Makšķerēšanas noteikumi

Makšķerēšanas noteikumi
NG, lai paredzētu nākotni ir jāzina vēsture. Elementārs piemērs, izlasīju tavus 2008.gada priekšlikumus, jautājums kāpēc tad neizgāja cauri? Īpaši tāpēc, ka daži ir ieviesušies ar laiku? Acīm redzot nav jēgas no individuāliem priekšlikumiem, jo nav kas tos aizstāv un jāzina kā tos noformēt (vai nu jāpārraksta viss, kā to izdarīja LMA, vai jāņem par pamatu vecie MN un tabulas veidā: vecais punkts un tas pats jaunā redakcijā). Līdz ar to ir skaidrs, ka biedrībās savu biedru priekšlikumus gan noformēs pareizi gan aizstāvēs. Pat ja kāds izstrādās un noformēs briljanta vērtus noteikumus, kura biedrība tos aizstāvēs?

Jautājums ... no kurienes informācija par MRK un LMA sadarbību?
Savelkot kopā apgalvojumus, cilvēkam no malas sāk likties, ka LMA un MRK ir ar asinīm parakstījuši zvērestu, Zvaigzne un Birkovs katru vakaru tiekas un perina kā iezāģēt visiem Latvijas makšķerniekiem, kaut ko nolicencēt un iesūkt nāsīs valsts naudu. Ir jēga skaidrot? Vislielākais idiotisms ko esmu dzirdējis, ka esot visu MOSP notiekošo atreferējis. Kura tad ir tā sadarbība? Buļļupes jautājumā? Atbalstīt dažus LMA grozījumus Zvejniecības likumā? Ja makšķerniekiem nav nekādas daļas gar zvejniekiem, tad kam ir pretenzijas? Kādam no makšķerniekiem tiešām ir pretenzijas pret to, ka LMA un arī MRK savu apsvērumu dēļ iebilst zvejai Buļļupē, pie tam atsevišķi? Būs tikai viena kopēja prezentācija, bet tāpēc, lai aiztaupītu komisijai laiku. Un ... es esot sazvērestības teoriju bīdītājs.

Varbūt viss slēpjas apstāklī, ka Balodis savas uzpūtības dēļ minūtes laikā ar Birkovu sakasījās tik tālu, maz trūka līdz „taisnajam” un attiecīgi tajos jautājumos pat tur, kur ir vienādas intereses, sadarbības nav un nebūs? Varbūt tāpēc, svarīgi uzsvērt LMA un MRK sadarbību, jo Stikuts un Balodis ir nostājies viena zvejnieka pusē, bet MRK (vēl esot MOSP) nē?

Ir nopietni pastrādāts lai LMA pataisītu par visu makšķernieku nedienu cēloni. Arī LMA nav skaidrojis savu pozīciju. Es gribētu izprast divas lietas, tieši pie kā konkrēti LMA vai tās vadītājs ir vainīgs? Ja bija tiešām makšķerniekiem kaitnieciskas lietas, kur bija LMSF prezidents, kurš ir piedalījies šajos procesos? Un vai tiešām „nemakšķerējošo makšķernieku – idiotu” Vides konsultatīvā padomē neaizstātu ar enerģisko erudīto jaunpienācēju no MOSP? Varbūt atdzīsim, ka vajag uzklausīt gan Birkovu, gan Stikutu vai otrādi gan Stikutu, gan Birkovu, bet darīt to ko pašiem vajag?

Nevajag ar akmeņiem apmētāt tos, kas uzdrošinās savas idejas visiem padarīt pieejamas un diskutējamas. Dotajā brīdī viss ir labojams un maināms. Droši vien labāk būtu ja priekšlikumi tiktu iesniegti augustā dienu pirms pirmās darba grupas sanākšanas?

Rakstītais ir adresēts NG, pārējiem zināšanai, pateikšos, ja tie kam šis nav adresēts paturēs savas domas pie sevis.
10.jūlijs 2013, 13:15 | links
 
10.jūlijs 2013, 10:54..........
skatīties uz nagiem visiem ierēdņiem, uzdot jautājumus, uz kuriem zin atbildes, bet tādējādi atņem laiku tiem cilvēkiem, kuri dara reālas lietas. Gnīdisms
varens citāts V.S.O.P.!! man škiet izsaka daudz :))), nezināju, ka skatīties uz nagiem ir "gnīdisms" :)))))

gatisl, 10.jūlijs 2013, 12:54


Gnīdisms ir tas, kā MRK to dara. Nevis pajautā tieši, piezvanot pa telefonu, bet gan rakstot vēstules un rakājoties pa svešiem veļas groziem. Publiski kasoties īd, ka neko nezin. Normāli veči māk sarunāties.
10.jūlijs 2013, 13:07 | links
 
Nu lūk, MRK arī MN netraucē makšķerēt, tad kāpēc tos labot?
Un kas mainīsies pēc pāris gadiem?

eerglis, 10.jūlijs 2013, 12:11


OK, tad tik kniebiet škērsenēm āķus nost un maksājiet par vimbu copi Lielupē... Copējiet pie zemūdens mednieku bojām, aizmirstiet par lašu un taimu copi Latvijā un turpiniet pa draugam Salacā licenzes rezervēt... VISS OK>

PAR KO baidaties? Uz ielas nav bail rādīties? Un pamosties no rīta nav bail?

Nevienam no MRK MOSP neko nav atņēmis, neko sliktāku nav padarījis... Tieši dēļ MRK pastāvīgās kasīšanās arī jaunās idejas netiek nekas klāstītas publiski. Kāda vella MRK pēc jākritizē VMK laiva? Jums kas atkal sāp? Ka Ventpilī ūdeņu sargās labi ekipēti sabiedriskie inspektori? LAD nauda nonākusi ūdeņos, nevis mistiskos projektos? Atkal nav labi?

Daudzi politiskie procesi ir trausli un nevienam nav vajadzīgas jūsu rebes. MRK nekas nekad nav labi...

Izdariet taču ko noderīgu...
10.jūlijs 2013, 13:05 | links
 
10.jūlijs 2013, 10:54..........
skatīties uz nagiem visiem ierēdņiem, uzdot jautājumus, uz kuriem zin atbildes, bet tādējādi atņem laiku tiem cilvēkiem, kuri dara reālas lietas. Gnīdisms
varens citāts V.S.O.P.!! man škiet izsaka daudz :))), nezināju, ka skatīties uz nagiem ir "gnīdisms" :)))))
10.jūlijs 2013, 12:54 | links
 
Nu lūk, MRK arī MN netraucē makšķerēt, tad kāpēc tos labot?
Un kas mainīsies pēc pāris gadiem?
10.jūlijs 2013, 12:11 | links
 
Man nekas! Neticu gan, ka tā turpināt varēsi arī pēc dažiem gadiem!
10.jūlijs 2013, 12:09 | links
 
Noris, kas makšķerēšanas noteikumos traucē makšķerēt?
10.jūlijs 2013, 12:02 | links
 
Ērgli, nu ļoti kvalitātīvs MRK piedāvājums!
10.jūlijs 2013, 12:00 | links
 
lielajā vairs nav ko apbūvēt :D
10.jūlijs 2013, 11:55 | links
 
 
V.S.O.P. tās Jūsu "reālās" lietas arī biedē, tāpēc skatāmies uz nagiem, jo neviens nezin kas ir tās 'reālās" lietas, un ko tas nozīmēs makšķerniekiem. Starpcitu vai nav dīvaini, ka organizācijā kurā darbojas (darbojās) 3 žurnālisti, nevar tā jēdzīgi izskaidrot sabiedrībai, kas ir tie MOSP ilgtermiņa plāni un kā tos vēlas sasniegt?

Ok, cerēsim, ka pēc nedēļas būs kāda noderīgāka informācija. Tad arī atgriezīsimies.

P.S. MRK vēlas, lai publiskie ūdeņi joprojām ir publiski un lai var mierīgi makšķerēt nemērot vai konkrētajam āķim ir atļautais izliekums un vai zivju uzglabājamā tīkla garums un acs izmērs atbilst zivju labturības normām.
10.jūlijs 2013, 11:24 | links
 
Jau entās lapaspuses nakas nemainās, turpinās sīka villošanās! Arī es biju klāt pirmajā kopsapulcē, kurā lēma par sadarbības padomes veidošanu. Sapulcē tas varbūt tik konkrēti neizskanēja, bet galvenā doma manuprāt bija to, kas notiks nakotnē Latvijas ūdeņos pēc 10;20;30 gadiem. Pasaule mainās, cilvēku daudzums tikai pieaug, mobilitāte arī, un manuprāt tieši šī ir galvenā tēma par kuru ir vērts runāt. Visās diskusijās tieši šis perspektīves skatījums pietrūkst. Šajā sakarā, ne LMA, ne MRK un arī MOSP neko nepiedāvā! Varbūt ir vērts uz lietām paskatīties arī no šī aspekta, jo neesot šādam nākotnes redzējumam, esam sūdīgi saimnieki savā zemē. Varbūt ir vērts padomāt!

Noris, 10.jūlijs 2013, 09:50



Nori, MRK nav gatavs diskutēt ar argumentiem, plānot ilgtermiņu. Viņiem ir citi, precīzāki uzdevumi, piem. čakarēt MOSP, skatīties uz nagiem visiem ierēdņiem, uzdot jautājumus, uz kuriem zin atbildes, bet tādējādi atņem laiku tiem cilvēkiem, kuri dara reālas lietas. Gnīdisms. MRK ir sarkanās līnijas. Paši sevi iedzen stūri un sten, ka sirds pilna.

Vai CL lapā ir iespējam diskusija bez mēģinājumiem kādu aizvainot? Neesmu tādu redzējis. Ja to dara kāda apdzērusies vai bailīga anoņimka.... nav nozīmes. Ja reāli cilvēki atklāti melo, tad diskusija nav iespējama.

Runājot par nākotni un turpmākajiem gadiem - nedēļas jautājums un būs jauna informācija par tuvākajiem 3 gadiem un MOSP plāniem LV. Būs gan semināri, gan zinātniskās publikācijas par copes tēmām, gan sacensības LV copmaņiem, gan citas noderīgas lietas ūdeņu apsaimiekošanas jautājumos.

Viss, jāstrādā...
10.jūlijs 2013, 10:54 | links
 
Diskusijas par socioloģiskām definīcijām nebūs. Izvairieties no apmelošanas , stāstot citiem, ko dara vai nedara organizācijā, kurā nestrādājat. Jums tāpat ir maz laika MN alternatīvai.
10.jūlijs 2013, 10:48 | links
 
Ir jau labi ka cilvēki cenšas, bet laikam kaut kā līdz galam nesanāk -> vajag papildus stūmējus:
1. Noteikumiem jābūt viegli uztveramiem un saprotamiem.
2. Noteikumiem jābūt vērstiem uz zivju saudzēšanu un industrijas attīstību nevis otrādi:
a. No juridiskā aspekta Valsts mērķis nav sodīt, bet atturēt no pārkāpumiem (tiesību normu saprātīgas piemērošanas princips).
b. Ir cilvēciskais faktors nebūtiskiem pārkāpumiem - MK atstāta makā vai tml. novada noteikumus nezināja utml. + tiesiskās paļāvības princips -> biezi ir grūti atrast un iepazīties ar izmaiņām ko pieņēmušas pašvaldības saistībā ar kādu ezeru vai citu ūdens tilpni -> ja nav brīdinājuma zīmes un informācija tad pēc idejas nevajadzētu būt spēkā - ta pat kā CSN ar apstāšanās aizliegts zīmi.
c. Neredzu noteikumos izmaiņas uz zivju saudzēšanu - skaita samazinājumu un augšējā izmēra noteikšanu + vesela rindu zivju tiek neuzskatītas par zivīm -> Karpas, brekši utml.
d. Murgs 4x karpu makšķeres katra ar 3x āķiem -> kurš ir redzējis kātu ar 3x boilu sistēmām -> pareizāk būtu ka atļauts izmantot līdz 4x katiem aprīkotus ar viena āķa mata sistēmu karpu makšķerēšanai (tiesa uz mata sistemu un boilu ķeras ne tikai karpas -> līņi, brekši, sami, sapali utt.)???
3. Noteikumus nevajadzētu pārvēst par administratīvā pārkāpuma kodeksu - un soda sankcijas atšķirt no noteikumiem.
4. Licencētai makšķerēšanai ir balta un melnā puse, ko bieži ietekmē pašvaldību darboņi -> ne vienmēr ir ka licenču nauda nonāk teritorijas labiekārtošanai un zivju krājumu papildināšanai -> kamēr kampēju suga nebūs izmirusi, plašu licencēto makšķerēšanu neatbalstu -. jo redzu to kā dažu indivīdu biznesu.
a. Atceramies ka publiskie ūdeņi ir publiski un nododot tos privātajās rokās tie vairs nav publiski!

Ieteikums ar Noteikumiem meģināt mainīt domāšanu makšķerniekiem -> saudzet dabu utml. nevis izvērst par sodu iekasēšanas mašīnu un atbaidu, kad godīgs makšķernieks brīžiem dabūs slapstīties jo nezinās ka varbūt kautko parkāpj!
10.jūlijs 2013, 10:44 | links
 
Nu redziet, mosp makšķerniekus aptaujã jau otro mēnesi, tikai nereklamē to.

Tā kā biedrība, kas aktīvi izspiego pašu izvēlētos "naidniekus", strādā viduvēji, sanāk ka visiem 10 reizes dienā jālasa 1. Meli par mosp. 2. Cik ļoti mrk netiecas pēc publicitātes un cik nesavtīgi rīkojas.

Sāk apnikt.
VMK, 10.jūlijs 2013, 08:29


Anketē vai aptaujā? Ja tas ir viens un tas pats, tad kopš esmu MRK biedrs es regulāri aptaujāju makšķerniekus dažādos jautājums. Ko nu?
Šādu aptauju rezultāti parasti atšķiras, no tām aptaujām kuras rīko publiski un tur var piedalītes ikviens.
10.jūlijs 2013, 10:05 | links
 
Jau entās lapaspuses nakas nemainās, turpinās sīka villošanās! Arī es biju klāt pirmajā kopsapulcē, kurā lēma par sadarbības padomes veidošanu. Sapulcē tas varbūt tik konkrēti neizskanēja, bet galvenā doma manuprāt bija to, kas notiks nakotnē Latvijas ūdeņos pēc 10;20;30 gadiem. Pasaule mainās, cilvēku daudzums tikai pieaug, mobilitāte arī, un manuprāt tieši šī ir galvenā tēma par kuru ir vērts runāt. Visās diskusijās tieši šis perspektīves skatījums pietrūkst. Šajā sakarā, ne LMA, ne MRK un arī MOSP neko nepiedāvā! Varbūt ir vērts uz lietām paskatīties arī no šī aspekta, jo neesot šādam nākotnes redzējumam, esam sūdīgi saimnieki savā zemē. Varbūt ir vērts padomāt!
10.jūlijs 2013, 09:50 | links
 
NG cepums! veči esiet nomierinieties!
10.jūlijs 2013, 09:35 | links
 
Ir apnicis.

MRK turpina melot, nu jau esmu arī valsts iestādes nopircis :))

Melošanā un sagrozītās puspatiesībās viņi ir čempioni. Iespējams, ka tāds arī ir uzstādījums - normālus cilvēkus aizbaidīt ar smirdoņu...
10.jūlijs 2013, 09:16 | links
 
:):) es visā šajā pasākumā esmu pasīvais :):), jeb kā tagad moderni teikt - neatkarīgais novērotājs, tads patreiz esmu jo neredzu kam pieslieties, MOSP man ir pa gudru un kaut kas iekšēji mani tur nepatīk, MRK ir pārāk anarhiski noskaņoti un man lozungs visu varu tautai nav īsti pieņemams, jo labi atceros padomiju :):), no vienas puses it kā esmu saistīts caur federāciju ar Stikutu :):) un neslēpju, ka man viņš patīk, arī ar Balodi mums kopā copējot nav principiālu nesaskaņu , no otras puses man arī dikti patīk copēt kopā ar Urmasu un Gunču no pretējiem ierakumiem :):), tāpēc arī droši varu teikt, ka patiesība ir kaut kur pa vidu, gan vienai, gan otrai pusei ir labas idejas, bet ..... patreiz izskatās, ka kamēr suņi rej, tikmēr karavāna iet savu gaitu :):), skumjākais, ka ir daudz normāli domājošu copmaņu, kuri labprāt vismaz ar domām apmainītos, bet redzot visu šo balagānu īsti nezin kam tad ticēt, kam tad pieslieties ...., jo papildus tam, ka MRK un MOSP ir sakasījušās savā starpā, pateicoties publiskajai netīrās veļas skalošanai no iesaistīšanās ir atbaidīti daudz normāli veči un, protams, arī meitenes :):)

labi, šajā tēmā vairs nepieskaršos MOSP un MRK, PIETIEK !!!!!!!!!!!!!
10.jūlijs 2013, 09:00 | links
 
Nu redziet, mosp makšķerniekus aptaujã jau otro mēnesi, tikai nereklamē to.

Tā kā biedrība, kas aktīvi izspiego pašu izvēlētos "naidniekus", strādā viduvēji, sanāk ka visiem 10 reizes dienā jālasa 1. Meli par mosp. 2. Cik ļoti mrk netiecas pēc publicitātes un cik nesavtīgi rīkojas.

Sāk apnikt.
10.jūlijs 2013, 08:29 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager