noker un atlaid.

dzhams
Diemžēl ir tādi C&R principa sekotāji, un popularizē to citiem, ne viss, kas nāk no "civilizētajām" ārzemēm ir labi esams, es tikai par to...
21.novembris 2012, 11:15 | links
 
praida piekritēji arī visiem grib iestāstīt, ka tā ir normāli
21.novembris 2012, 11:21 | links
 
Kolēģi makšķernieki - NEBRAUCAT AUZĀS!!! Šeit neviens nerunā un neuzspiež 100% principa C&R ievērošanu. Diskusija ir par to vai tiešām vajag paturēt visu to ko noķeram un visu to ko atļauj MN???!!!
Zivis ēst ir veselīgi un to vajag darīt, BET, vai dēļ tā ir nepieciešams izkāst mūsu visu kopējos publiskos ūdeņus no tur mītošām cienījamām zivīm?
Zivju makšķerēšanu/atlaišanu salīdzināt ar medībām vispār ir pilnīgs tupums... Nevar salīdzināt mednieku un makšķernieku skaitu, kā arī to ietekmi uz savu hobiju - pilnīgi nesalīdzināmas lietas.
21.novembris 2012, 11:24 | links
 
Vai ir kāda man nezināma vienošanās starp vides aizsardzības organizācijām par to, ka tās sāks mācīt, kas un kā makšķernieku organizācijām jādara? Jeb notiekošais ir vērsts tikai uz MRK? Brusis izteica konkrētu priekšlikumu, ja nav spējas to nodot tālāk vai tam nav jēgas, var arī „spēlēt futbolu”.

Būtu vienreizēji, ja visu varētu atrisināt ar „noķer un atlaid”. Ir makšķernieki, kuri zina kā pareizi jāķer, jāatbrīvo, lai no „noķer un atlaid” būtu jēga, bet atļaušos apgalvot, ka tas nav vairums (pētījumu nav). Savukārt sistēma, vai iedibinātā kārtībā, ir tāda, ka „noķer un atlaid” ir vairāk pašiem sev, jo pa lielam tas neko neatrisina. Gadu laikā nerisināto (apzināti, neapzināti) lietu ir stipri vairāk. Diemžēl šīs lietas prasa lielāku iedziļināšanos, izpratni un nepietiek ar to, ka mainies pats.

Par „noķer un atlaid”, mans personīgais viedoklis un princips ir paturi to, ko apēdīsi.
Ir valstis kur atbalsta „noķer un atlaid” principu, to popularizē, skaidro kāpēc tas jādara un kā to pareizi darīt. Ir valstis, kas rīkojas pretēji, noķēri – paturi, nekādas spēlēšanās. Pareizo ceļu jānosaka pašiem, jo vismaz mans novērojums, ka nostāju nosaka ūdeņu, resursa un makšķernieku daudzuma attiecības. Diemžēl dotajā brīdī tas nav iespējams, tāpēc katram vajadzētu vadīties pēc tā, kā viņš pats jūtas.
21.novembris 2012, 11:34 | links
 
Labi, labi - zivju skaitu un dzīvnieku skaitu arī tā kā nevar salīdzināt, ne?!
21.novembris 2012, 11:35 | links
 
degarzivs: tu laikam tekstus no otras puses lasi... iedziļinies kādreiz ko kāds ir uzrasktījis un tad riķelē!
Manuprāt šajā diskusijā vēl neviens 100% C&R piekritējs nav piedalījies, bet tas kurš saprot kāpēc jālaiž nevajadzīgais, tiek iebāzts vienā maisā pie 100% c&r, kurš ir tik rets radījums šeit lv! Spilgts piemērs, Tomels, - nu tak skaidri un gaiši pateicis, ka ārī paņem to ko apēd un pamatā iebilst par kaltiņu slaktētājiem! A kamdēļ viņš būtu dīvainītis - neveselais saprāts - zivtiņbučotājs?!
21.novembris 2012, 11:40 | links
 
Augsti godājamie ķeršanas & atlaišanas piekritēji. Vai jums nešķiet, ka tomēr ir mazliet nepieklājīgi ar savu, JŪSUPRĀT PAREIZO, viedokli uzbāzties tā nepiekritējiem, pilnīgi nerespektējot viņu domas?


Hotentots, 21.novembris 2012, 11:07

Pilnīgi vārdus izrāvi no mutes..
Pārējam ar piekrītu..
21.novembris 2012, 11:42 | links
 
Dzham - Tev jau arī lasīšana uz izpratne klibo: "Nevar salīdzināt mednieku un makšķernieku skaitu, kā arī to ietekmi uz savu hobiju - pilnīgi nesalīdzināmas lietas." Nu - ko es ne tā uzrakstīju? Pilnigi skaidrs ka mednieks ja šauj, tad paņem, bet cik ir mednieku un cik dzīvnieku pret mednieku skaitu un cik ir zivju attiecībā pret copmaņiem! Tā ka pat mācies lasīt no pareizās puses!
21.novembris 2012, 11:48 | links
 
Un medībās ir skaidri limitēts - cik un ko drīkst paņemt! Tas ir pret kopējo dzīvnieku skaitu! Bet tā ka zivju skaitu nezina neviens un nekad arī nezinās, tad tie limiti katram pašam jānosaka, vai tiešam ņemt tās piecas vai tomēr divas!
21.novembris 2012, 11:50 | links
 
Dzams- mēs jau ir diskutējuši :).. un atkal man uzvelkt tavi drastiskie teksti.. šoreiz noturējos jo tavu nostāju es daļēji saprotu.. kad sludini C&R lūdzu to dari ar nedaudz mazākiem un klusākiem saukļiem..tas ir par to zivju paturēšanu skaitu.. jo redz, tādi kā es kurš ir svētdienas copmanis, braucu copēt ar domu noķert zivtiņu un uz pannas- ģimene laimīga.. Es to normu nekad nēesmu izpildijis.. Un man nepatīk, ja kāds man vēl te vēlas aizliegt.. respektu nesagaidīsi.. visu cieņu MJ :)
21.novembris 2012, 11:58 | links
 
Visvairāk smīdina tas, ka visi(nu labi, ļoti liela daļa) vaimanā par mazajiem zivju izmēriem un knapajiem lomiem(tas attiecas uz visu sugu zivīm). Kā Jūs domājat, kāpēc tas tā ir??? Pat ar visu supermoderno aprīkojumu un labām zināšanām jau daudz kur tikt pie laba loma ir visnotaļ pagrūti. Nemaz nerunājot par skaistiem eksemplāriem. Kāpēc mušotāji, foreļotāji, karpinieki, labu līdaku, asaru, līņu un brekšu vietu zinātāji par savām vietām klusē? Lai '"izbadējusies makšķernieku invāzija un tiem sekojošie tīklinieki, elektriķi un pārējie atsaldētie" šo vietu nepadarītu par kārtējo tukšo peļķi.
Mēs taču visi gribam ar zivīm bagātus publiskos ūdeņus - Bet, kas tos publisko ūdeņu resursus vispirms nosargās, ja ne mēs paši makšķernieki.
21.novembris 2012, 11:58 | links
 
Hotentos un domājošie! Vai šeit cl.lv portālā publicētās zemmēru un MN pārkāpumu saturošājām bildēm ir vieta?
Manuprāt, ja nespēj savu rīcību pamatot un aizstāvēt, tad tāds vājš cilvēciņš vien sanāk! Šeit ir publiska vide un visas lietotāju veiktās aktivitātes ir publiski novērtējamas un katrs var izteikt savu domu, neviens neliek tev to atzīt par kko augstāku un pareizu, bet pēc cilvēku reakcijas varēsiet secināt, ko darīt un ko sagaidīt nākamo reiz kko publicējot!
21.novembris 2012, 11:59 | links
 
Tieši tādu gudreļu dēļ arī skaistie lomi (pat ja tie tiek upes malā nobildēti un atlaisti) šeit vairs neparādās, jo momentāli tiksi no'irsts no galvas līdz kājām. Tāpēc cilvēki vairs nemaitā sev garastāvokli! Dzham - pierādi, ka to bildē redzamo līdaku atlaidi?! Nevari?! Gaļinieks!!! :D
21.novembris 2012, 12:03 | links
 
degarzivs: esmu šogad vienā peļķē noķēris krietni pāri pa 200 līdakām, apēdis esmu ap 15! Pārējās palaidis, kas notiktu ja visas slaktētu un kas rīkojoties pēc principa noķer tik cik vari apēst? Es zinu, ka tur ir vēl 200gb. kā likts un varēšu braukt tur atkal un atkal, par to arī ir mans stāsts! Zivi bildē apēdu un bij bagātīgs Mārtiņdienas galds! Izlasi kādu no manām copes atskaitēm, tad sapratīsi kāda ir man copes filosofija! Neesmu lecis nevienam tīši acīs un nelekšu, ja nebūs krietni virs normas, turklāt, ja runā pamatoti un bez uzbrauciena, tad tādā tonī arī atbildēšu! ;)
21.novembris 2012, 12:16 | links
 
daudzi šai forumā vairs neraksta. Iemeslus paši zināt.
21.novembris 2012, 12:27 | links
 
sviests 5lapu garumā.
21.novembris 2012, 12:38 | links
 
Sviestu ar vajag padzīt :D

Bet par 2 vai 3 līdakām,zandartiem arī uzskatu ka tas būtu pareizi. Sanāk, noķeru 5 žaņus, 5 lidakus, + pilns spainis ar asariem. Viss pēc MN :))
Biš pa skarbu...
21.novembris 2012, 12:46 | links
 
Hotentos un domājošie! Vai šeit cl.lv portālā publicētās zemmēru un MN pārkāpumu saturošājām bildēm ir vieta?
dzhams, 21.novembris 2012, 11:59


Kurā brīdī es atbalstīju MN pārkāpšanu un zemmēru slaktēšanu? Ja manu tekstu izlasīsi vēlreiz, tur pat IR MINĒTA MN IEVĒROŠANA.

Ja cilvēks nofotografējis 3 pieklājīgas līdakas (visas 50+cm un kopējais skaits taču mazāks par 5, kas ir atļautas) un viņu apķēza par gaļenieku, neģēli un ūdens izlaupītāju - vai tas būtu jāuzskata par normu? Saprotu, ka C&R piekritējiem labpatiktos, ja paturētu tikai 1 vai nevienu, taču vai tāpēc uzreiz jālec virsū un jālamājas?
Protams, var apgalvot, ka demokrātiskā vidē jebkura informācijas izpausme ir pieņemama, taču zināma pieklājība neskādētu. Tad arī nebūtu jābrīnās, ka tik daudziem C&R piekritēji izraisa nepatiku - domāju, ka dažam labam tā attieksme izveidojusies tepat, lasot galeriju komentārus.
21.novembris 2012, 12:52 | links
 
Vanem, šo portālu pie dzīvības uztur pāris sadaļas, savukārt lielākā daļa sadaļu, to nekontrolēšanas dēļ sanaido cilvēkus.

Te nu es gribētu teikt, ka pašai CL administrācijai (ja pašiem nav laika) ir jādod tiesības izvēlētiem lietotājiem būt par adminiem, kam ir tiesības aizrādīt, nobānot utt, ja to nedarīs, tad drīz šo bodīti varēs klapēt ciet.

Kārtības un cieņas pret līdzcilvēkiem šeit sen vairs nav. Bet nu ja to ļauj, tad nu neko....
21.novembris 2012, 12:57 | links
 
hotentots: parādi vietu kur cilvēks ar 3 zivīm ir nolikt no galvas līdz kājām un n-tās reizes?
21.novembris 2012, 13:04 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager