Makšķerēšanas noteikumi

Makšķerēšanas noteikumi
Labi, ka kāds saņēmās, un pārtrauca šīs demokrātijas spēles. Beigās visi, izņemot dažus, jau bija pamatīgi pieguruši! :) Revolūcija nesanāca - bez izmaiņām, uzvarēja gaļas ieguve! Vitenahemots pareizi atzīmēja, katrs stiepiens uz bagāžnieku ir viena copes reize! :}

Noris, 29.decembris 2015, 08:37


Nori apsveicams tavs prieks par … jautājums … par ko? Tevis nosauktās „demokrātijas spēles” ir likumi un normatīvie akti, procedūras kā tiek pieņemti tie paši likumi un normatīvie akti, lai tie atbilstu sabiedrības interesēm. Ja tās neievēro, tad jautājums, kāpēc un kā vārdā?
Beigās visi bija baigi noguruši … drīkst pajautāt no kā noguruši? Visas lietas varēja izrunāt un par tām varēja vienoties Padomes darba grupā. Acīm redzot problēma ir tāda, ka šādā darba grupā visi ir vienādi un priekšlikumus vērtē pēc būtības, nevis deguna, kurš to iesniedz. Bet šādi … Zemkopības ministrija MKK sēdē paziņoja, ka nevarot pieņemt priekšlikumu, jo tam nav zinātniskā pamatojuma, citus priekšlikumus, kuriem ar nav nekāda zinātniska pamatojuma atbalsta ar abām rokām. Otrs, demagoģija un „argumentum ad hominem” (argumentu vietā vēršanās pret personu) šajā visā pasākumā sit maksimālu vilni. Pēc Padomes priekšsēdētāja teiktā MK komitejas sēdē padomē ir 39 biedrības un visas tās ir atbalstījušas šos te pieņemtos noteikumus, tāpēc tās divas kas iebilstot nav jāņem vērā. Realitāte ir nedaudz savādāka, no divām interešu grupām nav neviena protokola kas liecinātu, ka šie noteikumi vispār ir apspriesti, līdz ar to 13 biedrību atbalsts ir apšaubāms. No atlikušajām 7 ir pārstāvētas abās no divām atlikušajām interešu grupām. Cik no atlikušajām 25 piedalījās nav zināms, jo kā ierasts, protokola par šo sanāksmi nav. Vienīgais kas ir zināms, ka uz Padomes sēdē piedalījās 8 no 14 padomes locekļiem. Var teikt, ka tas ir vairāk par 2 biedrību pārstāvjiem, tikai nevajag piemirst, ka arī Vides konsultatīvā padome bija iebildumu sniedzēju skaitā kuras sastāvā ir 20 biedrības. Šādi jauki skaitot aizmirstas, ka galvenais nav biedrību skaits, bet priekšlikumu kvalitāte … līdz ar to sīkumos pazūd priekšlikumu izvērtēšana un pēc būtības lietas vairs izskatītas netiek. Pavasarī viens no pastāvīgajiem portāla lasītāju muļķotājiem apgalvoja, ka MRK esot pret makšķerniekiem, jo redz priekšlikumos par kopējo atļauto āķu skaitu, ja lieto vienu rīku Jūrā, biedrība makšķerniekiem vienu āķi esot nokrāpusi, jo priekšlikumos 9 vietā 8 ierakstījusi. Man tāds jautājums, cik pēc šiem Padomes noteikumiem, kuru viņa pārstāvētā biedrība esot atbalstījusi (pēc Padomes priekšsēdētāja vārdiem) kāds ir maksimālais āķu skaits, ja Jūrā lieto vienu makšķeri?
Patiesībā šī visa ažiotāža ap un par Makšķerēšanas noteikumiem ir apzināti saasināta lai skaldot matus par sīkumiem un nebūtiskām lietām pazustu vēlēšanās, gribēšana pievērst uzmanību kam citam, daudz svarīgākam.

p.s. kur ir noteikumos ierakstīta makšķerēšnas vai copes reize (punkts)?
29.decembris 2015, 12:12 | links
 
Vienīgais ko gribas piekodināt visiem. No mums katra paša ir atkarīgs, kas notiek mūsu ūdeņos. Katra paša personīgā lieta ir ievērot vai neievērot noteikumus, saudzīgi vai nihilistiski izturēties pret dabu.

Jo vairāk cilvēku būs, kuri nenogalinās katru noķerto zivi, jo vairāk zivju būs ūdeņos, par spīti tam, ka ir gana daudz badakāšu.

Mana attieksme pret notiekošo dažos vārdos. Ja es redzu, ka citi cemmerē zivi, bāž maisos neskaitāmas vimbas, līdakas, zandartus, es nevis darīšu tāpat, jo visi tā dara, bet rīkošos pilnīgi pretēji. Laidīšu vaļā vēl vairāk zivju, lai kompensētu dabai nodarīto postu.

Jau labu laiku atpakaļ man ir pašam savi noteikumi, kas ir stingrāki nekā oficiālie. Jā, esmu maliķis - ķēru upēs ar šķērsbļitkām, esmu paņēmis 45 cm līdaku, kura tāpat būtu nosprāgusi. Bet toties pagājušajā vasarā tikai vienu reizi aizvedu mājās piecas līdakas. Paturēju 1, varbūt divas. Pārējās laidu vaļā. Tas pats ar vimbām. Jā, bija reizes kad bija ļoti daudz vimbu. Es mājās aizvedu lielākoties mazāk nekā piecas.

Es zinu, ka ir cilvēki, kuri stiepa vimbas maisiem, ķēra zandartus bez skaita un svara, pats redzēju, kā Kaņierī slaktē vairāk par 5 līdakām un turklāt zemmēriem... Bet tā nav mana problēma. Tā ir šo cilvēku problēma. Tā ir viņu sirdsapziņas lieta, ne manējās.

Ja es redzu maliķu tīklu, es to ceļu laukā. Lai mani par to soda. Ja es redzu, ka cilvēki nesaudzīgi izturas pret dabu, es viņiem aizrādu. Bet svarīgākais, ir sākt katrak pašam ar sevi. Nolikt savas robežas, kurām nekāpt pāri.

Tad arī viss būs štokos un nebūs jācepas par stulbiem MN :)))

Ne asakas jaunajā zemledus sezonā!

mirtins, 29.decembris 2015, 11:50


Beidzot viens normali domājošs copmanis ! Ceru ka arī dabā , ne tikai uz papīra !

Pat sagribējās uzaicināt uz savām copes vietām :-) !
29.decembris 2015, 12:10 | links
 
Ja runa ir par vimbām, tad 5 vimbas ir par maz, es vienmēr ņemu 7-8, līdakas 5 ir okei, bet nejau vienmēr ņemu 5, pārsvarā 2-3, bet tas tā .
Laist makškerniekam zivis vaļa, dēļ cēliem nākotnes plāniem ir stulbi, jo blakus stāv murdi, kuri nešķiro zivis..... :)
29.decembris 2015, 12:07 | links
 
Vienīgais ko gribas piekodināt visiem. No mums katra paša ir atkarīgs, kas notiek mūsu ūdeņos. Katra paša personīgā lieta ir ievērot vai neievērot noteikumus, saudzīgi vai nihilistiski izturēties pret dabu.

Jo vairāk cilvēku būs, kuri nenogalinās katru noķerto zivi, jo vairāk zivju būs ūdeņos, par spīti tam, ka ir gana daudz badakāšu.

Mana attieksme pret notiekošo dažos vārdos. Ja es redzu, ka citi cemmerē zivi, bāž maisos neskaitāmas vimbas, līdakas, zandartus, es nevis darīšu tāpat, jo visi tā dara, bet rīkošos pilnīgi pretēji. Laidīšu vaļā vēl vairāk zivju, lai kompensētu dabai nodarīto postu.

Jau labu laiku atpakaļ man ir pašam savi noteikumi, kas ir stingrāki nekā oficiālie. Jā, esmu maliķis - ķēru upēs ar šķērsbļitkām, esmu paņēmis 45 cm līdaku, kura tāpat būtu nosprāgusi. Bet toties pagājušajā vasarā tikai vienu reizi aizvedu mājās piecas līdakas. Paturēju 1, varbūt divas. Pārējās laidu vaļā. Tas pats ar vimbām. Jā, bija reizes kad bija ļoti daudz vimbu. Es mājās aizvedu lielākoties mazāk nekā piecas.

Es zinu, ka ir cilvēki, kuri stiepa vimbas maisiem, ķēra zandartus bez skaita un svara, pats redzēju, kā Kaņierī slaktē vairāk par 5 līdakām un turklāt zemmēriem... Bet tā nav mana problēma. Tā ir šo cilvēku problēma. Tā ir viņu sirdsapziņas lieta, ne manējās.

Ja es redzu maliķu tīklu, es to ceļu laukā. Lai mani par to soda. Ja es redzu, ka cilvēki nesaudzīgi izturas pret dabu, es viņiem aizrādu. Bet svarīgākais, ir sākt katrak pašam ar sevi. Nolikt savas robežas, kurām nekāpt pāri.

Tad arī viss būs štokos un nebūs jācepas par stulbiem MN :)))

Ne asakas jaunajā zemledus sezonā!
29.decembris 2015, 11:50 | links
 
"katrs stiepiens uz bagāžnieku ir viena copes reize!"

Nepiekritīšu. Drīzāk katra copes reize ir makšķeres sastellēšana + makšķerēšana + makšķeru izjaukšana un novietošana transportēšanai.

Tātad ziemā, ja es ielieku makšķeres kastē un eju uz citu vietu, sākas cita makšķerēšanas reize :DDD

Vai arī, ja pavasarī copēju vimbas pie Baltās kāpas, tad aizbraucu uz Odiņiem, tad uz Jelgavu, tad uz Bausku, tad uz Staiceli - Tās ir piecas makšķerēšanas reizes:DDD
29.decembris 2015, 11:25 | links
 
Nori,trāpiji kā naglai pa galvu,prcīzāk nepateiksi.Protams varētu jau papildināt ar niansēm,bet vai vajag.
29.decembris 2015, 10:48 | links
 
Jācer, ka nākam gad , pamatojoties uz punktu 8.1 ,nebūs to tupo video par līdaku dzenāšanu lieguma laikā ar tekstu : mēs jau nepaturam, tikai C&, bučojam un R !!!
Liegums, tātad liegums, lai nārsto!
29.decembris 2015, 10:16 | links
 
Revolūcija nesanāca - bez izmaiņām, uzvarēja gaļas ieguve! Vitenahemots pareizi atzīmēja, katrs stiepiens uz bagāžnieku ir viena copes reize! :}

Tikai tajā momentā, kad nes uz bagāžnieku lomu ir jābūt makšķerēm izvilktām no ūdens !:)))
29.decembris 2015, 09:36 | links
 
Labi, ka kāds saņēmās, un pārtrauca šīs demokrātijas spēles. Beigās visi, izņemot dažus, jau bija pamatīgi pieguruši! :) Revolūcija nesanāca - bez izmaiņām, uzvarēja gaļas ieguve! Vitenahemots pareizi atzīmēja, katrs stiepiens uz bagāžnieku ir viena copes reize! :}
29.decembris 2015, 08:37 | links
 
Rīta loms, vakara loms, nakts loms, diennakts loms, vakara/nakts un rīta loms un pēc katra loma seko ieguves beigas ......:)

opusums, 29.decembris 2015, 01:11


Tātad vienkārši "loms", ir vismaz 24.stundas, vai arī nepārtraukti- mūžīgi....!?
29.decembris 2015, 01:16 | links
 
Rīta loms, vakara loms, nakts loms, diennakts loms, vakara/nakts un rīta loms un pēc katra loma seko ieguves beigas ......:)
29.decembris 2015, 01:11 | links
 
Tie ir noteikumi, kurus neļāva pabeigt izskatīt iebildumu sniedzējiem, iedeva apstiprināšanai padomei un padomes apstiprinātus, ignorējot Ministru kabineta komitejas lēmumu, iesniedza apstiprināšanai Ministru kabinetā.
29.decembris 2015, 01:01 | links
 
Labi, ka tagad, katrā lomā lasi un taimiņu varēs ķidāt, ja nekas cits neķersies! Vismaz, kādu ikru maizīti zacenei varēs uztaisīt..!?
29.decembris 2015, 00:00 | links
 
dīvaini, ka visi uztraucas par noteikumiem, kurus lielākā daļa neievēro un netaisās ievērot

ngk, 28.decembris 2015, 23:47



Nepiekrītu! Cik copē ievēroju, ar katru gadu, ar vien vairāk "cenšas" ievērot! Neskatoties uz to, ka inspektoru arī mazāk un retāk, kā iepriekš..., varbūt, copmaņu arī, tikai nedaudz, mazāk...
28.decembris 2015, 23:54 | links
 
dīvaini, ka visi uztraucas par noteikumiem, kurus lielākā daļa neievēro un netaisās ievērot

ngk, 28.decembris 2015, 23:47

uztraucas absolūti mazākā daļa, praktiski ievēro lielākā, bet ne jau tāpēc, ka kaut reizi būtu noteikumus lasījuši:)
28.decembris 2015, 23:50 | links
 
Brusis
"Labāk pasaki pēc kādām pazīmēm tiek noteiktas,,ieguves beigas,,?DD"

Tas no tās pašas sērijas, ja iepriekš nekādi nevarēja nostiprināt jēdzienu- "viena makšķerēšanas reize", tad tagad reīžu nav, ir "loms", bet papildus parādās ,,ieguves beigas,,...!? Kāds ir "loms" jēdziens!? Tie paši vēži tikai citā kulītē...
Jāsaka "blin", Latvijā, jau n-tos gadus, pēc statistikas, pirmo vietu pēc studentu skaita LV Augstākajās mācību iestādēs ieņem juristi, agrāk ekonomisti...!? It kā, LV skolās māca visu pareizi, kas notiek, varbūt vecie "pirdieni" jaunos pie teikšanas nelaiž...?
28.decembris 2015, 23:48 | links
 
dīvaini, ka visi uztraucas par noteikumiem, kurus lielākā daļa neievēro un netaisās ievērot
28.decembris 2015, 23:47 | links
 
nākamajos vajadzētu nedaudz par slieku durstīšanu, šamām esot 5 sirdis , un ja nu kādu savaino, derētu kaut kādas precīzas norādes:)
28.decembris 2015, 23:47 | links
 
Kā vienmēr, diezgan sarežģīti...!?
Cik sapratu, ja pareizi sapratu, par to "ķidāšanu"!? Tad zivis, kurām ir noteikts skaita ierobežojums, att. arī garums, drīkst tikai ķidāt, bet ne dalīt!? Saprotami, ka nedrīkst ķidāt tās zivis, kurām ir noteikts svara ierobežojums. Tātad "ķidāt" un dalīt, arī zivju zupiņu copē vārīt atliek tikai no pārējām zivīm, kurām nav ne skaita, auguma, ne svara ierobežojuma...!?
Interesanti, sportam, vai LV vispār, kāds NA iztulko "jēdzienu" "ķidāsana"

vitenahemots, 28.decembris 2015, 23:09


http://www.tezaurs.lv/sv/?w=%C4%B7id%C4%81t

Labāk pasaki pēc kādām pazīmēm tiek noteiktas,,ieguves beigas,,?DD
28.decembris 2015, 23:26 | links
 
Kā vienmēr, diezgan sarežģīti...!?
Cik sapratu, ja pareizi sapratu, par to "ķidāšanu"!? Tad zivis, kurām ir noteikts skaita ierobežojums, att. arī garums, drīkst tikai ķidāt, bet ne dalīt!? Saprotami, ka nedrīkst ķidāt tās zivis, kurām ir noteikts svara ierobežojums. Tātad "ķidāt" un dalīt, arī zivju zupiņu copē vārīt atliek tikai no pārējām zivīm, kurām nav ne skaita, auguma, ne svara ierobežojuma...!?
Interesanti, sportam, vai LV vispār, kāds NA iztulko "jēdzienu" "ķidāsana"
28.decembris 2015, 23:09 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager