēdīgais muļkis un neko nav redzējis, kā šie "godīgie" vīri spiningotāji slēpj savus raibos lomus. Saprotams ka liels vairums ar patreizējo situāciju ir pat ļoti apmierināti un vēlas arī turpmāk Gaujā bez maksas decembrī-maijā ķert un nest mājās raibās zivtiņas bez kāda skaita ierobežojuma.
6.decembris 2011, 10:04 | links
 
NG-NG
Visu cieņu.Bet es labprātāk pagaidīšu vēl 1-2-3-.... gadus kamēr tiek sakārtoti MN,nevis piekritīšu LM izveidošanai.Jo pretējā gadijumā MN nekad nebūs sakārtoti.Pašreizējā situācijā ,MN ir nepilnīgi.Ko ari izmanto LM ieviesēji.Mans pat vairāk sāk domāt - vai tik MŪSU VALSTĪ speciāli VISS netiek veidots tā ,lai visur ieviestu LM,vai prihvatizētu.
p.s.Tas ir mans personīgais viedoklis.
:))
6.decembris 2011, 09:50 | links
 
Normund
Ja kāds grib paturēt raibo būtu jāievieš arī licencētā makšķerēšana uz citām zivīm?
6.decembris 2011, 09:45 | links
 
LM uz doto brīdi ir vienīgais veids kā oficiāli atļaut paturēt vienu zivi, jo pretējā gadījumā jāmaina MK noteikumi un paši zinat cik tas pie mums ir viegli :). Gauja un licenses ir īstais moments, kad būtu jāparādās kādam makšķernieku lobijam, jo pretējā gadījumā ir Gaujas NP un vairākas pašvaldības, (kurās ne visur pie vadības ir copmanis) un oficiālais lozungs LM ir un būs dabas aizsardzība un upes krastu sakopšana, kas no pašvaldības viedokļa ir ok, makšķernieku, sevišķi viesmakšķernieku(liellākā daļa no mums) intereses un vēlmes (ja LM ievieš pašvaldība) nevienu neinteresē, pietam LM nacionālajā parkā būs lieliska tēma eiro projektu piesaistei.
Uz vienu mirkli atmetam visu negatīvo un paskatamies uz LM Ventā un Salcā no pozitīvās puses kā makšķernieki,vēl piebildīšu, ka tur LM ieviesa makšķernieki sadarbībā ar pašvaldībām.
Tātad agrāk oficiāli noķert un paturēt lasi nebija pat teorētiskas iespējas, LM šādu iespēju dod, tās pašas vimbas un pavasara cope vispār, bija posmi, kur vispār makšķerēt nevarēja, LM to ļauj un arī paturamo vimbu skaits tur ir biki lielāks kā nelicenzētās vietās, peršonīgi man iebildumu pret šādu LM nav nekādu, braucu uz Salacu, braucu uz Ventu un ķeru, jo man patīk vilkt zivis, nevis tikai sēdēt ar makšķeri. BET, visur ir cilvēciskais faktors, Salacā parastās makšķerēšanas licenzes pie Salacgrīvas tilta uz doto mirkli jau ir beigušās, to vienkārši nav, kas nezin pateikšu, ka tur 98% loma sastāda raudas un baltie sapali, pārējos 2% citas baltās zivis un pa kādam asarim, pavasaros tur ir situācija, ka lai tu tiktu pie licenses jābūt pie būdiņas, kur tās tirgo jau 1 naktī, citādāk ap 5-6 tu jau vairs licensi nedabūsi.
Pilnīgs pretstats ir Venta, licenses ir vienmēr un pietiekošā daudzumā, pietam tur lomā pamatu pamatos ir vimba un breksis.
Ar visu šo garo penteri gribēju teikt, tikai to, ka kokam ir divi gali, ja Gaujā neieviesīs lasveidīgo zivju LM, tad ļoti iespējams, ka Gaujas NP teritorijā vispār aizliegs makšķerēt 6 mēnešus gadā, ik pa laikam parādās arī tāda versija.
Par Ligatnes viedokli zinu tāpēc, ka labi pazīstu pirmās divas novada personas un viņi ir vienkārši slimi copmaņi, kuri sev pāri nedarīs.
Skumjākais jau ir tas, ka lielākie brakari nev tie kas atbrauc uz upi no tālienes, to lieliski redzam divos Līgatnes iedzīvotāju komentāros :), protams, ka vietējiem ir jābūt atlaidēm copei, bet upe nav un nedrīkst būt privātīpašums.
Tie, kas domā, ka LM Gaujā nesīs milzu naudu kļūdās ļoti stipri, šis gads ir izņēmums, jo nav sala un ūdens ir zems, Gauja priekš LM no finansiālā viedokļa ir ļoti nepateicīga upe.
Visādi citādi es daudzos punktos piekrītu Raiham, jo lielāka demokrātija, jo lielāks bardaks un mazāka cieņa pret likumu, katrā gadījumā ja LM attiecās tikai uz lašveidīgajām zivīm, pietam loģiskos termiņos, nevis tikai no 1.janvāra, kad normālā gadā spiningošana upē jau ir bīstama dzīvībai, tad esmu par, ja LM skar visa veida copi, tad ar visām četrām pret.
6.decembris 2011, 09:36 | links
 
Lasu un brīnos.Jā propoganda darījusi savu!Tāda pote!
Ruu,lasis nav zivs?Kā dēļ to nedrīkst ķert?Jūrā jā.Zvejnieki var smelt tonnām.Tik noieta tirgus kirdik.Nelaimīgais dioksīna līmenis?!
6.decembris 2011, 09:26 | links
 
Ruu
Kā Tu iedomājies LM Gaujā uz konkrētu zivi?
6.decembris 2011, 09:19 | links
 
Bet par tieshi lashu un taiminju licenzeeshanu Gaujaa esmu ar abaam rokaam.Laiku pa laikam kjeru pa Gauju un cilveeku ir daudz kas iziet tieshi uz tiem,shini jautaajumaa ir kaartiiba jaaieved,vismaz gribeetos lai no shiis licenzhu naudinjas tiek atpakalj upei.Bet par pilniigu upes licenzeeshanu,tas gan nav apspriezhams.
6.decembris 2011, 09:11 | links
 
Kungi,attopaties un priecājaties,ka mums ir tāda liela priekšrocība,kā publiskie ūdeņi un brīva piekļuve tiem.(Jau nosacīti brīva)Kāda sen vairs nav vecajām Eiropas valstīm.Bet mēs paši,savām rokām un karstajām galvām gribam to iznīcināt.
Visi tak gribam un vēlamies dzīvot demokrātiskā valstī un sabiedrībā un tādu veidojam.Katram tiesības vēlēt un tikt ievēlētam.Tā tad publiskiem ūdeņiem jābūt brīvi pieejamiem katram un visiem iedzīvotāju slāņiem.
6.decembris 2011, 09:03 | links
 
redzi dzham uz sevi paskatoties,tu tachu esi moraali audzis?Ar ko tu buutu sliktaaks par kaadu skandinaavu?Vienkaarshi dazhi aug leenaak:)
6.decembris 2011, 09:00 | links
 
.... latvietis kā skandināvs :) lieliska ilūzija .... un laivas atstāsim ar visiem motoriem pie ezeriem utt.
6.decembris 2011, 08:49 | links
 
raih klusas vietas ir kaa magneets cilveekiem kam tas lasis ir tikai galjas gabals.Par to esmu jau paarliecinaajies foreleejot.Ir vietas kur ejot visu dienu nesatiksi cilveeku,itkaa forshi,bet tai pashaa laikaa,zinaamajaas bedriitees atrodot shnjores tu saproti,tur ir paaraak kluss lai kaads tos trauceetu.Tikai kad mees sasniegsim skandinaavu liimeni pie mums varees ko funktiereet un varbuut tad arii tad tev nebuus tik nepatiikami satikt kaadu pie upes.Tachu pagaidaam ir kaa ir un vieniigais kas to patvalju speej veel ierobezhot ir tie pashi makshkjernieki,kam nav vienalga.
6.decembris 2011, 08:43 | links
 
Es domāju, vai nu jūs pret to protestējat reālā vidē un organizēti vai palīdzat izstrādāt tos LM ar saviem ieteikumiem, bet pārējā vārīšanās nav brīvā laika cienīga. kā to eleganti pierādīja iepriekšējā diskusija par tēmu.
5.decembris 2011, 23:17 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager