Makšķerēšanas noteikumi

Makšķerēšanas noteikumi
Piekrītu Malikis2011, tie kas atsauksies uz MK notiekumiem tur rakstīts par maksu vai makšķerēšanu kā tādu, nevis uzturēšanos.

Vienīgais, pirms te sākas kārtējā apmētāšanās ar personīgiem apvainojumiem, nepīt tajā iekšā MRK, jo tas ir mans personīgais viedoklis, biedrība savu viedokli šajā jautājumā nav noformulējusi.
6.marts 2014, 14:46 | links
 
imations- visi likumdevēji traktē pēc sava, jo visiem bail uzņemties atbildību, vienīgais kas nosaka ko var darīt tauvas joslā ir zvejniecības likums:
(6) Tauvas joslas bezmaksas lietošana bez iepriekšējas saskaņošanas ar zemes īpašnieku ir paredzēta:

1) kājāmgājējiem;

2) zivju resursu un ūdeņu uzraudzībai un izpētei;

3) robežapsardzībai;

4) vides aizsardzības, ugunsdrošības un glābšanas pasākumu veikšanai.
Pēc saskaņošanas ar zemes īpašnieku tauvas joslā ir atļauta:

1) laivu un kuģu piestāšana (izņemot zvejas uzraudzības dienesta laivas un kuģus, ja tie izmantoti, pildot dienesta pienākumus), to izkraušana un pagaidu uzglabāšana;

2) laivu un kuģu pārziemošana, būve un remonts;

3) zvejnieku apmetņu ierīkošana, atpūta, zvejas rīku žāvēšana un citas ar zveju saistītas darbības;

4) ūdenstūristu apmetņu ierīkošana.
Un pamatojoties uz to paša likuma :
zveja — darbība nolūkā iegūt zivis, izmantojot zvejas rīkus un paņēmienus
Varam izsecināt ka makšķernieks ir tas pats zvejniek(amatierzveja) un balstoties uz augstāk minēto, ja viņš apmetas tauvas joslā un kaut ko tur dara, makšķerē sēž un gaida kad laiks uzlabosies viņam jāsaskaņo.
Pasaki kur nepareizi sapratu likumu?
6.marts 2014, 14:38 | links
 
Man neliekas dīvaini, ka ūdeņiem jābūt saimniekam, bet privātīpašnieku tauvas josla jābūt brīvi pieejama.
Tauvas josla, kā tāda ir servitūts privātīpašniekam, lai visādi klauni, kas iedomājas, ka ir dievi uz savas zemes nebakstītu makšķerniekus ar mēslu dakšām un atšķirībā no ūdeņiem tauvas joslā zivis nedzīvo.
Tādēļ arī vajag ūdeņiem būt saimniekiem, kas kontrolētu zivju resursus, un lai visādi klauni zinātu savu vietu un neprasīti katru reizi makšķerniekiem sev laizīt privātīpašnieku OPU.

imations, 6.marts 2014, 14:08


Beidzot nonācām līdz servitūtam ... urā! Kā izpaušas tauvas joslas servitūts un kur tas rakstīts.
6.marts 2014, 14:12 | links
 
Pie privātās upes uzpludinājuma piemēram bez saskaņošanas nedrīkst taisīt copes laipu, ja uztaisīsi, īpašniekam visas tiesības to nojaukt.
Ja pie šāda uzpludinājuma makšķerēt liedz un dzen prom tad tā ir patvarība, administratīvi sodāma rīcība. Tad zvanīt Vides inspektoram vai policijai.

Bebrs, 6.marts 2014, 13:38


Ar ezeriem savādāk. Bet ko darīt ja mākslīgam uzpludinājumam ir nosaukums? Piemēram Dzirnavezers?
6.marts 2014, 14:09 | links
 
Man neliekas dīvaini, ka ūdeņiem jābūt saimniekam, bet privātīpašnieku tauvas josla jābūt brīvi pieejama.
Tauvas josla, kā tāda ir servitūts privātīpašniekam, lai visādi klauni, kas iedomājas, ka ir dievi uz savas zemes nebakstītu makšķerniekus ar mēslu dakšām un atšķirībā no ūdeņiem tauvas joslā zivis nedzīvo.
Tādēļ arī vajag ūdeņiem būt saimniekiem, kas kontrolētu zivju resursus, un lai visādi klauni zinātu savu vietu un neprasīti katru reizi makšķerniekiem sev laizīt privātīpašnieku OPU.
6.marts 2014, 14:08 | links
 
Zvaigzne atkal bīda savu teoriju par to, ka, ja Tu makšķerē tauvas, joslā viss ir jāsaskaņo ar zemes īpašnieku. Tā ir ar tiem zivsaimniecības stūrmaņiem daudziem no tiem - lohs ir kompliments

imations, 6.marts 2014, 13:49


ŠIS:
24. Ar makšķerēšanu bez īpašnieka papildu atļaujas, ievērojot normatīvos aktus, var nodarboties visos privātajos ūdeņos, kuros zvejas tiesības pieder valstij, kā arī privātajās upēs un to privātajā īpašumā esošajās daļās, kurās saskaņā ar makšķerēšanas noteikumiem nav aizliegta makšķerēšana.

Nav vienīgais punkts, kuru būtu jāzin. Pirms kādam ko pārmet, izlasi ari pārējo.
6.marts 2014, 14:04 | links
 
Zvaigzne atkal bīda savu teoriju par to, ka, ja Tu makšķerē tauvas, joslā viss ir jāsaskaņo ar zemes īpašnieku.
Tā ir ar tiem zivsaimniecības stūrmaņiem daudziem no tiem - lohs ir kompliments

imations, 6.marts 2014, 13:49


Imantions. Nav apnicis bīdīt komunistu ideju, ka tauvas josla nav privātīpašums un viss pieder tautai, tāpēc katrs var darīt tauvas joslā ko vēlas.
Savukārt kā sāc runāt par ūdeni un ūdens resursiem, pēkšņi savādāk, visam ir jābūt saimniekam.
Tā ir ar tiem dīvāna varoņiem ... komplimentu izdomā pats, jo pat plānprātība man šķiet pārāk maigs kompliments.
6.marts 2014, 14:01 | links
 
Zvaigzne atkal bīda savu teoriju par to, ka, ja Tu makšķerē tauvas, joslā viss ir jāsaskaņo ar zemes īpašnieku.
Tā ir ar tiem zivsaimniecības stūrmaņiem daudziem no tiem - lohs ir kompliments
6.marts 2014, 13:49 | links
 
Pie privātās upes uzpludinājuma piemēram bez saskaņošanas nedrīkst taisīt copes laipu, ja uztaisīsi, īpašniekam visas tiesības to nojaukt.
Ja pie šāda uzpludinājuma makšķerēt liedz un dzen prom tad tā ir patvarība, administratīvi sodāma rīcība. Tad zvanīt Vides inspektoram vai policijai.
6.marts 2014, 13:38 | links
 
Varbūt pārklausījos, bet raidījumā dzirdēju, ka tiks ievietots punkts, ka drīkst bez maksas izmantot, kas jau bijis līdz šim. Klāt nāk, ka nedrīkst dzīt prom?

Morbidejs, 6.marts 2014, 11:52

Ja tu pārvietojies, kā tevi var dzīt prom? Tu jau pats ej?

Zvaigzne, 6.marts 2014, 12:49

Es īsti nesapratu, ko Tu ar to domāji. Es sēžu, makšķerēju, mani var kāds aizdzīt prom, ja esmu uz privātas zemes pie ūdens?

Morbidejs, 6.marts 2014, 13:05


Makšķerēšanās noteikumos kas ir rakstīts? Par maksu, maksu prasīt nedrīkst.

Tauvas joslā ir apgrūtinājums, nedrīkst tev aizliegt pārvietoties.

Pēc manis sēdēšana nav pārvietošanās, bet ir uzturēšanās.

Uzturēšanās tā kā būtu jāsaskaņo, bet nekur nav rakstīts kā, ar ko un kādā veidā, arī nav paredzēts sods par nesaskaņošanu.

Tā kā viss atkarīgs no tevis paša, cieņas pret citiem un viņa īpašumu.
6.marts 2014, 13:30 | links
 
Uzpludinājums uz upes juridiski ir tā pati upe, ja reģistrēts kā zivsamniecība tad makšķerēt nevar. Bet pārējos gadījumos makšķerēt drīkst. TO nosaka Noteikumi par zvejas tiesību izmantošanu privātajos ūdeņos punkts
24. Ar makšķerēšanu bez īpašnieka papildu atļaujas, ievērojot normatīvos aktus, var nodarboties visos privātajos ūdeņos, kuros zvejas tiesības pieder valstij, kā arī privātajās upēs un to privātajā īpašumā esošajās daļās, kurās saskaņā ar makšķerēšanas noteikumiem nav aizliegta makšķerēšana.
6.marts 2014, 13:28 | links
 
Morbideja jautājums arī man liekas gauži interesants, jo esmu par to domājis. Ir tak n-tie uzpludinātie dīķi, pie kuriem teorētiski var nonākt ejot gar upes krastu pa tauvas joslu. Tad nu es pienāku un ķeru saimnieka dīķī foreles, bet viņš mani nedrīkst prom dzīt?
Jebšu tas dīķis kaut kā jāreģistrē un var norādīt, ka upe ir šite, tur, bet pa vidu - tā nav upe un tur aizliegts?
6.marts 2014, 13:12 | links
 
Varbūt pārklausījos, bet raidījumā dzirdēju, ka tiks ievietots punkts, ka drīkst bez maksas izmantot, kas jau bijis līdz šim. Klāt nāk, ka nedrīkst dzīt prom?

Morbidejs, 6.marts 2014, 11:52

Ja tu pārvietojies, kā tevi var dzīt prom? Tu jau pats ej?

Zvaigzne, 6.marts 2014, 12:49


Es īsti nesapratu, ko Tu ar to domāji. Es sēžu, makšķerēju, mani var kāds aizdzīt prom, ja esmu uz privātas zemes pie ūdens?
6.marts 2014, 13:05 | links
 
Varbūt pārklausījos, bet raidījumā dzirdēju, ka tiks ievietots punkts, ka drīkst bez maksas izmantot, kas jau bijis līdz šim. Klāt nāk, ka nedrīkst dzīt prom?

Morbidejs, 6.marts 2014, 11:52


Ja tu pārvietojies, kā tevi var dzīt prom? Tu jau pats ej?
6.marts 2014, 12:49 | links
 
Mordibeis....Kā tu tiksi līdz uzpludinājumam,ja apkārt ir privātīpašums?

orests, 6.marts 2014, 12:34


Gar upītes krastu.
6.marts 2014, 12:39 | links
 
Mordibeis....Kā tu tiksi līdz uzpludinājumam,ja apkārt ir privātīpašums?
6.marts 2014, 12:34 | links
 
Un uzreiz man ir jautājums par tēmu.
Laukos 1998. gadā tika projektēts un pēcāk uzbūvēts dambis uz mazas upeles. Tādā veidā tika izveidots uzpludinājums. Dambis un uzpludinājumam pieguļošā teritorija pieder privātpersonai.
Painteresējos būvvaldē - šajā uzpludinājumā nenotiek saimnieciskā darbība.

Vai es likumīgi drīkstu šajā uzpludinājumā makšķerēt no krasta, neraizējoties, ko man teiks zemes īpašnieks?
6.marts 2014, 12:00 | links
 
Varbūt pārklausījos, bet raidījumā dzirdēju, ka tiks ievietots punkts, ka drīkst bez maksas izmantot, kas jau bijis līdz šim. Klāt nāk, ka nedrīkst dzīt prom?
6.marts 2014, 11:52 | links
 
Nekas nav mainījies, uzmanīgi klausieties sižetu... 1.bez maksas var izmantot
2.nedrīkst traucēt staigāt ...
Attiecīgi maksu par makšķerēšanu no Jums prasīt nedrīkst, tāpat kā nevar aizliegt pārvietoties.
6.marts 2014, 11:37 | links
 
"Makšķerēšanas noslēpumos" vakar tika pieminēts par izmaiņām MN šogad - esot pieminēta tauvas josla un vēl dažas izmaiņas, bet es nevaru atrast nedz likumi.lv nedz citur, vai tas bija pagājušā gada raidījuma atkārtojums, vai?

zhivs, 6.marts 2014, 11:15


Cik es atminos, par tauvas joslu punkts bija minēts MN jau pirms tam, vairākus gadus iepriekšs. Vai ir kāda nianse, ko palaidu garām?
6.marts 2014, 11:21 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager