Makšķerēšanas noteikumi

Makšķerēšanas noteikumi
Sen atpakaļ bija doma, ka foreļu liegumā pieminētajās upēs varētu nomest līdakas izmēru uz 40 cm, taču ir parādījusies pretējā versija, ka lielāka līdaka foreļupē kanibālēs mazākas un beigu līdzsvars būs pozitīvāks. Tāpēc šāds priekšlikums neparādījās, jo pētīs tālāk, kas notiek, vēl kādus faktus.

Citur 50 vai 45, pilnīgi vienalga - atkarībā no tā, ko pasaka zinātnieki. Publikācijās ir lasīts, ka 50 cm ir tikai palielinājuši zemmēru skaitu.

Savukārt Puzē ir pierādījies, ka ar zandartiem tas strādā - tur individuāli ezerā noteikts zandarta izmērs 50 cm, nevis 45. Un rezultāts ir vidējā loma pieaugums no 1,5 uz 2.

Tādas pārdomas manā galā.

Kas mani izbrīna visā šajā - ka jebkurai izmaiņai pretī vajadzētu būt saucienam no valsts puses - kungi, šo izmaiņu mēs varētu pieņemt, bet papildu kontroles budžetam tad vajadzētu vēl tik un tik naudiņas. Taču šāds teksts ir iespējams tikai ar diviem nosacījumiem, kurus nerakstīšu skaļi.
10.marts 2015, 12:27 | links
 
Atļaušos publiskot citātu no manas un Mārtiņa privātās sarakstes, attiecībā par manis iesniegtajiem komentāriem. MOSP ir gatavs izskatīt mūsu priekšlikumus!>> [V.S.O.P., 10.03.2015 11:16] m.o.s.p@inbox.lvTikai savāc domubiedrus, mums tāpat ir jau ap pārdesmit individuālo pr. izdiskutētu. pie MN ir jau 4 sēdes bijušas, katra pa 3 stundām, cilvēki ir noguruši. Vienu vēl varbūtr pavilks, bet tad arī apniks, visiem ir pamatdarbi jāstrādā, daudzi brauc tālu.Mēs varam vel mainīt to, kas mums nepatīk. Nu tad kurš ir gatavs no Jums iespringt.

Sazaans, 10.marts 2015, 11:52

Tas ir aicinājums uz sadarbību?
10.marts 2015, 12:25 | links
 
Smieklīga tā ielekšana pēdējā vagonā:)
Smieklīgs šis satraukums, kurš tagad šeit valda.
Atceros, divi mēneši akmens viesis raudāja lai uz mēnesi liekot mig mierā, lai var riktīgi pastrādāt. Kad parādijās JST variants, tad paziņoja , ka pārāk daudz jau ir strādāts, ka to vairs nevar izskatīt:)

Kungi, termiņi jau ir garām, būtu atvainojušies, nevis tagad tēlot demokrātiju, ļaut visiem izteikties.

Tūlīt teiks, kāpēc nenācāt strādat!
MRK uzskata, ka vecie noteikumi nebija jāmaina, izņemot dažus punktus.
Vēl jo vairāk uz emociju pamata pieņemtuas izmaiņas.

Sūtiet sūtiet, pēc tam varēsiet priecāties, ka katram MN noteikumos "pieder" kāds punkts:)

Ne asakas.....
.
10.marts 2015, 12:24 | links
 
mjuniors a kaada tur ir bariibas baaze?Naarsto jau arii tie ziimulji un manaa skatiijumaa tiem foreljupees nav ko dariit

Ruu, 10.marts 2015, 12:05

Pēc pētījumiem sanāk, ka viņām tomēr dzīves areāli atšķiras no forelēm un nav konflikta
Kad vēl bradāju, tad arī šos "vizuļu sanitārus" netaupīju, jo likās, ka slikti viņi ir foreļupēs. Tas gan pasen bija.

V.S.O.P., 10.marts 2015, 12:13

Bradaaju joprojaam un varu teikt,kur agraak sho nebija,tagad ir un par to paldies bebriem,mans rekords ir 7 ziimulji no vienas bedriites,kaadas tur vairs foreles?Vinji ir tik badiigi,ka metas visam virsuu kas kustaas
10.marts 2015, 12:18 | links
 
ziemaa baroju un kjeru brekshus,paaris gadus atpakalj cope taada kapriiza,piekjeeraas kaarteejais 200g,bishk paceelu un kaa pret sienu.Peec stundas nokauseeju un dabuuju uz ledus,5kg liidaka no aa 200g breksha spiideeja tikai aste no riikles,noriija veselu kaa ogu
10.marts 2015, 12:14 | links
 
mjuniors a kaada tur ir bariibas baaze?Naarsto jau arii tie ziimulji un manaa skatiijumaa tiem foreljupees nav ko dariit

Ruu, 10.marts 2015, 12:05

Tur jau tā lieta.. Padomju laikā piekopu ar bridnīti pa upēm pastaigāt, un sīko līdaku ir milzīgs īpatsvars..
Par līdakām foreļupēs, tulīt te daži forelisti tevi norās :D vides daudzveidība..
10.marts 2015, 12:13 | links
 
mjuniors a kaada tur ir bariibas baaze?Naarsto jau arii tie ziimulji un manaa skatiijumaa tiem foreljupees nav ko dariit

Ruu, 10.marts 2015, 12:05


Pēc pētījumiem sanāk, ka viņām tomēr dzīves areāli atšķiras no forelēm un nav konflikta
Kad vēl bradāju, tad arī šos "vizuļu sanitārus" netaupīju, jo likās, ka slikti viņi ir foreļupēs. Tas gan pasen bija.
10.marts 2015, 12:13 | links
 
Ruu- interesanti būtu redzēt, kā līdaka plakano loka iekšā :))).. Par kanibālismu video:
10.marts 2015, 12:09 | links
 
mjuniors a kaada tur ir bariibas baaze?Naarsto jau arii tie ziimulji un manaa skatiijumaa tiem foreljupees nav ko dariit
10.marts 2015, 12:05 | links
 
Hipotēze: Upes līdaka 45 cm, runāju par straujākām un seklākām upēm. Retāk sastopamas izmēra (50cm) zivis skaidrojams ar to, ka zivij jācīnās ar straumi, patērē vairāk enerģijas un tik strauji neaug.. Vairāk apdraudējumu, ūdri, putni.. Vārdu sakot vide nepanes liela izmēra zivis.. Vismaz tādā skaitā, kā mēs copmaņi vēlētos..
10.marts 2015, 12:02 | links
 
Esmu uz ezeriem vairaak kaa 20 gadus un varu pateikt to ka siikzivis retina liidakas liidz 1.5kg.Lielaas liidakas turas blakus brekshu bariem.Ezerinjaa kuraa es kjeru gadu gadiem,agraak nevareeju saprast,kapeec liidakas vakaros spiezhas tik tuvu krastiem,kameer sapratu,liidz 1.5kg ir reti kura nesakosta.Lielaas liidakas nodarbojas ar kanibaalismu.Burtniekaa viens no top vobleriem ir tieshi liidacinja,taa ka
10.marts 2015, 11:58 | links
 
Atļaušos publiskot citātu no manas un Mārtiņa privātās sarakstes, attiecībā par manis iesniegtajiem komentāriem.
MOSP ir gatavs izskatīt mūsu priekšlikumus!

>> [V.S.O.P., 10.03.2015 11:16] m.o.s.p@inbox.lv

Tikai savāc domubiedrus, mums tāpat ir jau ap pārdesmit individuālo pr. izdiskutētu. pie MN ir jau 4 sēdes bijušas, katra pa 3 stundām, cilvēki ir noguruši. Vienu vēl varbūtr pavilks, bet tad arī apniks, visiem ir pamatdarbi jāstrādā, daudzi brauc tālu.

Mēs varam vel mainīt to, kas mums nepatīk. Nu tad kurš ir gatavs no Jums iespringt.
10.marts 2015, 11:52 | links
 
Izvirzu hipotēzi: Ezera līdaka 50 cm, manuprāt, spēlē lielu ekoloģisko lomu.. Ja ezerā ir liels sīko zivju īpatsvars, pavasara līdakas 45 cm atlaišana ir vērtīga sīko zivju paretināšanā!?!
10.marts 2015, 11:49 | links
 
nu bet nebuus taa ka atljaujot kjert 45 cm taas liidakas izsitiis veel vairaak?Manaa skatiijumaa to 45 cm vispaar nav nekaadu probleemu nokjert,mazaas ir negausiigaakas un vieglaak atrodamas.Tad visi brauks krastaa prieciigi par sakjertu normu,bet cik ilgi?Cita lieta ir par nabadziigu bariibas vietu,kaa mazaas foreljupes,vai kaadi diikji,tur taas tieshaam reti kad ir lielaakas par 50 cm
10.marts 2015, 11:49 | links
 
Ja BIOR un VVD dod piekrišanu, lai jau ir pašvaldības varēs uzlikt 50cm ja kura vēlēsies.
10.marts 2015, 11:39 | links
 
nu bet kas no taa 45 cm ziimulja ir ko eest?

Ruu, 10.marts 2015, 10:22
Jo mazāka, jo gārdāka.. Tas ir pierādīts fakts..

Un te laikam zivis visi ķer tikai Daugavās, Gaujās, Lielupēs.. Ja tādi regulāri mēri..
Mans laikam zivis nemāk ķert, jo mēru redzu tikai rudenī..
Un manā upē 45-49 ir standarts.. Kā jūs domājat, laist vaļā vai paturēt!? Es vēlos ievērot likumus.. Bet mākslīgi uzturēt akvāriju, jo ir tādi likumi.. ar nav manā stilā..
Un kāda starpība vai es iznārstojušu pavasarī paturu 45cm vai rudenī 50 cm..
p.s. Es runāju par upes līdakām, nerunāju par ezera...

mjuniors, 10.marts 2015, 11:24


Cerams, ka BIOR arī šo pārlasa. Pēdējā apspriedē nonācām līdz iespējai, ka augstāks min mērs līdakām paplielina kanibālismu. Es , personīgi, esmu par 45 cm un 3 gab, bet viedokļi ir dažādi.
10.marts 2015, 11:31 | links
 
nu bet kas no taa 45 cm ziimulja ir ko eest?

Ruu, 10.marts 2015, 10:22
Jo mazāka, jo gārdāka.. Tas ir pierādīts fakts..

Un te laikam zivis visi ķer tikai Daugavās, Gaujās, Lielupēs.. Ja tādi regulāri mēri..
Mans laikam zivis nemāk ķert, jo mēru redzu tikai rudenī..
Un manā upē 45-49 ir standarts.. Kā jūs domājat, laist vaļā vai paturēt!? Es vēlos ievērot likumus.. Bet mākslīgi uzturēt akvāriju, jo ir tādi likumi.. ar nav manā stilā..
Un kāda starpība vai es iznārstojušu pavasarī paturu 45cm vai rudenī 50 cm..
p.s. Es runāju par upes līdakām, nerunāju par ezera...

Cerams, ka BIOR arī šo pārlasa. Pēdējā apspriedē nonācām līdz iespējai, ka augstāks min mērs līdakām paplielina kanibālismu. Es , personīgi, esmu par 45 cm un 3 gab, bet viedokļi ir dažādi.

mjuniors, 10.marts 2015, 11:24
10.marts 2015, 11:30 | links
 
nu bet kas no taa 45 cm ziimulja ir ko eest?

Ruu, 10.marts 2015, 10:22

Jo mazāka, jo gārdāka.. Tas ir pierādīts fakts..

Un te laikam zivis visi ķer tikai Daugavās, Gaujās, Lielupēs.. Ja tādi regulāri mēri..
Mans laikam zivis nemāk ķert, jo mēru redzu tikai rudenī..
Un manā upē 45-49 ir standarts.. Kā jūs domājat, laist vaļā vai paturēt!? Es vēlos ievērot likumus.. Bet mākslīgi uzturēt akvāriju, jo ir tādi likumi.. ar nav manā stilā..
Un kāda starpība vai es iznārstojušu pavasarī paturu 45cm vai rudenī 50 cm..
p.s. Es runāju par upes līdakām, nerunāju par ezera...
10.marts 2015, 11:24 | links
 
pleeseeju skaitu uz 3 atbalstu un lielaakaa dalja atbalstiis.Bet gribeetos lielaaku pleeseeju pavairoshanu un tieshi liidaku,jo spiningoshana var teikt Latvijaa ir populaaraakais makshkjereeshanas veids

JA SAMAZINA SKAITU, VAJAG ARĪ IZMĒRU SAMAZINĀT LĪDZ 45 CM

opusums, 10.marts 2015, 10:19

Nevar uz 45 samazināt, kontroles īpatnību dēļ, vai ir redzēts kāds protokols par līdaku 48cm, nedomāju, vienīgais ja vairāk mazismēra vai skaits pārsniegts un visām raksta garumus. Pašam bija 32,37, 48cm raksīju visas iekšā.
10.marts 2015, 11:09 | links
 
nomads
skabarga

forelotajiem bus po...ig. Mazajas upes kontrole=0.
10.marts 2015, 09:18 | citēt | nosūdzēt | links

Pilnīgi pareizi ! Lai kādā X upītē kaut reiz satiktos ar VVD kā vinnēt skaitļu loterijā, bet ir jau arī lielākas upes un tur jau 50/50 . :) Tāpēc jau jautājums ir pēc būtības , kas / kuras sugas / cieš nārsta laikā vairāk no šīm pēdējo gadu izmaiņām ?
Un Urmas jau minēja - ja saudzējamais laiks - tad nav ko ar šādiem štrumiem pie ūdeņiem darīt , jo inspektors jau nav suns , lai vaktētu kad tas ,, asaru spiningotājs ,, aprilī ar 12cm vobleri un trim trīžuburiem ko vilks krastā !
10.marts 2015, 11:05 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager