Gauja

Viscoinākais ir tas, ka tā mīļā oranizācija (Līgatnes mērelis Šteins un daži vina kompanjoni) klusē kā riktīgi partizāņi. Nu varbūt tomēr jums ir taisnība. un mēs te visi esam lohi. Varbūt sametamies pa grasītim un Šteinam uzbliežam pieminekli? Blakus pliekšānam vai iepretī MK, kur Iļjičs reiz roku staipīja?
18.februāris 2020, 23:15 | links
 
paiks [18.02.20]: to Gruuu & "Gaujas ilgtspējīgas attīstības biedrība"
Siguldas novada pašvaldība ir sazinājusies ar Gaujas ilgtspējīgas attīstības biedrību un vienojusies, ka biedrības pārstāvji līdz saistošo noteikumu spēkā stāšanās brīdim neprasa licenci makšķerniekiem, kas makšķerē Siguldas novada pašvaldības teritorijā...

Kopš kura brīža, pašvaldības pārstāvjiem, jāvienojas ar kādas organizācijas pārstāvjiem, lai tie neveic nelikumīgas darbības pašvaldības teritorijā? Vai ir kāda informācija, cik licenču realizēts uz šo, joprojām nelicencēto posmu? Un vai nelikumīgi iekasētie līdzekļi, jau atgriezti to īpašniekiem?
Nauda ir jāatdod atpakaļ viennozīmīgi.Cilvēki tika maldināti.Šeit pat varētu uzrīkot labu “bez tabu” sižetu.
Ka,tik ātrāk noslaukt naudu.Arī es pirku licenci Siguldā,un izrādās kādam ieripoja makā tie eiriki.Viss tas ir liels apisiens ar tā licencēm.
18.februāris 2020, 22:56 | links
 
to Gruuu & "Gaujas ilgtspējīgas attīstības biedrība"
Siguldas novada pašvaldība ir sazinājusies ar Gaujas ilgtspējīgas attīstības biedrību un vienojusies, ka biedrības pārstāvji līdz saistošo noteikumu spēkā stāšanās brīdim neprasa licenci makšķerniekiem, kas makšķerē Siguldas novada pašvaldības teritorijā...

Kopš kura brīža, pašvaldības pārstāvjiem, jāvienojas ar kādas organizācijas pārstāvjiem, lai tie neveic nelikumīgas darbības pašvaldības teritorijā? Vai ir kāda informācija, cik licenču realizēts uz šo, joprojām nelicencēto posmu? Un vai nelikumīgi iekasētie līdzekļi, jau atgriezti to īpašniekiem?
18.februāris 2020, 22:41 | links
 
Es iedomājos to skatu ka kāds lietū,vējā staigā gar upi,un vēl kaut kāds plakāts līdzi jāstibī.
18.februāris 2020, 21:25 | links
 
Man viens vecumcecs (lāzernieks) printeris mājās mētajās, neesmu darbinājis vismaz gadus divdesmit. Ja nu kādam dikti vajag, atdodu par pudeli alus (stikla). Savulaik nocenotu nopirku par septiņdesmit lašiem. Raritāte!
18.februāris 2020, 21:22 | links
 
Izskatās, ka licenzes ir tirgotas gaužām nelikumīgi (ja nu kāds ir iepircies).
Varam apstiprinājums katrai pašvaldībai atsevišķi?
Nu un,protams, kronis visam ir izprintēta lapa uz apģērba. Cik daudz ir jāizder. lai kaut kas tāds ienāktu prātā?
18.februāris 2020, 21:16 | links
 
Ok ,provēs brīvdienās bez visām izdrukām un pārejām muļķībām.
18.februāris 2020, 21:08 | links
 
edvinss [18.02.20]: Abavnieks,tas jau ir viss prātīgāk.Tā pat kā Igaunijā uz peipi ,samaksāju internetā un viss,nekas nav jadrukā un nekas nav jāsprauž pie drēbēm.
Piekrītu. Nevienu vēl neesmu sastapis ar piespraustu licenci pie jakas.
18.februāris 2020, 21:05 | links
 
Abavnieks,tas jau ir viss prātīgāk.Tā pat kā Igaunijā uz peipi ,samaksāju internetā un viss,nekas nav jadrukā un nekas nav jāsprauž pie drēbēm.
18.februāris 2020, 21:04 | links
 

Lūk, tā man atbildēja, uz jautājumu vai pietiek ar licences nr, kas atnāk sms formātā.

Tiesa, uz jautājumu - kādēļ nolikumā teikts, ka makšķernieka pienākums ir licenci izprintēt un piestiprināt redzamā vietā, man neatbildēja.

Lai vai kā, domāju droši darbojies un ar licenci elektroniskā formātā Tev pietiek
18.februāris 2020, 20:56 | links
 
Gribējās jau pa godīgo,bet kā jau pie mums ja gribi pa godīgi nekas nesanāks.
18.februāris 2020, 20:44 | links
 
urmaas,Tad laikam nekas nesanāks man.
18.februāris 2020, 20:43 | links
 
urmaas [18.02.20]: edvinss [38m]: Sveiki,kā tur īsti ir ja gribu brīvdienās pacopēt Gaujā,esmu ar mieru internetā nopirkt to licenzi.Vai man obligāti viņu jāizprintē.Vienkārši man mājā nav printera.Nē tikai jāizprintē. Bet copes laikā viņai jābūt piestiprinātai redzamā vietā!
Pietiks tiem ānusiem,ar to ka nopirks viņas.Vēl man printeris jāmeklē,un uz muguras jālīmē,lai ānusi redz.Lai nomierinās.
Bet vispār,copmaņi satikti daudz,un visi kā viens bez licencēm.
18.februāris 2020, 20:43 | links
 
edvinss [18.02.20]: Sveiki,kā tur īsti ir ja gribu brīvdienās pacopēt Gaujā,esmu ar mieru internetā nopirkt to licenzi.Vai man obligāti viņu jāizprintē.Vienkārši man mājā nav printera.
Nē tikai jāizprintē. Bet copes laikā viņai jābūt piestiprinātai redzamā vietā!
18.februāris 2020, 20:38 | links
 
gruuu [17.02.20]: pēc Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja lūguma esmu sagatvojusi atbildi uz Jūsu 4.februāra e-pastu par licencēto lašveidīgo zivju makšķerēšanas ieviešanu Siguldas novada teritorijā.

Siguldas novada pašvaldības 2019.gada 19.decembra domes sēdē tika apstiprināti saistošie noteikumi “Par lašveidīgo zivju licencēto makšķerēšanu Gaujā un Braslā”, licencētās makšķerēšanas organizēšanai Siguldas novada teritorijā ir pilnvarota "Gaujas ilgtspējīgas attīstības biedrība". Visi domes lēmumi ir atrodami Siguldas novada pašvaldības (turpmāk - Pašvaldība) tīmekļa vietnē https://www.sigulda.lv/public/lat/pasvaldiba/domes_sedes/arhivs_2019/ Domes sēdes ir atklātas, tās var apmeklēt vai skatīties tiešraidi Pašvaldības tīmekļa vietnē ikviens interesents.

Neatkarīgi no jomas, par kuru saistošie noteikumi sagatavoti, lai tie stātos spēkā, vispirms ir nepieciešams saņemt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības minitrijas (turpmāk - VARAM) atzinumu par sagatavoto noteikumu atbilstību spēkā esošiem normatīviem aktiem. Siguldas novada pašvaldība par saistošajiem noteikumiem “Par lašveidīgo zivju licencēto makšķerēšanu Gaujā un Braslā” ir saņēmusi VARAM atzinumu, bet pagaidām saistošie noteikumi vēl nav publicēti, līdz ar to Siguldas pašvaldības teritorijā tie vēl nav stājušies spēkā. Tā kā licencētā makšķerēšana tiek organizēta 14 pašvaldību teritorijās, makšķerēšanas nolikums saistošo noteikumu veidā jāapstiprina katras pašvaldības domei, līdz ar ko spēkā stāšanās datumi katras pašvaldības teritorijā nedaudz atšķiras, kas savukārt sākuma periodā var radīt nesaprašanos visu iesaistīto pušu starpā. Jo īpaši tādēļ, ka licencētās makšķerēšans posmi sadalīti neatkarīgi no pašvaldību administratīvo teritoriju robežām un viens posms ietilpst vairāku pašvaldību teritorijās. Plānots, ka licencētās makšķerēšanas saistošie noteikumi tuvākajā laikā stāsies spēkā arī Siguldas novada teritroijā. Tiklīdz noteikumi būs stājušies spēkā, informācija tiks publicēta Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē un sociālajos tīklos.

Ņemot vērā iepriekš minēto un to, ka licencētās makšķerēšanas nolikumu atbilstoši Ministru kabineta 2015.gada 22.decembra noteikumu Nr.799 "Licencētās makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kārtība" prasībām ir saskaņojušas visas atbildīgās valsts institūcijas, nolikumu saistošos noteikumu veidā ir apstiprinājušas visu iesaistīto pašvaldību domes, nav pamata uzskatīt, ka licences kādā no posmiem šobrīd tiktu tirgotas nelikumīgi.

Siguldas novada pašvaldība ir sazinājusies ar Gaujas ilgtspējīgas attīstības biedrību un vienojusies, ka biedrības pārstāvji līdz saistošo noteikumu spēkā stāšanās brīdim neprasa licenci makšķerniekiem, kas makšķerē Siguldas novada pašvaldības teritorijā. Atgādinām, ka Gaujā noķertu lašveidīgo zivju paturēšana ārpus licencētās makšķerēšanas nolikumā minētās teritorijas un/ vai ārpus nolikumā minētā laika perioda, un/ vai bez iegādātas licences ir aizliegta. Līdz ar lašveidīgo zivju licencētās makšķerēšanas ieviešanu Gaujā un Braslā, pārējo zivju makšķerēšanas noteikumi, izņemot spiningošanu un mušiņmakšķerēšanu ar mākslīgo ēsmu laika periodā no 1.janvāra līdz 30.aprīlim no astronomiskā saullēkta brīža līdz astronomiskā saulrieta brīdim, netiek mainīti.

Ar pilnu nolikuma "Par lašveidīgo zivju licencēto makškerēšanu Gaujā un Braslā" saturu var iepazīties Gaujas ilgtspējīgas attīstības biedrības tīmekļa vietnē http://www.rivergauja.com/licenceta-makskeresana

Papildus informējam, ka iedzīvotāju aptauju pirms lēmuma pieņemšanas par licencētās makšķerēšanas ieviešanu Siguldas novada teritorijā organizēja Pašvaldība. Nelielais respondentu skaits liek domāt, ka lielai sabiedrības daļai šis jautājums nav aktuāls. Neskatoties uz to tika rūpīgi izanalizēti aptaujas rezultāti un katra respondenta sniegtie argumenti. Kā rezultātā, balstoties uz sagaidāmiem ieguvumiem no licencētās makšķerēšanas ieviešanas (papildu līdzekļi upes krastu sakopšanai un labiekārtošanai, zivju resursu papildināšanai, nārstošanas vietu uzlabošanai, makšķernieku kontrolei, kā arī iespēja makšķerēšanas tūrisma attīstībai u.c.) tika pieņems lēmums pievienoties pārējām Gaujas pašvaldībām kopīgas ieceres īstenošanā.
Ar cieņu
Maija Kovāča
Siguldas novada pašvaldības
Teritorijas attīstības pārvaldes
Īpašumu un vides pārvaldības nodaļas
nekustamā īpašuma speciāliste vides un energopārvaldības jautājumos
Tālrunis: (+371) 25755179
www.sigulda.lv
Un tie,kas pirka licenci?Ko ar tiem?Kurš naudu atdos atpakal?Jo cik saprotu tad Sigulda nav japerk.(pagaidām)
Bet inspektori jau vazājas,un blato.
18.februāris 2020, 20:18 | links
 
Sveiki,kā tur īsti ir ja gribu brīvdienās pacopēt Gaujā,esmu ar mieru internetā nopirkt to licenzi.Vai man obligāti viņu jāizprintē.Vienkārši man mājā nav printera.
18.februāris 2020, 20:03 | links
 
cienita Maija Kovaca.ludzu pastastiet,kaa Jus tas narsta vietas uzlabosiet? vai Dormeo matracisus saliksiet?
18.februāris 2020, 20:01 | links
 
Nu, protams, Maija Kovāča ir augstas raudzes speciāliste:

https://www.sigulda.lv/public/lat/siguldas_novads1/vide1/latvanu_ierobezosana1/ekspertu_grupa1/
18.februāris 2020, 19:44 | links
 
Maija Kovāča vai grū, ko nozīmē krāsainās līnijas?

Neviens neko nezina? Visviādus tirliņus dzīvē nācies ir sastapt, bet šis ir īpašs gadījums.
18.februāris 2020, 19:39 | links
 
pēc Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja lūguma esmu sagatvojusi atbildi uz Jūsu 4.februāra e-pastu par licencēto lašveidīgo zivju makšķerēšanas ieviešanu Siguldas novada teritorijā.

Siguldas novada pašvaldības 2019.gada 19.decembra domes sēdē tika apstiprināti saistošie noteikumi “Par lašveidīgo zivju licencēto makšķerēšanu Gaujā un Braslā”, licencētās makšķerēšanas organizēšanai Siguldas novada teritorijā ir pilnvarota "Gaujas ilgtspējīgas attīstības biedrība". Visi domes lēmumi ir atrodami Siguldas novada pašvaldības (turpmāk - Pašvaldība) tīmekļa vietnē https://www.sigulda.lv/public/lat/pasvaldiba/domes_sedes/arhivs_2019/ Domes sēdes ir atklātas, tās var apmeklēt vai skatīties tiešraidi Pašvaldības tīmekļa vietnē ikviens interesents.

Neatkarīgi no jomas, par kuru saistošie noteikumi sagatavoti, lai tie stātos spēkā, vispirms ir nepieciešams saņemt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības minitrijas (turpmāk - VARAM) atzinumu par sagatavoto noteikumu atbilstību spēkā esošiem normatīviem aktiem. Siguldas novada pašvaldība par saistošajiem noteikumiem “Par lašveidīgo zivju licencēto makšķerēšanu Gaujā un Braslā” ir saņēmusi VARAM atzinumu, bet pagaidām saistošie noteikumi vēl nav publicēti, līdz ar to Siguldas pašvaldības teritorijā tie vēl nav stājušies spēkā. Tā kā licencētā makšķerēšana tiek organizēta 14 pašvaldību teritorijās, makšķerēšanas nolikums saistošo noteikumu veidā jāapstiprina katras pašvaldības domei, līdz ar ko spēkā stāšanās datumi katras pašvaldības teritorijā nedaudz atšķiras, kas savukārt sākuma periodā var radīt nesaprašanos visu iesaistīto pušu starpā. Jo īpaši tādēļ, ka licencētās makšķerēšans posmi sadalīti neatkarīgi no pašvaldību administratīvo teritoriju robežām un viens posms ietilpst vairāku pašvaldību teritorijās. Plānots, ka licencētās makšķerēšanas saistošie noteikumi tuvākajā laikā stāsies spēkā arī Siguldas novada teritroijā. Tiklīdz noteikumi būs stājušies spēkā, informācija tiks publicēta Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē un sociālajos tīklos.

Ņemot vērā iepriekš minēto un to, ka licencētās makšķerēšanas nolikumu atbilstoši Ministru kabineta 2015.gada 22.decembra noteikumu Nr.799 "Licencētās makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kārtība" prasībām ir saskaņojušas visas atbildīgās valsts institūcijas, nolikumu saistošos noteikumu veidā ir apstiprinājušas visu iesaistīto pašvaldību domes, nav pamata uzskatīt, ka licences kādā no posmiem šobrīd tiktu tirgotas nelikumīgi.

Siguldas novada pašvaldība ir sazinājusies ar Gaujas ilgtspējīgas attīstības biedrību un vienojusies, ka biedrības pārstāvji līdz saistošo noteikumu spēkā stāšanās brīdim neprasa licenci makšķerniekiem, kas makšķerē Siguldas novada pašvaldības teritorijā. Atgādinām, ka Gaujā noķertu lašveidīgo zivju paturēšana ārpus licencētās makšķerēšanas nolikumā minētās teritorijas un/ vai ārpus nolikumā minētā laika perioda, un/ vai bez iegādātas licences ir aizliegta. Līdz ar lašveidīgo zivju licencētās makšķerēšanas ieviešanu Gaujā un Braslā, pārējo zivju makšķerēšanas noteikumi, izņemot spiningošanu un mušiņmakšķerēšanu ar mākslīgo ēsmu laika periodā no 1.janvāra līdz 30.aprīlim no astronomiskā saullēkta brīža līdz astronomiskā saulrieta brīdim, netiek mainīti.

Ar pilnu nolikuma "Par lašveidīgo zivju licencēto makškerēšanu Gaujā un Braslā" saturu var iepazīties Gaujas ilgtspējīgas attīstības biedrības tīmekļa vietnē http://www.rivergauja.com/licenceta-makskeresana

Papildus informējam, ka iedzīvotāju aptauju pirms lēmuma pieņemšanas par licencētās makšķerēšanas ieviešanu Siguldas novada teritorijā organizēja Pašvaldība. Nelielais respondentu skaits liek domāt, ka lielai sabiedrības daļai šis jautājums nav aktuāls. Neskatoties uz to tika rūpīgi izanalizēti aptaujas rezultāti un katra respondenta sniegtie argumenti. Kā rezultātā, balstoties uz sagaidāmiem ieguvumiem no licencētās makšķerēšanas ieviešanas (papildu līdzekļi upes krastu sakopšanai un labiekārtošanai, zivju resursu papildināšanai, nārstošanas vietu uzlabošanai, makšķernieku kontrolei, kā arī iespēja makšķerēšanas tūrisma attīstībai u.c.) tika pieņems lēmums pievienoties pārējām Gaujas pašvaldībām kopīgas ieceres īstenošanā.
Ar cieņu
Maija Kovāča
Siguldas novada pašvaldības
Teritorijas attīstības pārvaldes
Īpašumu un vides pārvaldības nodaļas
nekustamā īpašuma speciāliste vides un energopārvaldības jautājumos
Tālrunis: (+371) 25755179
www.sigulda.lv
17.februāris 2020, 22:41 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager