Gauja

Ir tikai viens bet. Gauja nav pašvaldību īpašums, bet gan Publiska ūdenstilpe, kurā zvejas tiesības pieder valstij.
Neesmu tik kompetents juridiski tiesiskajos jautājumos, tādēļ: Vai netiek pārkāptas Cilvēktiesību normas, pieļaujot veikt kontroli dažādām pilnvarotajām personām?
Vismaz, Igaunijā, šī iemesla dēļ, tika liegtas visas “družiņņiku” aktivitātes jau deviņdesmitajos. Pat robežsardzei. Tikai un vienīgi VVD un policija.
6.janvāris 2020, 16:16 | links
 
Pašvaldības vai VVD pilnvarots sabiedriskais inspektors OK.
Ar VVD ir skaidrs,viņiem ir apliecības.Bet pašvaldības pilnvarotajai personai tādu nav.Nevari uzrādīt darba līgumu,personu apliecinošu dokumentu, ej turpat kur iepriekšējie.
6.janvāris 2020, 16:14 | links
 
Mani vēl interesē datu aizsardzības likums. Kā es varu uzticēt savus datus brīvprātīgajiem?
6.janvāris 2020, 16:13 | links
 
raihs [06.01.20]: urmaas [8m]: Labdien. Es esmu sabiedriskais inspektors. Kā jums sokās?
Es:
Labdien. Uz redzēšanos! :)Nu vairums copmaņu laikam izmantotu krievu leksiku:)
Es ar reizēm mēdzu būt rupš! :)
6.janvāris 2020, 16:08 | links
 
urmaas [06.01.20]: Labdien. Es esmu sabiedriskais inspektors. Kā jums sokās?
Es:
Labdien. Uz redzēšanos! :)
Nu vairums copmaņu laikam izmantotu krievu leksiku:)
6.janvāris 2020, 16:06 | links
 
urmaas [06.01.20]: Paldies par atbildēm. :)
Piebiedrojos! Cilvēks terē savu laiku, lai izskaidrotu! (un tas nu noteikti nav viņa pienākums). Tas kā reiz būtu giaba pienākums, bet tas augstprātīgais āksts kaupo, kas te ņēmās, tikai vēl vairāk nostādīja copmaņus pret giab kantori...
6.janvāris 2020, 16:04 | links
 
Chevalier [06.01.20]: Pašvaldības vai VVD pilnvarots sabiedriskais inspektors OK. Bet vienkārši jebkurš sabiedriskais inspektors nav tiesīgs sastādīt protokolu!

urmaas, 6.janvāris 2020, 15:45
Viņam jābūt juridiskam pamatojumam to sastādīt, principā darba attiecībās ar pašvaldību.
Kontroli tādi var veikt, jo to paredz LM un saistošie, bet ne sastādīt protokolu.
Principā sanāk tā:
Labdien. Es esmu sabiedriskais inspektors. Kā jums sokās?
Es:
Labdien. Uz redzēšanos! :)
6.janvāris 2020, 15:59 | links
 
Paldies par atbildēm. :)
6.janvāris 2020, 15:57 | links
 
Pašvaldības vai VVD pilnvarots sabiedriskais inspektors OK. Bet vienkārši jebkurš sabiedriskais inspektors nav tiesīgs sastādīt protokolu!

urmaas, 6.janvāris 2020, 15:45

Viņam jābūt juridiskam pamatojumam to sastādīt, principā darba attiecībās ar pašvaldību.
Kontroli tādi var veikt, jo to paredz LM un saistošie, bet ne sastādīt protokolu.
6.janvāris 2020, 15:55 | links
 
Konkrēti kura persona "uzrakstīja" LM?
Vai līdz ar to katrai pašvaldībai ir obligāti jāraksta saistošie noteikumi?

urmaas, 6.janvāris 2020, 15:42

Tik smalki nezinu, bet pie sākotnējās versijas, tur ļoti daudz entuziastu bija, jo cerēja jaunu Ameriku Gaujā ieviest (spiningot līdz novembrim, mušiņotāju posmi utt.). Šobrīd esošā LM versija ir copy paste no tā, kas Latvijā ir visur.
Ja pašvaldība nepieņem LM saistošo noteikumu formā, tad viņu teritorijā tie nav aktuāli un nav nepieciešamības tos ievērot. Atkal jāņem Salacas piemērs, jo Salaca I posma LM ir saskaņots gan ZM, gan BIOR, gan DAP, gan VVD. Bet pēc domes lēmuma apstiprināt saistošos noteikumus, to nesaskaņoja VARAM, līdz ar to saistošie noteikumi nav spēkā un Salaca I posms makšķerniekiem ir slēgts.
6.janvāris 2020, 15:52 | links
 
Pašvaldības vai VVD pilnvarots sabiedriskais inspektors OK. Bet vienkārši jebkurš sabiedriskais inspektors nav tiesīgs sastādīt protokolu!
6.janvāris 2020, 15:45 | links
 
Chevalier [06.01.20]: Chevalier [6m]: Jo:
JA, konkrētajā gadijumā, GIAB nav pašvaldības uzņēmums, tad kontrolējošo skaits samazinās.

urmaas, 6.janvāris 2020, 15:30
Nesamazinās, jo pašvaldības darboņiem tāpat jākontrolē sevis pieņemtie saistošie noteikumi, kas arī ir LM pamats.Tas pie nosacījuma, ja GIAB ir pašvaldību uzņēmums! :)

urmaas, 6.janvāris 2020, 15:34
GIAB principā ir persona, kura uzrakstīja LM, katra pašvaldība tagad tos apstiprina kā saistošos noteikumus, līdz ar to viņu teritorijā tie ir jāievēro, tāpat kā noteikumi par zāles nepļaušanu un klaiņojošiem suņiem.
Sanāk, ka GIAB vienkārši pamet ideju pašvaldībai un tālāk deputāti lemj, jā vai nē.
Konkrēti kura persona "uzrakstīja" LM?
Vai līdz ar to katrai pašvaldībai ir obligāti jāraksta saistošie noteikumi?
6.janvāris 2020, 15:42 | links
 
Kamēr vēl izmaiņas nav stājušās spēkā, tikmēr viss kā jau minēju?

urmaas, 6.janvāris 2020, 15:38


Nē, tagad viss pa vecam. VVD pilnvarots sabiedriskais inspektors tev sastādīs protokolu uz VVD blankas, pašvaldības darbonis uz pašvaldības blankas.
Izmaiņas jau kā tādas nebūs, likumi tiks pielāgoti tā, lai kontrole paliek.
6.janvāris 2020, 15:42 | links
 
Chevalier [6m]: Jo:
JA, konkrētajā gadijumā, GIAB nav pašvaldības uzņēmums, tad kontrolējošo skaits samazinās.

urmaas, 6.janvāris 2020, 15:30
Nesamazinās, jo pašvaldības darboņiem tāpat jākontrolē sevis pieņemtie saistošie noteikumi, kas arī ir LM pamats.Tas pie nosacījuma, ja GIAB ir pašvaldību uzņēmums! :)

urmaas, 6.janvāris 2020, 15:34

GIAB principā ir persona, kura uzrakstīja LM, katra pašvaldība tagad tos apstiprina kā saistošos noteikumus, līdz ar to viņu teritorijā tie ir jāievēro, tāpat kā noteikumi par zāles nepļaušanu un klaiņojošiem suņiem.
Sanāk, ka GIAB vienkārši pamet ideju pašvaldībai un tālāk deputāti lemj, jā vai nē.
6.janvāris 2020, 15:39 | links
 
Chevalier [06.01.20]: Tobiš, pašvaldību pilnvarotajai personai-uz redzēšanos. Tā pat kā sabiedriskajiem inspektoriem-uz redzēšanos.

urmaas, 6.janvāris 2020, 15:32
Nē, kopā ar jaunā Administratīvas atbildības likuma ieviešanu tiks veiktas izmaiņas Zvejniecības likumā, līdz ar to nekas nemainīsies un pārkāpuma faktu varēs piefiksēt tie paši, kas līdz šim, pat laikam pa makšķerēšanas un zvejas līmeni vēl nāks klāt.
Vismaz tā es to sapratu.
Kamēr vēl izmaiņas nav stājušās spēkā, tikmēr viss kā jau minēju?
6.janvāris 2020, 15:38 | links
 
Tobiš, pašvaldību pilnvarotajai personai-uz redzēšanos. Tā pat kā sabiedriskajiem inspektoriem-uz redzēšanos.

urmaas, 6.janvāris 2020, 15:32

Nē, kopā ar jaunā Administratīvas atbildības likuma ieviešanu tiks veiktas izmaiņas Zvejniecības likumā, līdz ar to nekas nemainīsies un pārkāpuma faktu varēs piefiksēt tie paši, kas līdz šim, pat laikam pa makšķerēšanas un zvejas līmeni vēl nāks klāt.
Vismaz tā es to sapratu.
6.janvāris 2020, 15:37 | links
 
Chevalier [06.01.20]: Jo:
JA, konkrētajā gadijumā, GIAB nav pašvaldības uzņēmums, tad kontrolējošo skaits samazinās.

urmaas, 6.janvāris 2020, 15:30
Nesamazinās, jo pašvaldības darboņiem tāpat jākontrolē sevis pieņemtie saistošie noteikumi, kas arī ir LM pamats.
Tas pie nosacījuma, ja GIAB ir pašvaldību uzņēmums! :)
6.janvāris 2020, 15:34 | links
 
Tobiš, pašvaldību pilnvarotajai personai-uz redzēšanos. Tā pat kā sabiedriskajiem inspektoriem-uz redzēšanos.
6.janvāris 2020, 15:32 | links
 
Chevalier.

Man pats GIAB valdes priekšsēdētājs 2 janvārī atbildēja: "GIAB ir nevalstiska organizācija".
Man ir melns uz balta ar viņa parakstu un štempeli.

Būs vien jums VVD pašiem tā rūpala jāuzņemās un jāsoda pārkāpēji. Piedod. Piķi iztērēs kāds cits. Tā nu šis uzmetiens darbosies.

irseejs, 6.janvāris 2020, 15:23



“Gaujas ilgstpējīgas attīstības biedrība” (GIAB) dibināta 2015. gadā. Tās dibinātāji bija septiņas Gaujas upes baseina pašvaldības – Līgatne, Amata, Pārgauja, Cēsis, Beverīna, Krimulda un Sēja. Vēlāk biedrībā iesaistījās Smiltenes, Ādažu, Gulbenes, Jaunpiebalgas un Kocēnu pašvaldības. 2016. gadā biedrībā iestājās Valkas novada pašvaldība. Šobrīd biedrības valdi veido šo 13 pašvaldību deleģētie pārstāvi, bet ikdienas darbu nodrošina vides un zivju aizsardzības jomas profesionāļi, kas šo darbu veic sabiedriskā kārtā no pamatdarba brīvajā laikā.
6.janvāris 2020, 15:32 | links
 
Jo:
JA, konkrētajā gadijumā, GIAB nav pašvaldības uzņēmums, tad kontrolējošo skaits samazinās.

urmaas, 6.janvāris 2020, 15:30

Nesamazinās, jo pašvaldības darboņiem tāpat jākontrolē sevis pieņemtie saistošie noteikumi, kas arī ir LM pamats.
6.janvāris 2020, 15:32 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager