Makšķerēšanas noteikumi

Makšķerēšanas noteikumi
Sazaans
Tas skaidrs, bet ne pa to šis stāsts. Nedomāju, ka tiem, kas Gaujā/Salacā/Ventā šobrīd spiningo, līdaka interesētu kaut tik cik melns aiz naga :) Nārsta vietas tas ir cits stāsts un katra ētikas ziņā. Bet piekrītu, ja šobrīd varētu ar laivām dragāt, tad auzas būtu konkrētas...jāaug mūsu tautai, vēl smagi daudz jāaug.
4.marts 2016, 10:30 | links
 
Drīkstēt jau drīksti. Asariem lieguma nav...tos drīksti arī paturēt. Lašveidīgajās un līdakas gan jālaiž brīvībā.

arvis_an, 4.marts 2016, 08:31


Tā arī likās - paldies par atbildi ;)
4.marts 2016, 08:43 | links
 
Man ļoti garšo stintes alus mīklā. Tā kā ledus nav, tad pie stintēm netieku! Nebūtu laivošanas lieguma, tad nebūtu problēmu. Nezkāpēc copēt no laivas nedrīkst, bet ar kuteriem un ūdensmočiem var dragāt kamēr nelabi paliek. Nezkāpēc pie ikauņiem copei no laivas nav lieguma. Ir liegums un konkrētām zivīm konkrētos laika posmos.

urmaas, 3.marts 2016, 21:37


Un tagad nomodelējam situāciju... Atļautu makšķerēt no laivām, bet neļautu paturēt. Līdaku nārsta vietā, stāv divdesmit laivas un velk nārstojošas līdakas (varbūt nepatur). Te no meldru otras puses "Bolderājas copmanis" (nu tie kas ap 65 g.v. un visu zin, tā ka nav ko d...st pasūtīt) ierauga ka džeki velk, vietu nav un hop - ar savu pļardaku baram pa vidu un tieši uz līdaku nārsta vietas nostājas... Var jau būt ka tas nekas, neesmu speciālists, bet...
4.marts 2016, 08:33 | links
 
Drīkstēt jau drīksti. Asariem lieguma nav...tos drīksti arī paturēt. Lašveidīgajās un līdakas gan jālaiž brīvībā.
4.marts 2016, 08:31 | links
 
Labs rīts !
Muļķīgs jautājums - vai es šobrīd (marts-aprīlis, kad darbojas daudzi liegumi) drīkstu Gaujā no krasta spiningot principā trenniņa nolūkos, ja visu ko noķeru - atlaižu? 3-4 reizes pārlasot noteikumus itkā saprotu, ka drīkstu, bet drošības pēc nolēmu uzjautāt..

Paldies !!
4.marts 2016, 08:24 | links
 
JLabāk papētīsim govju atgāzu kaitīgo ietekmi uz apkārtējo vidi!)

willijs, 3.marts 2016, 22:01


Govju un citu mājlopu (at)gāzu ietekme uz apkārtējo vidi ir izpētīta= kārtīgs siltumnīcas efekta gāzu ražotājs :)

būs jāpēta cits tēma :)
4.marts 2016, 07:52 | links
 
Ja normāli netiks veikta atražošana(ne tikai uz papīra) tad diezgan nebūs tālu Tā diena kad atliks akvārijs!Vai atgādināt kādu laiku apakaļ bija bļāveji ka lašu ir d-uja?Kur ta palika?Daugavas lejpuses ,,Eldorādo'' arī ilgi nebūs!!!Vienkārši izbeigsies un Viss!(Tas tiem kam šķiet ka zivju tur ir D-uja)!Tas tā pārdomām!Eh-Labāk papētīsim govju atgāzu kaitīgo ietekmi uz apkārtējo vidi!)))Ir taču tik daudz vēl ko pētīt un analizēt,tā vietā lai kaut ko reāli darītu.
3.marts 2016, 22:01 | links
 
Ar grunteni ķert stintes? Tādā veidā viņas vairāk gadijuma pēc trāpās. :) Atceros tos laikus kad Spuņņupē no laivas stintes ķērām. Proces gana interesants un rezultāts gana gards. :)

urmaas, 3.marts 2016, 21:45

jamegjina sadzivot ka ir.copejam ko var un kamer var.kas zin cik ilgi mums vel atlicis,driz zivis varesim tikai akvarijos aplukot.
3.marts 2016, 21:51 | links
 
Ar grunteni ķert stintes? Tādā veidā viņas vairāk gadijuma pēc trāpās. :) Atceros tos laikus kad Spuņņupē no laivas stintes ķērām. Proces gana interesants un rezultāts gana gards. :)
3.marts 2016, 21:45 | links
 
neredzu jegu tuksi apspries noteikumus,tapat nekas nemainisies(uz labo pusi).bet man ka spiningotajam un feederistam pagaidam neviens pienjemtais likums netrauce.parlasot komentarus gruti saprast pa ko jus te cepaties.viena tuksa muldesana.

gahans, 3.marts 2016, 21:33

Man ļoti garšo stintes alus mīklā. Tā kā ledus nav, tad pie stintēm netieku! Nebūtu laivošanas lieguma, tad nebūtu problēmu. Nezkāpēc copēt no laivas nedrīkst, bet ar kuteriem un ūdensmočiem var dragāt kamēr nelabi paliek. Nezkāpēc pie ikauņiem copei no laivas nav lieguma. Ir liegums un konkrētām zivīm konkrētos laika posmos.

urmaas, 3.marts 2016, 21:37

kur cilveks pie pilna saprata var Latviju salidzinat ar citu(normalu)valsti.igaunija ari degviela letaka. esmu redzejis ka tas zivis var kert ari no krasta,ar grunteni,vai kaut ka ta.nezinu,man neinterese.
3.marts 2016, 21:42 | links
 
neredzu jegu tuksi apspries noteikumus,tapat nekas nemainisies(uz labo pusi).bet man ka spiningotajam un feederistam pagaidam neviens pienjemtais likums netrauce.parlasot komentarus gruti saprast pa ko jus te cepaties.viena tuksa muldesana.

gahans, 3.marts 2016, 21:33


Man ļoti garšo stintes alus mīklā. Tā kā ledus nav, tad pie stintēm netieku! Nebūtu laivošanas lieguma, tad nebūtu problēmu. Nezkāpēc copēt no laivas nedrīkst, bet ar kuteriem un ūdensmočiem var dragāt kamēr nelabi paliek. Nezkāpēc pie ikauņiem copei no laivas nav lieguma. Ir liegums un konkrētām zivīm konkrētos laika posmos.
3.marts 2016, 21:37 | links
 
neredzu jegu tuksi apspries noteikumus,tapat nekas nemainisies(uz labo pusi).bet man ka spiningotajam un feederistam pagaidam neviens pienjemtais likums netrauce.parlasot komentarus gruti saprast pa ko jus te cepaties.viena tuksa muldesana.
3.marts 2016, 21:33 | links
 
Jā!Man par to prieks!Viss pārējais ir pilnīgs fufelis-Jaunie noteikumi,pētījumi un zivju atražošana trīs dīķsaimniecību izpildījumā!Pierādīt pretējo bez dokumentāla apstiprinājuma nesanāks!Tāpat ka latvāņu un ātraudzīgo kārklu fenomenālos pētijumus ar ļoti izsmeļošiem rezultātiem!!!
3.marts 2016, 21:13 | links
 
Willij
Tu esi brīvībā...priecājies:-)
3.marts 2016, 20:01 | links
 
Kā no kurienes?Protams ka no vaislas zvejas un privātajiem dīķiem vai arī no Somijas!)))
Mūsu valstī takš tik vareni rūpējas (uz papīra) par zivju atražošanu ka drīz varēs pa zivju mugurām pāri Daugavai pāriet?Simtiem tūkstošu mazuļu salaiduši!Droši vien pa naktīm un pa kluso laida lai nelabvēļi makškernieki uzreiz neizķer!
3.marts 2016, 19:59 | links
 
austris
kas Tev par daļu....gribi pērc, negribi nepērc.
3.marts 2016, 18:58 | links
 
Sieva šodien bij Rīgas centrāltirgū. Zivju paviljonā daudz brangas līdakas. Pārpilnas ar ikriem.
No kurienes tas viss nāk?
3.marts 2016, 18:56 | links
 
Ir jau arī tādi lohi kas ento gadu troļlo lobējot tīklotājus un tā arī nav pamanījuši ka te ir copeslietas.lv nevis zvejniekulietas.lv ;)

Sulla, 2.marts 2016, 20:22


Neviens Te neko netroļļo, tā ir hibrīdkara izlūkoperācija, lai apzinātu lohu koeficentu un īpatsvaru makšķernieku vidū.
2.marts 2016, 20:27 | links
 
Ir jau arī tādi lohi kas ento gadu troļlo lobējot tīklotājus un tā arī nav pamanījuši ka te ir copeslietas.lv nevis zvejniekulietas.lv ;)
2.marts 2016, 20:22 | links
 
Zaļajam loham;

10) pašpatēriņa zveja — zvejas tiesību izmantošanu regulējošos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā fiziskajai personai noteikto zvejas tiesību izmantošana nolūkā iegūt zivis savam patēriņam bez tiesībām tās piedāvāt tirgū, pārdot vai nodot citām personām labuma gūšanai, izmantojot zvejniecību regulējošos normatīvajos aktos noteikto ierobežota apjoma zvejas limitu (rūpnieciskās zvejas rīku skaitu, veidu, nozvejas apjomu).

Brusis, 2.marts 2016, 18:20


APK ir panti par:
„80.3 pants. Makšķerēšanas un zvejas noteikumu pārkāpšana.” Tieši noteikumu pārkāpšana nevis zvejniecības likumā: „Likumā lietotie termini” skaidrojums – pašpatēriņa zvejai. Nezināju, ka par skaidrojumiem ir sods, nu POH ka tā nedrīkst darīt jo daudz, ko šajā valstī nedrīkst darīt.....
Jā par pārstrādāšanu, pārdošanu, glabāšanu un transportēšanu ir cits APK pants, bet tas ir pārkāpjot noteikumus zivju produkcijas noteiktai apritei rūpnieciskā ieguvē.

Ir MN un tur rakstīts: ka būs pipec 44.2. pieckāršā apmērā ja makšķerēšanā, vēžošanā vai zemūdens medībās iegūtās zivis vai vēžus piedāvā tirgū, pārdod vai nodod citām personām labuma gūšanai.

Kur ir tādi nosacījumi zvejniekiem, varbūt nelohi varētu atsaukties uz konkrētu pantu no noteikumiem:
„Noteikumi par rūpniecisko zveju teritoriālajos ūdeņos un ekonomiskās zonas ūdeņos” vai „Noteikumi par rūpniecisko zveju iekšējos ūdeņos”.

Es saprotu ir viens lohs jo var tā gadīties, bet kādam jābūt loham, lai katru izlasīto tekstu tulkotu pēc vēlamā, nevis faktiskā.
2.marts 2016, 19:55 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager