Makšķerēšanas noteikumi

Makšķerēšanas noteikumi
Imations, nedomāju, ka esmu pūkains vismaz par svēto netaisos un savārīto nenoliedzu. Tavs novērojums ir pareizs, ir tāda lieta, ja ir ko pateikt, tad īsi neprotu, bet mācos. Un tur arī tev ir taisnība, ka rakstu dotajā brīdī, ņemot vērā pieejamo informāciju (pēdējā laikā ļoti rūpīgi izvērtējot), ir vēl kāds veids kā rakstīt, izņemot šim momentam?
11.jūlijs 2013, 14:42 | links
 
Ja kāds patiešām vēlas piedalīties makšķerēšanas noteikumu viedošanas darbā, tad ir laipni aicināts 22.07.2013 15.00 piebiedroties kārtējā apsriešanas kārtā. Būs iespēja izvērtēt darbu no iekšpuses un piedalīties apspriešanā dzīvē. Pieteikties pie manis, personīgi.To V.S.O.P!

Ento reizi jautājums Tev un Zvaigznei!

KĀDA IXSA PĒC VAJAG JAUNUS NOTEIKUMUS???

Bet lūgums īsi un kodolīgi!!!
Ja nespējat atbildēt,tad redzu vienu atbildi...jūs gribat uz tā visa rēķina gūt personīgu labumu!!!
11.jūlijs 2013, 14:14 | links
 
Iesaku izmantot V.S.O.P piedāvājumu, pieteikties un vismaz paklausīties ko un kā gudri cilvēki spriež. Vai MOSP pietiks dūšas, līdzīgi kā LMA savu gala produktu izlikt publiskai iztirzāšanai, redzēsim.

Vienīgais ko aizmirsa V.S.O.P. pateikt, ka bez ZMZD un IJUP vadības, priekšlikumi tika apspriesti arī ar VVD vadību.

Mans personīgais uzskats, ka no šādas staigāšanas pa kabinetiem bez reāliem uz papīra uzliktiem priekšlikumiem nav lielas jēgas, tas atņem ierēdņiem laiku tikpat, cik atbildēt uz vēstulēm, un šādu neprotokolētu tikšanos rezultāts nav saistošs nevienai no pusēm un ir pieklājības vizīte.
Katrā ziņā interesanta ir pati ziņa, tika apspriesti, viss iet uz priekšu ... bet nav pateikts ... atbalstīja vai nē, piekrita un piekrita kam? Vai iešana uz priekšu apstātos, ja nebūtu šo tikšanos?

p.s. novēlu MOSP biedriem privātā kārtā painteresēties par vadītāja spēju pasniegt lemto vai idejas un kā uztver MOSP vadītāju un organizāciju pēc šādām tikšanām.
11.jūlijs 2013, 14:01 | links
 
Fail!!!!! - Uz nopietnas organizācijas nosaukumu pretendējošās MOSP vadītāja cienīgs teksts - "Zvaigzene - FAS!!!!".

Da lielākā daļa cilvēku vispār neizlasa ko te ņematies, no tiem kas izlasa lielākā daļa pēc dienas jau ir aizmirsusi, no tiem, kas pēc dienas to vēl atcerās, procenti 50 aizmirsīs pēc mēneša. Beigās paliksiet jūs divi.

Ieguvēji ir tie, kam vajadzīgs, lai makšķernieki nespēj vienoties un tajā laikā var dzīt cauri visu, kas ienes piķi:)) Malači, turpiniet graut makšķernieku organizāciju reputāciju!
11.jūlijs 2013, 13:58 | links
 
V.S.O.P.- ko te ņemties, notaikumos ieraksīt ka var ķert visu un bez noteikumiem, 99% tas apmierinās.
11.jūlijs 2013, 13:01 | links
 
Tas, ka cilvēkiem no malas ir grūti iedziļināties lietas būtībā ir jau rezultāts. Šo rezultātu mērķtiecīgi sasniedz atsevišķi lautiņi, kuri kritizē katru MOSP kustību un mēģina sačakarēt komunikāciju, atkārtojot vienu un to pašu.

Ja kāds patiešām vēlas piedalīties makšķerēšanas noteikumu viedošanas darbā, tad ir laipni aicināts 22.07.2013 15.00 piebiedroties kārtējā apsriešanas kārtā. Būs iespēja izvērtēt darbu no iekšpuses un piedalīties apspriešanā dzīvē. Pieteikties pie manis, personīgi.

Dāvi - tas arī Tev ir uzaicinājums. Arī Tev - micuk, varbūt beidzot mēģināsi?

Kurināt batālijas CL ir viegli, bet uzņemties atbildību par lēmumiem ir cits stāsts, kuru visi nav gatavi uzņemties.

Ja kādam ir ieteikumi MN sakarā, ko MOSP noteikti vajadzētu ņemt vērā - lūdzu rakstiet. Ieteikums ar pamatojumu ir vērtība.

MOSP sagatavotie priekšlikumi jau ir apsriesti gan ZMZD, gan JUIP vadības līmenī, viss iet uz priekšu.

Zvaigzene - FAS!!!! ir iemesls uzbrēkt MOSP, ka ar tevi nekas nav saskaņots, bet noteikti tas ir jādara :)))))
11.jūlijs 2013, 12:12 | links
 
Es neatkarīgais Demagogs no malas :)
Un pie spriešanas galda nēsmu un īsti neredzu ko atbalstīt.

Latviešiem ka man patīk gudri d*** no malas :P nezinot visu virtuvi.
11.jūlijs 2013, 11:18 | links
 
Izlasīju 9 lapas un vienīgais, ko secināju ir, ka par makšķerēšanas gaišo nākotni pašaizliedzīgi un nesavtīgi cīnās vairākas organizācijas : MOSP, LMA, MRK, VMK un vēl kādi nebūt ļautiņi. Vēl šī diskusija liek noprast, ka minētās organizācijas ir baigās meles:). Man kā makšķerniekam arī varbūt gribētos atbalstīt kādu no šo organizāciju programmām jeb viedokļiem, bet īsti netieku gudrs, par ko tad katra no tām iestājas. Tātad – redzot, ka strīdos iesaistītajiem čaļiem ir pietiekoši daudz laika rakstīt šeit nāvīgi garus palagus, varbūt kādam ir iespējams kaut kādā veidā copmaņus vulgaris pavisam vienkārši apgaismot:
Piem. MOSP – Niks 1.,Niks 2
MRK – Niks 3. Niks 4 uttt.
Un tālāk:
Buļļupē nemakšķerēt – Org 1., Org 2.....
Ieviest LM – Org 3. Org 2.
Tīkliem JĀ - ............
Palielināt sodus.-........
...........................
11.jūlijs 2013, 10:48 | links
 
Davis-Di Atbalstu abām rokām! Prātīgi un apsvērti ierosinājumi.
11.jūlijs 2013, 10:34 | links
 
Papildus jāatceras par bumeranga efektu kas var sagraut da jeb ko!
Piemēram makšķernieki vairs nemakšķere un visu tam veltīto naudu nodzer šnabī!
Valstij īstermiņā -> akcīzes nodoklis un PVN iekasets ar + zīmi.
Ilgtermiņā -> veselības problemas, nodzērušies miruši nodokļu maksātāji, darbu zaudējuši utml. izmaksu pieaugums veselības aprūpē, nodarbinatība + nodokļu ieņēmumu samazinājums.

LOL -> tā pat ar zivīm, ja atļausim visatļautību vai nesamērīgi lietosim resursus tad pēc laika būsim pie tukšas siles.
11.jūlijs 2013, 10:32 | links
 
Piekrītu :)
11.jūlijs 2013, 10:24 | links
 
Dāvis, izlasīju arī Tavu tekstu, beidzot. Esmu ticis līdz šī ..., galam :)
Minētais "makšķerēšanas industrija", man šķiet, neiesaistās ...
Pats nesaprotu, kāpēc?! Varbūt aiz kautrīguma?!
Bet nevajadzētu, jo ...
... makšķerēt ir forši, un labāk, nekā pie kompa, man, Tev, citiem un Mūsu bērniem sēdēt. Un gribas arī ko noķert, nevis TĪKLUS pilsētā redzēt. Vai ne?!
P.s. Es ne par partijām, bet pret tīkliem iekšējos H2O ;)

Griezeejs, 10.jūlijs 2013, 22:21


Es ar esmu pret tīkliem iekšējos ūdeņos!
Es esmu par paturamo zivju skaita samazinājumu!
Esmu par augšējā izmēra noteikšanu līdakai,zandartam,samam, karpai utml.!
Esmu par rupju pārkāpumu smagāku sodīšanu (aizmirsta MK vai zivis kopā saliktas nav rupjš pārkāpums).
Esmu par saprātīgu un ilglaicīgu efektu nesošu līdzekļu izlietošanu!(Nesaprotu kāpēc par latvenergo naudu ielaiž zem Rīgas hesa -> virs hesiem ielaistu karpas, zandartus samus utt. + max izmēra liegums un pec 20 gadiem būs pašiem sava ebro)

Par to makšķerēšanas industriju -> cilvēki nespēj paskatīties uz lietām no malas (out of the box), kas arī traucē sasniegt mērķus novērst problēmas utml.
Man liekas nevajadzētu uzskaitīt kur makšķernieks iztērē naudu piemēram aizbraucot uz copi + kas ir nepieciešam lai tur nokļūtu, maksķerētu, ēstu + naktsmītnes utml. ietekme ka jau minēju ir gandrīz uz visiem resoriem un galu gala caur nodokļiem nonāk valsts budžeta.
11.jūlijs 2013, 10:20 | links
 
vairāk vajag informācijas, nevis bargākus sodus. par lašiem jau cik gadus ir nenormālākā info kampaņa. tādu pašu vajag par zemmēriem un sodiem par to. sodi jau tagad nav nekādi mazie. un par piemēslošanu audzinošu kampaņu.
zemmēru ņemšana un piemēslošana ir aktuāla problēma. īpaši krievvalodīgo auditorijā.
11.jūlijs 2013, 09:50 | links
 
Zvaigzne vai dzīvē Tu arī tikpat daudz un salkani runā, kā raksti šeit, kad izlasot beigas Tevis rakstītājam aizmirsti par ko bija rakstīts sākumā un tavs pūkainuma koeficents tiecas uz 1. Caurmērā es pat apgalvotu, ka Tu nemelo globālos jautājumos, bet katru reizi, kad Tu raksti Tu rakstīto velti tikai un vienīgi šim momentam, tādēļ ilgtermiņā sanāk, ka momentu ir daudz un dažādi un Tevis rakstītais ir dažāds.

Es domāju, ka var nesatraukties par jauno MN pieņemšanu, jo režisors izspēlēja mēģinājuma kārti, tad atlaidīs skrūves MN, atļaus makšķerēt Buļļupē un izies, kā uzvarētājs no visa šī teatrālā uzveduma. Tikai to liegumu par Bauskas vimbu vietu varētu ierakstīt atpakaļ MN
11.jūlijs 2013, 09:42 | links
 
Imations, nepiedalies, bet atkal zini labāk par visiem, tavi pieņēmumi ir vispār zināmi fakti un ar objektivitāti neaizraujies. To, ka būs jauni MN noteikumi zināja visi, kuri seko tam kas notiek, vienīgais aizkavējās Zvejniecības likuma grozījumu pieņemšana, līdz ar to ir atklāts jautājums par jaunu MN un citu dokumentu izstrādes termiņiem. Ja tas ir 2013.gads, tad pēc atvaļinājuma beigām laika būs maz, ja 2014.gads varēs pat izkauties. Ko nozīmē pūta visās trubās? Ieraksts MRK mājas lapā? Ja saņēmu informāciju par to, ka tādi ir un ir publiski pieejami, ko man vajadzēja darīt? Klusēt? Viņi tiks nosūtīti visiem, kas izrādījuši interesi piedalīties jaunu MN izstrādē. Tagad iespēja tam pašam MOSP, citām organizācijām un makšķerniekiem ar tiem iepazīties ātrāk, tas ir tā kā slikti? Varētu tev ieteikt paanalizēt manus informācijas avotus, bet domāju, ka tev tas būs par sarežģītu, tāpēc lai paliek, ka par to uzzināju no LMA.
Vispār zināmais fakts ir, ka LMA un MRK ir sakritis viedoklis Buļļupes jautājumā, tika un tiks pārrunāti atsevišķi jautājumi, kas skar Zvejniecības likumu, domāju, ka arī citus normatīvos aktus. BET MRK vienmēr un visur paudīs savu viedokli, NEKAD akli netiks likts paraksts zem tā, kas būs pretēji kluba biedru – makšķernieku interesēm un to tu vari ietetovēt sev kur vēlies, jo tas nemainīsies. Kas liedz to pašu darīt MOSP, ja mērķis visiem viens, uzlabot dzīvi makšķerniekiem un ar to saistītās lietas, tad kas būtu slēpjams?
LMA esot mana vienīga biļete turpināt piedalīties sapulcēs un cīnīties pret MOSP, jeb realizēt savu hobiju. Sāksim ar to, ja būtu painteresējies kādā veidā organizācijas tiek aicinātas piedalīties sapulcēs, tad uzzinātu, ka LMA tam nav vajadzīgs. Vari paskaidrot kā MOSP aicina uz sanāksmēm, ja pēc tavām domām, bez LMA nevar iztikt? Pēc kā izvēlas, pēc biedrības nosaukuma, sejas, kurš skaļāk dauza pie krūtīm, apgalvojot, ka ir dievs vai citām pazīmēm? Kāpēc tev šķiet, ka cīnos pret MOSP? 2013.gada kopsapulce un tās protokols bija pēdējais, kas MRK saista ar MOSP, jo uz tā man, kā MRK pārstāvim, jāliek paraksts. Ņemot vērā protokola izrakstu, es šaubos vai MOSP rīcībā būs protokols ar manu parakstu, tāpēc, ka to kas nav bijis neparakstīšu. Ja pēc tavām domām prasība organizācijas vadītājam ievērot statūtus, likumu un sākotnēji deklarētos pamatprincipus ir cīnīšanās pret MOSP, tad lai tā paliek. Par hobiju ... Sāku iet uz sanāksmēm, darba grupām, komisijas sēdēm, lai aizstāvētu MRK intereses. Pusgadu ātrāk to sāka darīt MOSP vadītājs, vienīgā atšķirība, nedeklarēju, ka pārstāvu visus makšķerniekus, neskraidu uz individuālām tikšanām, jo tā ir tāda pati ierēdņu noslogošana, kā atbildēšana uz vēstulēm. Tad kur tavā ieskatā ir tās lielās atšķirības starp divām organizācijām un šo organizāciju vadītājiem? Vienus akli slavē, otrus nolej dubļiem. Lieta ir tajā, ka MRK ir vērsies pret zveju Buļļupē, nav atbalstījis vadu zveju?

Par grozījumiem MN un LMA iesniegto priekšlikumu.
Pirmkārt kurā vietā esi lasījis vai kas tev ir teicis, ka MRK ir atbalstījis šo priekšlikumu, kas izlikts apspriešanai? Es ar LMA priekšlikumu, vairāk nekā pārlasot iepazinos vakar. Žēl, ka nevar izšķirt kas ir no iepriekšējiem noteikumiem, kas manīts, kas par jaunu ielikts, kas mainīts lai MN saskanētu ar jauno Zvejniecības likumu, tas atvieglotu uztveršanu. Savādāk, ja sekotu imations paraugam vajadzētu uzražot blogu, kurā ar pompu pasniegt kā ļaunais LMA čakarē bērnus, pensionārus un invalīdus. 6.punkts uzrakstīts tā, ka tikai invalīdiem līdz 16 un virs 65 gadiem ir tiesības makšķerēt bez makšķerēšanas kartes, bet vecumā no 16 līdz 65 bez kartes jāuzrāda invalīda apliecība. Ārprāts, panika, šausmas, Trojas zirgs, Kabanovs, apzināta kaitniecība!!! Jeb tomēr diskutējama un labojama kļūda vai pārrakstīšanās?
Līdaku paturēšanas lomā lieguma pagarināšanas laikā tika diskutēts par to, ka pašvaldības varētu regulēt šo lietu. Par smagiem, atkārtotiem pārkāpumiem liegt makšķerēt arī. Par Buļļupi ar LMA bija izteikusies un ietvert šo punktu piedāvājumā, zinot, ka makšķernieku vairums atbalstīs tikai tādus pašus ierobežojumus kā citiem kanāliem, bija goda jautājums. Lai novērstu pēdējo hītu, ko dzird no inspektoriem - zem mēra zandartu sadalīšana makšķerēšanas vietā un fileju paturēšana lomā, jo nav MN formulas kā noteikt šajā gadījumā loma izmēru, ar ir piedāvāts risināt ... katrā ziņā viss ir diskutējams un maināms.
Runājot ar makšķerniekiem esmu dzirdējis dažādus viedokļus, vairums vēlas vienkāršākus, saprotamākus un nepārprotamus noteikumus. Ir kas atdzīst, ka pārzina atsevišķas daļas, populārāk: rīku skaitu, atsevišķu loma izmērus, skaitu un lieguma laikus. Ir tādi, kuri vēlas mīkstināt sodus, ir kuri vērsties bargāk pret likumpārkāpējiem. Katrā ziņā neviens nav par visatļautību vai aizliegumu aizliegumiem. No manas puses MN ir jāsalāgo ar likumu un citiem ar likumu saistītiem normatīviem aktiem. Piemēram, ja valsts nemaina attieksmi attiecībā uz sodiem par mazo HES pārkāpumiem, tad kāpēc makšķerniekiem jābūt tiem muļķiem kas maksā par pārkāpumiem lielākus sodus. Līdzīgi ar rūpniecisko un pašpatēriņa zveju. Kādi būs MN, beigās lems tie kas būs pieteikušies tos izskatīt. Tās ir manas PERSONĪGĀS domas.
11.jūlijs 2013, 08:29 | links
 
Ko var bez jēgas ņemties? LM organizēšanas noteikumus nosaka nev MN, bet MK noteikumi Licencētās amatierzvejas — makšķerēšanas — kārtība. Meklēt visu laiku sazvērestības teorijas starp rindiņām vai pašiem nav apnicis? Ja gribat ierobežot LM vai šo jautājumu sakārtot, tad jālabo tieši Licencētās amatierzvejas — makšķerēšanas — kārtība, Ministru kabineta noteikumi Nr.574
11.jūlijs 2013, 08:28 | links
 
Urmaas – izskatās, ka paši nezināt, kas Jūsu MRK kantorī notiek. Zvaigzne jau iepriekš zināja par šiem jaunajiem MN noteikumiem un nepagāja pat 24h kopš šo noteikumu publicēšanas LMA mājas lapā, kad Zvaigzne jau pūta visās trubās, ka tādi publicēti. Tas, ka Zvaigzne sadarbojas ar LMA, tas ir vispārzināms fakts jo LMA ir viņa vienīga biļete turpināt piedalīties sapulcēs un cīnīties pret MOSP, jeb realizēt savu hobiju. Tas, ka tagad viņš taisa lielas, apaļas un nevainīgas acis – ne pirmo reizi un pie tā visi ir pieraduši.Tā ir Jūsu iekšējā problēma, kas kādu putru Jums tur iekšienē vāra, bet visi jau Jūs mēra no tās personas izteikumiem un darbiem, kas garākos ķengu palagus raksta.

imations, 10.jūlijs 2013, 23:09

Nav jau nekāds noslēpums, ka tie kuri seko tam visam līdzi, par šī dokumenta tapšanu tika kautko ari dzirdējuši.Pat es par to biju dzirdējis.Bet iepazinos tikai no Zvaigznes ievietotā linka.Tas nenozīmē, ka es to atbalstu utt.Tāpēc jau nevajag kārtējo reizi nodarboties ar apmelošanu!
11.jūlijs 2013, 07:41 | links
 
Kā jau savulaik minēju-kontrole,kontrole un vēlreiz kontrole.Kamēr tās nebūs, tikmēr zivju atražošana būs tikai naudas izšķērdēšana.
11.jūlijs 2013, 07:10 | links
 
Copes jomā LV uz doto brīdi ir 1 variants. Visas darbības pa lielam ir tikai darbības imitācija, attiecīgi arī rezultāti.
Tā ka mainīt MN pa lielam neko daudz nevajadzētu, atliek tikai piekoriģēt dažus liegumus un dažas lietas precīzāk nodefinēt un viss būtu pa skaisto. Tad varētu arī domāt par stāšanos kādā klubā, jo pagaidām mani no stāšanās kādā no klubiem attur klubu statūtos esošie punkti. Man kā malumakšķerniekam negribās ar savām darbībām diskreditēt kāda kluba reputāciju :D
11.jūlijs 2013, 01:09 | links
 
micuks...

Nu juridiski ir 2 ekstrēmu gadījumi:
1. Pilnīgi libelarizēt to, ko kontrolēt nav iespējams
2. Uz to ko kontrolēt nav iespējams uzlikt neadekvāti drastiskus sodus (tipa nošaušana par konfektes zādzību) lai baidītos pat tad, kad uzrauties varbūtība ir 0.1%.

Pirmais variants ved pie anarhijas, otrais pie policejiskas diktatūras... Realitātē parasti balansē starp šīm 2vām galējībām. Jebkurā gadījumā kontrole un sodīšana paliek valsts un tikai valsts prerogatīva, nodot to privātās rokās ir absurdi. Pulkveža Linča idejas modernajā sabiedrībā nekur atbalstu nav guvušas.
11.jūlijs 2013, 01:04 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager