Makšķerēšanas noteikumi

Makšķerēšanas noteikumi
Izlasīju itkā sagatavotos noteikumus ar izmaiņām - uzskatu ka tie kļuvuši tikai sliktāki.
Īsti nevar saprast ar ko velcētājs sliktāks par dropšotistu - ja abi ievēro noteikumus (kontroles vaina)
Kādēļ jāatceļ laivošanas liegums - diez vai tas samazinās presingu uz plēsējiem. Viss ticamāk ka saulainā pavasara dienā laivas seklumos ar spiningistiem tikai traucēs zivīm. Bet ja doma par maliķiem tad tikai kontroles vaina.
Ja par zivju daudzumu - līdakas ar zandartiem 3+3 atbalstu, tāpat nebūtu slikti ja ļautu vismaz 7 vimmbas, arī 10 būtu ok.
Par lieguma termiņiem - nu nafig mainīt to kas jau visiem zināms, būs tikai bardaks ar nezinošajiem.
9.marts 2015, 14:05 | links
 
Valdi Zariņ, tas, ka Tu esi uzbūvejis lielisku velces laivu un iegādājies Lowrance HDS7, promtams, rada aizvainojumu pret velces limitēšanu uz vienu kātu motovelces gadījumā. Piekrītu, ka skarbi.

Mārtiņ.....
Es te laiku netērēju sevis pēc bet gan copmaņu vārdā mēģinu cīnīties par taisnīgiem noteikumiem un šinī sakarā daudzi noteikti gribētu uzzināt uz kādiem zinātniskiem pētījuma rezultātu pamatiem ..
1.Tiek ierobežota velcēšana
2. Tiek paplašinātas spiningotāju iespējas no laivām (visu gadu)
3. Pirmsnārsta pagarinājums līakām (1.feb.)
4. Ūdu lietošanas kaitīgums
5.UN cik liela ietekme uz Vērtīgo zivju resursu ir Valsts vienaldzība uz iekšējo publisko ūdeņu konroli
9.marts 2015, 13:42 | links
 
Nu re. Vismaz kāds ar galvu draudzējas.
9.marts 2015, 13:35 | links
 
Nevajadzētu aizmirst:

Uz pirmo padomes darba grupas sēdi dalībnieku priekšlikumi bija ietverti darba tabulā, dalībnieki bija gatavi izskatīt noteikumus, ar vienu izņēmumu. MIG bija iesniedzis komentārus par noteikumiem un sanāksmes daļā, kurā tika izskatīti 17 punkti, nepiedalījās.

Aizbildinoties ar „iepazīšanos ar citu priekšlikumiem” MIG izstrādāja savu noteikumu versiju, ko caur padomi nodeva ministrijai, kura izstrādāja jaunu noteikumu versiju.

Padomes sēdē, MIG uzstāja, ka visi jautājumi saistībā ar MN jāizskata MIG, tad padomē un padome nodod ministrijai un darba grupa jālikvidē. Darba grupu pēc fakta nelikvidēja, praktiski tā vairs nesatiksies.

Tagad šos jaunos, pēc MIG vēlmēm taisītos noteikumus MIG vēlreiz labo.
Tāpat izskatīs Licencētā makšķerēšanas noteikumus.

Kas ir noticis ar pārējo pušu priekšlikumiem, nav zināms, kas ir mainīts, nav zināms, kāpēc kaut kas ir mainīts, ar nav zināms. Kādu komunikāciju gaida ZM no pārējiem ar nav skaidrs, īpaši tāpēc, ka sanāksmes nebūs. ZM savu darba grupu darbam pie noteikumiem neorganizē.

MRK iesniedza savus priekšlikumus, kopā ar citiem padomes darba grupas locekļiem izskatīja 17 punktus. Kas ar priekšlikumiem un paveikto pēc tam notika nav zināms? Ar MIG un ZMZD kopdarbu MRK nav nekādas saistības, jo ietekmēt MIG darbu nav MRK uzdevums, ne arī tāda vēlēšanās.

Attiecīgi pārmest MRK var tikai to, ka MRK nevēlās zem MIG sastrādātajiem „Baloža noteikumiem” savu parakstu likt apakšā.

Pārējiem, vai Jūs sēstos pie viena galda ar personām kura Jums ir velta šādus vārdus: komunisti, gnīdas, ierakumos sēdētāji, azotē izaudzēta čūska, meļi, melīgais tusnis, melīgais trusis, pa kaktu durvīm lienošie, apmelojumu perinātāji, ierēdņiem draudētāji, prātu čakarētāji, slepeno gaiteņu spēļu spēlētāji, trakie sekotāji, faktu sagrozītāji, cilvēku stulbinātāji, proletariāta tracinātāji, intriganti, apķengātāji, vārdus no konteksta izrāvēji, bremzētāji, aplicēji, sabotieri, kurmji, demagogi, nīgrie penši, kladzinātāji, diskreditētāji, stagnāti, populisti, kretīni?

Ir kas šādi runā un brīnās kāpēc ar viņiem nevēlas strādāt un plaši 5 personu starpā izspriestais nepatīk citiem. Palasiet MIG, URIG protokolus, sapratīsiet notiekošo, cik cilvēki vēlas lai pārējie pēc viņu stabulēm danco. Labs ieraksts par pēdējo sēdi atrodams mosp lapā. Izrādās zemūdens mednieki, kuriem padomē ir tik balsis cik makšķerniekiem arī nespēj samierināties ar makšķernieku piecīša vairākuma viedokli.

Pagaidām prātīgāk ir pagaidīt ko kundziņi sastrādās un bīdīs saskaņošanai un tad arī sākt strādāt, nekā tagad laiku muļķībām tērēt.
9.marts 2015, 13:29 | links
 
Nepavainojies, bet ir pagurums te rakstīt, nav te primklasnieku un neesmu arī klases audzinātāja :) Saliec kopā tagadējos un jaunos, salīdzini, atradīsi.

V.S.O.P., 9.marts 2015, 13:00


Jā, atbilde nelika vilties. Līmenis! :D
9.marts 2015, 13:25 | links
 
Mārtiņ. Tas nav tikai mans viedoklis. Palasot forumu, tas ir aktīvo makšķernieku viedoklis. Viņā vajag ieklausīties. Likumi ir domāti mums visiem. Un ja mēs viņus sāksim neievērot, to stulbības pēc, sāksies anarhija. Nevar likumus rakstīt konkrētai makšķernieku kategorijai. Man nav jādibina biedrība, vai jāstājas kādā no esošām, lai tikai mani sadzirdētu. Tev un pārējiem lēmējiem ir jāieklausās tajā, ko saka tie, kam Jūs rakstat likumus. Jo patreiz sanāk ka spiningotājiem būs visatļautība, bet zivju bendēm - velcētājiem, ir jāpiegriež skābeklis. Saku velreiz. Pastāsti, cik vienā reizē ostas teritorijā, noķer zandartus... Tad kurš ir lielāks drauds plēsīgai zivij... Spiningotājs, vai tomēr velcētājs. Pie nosacījuma ka abi ir godprātīgi makšķernieki.
9.marts 2015, 13:14 | links
 
kur var redzēt kādi daudzi liegumi tiek noņemti ? kaut vai MN punktu nr. tik uzraksti.

Modzha, 9.marts 2015, 12:25

Kaut vai par caurtecēm - mēs prasām skaidru sarakstu, kuru rediģēt, šobrīd nav nekā.

V.S.O.P., 9.marts 2015, 12:29
Tā ir vispārīga atbilde. Ak_V rakstīja ka daudz esot. Noteikumu projektā kaut kā nemanīju tos lielos daudzumus :)

Modzha, 9.marts 2015, 12:47


Nepavainojies, bet ir pagurums te rakstīt, nav te primklasnieku un neesmu arī klases audzinātāja :) Saliec kopā tagadējos un jaunos, salīdzini, atradīsi.
9.marts 2015, 13:00 | links
 
:)
Pasaudzējam zivis pirms nārsta, lai pēc nārsta viņas izsistu. Dzelžaina loģika:)

Kad es forumā rakstiju, ka nav definēta upe, kanāls un caurtece, bija kas pasmējās un kas mēģināja izglītot. Tagad izrādās tā tomēr ir problēma:)

guntarskl, 9.marts 2015, 12:56


Sanāk, ka MRK loģika ir - labāk ķert vairāk pirms nārsta :)) Dzelžaini un stipri :)

MIG tomēr domā, ka pēc nārsta labāk, lai iznārsto...

Jūs cenšaties kasīties kopš dzimšanas dienas, par burtiem, vārdiem, bet kopējo ainu jau sen esat pazaudējuši, dzīvojat iedomu pasaulē.
9.marts 2015, 12:58 | links
 
Kurā ūdenstilpē zvejas aizliegšana ir devusi tādu efektu, ka to varētu uzskatīt par piemeru? Pamato savu viedokli.

V.S.O.P., 6.marts 2015, 07:06

Esmu ļoti labi atceros, 20 gadus atpakaļ, kas darījās Daugavā - Koknese, kad tur bija rūpnieciskā zveja. Noķert zandartu pat vietējiem speciem bija liels pagodinājums. Tagad, ja nedabon normu, tad slikta cope esot... Tāpat arī lielie brekši tika izkāsti nemērā.

Viss pamazām mainījās uz labo pusi 5-6 gadu laikā kopš atcēla zvejošanu. Tas , ka tagad tur kādi tīkliņi stāv, tie pat nav ziediņi... salīdzinot ar to kā bija.

kraft, 6.marts 2015, 16:49

Jocīgi, man savukārt, šķiet, ka daugavā arī pirm s20 gadiem bija labi, pretī tagadējam likteņdārzam vienmēr dažus zandartus dabūju, tā daudzus gadus.

Cik zandartus Tu noķēri pēdēja LČ Kokneses posmā? Vietēji koknesieši arī startēja, bet zandartu norma nebija nevienam. Mums bija viens ;) pārējie zemmērā. Runā, ka maijā, lieguma laikā esot labi pavilkuši.

V.S.O.P., 8.marts 2015, 12:44

Es runāju ne tikai par zandartiem. Brekši, Alanti, Meženes. Tgad visas zivis ir palikušas vairāk.
Atceros toreiz vietējiem tīklos uz puskilometru beigās bija viens zandarts. Par to, kā bija ar zandikiem šogad visi labi zinām, es vispār pa visu sezonu noķēru tik kādus 10 mēra žaņus. Kāpēc šogad tā bija var tikai spekulēt,
mute ciet, izsisti, vai cita kaite. Un jā, pirms trijiem gadiem visos internetos un TV skaisti izreklamēja, kā pie kokneses "normu" ieskaldīt nav problēma...

Katrā ziņā man tesks bija pēdējo 20 gadu tendences un novērojumi, ne tikai par šo sezonu...

kraft, 9.marts 2015, 12:45


Armand - un kā ar lielajiem samiem?
9.marts 2015, 12:56 | links
 
:)
Pasaudzējam zivis pirms nārsta, lai pēc nārsta viņas izsistu. Dzelžaina loģika:)

Kad es forumā rakstiju, ka nav definēta upe, kanāls un caurtece, bija kas pasmējās un kas mēģināja izglītot. Tagad izrādās tā tomēr ir problēma:)
9.marts 2015, 12:56 | links
 
vai tiek plānota arī kontroles palielināšana uz ūdeņiem?

marti, 9.marts 2015, 12:49


Veidojas, laikam nedrīkstu teikt - kas, bet veidojas. sliktāk vairs nebūs.
9.marts 2015, 12:55 | links
 
Mārtiņ.
Tu ievēroji, ka nav neviena kurš ceptos par loģiskiem ierobežojumiem - paturamo zivju skaitu un izmēru, ūdām u.t.t. Velcēšanas ierobežojums ir tik pat muļķīgs, cik mani piedāvātie aizliegumi. Kaut gan ierobežojot spiningotājus, spiediens uz plēsējiem būtu daudz mazāks. Tam es domāju ka piekritīs lielākā daļa forumā esošo makšķernieku. Vienīgi, kur tad Tu liktu savu skaisti aprīkoto laivu spiningošanai. Arī būtu aizskarts noteikti ;) Pietam šie noteikumi ir domāti spiningotājiem. Laivošanas aizlieguma likvidēšana u.t.t. Man piemēram šis liegums netraucē. Kādēļ Tev viņš tā nepatīk? Kā jau agrāk biju rakstījis. Sākt vajag nevis no nepamatotiem aizliegumiem, kas traucē spiningotājiem, bet no kontroles mehānisma sakārtošanas.
Līdz šim esmu bijis likumpaklausīgs makšķernieks un pieņēmis visādas muļķības, bet es būšu ļoti vīlies, ja tiešām šis murgs ieraudzīs dienas gaismu.

Sazaans, 9.marts 2015, 12:46


OK, Tu sāc no kontroles gala :)
Tev ir savs viedoklis, mums savs.
Tu savu viedokli vari nākt aizstāvēt uz darba grupu, spriežot pēc LMSF nolikuma - karpiniekim ir vismaz 10 biedrībām jābūt, jo tik daudz komandas piedalās LČ. Tak nāciet un strādājiet kopā! Vairāk viedoķļu - labāki risinājumi. šeit netā - neko neatrisināsiet, tik milzum daudz darba laika aiziet zudumā.
9.marts 2015, 12:53 | links
 
vai tiek plānota arī kontroles palielināšana uz ūdeņiem?
9.marts 2015, 12:49 | links
 
kur var redzēt kādi daudzi liegumi tiek noņemti ? kaut vai MN punktu nr. tik uzraksti.

Modzha, 9.marts 2015, 12:25

Kaut vai par caurtecēm - mēs prasām skaidru sarakstu, kuru rediģēt, šobrīd nav nekā.

V.S.O.P., 9.marts 2015, 12:29

Tā ir vispārīga atbilde. Ak_V rakstīja ka daudz esot. Noteikumu projektā kaut kā nemanīju tos lielos daudzumus :)
9.marts 2015, 12:47 | links
 
Mārtiņ.
Tu ievēroji, ka nav neviena kurš ceptos par loģiskiem ierobežojumiem - paturamo zivju skaitu un izmēru, ūdām u.t.t. Velcēšanas ierobežojums ir tik pat muļķīgs, cik mani piedāvātie aizliegumi. Kaut gan ierobežojot spiningotājus, spiediens uz plēsējiem būtu daudz mazāks. Tam es domāju ka piekritīs lielākā daļa forumā esošo makšķernieku. Vienīgi, kur tad Tu liktu savu skaisti aprīkoto laivu spiningošanai. Arī būtu aizskarts noteikti ;) Pietam šie noteikumi ir domāti spiningotājiem. Laivošanas aizlieguma likvidēšana u.t.t. Man piemēram šis liegums netraucē. Kādēļ Tev viņš tā nepatīk? Kā jau agrāk biju rakstījis. Sākt vajag nevis no nepamatotiem aizliegumiem, kas traucē spiningotājiem, bet no kontroles mehānisma sakārtošanas.
Līdz šim esmu bijis likumpaklausīgs makšķernieks un pieņēmis visādas muļķības, bet es būšu ļoti vīlies, ja tiešām šis murgs ieraudzīs dienas gaismu.
9.marts 2015, 12:46 | links
 
Kurā ūdenstilpē zvejas aizliegšana ir devusi tādu efektu, ka to varētu uzskatīt par piemeru? Pamato savu viedokli.

V.S.O.P., 6.marts 2015, 07:06

Esmu ļoti labi atceros, 20 gadus atpakaļ, kas darījās Daugavā - Koknese, kad tur bija rūpnieciskā zveja. Noķert zandartu pat vietējiem speciem bija liels pagodinājums. Tagad, ja nedabon normu, tad slikta cope esot... Tāpat arī lielie brekši tika izkāsti nemērā.

Viss pamazām mainījās uz labo pusi 5-6 gadu laikā kopš atcēla zvejošanu. Tas , ka tagad tur kādi tīkliņi stāv, tie pat nav ziediņi... salīdzinot ar to kā bija.

kraft, 6.marts 2015, 16:49

Jocīgi, man savukārt, šķiet, ka daugavā arī pirm s20 gadiem bija labi, pretī tagadējam likteņdārzam vienmēr dažus zandartus dabūju, tā daudzus gadus.

Cik zandartus Tu noķēri pēdēja LČ Kokneses posmā? Vietēji koknesieši arī startēja, bet zandartu norma nebija nevienam. Mums bija viens ;) pārējie zemmērā. Runā, ka maijā, lieguma laikā esot labi pavilkuši.

V.S.O.P., 8.marts 2015, 12:44


Es runāju ne tikai par zandartiem. Brekši, Alanti, Meženes. Tgad visas zivis ir palikušas vairāk.
Atceros toreiz vietējiem tīklos uz puskilometru beigās bija viens zandarts. Par to, kā bija ar zandikiem šogad visi labi zinām, es vispār pa visu sezonu noķēru tik kādus 10 mēra žaņus. Kāpēc šogad tā bija var tikai spekulēt,
mute ciet, izsisti, vai cita kaite. Un jā, pirms trijiem gadiem visos internetos un TV skaisti izreklamēja, kā pie kokneses "normu" ieskaldīt nav problēma...

Katrā ziņā man tesks bija pēdējo 20 gadu tendences un novērojumi, ne tikai par šo sezonu...
9.marts 2015, 12:45 | links
 
"...mēri ir kopumā prporcionāli, jo ziemas kļūst īsākas, bezledus periodi - garāki utt..." - un tieši tādēļ vēl vairāk jāirobežo cope no ledus ar domu, ka atvilksies pēc nārsta ? Kur šeit tas spiediens sarūk? Latvijā makšķerē ne tikai no laivām, ja kas.
9.marts 2015, 12:43 | links
 
Akmens_viesi -par šo punktu:

3. Saruna ir par līdzekļiem, kā to panākt, kā samazināt spiedienu uz plēsējiem. Šajā jomā jābūt līdzsvaram - caur lomu skaitu, caur copes veidiem. Šajos MN daudzi liegumi tiek noņemti patiesībā. Kur līdzsvars pretī.

kur var redzēt kādi daudzi liegumi tiek noņemti ? kaut vai MN punktu nr. tik uzraksti.

Modzha, 9.marts 2015, 12:25


Kaut vai par caurtecēm - mēs prasām skaidru sarakstu, kuru rediģēt, šobrīd nav nekā.
9.marts 2015, 12:29 | links
 
Akmens_viesi -par šo punktu:

3. Saruna ir par līdzekļiem, kā to panākt, kā samazināt spiedienu uz plēsējiem. Šajā jomā jābūt līdzsvaram - caur lomu skaitu, caur copes veidiem. Šajos MN daudzi liegumi tiek noņemti patiesībā. Kur līdzsvars pretī.

kur var redzēt kādi daudzi liegumi tiek noņemti ? kaut vai MN punktu nr. tik uzraksti.
9.marts 2015, 12:25 | links
 
Valdi... Bet tas samazinās spiedienu uz plēsējiem... ;D Galvenais ir rezultāts! Un būs panākts gribētais. Pietam, var vel apspēlēt domu par pārvietošanās ātruma ierobežojumu spiningotājiem. Jo lēnāk apbrauks zivju koncentrācijas vietas, jo mazāk zivju izķers. Es domāju ka ar 20km/h būtu normāli...

Sazaans, 9.marts 2015, 12:10

Vēl vajadzētu aizlietg spiningot ar japāņu vobleriem, pītajām auklām un atgriezties pie "Kardjinal 3,90" ar 0,6 kļinskij ļeska, šūpiņiem "Jūra", kur no 5 2 ķera zivis, bet pārējie bija lūžni :)))))

Viestur beidz muļķi dzenāt.

Valdi Zariņ, tas, ka Tu esi uzbūvejis lielisku velces laivu un iegādājies Lowrance HDS7, promtams, rada aizvainojumu pret velces limitēšanu uz vienu kātu motovelces gadījumā. Piekrītu, ka skarbi.

Kungi, padomājiet, pirms izplūstat īsprātībās, un godīgi, bez aizvainojuma - bez šī punkta ir arī ūdu ierobežojuma pagarinājums, dzīvās zivtiņas ierobežojuma pagarinājums, bet - pretī nāk - laivošanas aizlieguma likvidēšana. Mēri ir kopumā prporcionāli, jo ziemas kļūst īsākas, bezledus periodi - garāki.

Šī noteikumu versija dod iespēju ķert vairāk zivis, neierobežo loģiskus rīkus, tik liedz paturēt lomā zivis ilgāk pirms nārsta. Būs labāk pārcnārsta cope, Liepājā, piemēram, tā sāksies daudz agrāk. Lomu samazinājums ir vērsts vienas ēdienreizes virzienā, tāda ir MIG politika.

Par zvejniekiem - mums visiem ir nepieciuešama vienota kontrole, agresīva, bez kompromisiem. Man nav ticības ne tiem skaitļiem, kuri ir zināmi par patreizējiem zvejnieku lomiem, ne par makšķrenieku lomiem. Patreizējā officiālā statistika min ciparus, ka makšķernieki ķer 3 reiz vairāk kilogramu.

Nināksim arī līdz zvejas rīkiem iekšējos ūdeņos, nonāksim līdz aprakstiem, limiti jau ir ieviesti.

Galvenais ir kontrole, kārtība un pārliecība par datiem.
9.marts 2015, 12:22 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager