Makšķerēšanas noteikumi

Makšķerēšanas noteikumi
Cilvēkam pietiek naudas izklaidēm, braukāt apkārt un makšķerēt, neievērot MN, bet tad, kad vietējais pie ezera ķer zivis ēšanai, nevis izklaidei uzreiz rodas morālā trauma. Konkrēts gnīda.

imations, 25.februāris 2016, 17:58

Es arī zivis apēdu, nevis naudas kokus ar viņām mēsloju... :)

daddy_j, 25.februāris 2016, 18:08

Jā!Ass prāts,veselīga doma un stāja!
25.februāris 2016, 18:36 | links
 
Cilvēkam pietiek naudas izklaidēm, braukāt apkārt un makšķerēt, neievērot MN, bet tad, kad vietējais pie ezera ķer zivis ēšanai, nevis izklaidei uzreiz rodas morālā trauma. Konkrēts gnīda.

imations, 25.februāris 2016, 17:58


Es arī zivis apēdu, nevis naudas kokus ar viņām mēsloju... :)
25.februāris 2016, 18:08 | links
 
Te jau pieminēja ugunsdzēsējus- tie brauc un dzēš arī 1. kvadrātmetru. izmaksas noteikti ir lielas- bet vai tāpēc nebrauc?
Kaitējumu nodara tas, ka ja vietējie zina, ka ja būs 30 metru tīkls un nebūs SODA, tad tas nav normāli! Un ar 30 metru tīklu gada laikā noteikti var noķert vairāk nekā ar makšķeri.
Tad kāda mārutka pēc vispār MN ir vajadzīgi??
lai čakarētu iebraucējus, kas iedot pamēģināt spiningu draudzenei, kurai nav makšķēšanas kartes??
Protams vietējie ir jāzin- , kura zvanam var uzticēties un kuram nevar.
p.s jēga braukt nākamajā dienā.......

gklavs, 25.februāris 2016, 17:37


Te ne tikai pieminēja par ugunsdzēsējiem un 1 kvadrātmetru, bet arī par ātrajiem, kuri brauc uz izsaukumu, ja ir 1 slimība, "omegu", kura brauc uz katru ziņu par ieliktu spridzekli utt.... Jautājums: cik cilvēkam jābūt stulbam, lai nesaprastu, ka šeit ir runa par sekām un cilvēku dzīvības apdraudējumiem.
Kādas, tad ir tās sekas un apdraudējumi 30m tīklam? Kādam pilsētas kundziņam, kas sevi dēvē par makšķernieku, mazāk tiks? Ja kāds nav sapratis, tad makšķerēt zivi, nevis ķert to pārtikai, ir izklaide, lielu bērnu spēlēšanas smilškastē vai kāda cita bērnības izklaides analoģija. Kā arī salīdzināt, vietējos ar iebraucējiem un to, ka vietējie ar 30 metru tīklu gada laikā noteikti var noķert vairāk nekā ar makšķeri ir konkrēts gnīdisms.
Cilvēkam pietiek naudas izklaidēm, braukāt apkārt un makšķerēt, neievērot MN, bet tad, kad vietējais pie ezera ķer zivis ēšanai, nevis izklaidei uzreiz rodas morālā trauma. Konkrēts gnīda.
25.februāris 2016, 17:58 | links
 
gklavs- paskaidro man kā man iespējams izbraukt uz katru zvanu, ja man novadā 146 ezeri, vai VVD ja viņiem (neskaitīju bet aptuveni) 400-500 ezeru un Daugava kādus 100 km. Un par to cik laika vajaga 200 ha ezeram pēc zvana, nu no manas pieredzes 1-2h, ar noteikumu ja līkais koks ir tas pats ko domājis makšķernieks un ko domā inspektors, bet ja jau atbrauci uz ezeru pēc izsaukuma un atradi vienu tīklu, jāpārbauda tās vietas ko iecīenījuši maliķi, tas vēl aizņem stundas 2-4h un pareiķinām ceļā pavadīto laiku iznāk gandrīz darba diena.Nu un slēdziens, ja inspektori izbrauc uz vienu izsaukumu,kad viņiem laiks kaut kur citur aizbraukt. Bet lai 200ha ezeru ar kaķi pārbraukātu un uz 80% pateiktu ka nav tīklu visa diena paiet, labi nerunājam ja laiž vienā laidā 200-500m tos viegli atrast, bet sākas problēmas pa 50-30m, bet man ir ezeri kur jau vietējie pa 15m laiž, tos jau atrast ļoti saražģīti.
25.februāris 2016, 17:58 | links
 
Katra šāds tīkla izņemšanas pašizmaksas gadījums vismaz 10X pārsniedz reālo nodarīto kaitējumu dabai, kā arī pat ja zivju daudzums mērāms vairākos 10 Kg, tas ir nebūtisks jo pretī nav cilvēka.

Morāle ir tāda, ka dēļ dažiem 10m gariem tīkliem nu noteikti nav vērts iespringt tērējot valsts līdzekļus inspektoru personā, jo kamēr nebūs valstiski definēts efektīvs un ekonomisks mehānisms šādu tīklu iznīcināšanai tikmēr pilnīgi POH.
imations, 25.februāris 2016, 16:41

Te jau pieminēja ugunsdzēsējus- tie brauc un dzēš arī 1. kvadrātmetru. izmaksas noteikti ir lielas- bet vai tāpēc nebrauc?
Kaitējumu nodara tas, ka ja vietējie zina, ka ja būs 30 metru tīkls un nebūs SODA, tad tas nav normāli! Un ar 30 metru tīklu gada laikā noteikti var noķert vairāk nekā ar makšķeri.
Tad kāda mārutka pēc vispār MN ir vajadzīgi??
lai čakarētu iebraucējus, kas iedot pamēģināt spiningu draudzenei, kurai nav makšķēšanas kartes??
Protams vietējie ir jāzin- , kura zvanam var uzticēties un kuram nevar.
p.s jēga braukt nākamajā dienā.......
25.februāris 2016, 17:37 | links
 
Cik saprotu,tad Maliķis ir pašvaldības policists,ne VVD inspektors.
Tāda,redzat,veidojas situācija,kad Valsts kopīpašums tiek dalīts starp pašvaldībām un "sūnu ciemiem".
Protams,visu cieņu tādiem kā Maliķis,.

BrunoL, 25.februāris 2016, 10:15
Nu nu Bruno- kāda cieņa- tu piezvani inspektoram, tas paprasa cik tīkli - tu atbildi divi pa 30 metri- inspektors atbild Nah.. man braukt 50 -100 km.
Bet tevi pašu, par nepareizu cepuri galvā, spiningojot paņems aiz lieldienu piederumiem- par kādu cieņu runājam???
inspektoru var saprast - ir reāls pārkāpējs- var reālu piķi noslaukt
ik pa laikam pasekoju foruma tekstiem- bet nu šitas puhu...ms mani vienkārši satrieca.

gklavs, 25.februāris 2016, 10:53

Nu atkal kļūdies, jo dziļi pie vienas vietas ir viņam nauda vai nav, jo mums no tā neatlec ne cents. Citreiz tiešām nerakstu, jo zinu mājās viņam 5 bērni un ja uzrakstīšu, kam tiks atņemta tā nelielā nauda ko tā ģimene saņem, ne jau tēvam kas nodarbojas ar makšķerēšanu bez kartes vai ielaidis tos 30m tīkla, bet bērniem kas ģimenē. Varat mani te noriet ka nepildu darba pienākumu, atdzīstu pārkāpju nesastādot protokolu, bet tā ir mana priekšrocība ka pazīstu lielāko daļu vietējo.
25.februāris 2016, 17:11 | links
 
Visā šajā stāstā par nelegāliem tīkliem rodas viens jautājums, kādēļ vēl ar vien nav atrasts mehānisms, kā šādu bezsaimnieka tīklu iznīcināt vai padarīt nelietojamu. Viennozīmīgi jāsaprot tas, ka dēļ kaut kāda dažu 10 m gara makšķernieku atrasta maluzvejnieka tīkla, nav vērts tērēt ne valsts, ne arī kādus citus resursus. Katra šāds tīkla izņemšanas pašizmaksas gadījums vismaz 10X pārsniedz reālo nodarīto kaitējumu dabai, kā arī pat ja zivju daudzums mērāms vairākos 10 Kg, tas ir nebūtisks jo pretī nav cilvēka. Tāpat jāsaprot, ka šāda garuma tīklus liek vietējie opji vai brīvmākslinieki-malinieki, jeb nekas nopietns. Ja runa būtu par industriālo maluzvejniecību, tad tīkli būtu 0.5 KM un garāki.

Mehānisms, kas atļautu makšķerniekiem sagriezt/iznīcināt vai padarīt tīklus ir vienkāršs un to iespējams reglamentēt ar likumdošanu. Bet kādēļ tad neviens to neiniciē? Par valsts iestādēm skaidrs, tas nevienam nav vajadzīgs, jo tad arī var rasties jautājums par VVD inspektoru un pašvaldību pilnvaroto personu vajadzību, jo uzradīsies gudrīši, kas teiks, ka visu var izdarīt bez viņiem.

Tādiem veidojumiem, kā makšķernieku biedrībām, asociācijām un klubiem arī tas nav vajadzīgs. Piemēram LMA, kas pie pirmās izdevības mēģina čakarēt visus LV makšķerniekus ar MN labojumiem, nekad nav izrādījusi iniciatīvu par publisku maluzvejnieku tīklu iznīcināšanas normu ieviešanu. Kāpēc tā, jo LMA & Co jeb pseido dabas aizsargi arī barojas no visādiem fondiem un it kā nodarbojas ar maluzvejnieku apkarošanu, līdz ar to ja būs iespēja godīgiem makšķerniekiem iznīcināt maliķu tīklus tādi pseido dabas aizstāvji arī nebūs vajadzīgi un neviens viņiem nedos fondu naudu.

Morāle ir tāda, ka dēļ dažiem 10m gariem tīkliem nu noteikti nav vērts iespringt tērējot valsts līdzekļus inspektoru personā, jo kamēr nebūs valstiski definēts efektīvs un ekonomisks mehānisms šādu tīklu iznīcināšanai tikmēr pilnīgi POH.
25.februāris 2016, 16:41 | links
 
Šodien kopā ar kolēģi dodamies uz ezeru, kur pēc "godīgā" makšķernieka sūdzības pilns ar ūdām. Aizbraucam uz ezera, ar nelielām grūtībām tiekam uz ezera, izvēlamies iet pa ezera dienvidu malu, kur saule neķer( kļūdījos, būtu gājuši pa otru, būtu kaut divus protokolus uzrakstījis), mierīgi cilpojam pa ezeru, ļoti vecas akas kur kāds makšķerējis, beigās ieraugam 600-700m atālumā pretējā krastā divi makšķerē, kāmēr pārgājām uz otru pusi, apgājām vienu plaisu, abi makšķernieki no ezera pazuda, redzēju ka pāri kalnam jau cilpo. Labi saku pagaidīsim, mierīgi pagaidām ievelkam pa dūmam un skaties viens no kalna ripo uz ezera pusi( bez kastes, rīkiem), ierauga mūs un nāk klāt,( nu ko varu teikt vecums grūti nosakāms 30-40 gadu, paskatu nerakstīšu, vienā vārdā vietējais bomzis), šis ir tas kas vakar zvanījis,tur un tur vakar divi makšķerēja, pilns nolaists, bet šodien neviena nav, jo viņš man vakar pazvanījis un viņa telefonu noklausās un šodien tāpēc neviena nav, ka zināja kas es atbraukšu. Labi vēl tur parunājām un es prasu ko mukāt no ezera šodien, redzējām ka makšķerējat, nu ko nebēgām, kad pasaku ka protokolu nerakstīšu, lai stāstot droši patiesību, atdzīstas nav makšķerēšanas kartes un nav naudas un darba. Labi liekam mieru ejam skatīties kur teica kur vakar makšķerēja un pilns ar ūdām bijis, jā pēc pēdām spriežot divi makšķerējuši, ar vadgām akas cirtuši, nu saiskaitīju četras akas pie niedrēm, divās bijušas ūdas uz koka zara, divās karodziņi, tātad katram bijis trīs makšķerēšanas rīki,( ļoti sīks pārkāpums) apsekojam pārējo ezeru, aptuveni pirmdien viens bija ielaidis 6 ūdas, ko var noteikt uz ledus atstātiem zariņiem, tad atrodamvietu kurvakar vēlviens makšķerējis un tas tiešām bija ielaidis un atstājis vienu ūdu.
Kopsavilkums:
Nobraukts 95km,
Patērētasi laiks 4,5h
Izņemta viena ūda.
Mani secinājumi, viens vietējais, kas ir pats pārkāpējs, par kaut ko gribēja atriebties otram kaimiņam, vakardienas slēdzienos kļūdijos par ūdu skaitu, domāju ka būs vairāk.
25.februāris 2016, 16:33 | links
 
Vaina sistēmā,ne cilvēkā. Šie pašvaldības inspektori,veinkārši,nevar atļauties izbraukt uz katru zvanu,jo strādā par minimālo,lieto privāto auto un degvielu! To saka Maliķis,to Alūksnes Andžus.

BrunoL, 25.februāris 2016, 11:17

Ja nav līdzekļu - tad tā ari zvanītājam pasaki un pats šo informāciju padod tālāk- kaut vai VVD inspektoriem.
Vai tiešam šie pašvaldību inspektori ir paredzēti tikai, lai ar kājām pie pagastmājas nokāptu līdz upei un kādu puiku nosodītu par MN pārkāpumu?
Un par to lai viņus ciena???
25.februāris 2016, 11:32 | links
 
Cik saprotu,tad Maliķis ir pašvaldības policists,ne VVD inspektors.
Tāda,redzat,veidojas situācija,kad Valsts kopīpašums tiek dalīts starp pašvaldībām un "sūnu ciemiem".
Protams,visu cieņu tādiem kā Maliķis,.

BrunoL, 25.februāris 2016, 10:15
Nu nu Bruno- kāda cieņa- tu piezvani inspektoram, tas paprasa cik tīkli - tu atbildi divi pa 30 metri- inspektors atbild Nah.. man braukt 50 -100 km.
Bet tevi pašu, par nepareizu cepuri galvā, spiningojot paņems aiz lieldienu piederumiem- par kādu cieņu runājam???
inspektoru var saprast - ir reāls pārkāpējs- var reālu piķi noslaukt
ik pa laikam pasekoju foruma tekstiem- bet nu šitas puhu...ms mani vienkārši satrieca.

gklavs, 25.februāris 2016, 10:53

Vaina sistēmā,ne cilvēkā. Šie pašvaldības inspektori,veinkārši,nevar atļauties izbraukt uz katru zvanu,jo strādā par minimālo,lieto privāto auto un degvielu! To saka Maliķis,to Alūksnes Andžus.
25.februāris 2016, 11:17 | links
 
Ja runājam par Latgali, tad teikšu tā, ka inspektori pa lielam jau pazīst gan brakarus, gan godīgos, gan arī tādus nu ...pusgodīgos. Par godīgiem, ir tādi, kuri seko likuma burtam un ne pa kreisi, ne pa labi. Bet ir arī tādi, kuram tas pats par sevi ir saprotams, kas ir labi un kas nav. Es jau rakstīju, ka tīkla aizķeršanas gadījumā, par to telefoniski informēju inspektoru, vai arī viņa "labo (kreiso) roku". Jo ir gadījumi, kad tu zini, ka inspektors tajā brīdī atpūšas, jo agri rītā vai pat naktī ir ruķījis ne pa jokam...Tad tīklu ņemu laukā, zivs - peldēt...tīkls sagaizīts un krastā...Ja vajag...var to visu nofilmēt. Kur problēma? Ko cepamies?
25.februāris 2016, 11:05 | links
 
Sodi jāliek tiem no kā var paņemt, ja nevar sodīt, tad valsts resursi vējā!
25.februāris 2016, 11:05 | links
 
Cik saprotu,tad Maliķis ir pašvaldības policists,ne VVD inspektors.
Tāda,redzat,veidojas situācija,kad Valsts kopīpašums tiek dalīts starp pašvaldībām un "sūnu ciemiem".
Protams,visu cieņu tādiem kā Maliķis,.

BrunoL, 25.februāris 2016, 10:15

Nu nu Bruno- kāda cieņa- tu piezvani inspektoram, tas paprasa cik tīkli - tu atbildi divi pa 30 metri- inspektors atbild Nah.. man braukt 50 -100 km.
Bet tevi pašu, par nepareizu cepuri galvā, spiningojot paņems aiz lieldienu piederumiem- par kādu cieņu runājam???
inspektoru var saprast - ir reāls pārkāpējs- var reālu piķi noslaukt
ik pa laikam pasekoju foruma tekstiem- bet nu šitas puhu...ms mani vienkārši satrieca.
25.februāris 2016, 10:53 | links
 
Jautaajums, kas Latvijaa vispaar straadaa?Viss vairaak vai mazaak notiek caur vienu vietu
25.februāris 2016, 10:45 | links
 
situācija : Zvana par ezerā ieliktu tīklu- atradu tīklu, vai varu viņu iznīcināt krastā, inspektori- atļauj, ka var, brakars ar savu tīklu, ar savām zivīm brauc krastā un oficiāli ar valsts varas pārstāvju atļauju brakarē!

opusums, 25.februāris 2016, 10:28


Labāk tā, nekā neceļ, vai neļauj neko darīt un paši arī nebrauc.
Gan jau pēc 20tā šitāda zvana "valsts varas pārstāvji" sapratīs, ka kaut kas tur nav tīrs! :)
25.februāris 2016, 10:36 | links
 
situācija : Zvana par ezerā ieliktu tīklu- atradu tīklu, vai varu viņu iznīcināt krastā, inspektori- atļauj, ka var, brakars ar savu tīklu, ar savām zivīm brauc krastā un oficiāli ar valsts varas pārstāvju atļauju brakarē!
25.februāris 2016, 10:28 | links
 
Cik saprotu,tad Maliķis ir pašvaldības policists,ne VVD inspektors.
Tāda,redzat,veidojas situācija,kad Valsts kopīpašums tiek dalīts starp pašvaldībām un "sūnu ciemiem".
Protams,visu cieņu tādiem kā Maliķis,bet ja atklāti,kamēr būs lohi,kuri strādās par minimālo , darba vajadzībām jās savu privāto transportu un tērēs savus personīgos līdzekļus,nekas šai jomā nevar mainīties.
Jāstrādā VVD vienotam par visu Latviju,sistemātiski,labi ekipētam un labi atalgotam. Tik nevajag,ka tam nav līdzekļu.
25.februāris 2016, 10:15 | links
 
Zivju inspektors-tas jau ir dzīvesveids. Ņemot vērā amata specifiku un atlīdzību par to, censoņiem, kas to dara no sirds var arī mazu pieminekli uzcelt. Nav ko vāvuļot par to, kā būtu, "ja es būtu, tad es skrietu un darītu...".

Cilvēki dara savu darbu ar tiem resursiem (kuru salīdzinot ar citu valstu pieredzi faktiski nav), ko valsts sistēma uzskatīja par pietiekošiem kārtības nodrošināšanai.

Kā tas darbojas, spriediet paši.

Bet Malikis-molodec!
25.februāris 2016, 09:45 | links
 
Iespējams, es tiešām no inspektoru darba neko nesaprotu, jo darbībā esmu redzējis tikai 1 inspektoru visā mūžā.

Bet es nez kāpēc velku paralēles ar ātrajiem, kuri brauc uz izsaukumu, ja ir 1 slimība, nevis visas, ugunsdzēsējiem, kuri brauc un dzēš arī 1m2, nevis gaida, kad degs vismaz 100, tāpat policiju, "omegu", kura brauc uz katru ziņu par ieliktu spridzekli... Elektriķus, gāziniekus, ceļiniekus, sakarniekus u.c. pat pieminēt nav vērts, tie nav "valsts maizē"...

Interesanti būtu dzirdēt inspektoru domas, kas tad īsti sistēmā būtu maināms, kādi būtu apstākļi normālam darbam? Satikšu Dūklavu, nodošu viņam :)

tikai argumentu "algu x10" gan nevajag minēt, jo nesaprotu kā tas mainīs to kaimiņu būšanu un pieminētās laucinieku galvas kaites...
25.februāris 2016, 09:16 | links
 
Vēl viens tāds tups jautājums, tiem kas visu zina par inspektoru darbu. Inspektori saņem zvanu no makšķernieka ka 200ha ezerā ar velci aizķēris tīklu garums neliels, lai brauc ņemt ārā, kad meiģini precizēt kurā vietā, nu tur uz vidu no tāda līka koka 30 m no niedrēm. Jautājums cik laika vajaga braukājot pa ezeru ar kaķi, lai atrastu tīklu 200h ezerā. Un cik laika jāpavada uz tāda ezera ar kaķi, lai par 80% teiktu ka ezerā tīklu nav ???

Malikis2011, 24.februāris 2016, 22:04

Nu re- tagad mēģini taisnoties, ka nevari atrast tāpēc var nebraukt.
Bet es aizrādīju , ka Tev bija Poh...sms pat tad, kad aizbrauc uz ezeru un atrod DIVUS tīklus..
Ja negribat braukt pie katra tīkla, tad rosiniet likumdošanas izmaiņas, ka tīklus DRĪKST likvidēt arī makšķernieks godīgais- tad puse Tava slinkuma atkristu.
šodien makšķernieks to NEDRĪKST darīt un izrādās inspektors NEGRIB darīt. Tad kāda mārutka pēc tādi inspektori vispār vajadzīgi??/
25.februāris 2016, 08:41 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager