Makšķerēšanas noteikumi

Makšķerēšanas noteikumi
Nu ko, likuma kalpi(griinbergi,zaļās zivvardes), jo katru noteikumu pakustini, jo var just, ka viss ir sapuvis un smird.Tai vietā ,lai patiesi cīnītos un meklētu klaji redzamus zivju resursu izkāsšanas un bendēšanas metožu apkarošanu un mazināšanu, Jūs burtiski pazemojiet parasto ikdienas makšķernieku, jo visvienkāršāk jau nolikt uz ceļiem godīgo makšķernieku, ne kā rakt nenormālās problēmas, kas redzamas ikdienā pie ūdeņiem, sākot ar HES atļautībām, beidzot ar tīklinieku visatļautībām.
19.aprīlis 2016, 16:10 | links
 
22.1. makšķerējot neaizsalušos ūdeņos – uzreiz pēc zivju noķeršanas, izņemot, ja zivis uzglabā ūdenī dzīvas, peldus stāvoklī, bez aizāķēšanas un piesiešanas. Šādas zivis nogalina uzreiz pēc makšķerēšanas beigām;
Kas liedz lietot kaprona murdiņu. Saliec paturēšanai domātās zivis tur , pāri bortam , lai peld. Zivs -is NAV piesietas.
19.aprīlis 2016, 11:04 | links
 
zivs atkačāšana tas ir kruta, kā tas notiek dzīvē ?:)
19.aprīlis 2016, 10:35 | links
 
par zivju bendēšanu - stulbie stulbeņi .Kaut kā gribētos atnest mājā svaigu zivi,bet uzglabājamā nav pa rokai man uz Jāņiem pl. 4.30 pieķerās zivs sēžu līdz vakaram atbraucot mājā nevaru saprast kas smird -tā takš mana zivs ko darīt cept vārīt -kas vainīgs ja zivi (svaigo) ēsdams pēc tam vemšu un pļūtīšu nu ne takš gudrās(stulbie stulbeņi) galvas.Vai arī ar laivu braucot dikti svaiga nesanāk ja jāmušī nost rīta agrumā un kokans aizliegts. (Risinājums jārok zemē bet tā ir slēpšana .Izeja braucot ar laivu ne tikai glābšanas riņķis jāņerm līdzi bet arī ledusskapis.Drīz Āmurgalvas ieviesīs nodokli par skābekļa daudzumu uz deguna . Bendējiet zivis un indējieties veseli mīļā tauta (takš ārsti streiko -aldziņa būs) smirdīgu zivi ēdot

Pameigini.lv, 18.aprīlis 2016, 22:20

Elementāri, 30l spainis un aerators uz baterejām, var protams arī lielāku trauku. Pie jebkuras gaisa temperatūras zive saglabājas dzīva, ja ne pilnīgi vesela un mundra, tad vismaz "atkāčajamā" stāvoklī atlaišanai. Izmaksas kopumā +/- 30 ēriki.

JIG.LV, 18.aprīlis 2016, 22:57


Izmaksas ir 4 usd par 1 aeratoru bez bačām. Mans aerators mailes pie +30 C notur stabili 10 stundas nemainot ūdeni. Bojā aiziet ikai apm 20 % maiļu. Vēl ir variants uz copi paņemt ledu paciņās līdz . Ledus izdala skābekli un atdzesē ūdeni. Bet īslaicīgi - apm 1,5 stundu var zivi dzīvu noturēt.
Par to nobendēšanu uzskatu ka tas ir humāni un pareizi. Tas ir pareizi .

Man šis punkts aizķērās kuru es noteikti nepildīšu.

28.1. pārvietot zivis un vēžus no vienas ūdenstilpes otrā, neievērojot Zvejniecības likuma 22.pantā noteiktās prasības. Zivis, kuras makšķerējot izmanto par dzīvo ēsmu, atļauts iegūt tikai tajā pašā ūdenstilpē, kurā tiek makšķerēts;

Izceļu : "Zivis, kuras makšķerējot izmanto par dzīvo ēsmu, atļauts iegūt tikai tajā pašā ūdenstilpē, kurā tiek makšķerēts;"

Kad eju uz zandartu vasaras naktī es copēju gan ar Ds gan uz dzīvo maili . Maili saķeru Gaujā lai nav laiks jātērē ezerā . Spainī ar aeratoru iekšā un ezerā cope uzreiz var sākties. Laiks ir cope .
Saprotu ka tas domāts lai slimības neievazātu bet bišku jau par šerpu paņemts.
19.aprīlis 2016, 09:39 | links
 
Urmas, ko tad paši neiebildāt pret "tizlajiem punktiem", kad bija tāda iespēja? :)

Tad vajadzēja tikai mosp pačakarēt punktos, ko vadoņi lika. Tagad protams, jauki tēlot gudro.
19.aprīlis 2016, 08:37 | links
 
janciīgs vai kur lai iebāžu to spaini laivā parasts piepušams pūslis ka tavu m. laiva 3 m vietas divatā braucot ir tā ka kājas izstiept nevar vēl glābšanas rinķim vieta jāmeklē tagat , nepietiek ar vestēm . pat ņem to spaini un uzmauc sev galvā varbūt radīsies cita ideja -labāk ķer un laid vaļā gribi zivi brauc uz tirgu un rij tās 10 reižu saldētās un atsaldētās zivis uz nebēdu. tēma par slaktēšanu: tirgū karpas mokās vai ta tā var nabaga copmanīšam jābūt par zivju bendi un beigās vēl jāsaindējas ar paša noķertu zivi pamuļķi ka tavu drit vai
19.aprīlis 2016, 00:48 | links
 
par zivju bendēšanu - stulbie stulbeņi .Kaut kā gribētos atnest mājā svaigu zivi,bet uzglabājamā nav pa rokai man uz Jāņiem pl. 4.30 pieķerās zivs sēžu līdz vakaram atbraucot mājā nevaru saprast kas smird -tā takš mana zivs ko darīt cept vārīt -kas vainīgs ja zivi (svaigo) ēsdams pēc tam vemšu un pļūtīšu nu ne takš gudrās(stulbie stulbeņi) galvas.Vai arī ar laivu braucot dikti svaiga nesanāk ja jāmušī nost rīta agrumā un kokans aizliegts. (Risinājums jārok zemē bet tā ir slēpšana .Izeja braucot ar laivu ne tikai glābšanas riņķis jāņerm līdzi bet arī ledusskapis.Drīz Āmurgalvas ieviesīs nodokli par skābekļa daudzumu uz deguna . Bendējiet zivis un indējieties veseli mīļā tauta (takš ārsti streiko -aldziņa būs) smirdīgu zivi ēdot

Pameigini.lv, 18.aprīlis 2016, 22:20


Elementāri, 30l spainis un aerators uz baterejām, var protams arī lielāku trauku. Pie jebkuras gaisa temperatūras zive saglabājas dzīva, ja ne pilnīgi vesela un mundra, tad vismaz "atkāčajamā" stāvoklī atlaišanai. Izmaksas kopumā +/- 30 ēriki.
18.aprīlis 2016, 22:57 | links
 
Laikam kādam aukstumkastēm nav noieta. :)
Ja biku nopietnāk, tad putika kaste ar ledus tabletēm, vai sasaldētām ūdens pudelēm ir ok. Bet kā jau te minēja-aizņem daudz vietas. It sevišķi laivā. Ir jaunajos MN tizli punkti. Atliek cerēt, ka nākotnē tos izņems.
18.aprīlis 2016, 22:52 | links
 
par zivju bendēšanu - stulbie stulbeņi .Kaut kā gribētos atnest mājā svaigu zivi,bet uzglabājamā nav pa rokai man uz Jāņiem pl. 4.30 pieķerās zivs sēžu līdz vakaram atbraucot mājā nevaru saprast kas smird -tā takš mana zivs ko darīt cept vārīt -kas vainīgs ja zivi (svaigo) ēsdams pēc tam vemšu un pļūtīšu nu ne takš gudrās(stulbie stulbeņi) galvas.Vai arī ar laivu braucot dikti svaiga nesanāk ja jāmušī nost rīta agrumā un kokans aizliegts. (Risinājums jārok zemē bet tā ir slēpšana .Izeja braucot ar laivu ne tikai glābšanas riņķis jāņerm līdzi bet arī ledusskapis.Drīz Āmurgalvas ieviesīs nodokli par skābekļa daudzumu uz deguna . Bendējiet zivis un indējieties veseli mīļā tauta (takš ārsti streiko -aldziņa būs) smirdīgu zivi ēdot
18.aprīlis 2016, 22:20 | links
 
kas neviens inpektors nepakomentēs :) ?

opusums, 18.aprīlis 2016, 20:27

VVD šeit pa lielam neapgrozās.
18.aprīlis 2016, 20:38 | links
 
kas neviens inpektors nepakomentēs :) ?
18.aprīlis 2016, 20:27 | links
 
Tātad, rezumējot, var teikt (pielaboju vecu teicienu): ir cilvēks - nav problēmu, nav cilvēka - ir problēmas; un liec Tu šitādu parodiju par inspektoru jebkurā vietā vai amatā, sūds vien sanāks.
18.aprīlis 2016, 19:53 | links
 
Sveicināti.

Visas "inspektori" tēmas ir slēgtas, tādēļ ierakstīšu šeit.

5dien, būdams pie Mēmeles, Skaistkalnes rajonā, izdzirdēju par to, ka Esot Parādījies Inspektors!!!

Sēž, copē vīrs ar sievu, zolīdi, abiem ir kartes, viss kārtībā.
Dabiski, ka sviež zivis vienā uzglabājamajā ķeselē. Kopā 10 vimbas uz 2. Tak - viena ģimene, tāpat pēc tam viss nonāks vienā maisā.

Inspektors - laimīgs. Pārkāpti noteikumi par to, ka zivis jāglabā katram atsevišķi.
Neskatoties uz to, ka šie 5 zivis atlaida - tikuntā iegrieza 30€ sodu.

Es vot - nesaprotu. Jā, noteikumi ir pārkāpti, bet vai tiešām likums ir jāinterpretē tik gnīdiski...
Pie tam, sieviete bija viena no "alatām".

-d.


drl-, 18.aprīlis 2016, 13:34


Tie "inspektorini" jau neko citu nav spejigi sodit. Neies tak savejos, virs gajeju tilta pie dziesmas nemt. Tas nekas ka tur velk pa 30-50 vimbam katru dienu un katrs kuram nav slinkums.
Un galvenais, ka nekadu iespeju ietekmet vai atlaist sitadus zeku nesatajus nav. Vienkarsi pretekli! Nebrinos ka ar sadu atieksmi pret normaliem copmaniem, daudzi nosplaujas par saviem principiem un klust par brakariem.
18.aprīlis 2016, 19:31 | links
 
Marš visi uz pareizas zivju nogalināšanas veidu apgūšanas kursiem. :))
18.aprīlis 2016, 17:41 | links
 
2. Steidzamās nogalināšanas metodes izvēle ir atkarīga no zivsaimniecības sistēmas, no attiecīgās sugas, no zivju lieluma un no nogalināmo zivju skaita; jāapsver arī tas, vai nav ātri jānogalina lielas zivju grupas, lai novērstu slimības izplatīšanos.
Izmantotajām metodēm:

a) jāizraisa tūlītēja nāve vai

b) ātri jāpadara zivis nejūtīgas, līdz iestājas nāve, vai

c) jāizraisa nāve zivij, kas ir anestēzijas ietekmē vai efektīvi apdullināta.

3. Ir svarīgi uzraudzīt steidzamo nogalināšanas procedūru efektivitāti. Uzraudzību veicot, jāpievērš uzmanība šādām drošām pazīmēm:

uzreiz un neatgriezeniski beidzas elpošanas kustības (ritmiskas žaunu vāku kustības);

uzreiz un neatgriezeniski beidzas acu grozīšanās (acu vestibulārais reflekss – VOR), proti, beidzas acu kustība, kas raksturīga, kad zivs tiek šūpota no vienas puses uz otru. Mirušas zivs acis nekustas.

Ja jānogalina lielas zivju grupas, procedūras efektivitāte vispirms jāpārbauda, izmantojot paraugu.

4. Oglekļa dioksīda lietošana ir pieļaujama vienīgi tad, ja ātri jānogalina liels daudzums zivju, lai aizsargātu to labturību vai lai ierobežotu slimības izplatīšanos.

5. Nav atļauts nošķelt žaunas vai žaunu lokus, zivi pirms tam neapdullinot.
18.aprīlis 2016, 17:37 | links
 
12. Zivju apdullināšanai un nogalināšanai izmanto metodes, kuras rada tūlītēju un neatgriezenisku samaņas zudumu un nāvi.

13. Zivis apdullina mehāniski ar āmuru, kontuzējot galvas smadzenes.

14. Pēc apdullināšanas, kad zuduši refleksi (acu kustības un elpošana) un beigušās ķermeņa kustības, zivi nogalina, pirms tā atguvusi samaņu.
15. Zivis nogalina mehāniski ar metāla stiletu, kontuzējot galvas smadzenes vai atdalot galvu.
18.aprīlis 2016, 17:33 | links
 
Vīri man jautājums :" Vai Jus katru reņģi nogalinat, un kā var konstatēt, vai zivs dzīva vai beigta ?" Ko darīt, ja pienāk upju šerifs un zivs uz viņu izdomā pēdējo reizi paskatīties ? - par vimbu domāts.
Ūdens spainī jāparnēsā zivis :)

opusums, 18.aprīlis 2016, 17:07

Dauc vērtīgu padomu; ;)

http://likumi.lv/doc.php?id=123849

https://www.zm.gov.lv/veterinarija/statiskas-lapas/ep-ieteikumi-attieciba-uz-saimnieciba-audzetam-zivim?id=1162#jump
18.aprīlis 2016, 17:29 | links
 
Vīri man jautājums :" Vai Jus katru reņģi nogalinat, un kā var konstatēt, vai zivs dzīva vai beigta ?" Ko darīt, ja pienāk upju šerifs un zivs uz viņu izdomā pēdējo reizi paskatīties ? - par vimbu domāts.
Ūdens spainī jāparnēsā zivis :)
18.aprīlis 2016, 17:07 | links
 
Par šo punktu biju jau norādijis pirms jauno MN pieņemšanas. Bet bij "GUDRĀKAS GALVAS" kuras to neņēma vērā.
18.aprīlis 2016, 17:01 | links
 
Es tev pilnīgu piekrītu. Viņiem mani piekalt pie kauna staba bija lielāks iemesls, kā štrāfēt pārīti, kuri ne tikai laulības gultu dala, bet arī uzgklabājamo tīkliņu. Tāpēc arī runāju par 8-o maņu un dažādām pieejām.
Nē nu var jau braukt ar pirkstu pa likuma pantiem un neko apkārt neredzēt. Neesam takš roboti.:)

Piemēram tādā futbolā arī likums visiem ir viens, bet tiesneši interpretē noteikumus skatoties plašāk. Pēc situācijas, pēc pretiniekiem utml. Tups likuma kalps tā arī paliks tikai tups beigu beigās. :)

o.
18.aprīlis 2016, 16:57 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager