Makšķerēšanas noteikumi

Makšķerēšanas noteikumi
Ruu
Un vēl par to pašu. Piem:
Piekožās tev savs tā ap 40+kg. Līdz laivai Tu viņu pacel. Bet kā Tu bez šamā iesiešanas to nogādāsi krastā, lai nobildētos, vai kām nebūt??? Jo 'pūslī, par stiklšķiedras brīnumiem pat nerunāsim, to iecelt laivā ir gandrīz nereāli! To inspektors var traktēt kā kukanā iesiets!!!
24.marts 2015, 11:38 | links
 
Urmaas - Kur varu iegādāties uzglabājamo tīkliņu kurā ir iespējams uzglabāt atļauto lomu-3 LĪDAKAS, SAMUS utt? Nu,lai notiek-kaut vienu trofejzivi?

Atbilde - Salmo :)
24.marts 2015, 11:36 | links
 
:D iedomaajos to kumi,kuraa vareetu 40 kg samu iestuukjeet

Ruu, 24.marts 2015, 10:51

A es par ko? :D
24.marts 2015, 11:31 | links
 
Nomads, paldies par informāciju.
Jatājums atcelts, papildinājums netiks prasīts.
24.marts 2015, 11:31 | links
 
10.Aizliegts atrasties ūdenstilpēs vai to tiešā tuvumā

Vēl joprojām nav norādīts ko nozīmē "tiešs tuvums"!

11.3. aiztikt vai bojāt rūpnieciskās zvejas rīkus;

Manuprāt iztrūkst vārdiņš "marķētu".

16. Ēsmas zivtiņu ieguvei atļauts lietot tīkliņu, kas nav lielāks par 1,5 x 1,5 metriem (tīkla
linuma laukums līdz 2,25 m2 ), ar linuma acīm, kas nav lielākas par 10 milimetriem.

Šeit rodās jautājums-vai "televizors" ar tādiem pašiem parametriem ari būs atļauts?

21. Katra persona saskaņā ar šiem noteikumiem noķertās zivis uzglabā atsevišķi, izņemot
gadījumus, ja vairāku personu kopējais loms nepārsniedz vienai personai atļautā loma
lielumu.

Tātad ģimene(vīrs+sieva) noķertās zivis drīkst pagatavot vienā katliņā, vai cept uz vienas pannas, bet uzglabāt vienā tīkliņā NĒ?=MARASMS.

23.1. uzreiz pēc zivju noķeršanas - ja makšķerē bez ledus periodā, izņemot dzīvas zivis, kuras
drīkst uzglabāt ūdens vidē un peldus stāvoklī, bet tās nedrīkst būt piesietas vai aizāķētas, un
tās nogalina uzreiz pēc makšķerēšanas beigām;

Kur varu iegādāties uzglabājamo tīkliņu kurā ir iespējams uzglabāt atļauto lomu-3 LĪDAKAS, SAMUS utt? Nu,lai notiek-kaut vienu trofejzivi?

24. Noķertās zivis līdz makšķerēšanas beigām aizliegts sadalīt vai kā savādāk izmainīt to
veselumu, izņemot to zivju ķidāšanu, kurām nav noteikts loma svara ierobežojums

Kautko tik tizlu pat ļaunākajos murgos neiedomātos! Ja aizbraucu ar ģimeni, vai vienkārši kompānijā uz trīsdienīti, lai atpūstos. Noteikti vēlēšos pagatavot zivju zupu uz ugunskura! Šis punkts to liedz!!!

25.3. alatas, līdakas – no 1.februāra līdz 30.aprīlim;

Gribētos iepazīties ar zinātnisko pamatojumu.

28.2. 50 metru posmā lejup pa straumi no aizsprostiem, slūžām, ūdenskritumiem un citām
cilvēka darbības rezultātā radītām gultni aizsprostojošām ietaisēm;

Labs iemetiens un lieguma vieta ir sasniegta. Lai jelkurš inspektors man pierāda, ka mānekli pret straumi pie slūžām nenogādāja zivs-tā paceļam vienkārši "nodila".

34. Vienai personai neatkarīgi no vēžošanas ilguma lomā atļauts paturēt:

Vēžotājam jāpazīst visas vēžu sugas?

38.4. aizliegts atrasties ar pielādētu harpūnšauteni krastā vai ūdenī tuvāk par 20 metriem
no krasta līnijas publiskās atpūtas vietās, kā arī vietās, kur pulcējas daudz cilvēku (piemēram,
peldvietā, ūdenssporta un kultūras pasākumu vietā), un tuvāk par 20 metriem no apzīmēto
peldvietu un ūdenssporta vietu teritorijas;

Drošības apsvērumu dēļ - Jo tālāk no peldētavām jo labāk.

39. Persona iegūtās zivis līdz zemūdens medību beigām uzglabā, nostiprinot tās pie bojas
vai pie personas aprīkojuma jostas.

Lūdzu precizējiet. Kukanā, vai tāpat kā makšķerniekiem uzglabājamajā tīkliņā?

45. Zemkopības ministrija normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ir tiesīga pieņemt lēmumu
par īslaicīgiem makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību regulēšanas pasākumiem, tai
skaitā īslaicīgiem pasākumiem, kas atšķirās no šiem noteikumiem. Pieņemto lēmumu
Zemkopības ministrija publicē oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" un ministrijas
tīmekļa vietnē.

Ja es atrodos atpūtas izbraucienā un tajā vietā nav uztveršanas zonas, vai tel aparātam un/vai planšetei baterijas ir nosēdušās. Kā un no kurienes es varu uzzināt par notiekošo?

46. Pašvaldība ar saistošajiem noteikumiem ir tiesīga noteikt no šiem noteikumiem atšķirīgu
makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kārtību šādos gadījumos:

Tagd Valsts tiek sadalīta mazākās "karalistēs"?! Manā skatijumā Valstī ir jābūt vienotiem noteikumiem./pukc/.

48.Institūts nodrošina zinātniski pamatotu rekomendāciju,.....

Kurš institūts? Aviācijas, vai kāds cits?

49. Valsts vides dienesta un Dabas aizsardzības pārvaldes amatpersonai, kā arī vietējās
pašvaldības pilnvarotai amatpersonai attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā,....

Kas tie par zvēriem un ko viņi ziemā ēd? Pilnvarot var ari sētnieku ar 4klašu izglītību?
24.marts 2015, 11:31 | links
 
Nomads.
Visu gadu aizliegta jebkura veida zivju ieguve jūrā ietekošo upju un kanālu grīvas ietekas rajonā – 200 metru rādiusā (izņemot tām kurām noteikts lielāks attālums MVZN) .
Latvijā nav noteikts ko sauc par upi, ko par strautu utt. attiecīgi nosaukumi tiem ūdeņiem mums ir tādi, kādi ir. Šaubos vai ir kāds, kurš uzņemsies izvērtēt un pārsaukt visu, kas ietek vai izveidot vienotu sarakstu ko pievienot MVZN kā pielikumu.
Tāpēc lai neviļus makšķerniekam nesanāktu pārkāpt noteikumus bija priekšlikums papildināt - kuru platums pārsniedz 5 (piecus) metrus. Tas ir vienkāršam cilvēkam viegli konstatējams, dabā redzams un izmērāms parametrs. Ir citi, labāki priekšlikumi, tas ir tādi, ko dabā var konstatēt, izmērīt nespeciālists, kurš neviļus nevēlas pārkāpt MVZN?

Zvaigzne, 24.marts 2015, 10:23


ko jūs tur cepaties un mēģināt izgudrot jaunu divriteni.
ir MK noteikumi Nr.318 no 2010.gada 30.marta
Noteikumi par ūdens saimniecisko iecirkņu klasifikatoru

http://likumi.lv/doc.php?id=207608

tur viss ir uzskaitīts, sanumurēts un ir kartogrāfiskais pielikums.
24.marts 2015, 10:51 | links
 
:D iedomaajos to kumi,kuraa vareetu 40 kg samu iestuukjeet
24.marts 2015, 10:51 | links
 
Pastāstiet lūdzu, ko es vasarā , lai daru ar līdakām. Pēc 23. punkta man viņas būs jābāž zivju uzglabājamā tīkliņā, vai?Un , ko tad strauta foreles tā nogrēkojušās.

saulite, 24.marts 2015, 10:28

Tieši tā. Tāpatiņās kā SAMU! :)
24.marts 2015, 10:47 | links
 
Pastāstiet lūdzu, ko es vasarā , lai daru ar līdakām. Pēc 23. punkta man viņas būs jābāž zivju uzglabājamā tīkliņā, vai?

Un , ko tad strauta foreles tā nogrēkojušās.
24.marts 2015, 10:28 | links
 
Nomads.
Visu gadu aizliegta jebkura veida zivju ieguve jūrā ietekošo upju un kanālu grīvas ietekas rajonā – 200 metru rādiusā (izņemot tām kurām noteikts lielāks attālums MVZN) .
Latvijā nav noteikts ko sauc par upi, ko par strautu utt. attiecīgi nosaukumi tiem ūdeņiem mums ir tādi, kādi ir. Šaubos vai ir kāds, kurš uzņemsies izvērtēt un pārsaukt visu, kas ietek vai izveidot vienotu sarakstu ko pievienot MVZN kā pielikumu.
Tāpēc lai neviļus makšķerniekam nesanāktu pārkāpt noteikumus bija priekšlikums papildināt - kuru platums pārsniedz 5 (piecus) metrus. Tas ir vienkāršam cilvēkam viegli konstatējams, dabā redzams un izmērāms parametrs. Ir citi, labāki priekšlikumi, tas ir tādi, ko dabā var konstatēt, izmērīt nespeciālists, kurš neviļus nevēlas pārkāpt MVZN?
24.marts 2015, 10:23 | links
 
Nekas šajos noteikumos nav sarežģīts, ja viņus, kāds taisās neievērot !

opusums, 24.marts 2015, 10:06

Tiem NAV vajadzīgi MN. Toties man kā makšķerniekam vulgaris, kuram cope ir atpūta, šie noteikumi nav pieņemami! Šie noteikumi ir izstrādāti makšķerniekiem kuriem cope ir gaļas ieguves veids! Par atpūtniekiem prātvēderi galīgi nav padomājuši.
24.marts 2015, 10:10 | links
 
Nekas šajos noteikumos nav sarežģīts, ja viņus, kāds taisās neievērot !
24.marts 2015, 10:06 | links
 
Un tie skaitās vienkāršoti, labi saprotami noteikumi ar n-tajām norādēm? Vēl sarežģītāki par iepriekšējiem!!!
PĀRSTRĀDĀT!
P.S.
Biju uzrakstijis garu penteri ar un par katru punktu kuru uzskatiju par apšaubāmu. Bet neizdevās šeit ievietot(pazuda). Būs laiks, mēģināšu to izdarīt vēlreiz ar copy palīdzību.
24.marts 2015, 10:03 | links
 
Likumus raksta, lai tos ievērotu. Man, kā likumpaklausīgam pilsonim, šis punkts ir nesaprotams. Kad sākas un kad beidzas makšķerēšanas ilgums?
Vai savācot makšķerēšanas rīkus un aiznesot lomu (3 zandartus) uz auto, makšķerēšanas laiks ir beidzies? Un pēc 1/2h atkal izliekot makšķerēšanas rīkus ir sācies jauns makšķerēšanas laiks?

Copes ilgums, ir, tad,kad ar makškerēm makškerē zivis, nevis stāv krastā!
24.marts 2015, 09:59 | links
 
28. Visu gadu aizliegta jebkura veida zivju ieguve:
28.3. no tiltiem un zem tiltu konstrukcijām;

postpadomju palieka, kad tilti bija militāri-stratēģiska būve.
24.marts 2015, 09:57 | links
 
18. Vienai personai neatkarīgi no makšķerēšanas ilguma lomā atļauts paturēt:
..........
24p. Noķertās zivis līdz makšķerēšanas beigām aizliegts sadalīt vai kā savādāk izmainīt to
veselumu, izņemot to zivju ķidāšanu, kurām nav noteikts loma svara ierobežojums.

18p un 24p atrodas vienā paragrāfā

Tātad sanāk ka lielākā daļa no darbībām ko es veicu šeit:
http://www.copeslietas.lv/site/bildes/albums/namma/

turpmāk būs sodāma, vai man dienā būs vairākas reizes.

Tos 18/24p cēlos mērķus es pat daļēji saprotu, lai atvieglotu inspektoru darbu, bet pie pozitīvas gaisa t var sanākt paši zināt kas sevišķi laika periodā starp maiju un septembri.
Bet nesaprotu kāpēc tūkstošiem godīgo makšķernieku būs jācieš dēļ saujiņas gaļeniekun kurus tāpat neviens nekontrolēja (negribēja) un nākotnē izmaiņas nav paredzamas.
24.marts 2015, 09:52 | links
 
Zvaigzne! Es jau saprotu, ka tev viens no sāpīgākajiem punktiem ir loma sadalīšanas aizliegums copes laikā!

Izņemu makškeres no udens (vairāk necopēju), atrodos krastā (neviens neaizliedz man atrasties ar makškerēm krastā)- sadalu zivis (izcepju, zupiņu uzvāru, kotletes samaļu), pēctam copēju tālāk !

opusums, 24.marts 2015, 09:28



Lomu kotletēs, zupās slēpt aizliegts.
24.marts 2015, 09:46 | links
 
Nē nu bet šitas arī ir ģeniāli:
"18. Vienai personai neatkarīgi no makšķerēšanas ilguma lomā atļauts paturēt: " Kas ir makšķerēšanas ilgums? Ko tas nozīmē? Tas ir pa katru iemetienu? Tas ir pa gadu, pa mūžu? Es sāku makšķerēt kad man bija 6 gadi, varbūt es jau savu kvotu esmu iztērējis un vairs nedrīkstu lomā neko paturēt?

Staaar, 24.marts 2015, 09:15
Tas domāts, ja pie Tevis atrada 4 līdakas , saņem pēc pilnas programmas un vari stāstīt ka sēdi šeit no 6 gadu vecuma un tiaki 4 pa šiem gadiem noķēri ;D
Mani uzjautrina 49.punkts, nu kaut kāds murgs sarakstīts, amatpersonas jaucas ar personām, kas var kontrolēt, nu būtu kaut no zvejniecības likuma nokopējuši.

Malikis2011, 24.marts 2015, 09:20

Likumus raksta, lai tos ievērotu. Man, kā likumpaklausīgam pilsonim, šis punkts ir nesaprotams. Kad sākas un kad beidzas makšķerēšanas ilgums?
Vai savācot makšķerēšanas rīkus un aiznesot lomu (3 zandartus) uz auto, makšķerēšanas laiks ir beidzies? Un pēc 1/2h atkal izliekot makšķerēšanas rīkus ir sācies jauns makšķerēšanas laiks?
24.marts 2015, 09:36 | links
 
Zvaigzne! Es jau saprotu, ka tev viens no sāpīgākajiem punktiem ir loma sadalīšanas aizliegums copes laikā!

Izņemu makškeres no udens (vairāk necopēju), atrodos krastā (neviens neaizliedz man atrasties ar makškerēm krastā)- sadalu zivis (izcepju, zupiņu uzvāru, kotletes samaļu), pēctam copēju tālāk !
24.marts 2015, 09:28 | links
 
15.Vienai personai vienlaikus atļauts izmantot šādu skaitu makšķerēšanas rīku:
15.1. divus makšķerēšanas rīkus iekšējos ūdeņos (izņemot velcēšanu no laivas ar
mehānisku dzinēju), ja katram rīkam ir ne vairāk par trim jebkura veida āķiem (arī
vairākžuburu), ievērojot, ka vairāk kā vienu vairākžuburu āķi atļauts lietot tikai tad, ja
vairākžuburu āķi ir brīvi (kustīgi) pievienoti pie vienas mākslīgās ēsmas vai mānekļa un
attālums starp tuvākajām šādu vairākžuburu āķu nostiprināšanas vietām nepārsniedz 12 cm.

Nu labi, ka nav rokās jātur spinis.
24.marts 2015, 09:24 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager