noker un atlaid.

NG-NG
Man arī tā ir nācies ar slinkumu cīnīties, it sevišķi nākamā dienā, zivju daudz, bet vairs neko darīt negribas, tad parasti atlaižu, varbūt kādu lielāku pannai tomēr paņemu, vai atdodu kādam copmanim.
Ir nācies arī redzēt skaldītājus Daugavā, biežāk braucot ievēroju, katru dienu viens un tas pats copmanis, nāk, kā uz darbu, tai pat vietā, diezgan profesionāli skalda brekšus, katreiz uz kilogramiem 10-15kg. To tak apēs nevar, tā jau ir profesionāla darbība, tātad tirgo.
Šādus skaldītājus it kā vajadzētu norobežot no amatier zvejas- makšķerēšanas, tā jau ir uzņēmējdarbība, bet cik saprotu šādas prakses Latvijā arī nav.
22.novembris 2012, 09:44 | links
 
ui, EnDžī, taisnību runā...augt un augt mums līdz Tevīm gan miesās, gan prātā, gan copes mākslā... :DD
22.novembris 2012, 09:28 | links
 
atzīšos, ka atlaižot zivis es nedomāju cēlas domas par dabas nākotni :), pamatā domāju, ka man ir slinkums ar tām zivīm ņemties ...., ja es būtu badā, tad droši vien, ka stieptu mājās
reizi pa reizei copējot atdodu lomu kaimiņiem, jo redzu, ka cilvēks visu dienu cenšas kaut ko noķert, bet nekas nesanāk, jo rīki nav pareizie, pats duraks u.t.t., bet cenšās, arī pirmdien, bijām Salacā, pa dienu salasījām uz diviem kilogramus padsmit ar izcili skaistām raudām, blakus stāvēja divi onkas, kuri katrs pa visu dienu bija noķēruši pa pāris zivīm, atdevām zivis viņiem, jo zivis tiešām bija skaistas, ēdamas zivis, grēks tādas laist vaļā..., pietam sanāk, ka tie padsmit (12-13) kilogrami zivju bija jau uz 4 cilvēkiem :):)
tas pats ir ar vimbām pavasarī, ja ierindas copmanis tiek pie upes reizi pa nedēļu vai divām un vienā reizē viņam izdodas noķert tās 5-7-10 asaku buntes, tad nekā nosodāma tur nav, ka viņš viņas arī paņem un nokūpina, ģimene laimīga :), bet kad Bauskas vai Kuldīgas aborigēni katru dienu skalda pa 100-200 vimbām un tās tirgo, tā jau ir problēma

lieliska vieta, kur iemācīties atlaist zivis ir maksas dīķi, kur par lielajām zivīm, ja gribi tās apēst, ir dubultā vai trīskāršā maksa, noķer karpu uz 8-10 kg, it kā gribās visiem palielīties, bet.... maksāt 50-70 latus par vienu karpu dikti negribās :), palaid vaļā un .... iespējams sajūti kaifu, tā otru, trešo reizi un skaties varēsi sevi piespiest palaist vaļā arī kādu brīvā dabā noķertu zivi.

kurš no mums dzīvo ar domu par tautas un dabas nākotni, 99% dzīvo šodien, par cēlām lietām var sākt domāt tikai tad, kad esi paēdis ..., tieši tā ir arī ar copi, kad tev ikdienā zivju ir daudz un visādas, tad tu jau sāc izvēlēties vai ķersi šodien virtuvei vai savam kaifam ...
22.novembris 2012, 09:00 | links
 
Copmann, 100%
22.novembris 2012, 01:38 | links
 
Nekas nav labaaks par sajuusmu, ka daavaa dziiviibu zivij un arii nekas nav labaaks par paaris zivju panjemshanu uz maajaam-nevajag paarspiileet , patiesiiba ir pa vidu, kaa teiktu Aristotelis...

Katram no mums ir savi, unikaali dziives apstaaklji, pieredze un pieeja makshkereeshanai, ja veel tie iet vienkopus ar veselo sapraatu un saudziigu attieksmi pret dabu-tas nu ir ideaali.
Diemzheel nav. Ne vienmeer....Sen jau tiek diskuteets par C&R, bet konsensusa nav un nebuus. Taa ir katra privaataa dariishana.Punkc.
22.novembris 2012, 01:35 | links
 
Es atkal domāju, ka C&R vai atkal otrādāk ir sabiedrības spogulī. To var labi redzēt uz tiem, kas copē 1-2 reizes gadā.
Lai kādas individualitātes mēs katrs būtu, tomēr šis viedoklis nav populārs.
Tam tāds underground stāvoklis LV.
o.
21.novembris 2012, 22:46 | links
 
V.S.O.P. Dievs ne Dievs, bet ja uzmanīg lasīji NG teikto, tad viņš atbildēja, kad pa gadu noķer tonnu vai cik zivis.. un tādu kvantumu viņš nevar apēst.. tad nu zivis tiek atlaistas.. Kur problēma saprašanā?? tad nu tavs pēdējais arguments ir tieši desmitniekā!! domāju, kad 85% copmaņiem tieši šis arī atbilst.. Ja man te kāds apgalvos, ja gribi zivi ej pērc veikalā, tad es viņam atbildēšu, ja gribi sexu ej pie ielenes..
21.novembris 2012, 22:42 | links
 
Kutis ģeniāla ideja, kas piekopj C&R ķer bez āķiem :D
21.novembris 2012, 22:37 | links
 
beidzot V.S.O.P. pielēca.....

mjuniors, 21.novembris 2012, 22:30


Tu esi Dievs !!!
21.novembris 2012, 22:36 | links
 
Copēt braukt vajag lai izvēdinātu galvu pēc šādām diskusijām,bet ar zivīm ir vienkārši -nelikt vizuļiem āķus,zivis ķersies bet neuzķersies un ja vajag pannai tad pieliec āķi un paņem zivi un dragā tālāk bez āķiem un nesavainos nevienu .Domāju ka īstie "gaļinieki" par šīm diskusijām tikai pasmejas ,viņiem pie kājas ko šeit pārspriež.
21.novembris 2012, 22:34 | links
 
beidzot V.S.O.P. pielēca.....
21.novembris 2012, 22:30 | links
 
Varbūt jāsecina kas cits, piemēram, ka lielākā CL aktīvo lietotāju daļa nemāk noķert tik daudz zivis, lai nespētu apēst un tāpēc C&R nav populārs ?
21.novembris 2012, 22:28 | links
 
Sausais atlikums ir ka mēs compaņi esam slimi sadisti un visticamāk degsim ellē, vai labākajā gadījumā reinkarnēsimies par plici pierīgas ezerā.
21.novembris 2012, 22:22 | links
 
Vai varam precizēt, ka CL vairākuma viedoklis ir tāds:
Ja mājās ir ko ēst, tad copēt braukt nevajag, tjipa noķersi vēl kaut ko, atlaidīsi... ārprāc... Tā ja?
21.novembris 2012, 22:12 | links
 
Es arī visās ūdentilpnēs ķertās zivis laižu apakaļam izņemot Peipuss un Usma jo šajos ezeros zivis ir garšīgas Citur phe ....
21.novembris 2012, 20:53 | links
 
Man personīgi liekas ka šī diskusija šeit ir stipri neauglīga, jo "kārtīga" veča pārliecību, šie spriedelējumi un moralizācija, diezvai mainīs, bet jaunā paudze noteikti jāskolo pie ūdeņiem ar personīgo piemēru(bez galējībām). MN maiņa uz lielāku ierobežojumu pusi, arī nebūs auglīga, jo nav kam kontrolēt jau esošos ierobežojumus.
P.s. Es uz upītēm un ezeriem Ventspils novadā, pēdējo 20 gadu laikā, esmu manījis inspektoru labi ja reizes piecas. Tas neattiecas uz "karaliskās" zivs sargāšanas reidiem.
21.novembris 2012, 20:44 | links
 
Maliķi
Ir tāds teiciens...ko taupa taupītājs, to paņem laupītājs...šajā gadījumā daba ir laupītājs, kurš kļūdas nepiedod.
Visi seklie ezeri...Lielauce, Kaņieris, Babīte, Engure, Purvu masīvi.....laižat vien atpakaļ...nebūs ne sašam ne pašam:-)
21.novembris 2012, 18:20 | links
 
Zivju slāpšana vērtīga padarīšana, daba pati nosaka kam dzīvot un cik daudz.
21.novembris 2012, 18:11 | links
 
Lai zivis neslāptu visur jāievieš ,,pašpatēriņa zveja,,

http://www.youtube.com/watch?v=yaINsV2JBG4&feature=related
21.novembris 2012, 18:00 | links
 
Un ja būs tā kad visi atlaiž, notiksievs zivju slāpšana.. :)
21.novembris 2012, 17:28 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager