noker un atlaid.

degarzivs: tu laikam tekstus no otras puses lasi... iedziļinies kādreiz ko kāds ir uzrasktījis un tad riķelē!
Manuprāt šajā diskusijā vēl neviens 100% C&R piekritējs nav piedalījies, bet tas kurš saprot kāpēc jālaiž nevajadzīgais, tiek iebāzts vienā maisā pie 100% c&r, kurš ir tik rets radījums šeit lv! Spilgts piemērs, Tomels, - nu tak skaidri un gaiši pateicis, ka ārī paņem to ko apēd un pamatā iebilst par kaltiņu slaktētājiem! A kamdēļ viņš būtu dīvainītis - neveselais saprāts - zivtiņbučotājs?!
21.novembris 2012, 11:40 | links
 
Labi, labi - zivju skaitu un dzīvnieku skaitu arī tā kā nevar salīdzināt, ne?!
21.novembris 2012, 11:35 | links
 
Vai ir kāda man nezināma vienošanās starp vides aizsardzības organizācijām par to, ka tās sāks mācīt, kas un kā makšķernieku organizācijām jādara? Jeb notiekošais ir vērsts tikai uz MRK? Brusis izteica konkrētu priekšlikumu, ja nav spējas to nodot tālāk vai tam nav jēgas, var arī „spēlēt futbolu”.

Būtu vienreizēji, ja visu varētu atrisināt ar „noķer un atlaid”. Ir makšķernieki, kuri zina kā pareizi jāķer, jāatbrīvo, lai no „noķer un atlaid” būtu jēga, bet atļaušos apgalvot, ka tas nav vairums (pētījumu nav). Savukārt sistēma, vai iedibinātā kārtībā, ir tāda, ka „noķer un atlaid” ir vairāk pašiem sev, jo pa lielam tas neko neatrisina. Gadu laikā nerisināto (apzināti, neapzināti) lietu ir stipri vairāk. Diemžēl šīs lietas prasa lielāku iedziļināšanos, izpratni un nepietiek ar to, ka mainies pats.

Par „noķer un atlaid”, mans personīgais viedoklis un princips ir paturi to, ko apēdīsi.
Ir valstis kur atbalsta „noķer un atlaid” principu, to popularizē, skaidro kāpēc tas jādara un kā to pareizi darīt. Ir valstis, kas rīkojas pretēji, noķēri – paturi, nekādas spēlēšanās. Pareizo ceļu jānosaka pašiem, jo vismaz mans novērojums, ka nostāju nosaka ūdeņu, resursa un makšķernieku daudzuma attiecības. Diemžēl dotajā brīdī tas nav iespējams, tāpēc katram vajadzētu vadīties pēc tā, kā viņš pats jūtas.
21.novembris 2012, 11:34 | links
 
Kolēģi makšķernieki - NEBRAUCAT AUZĀS!!! Šeit neviens nerunā un neuzspiež 100% principa C&R ievērošanu. Diskusija ir par to vai tiešām vajag paturēt visu to ko noķeram un visu to ko atļauj MN???!!!
Zivis ēst ir veselīgi un to vajag darīt, BET, vai dēļ tā ir nepieciešams izkāst mūsu visu kopējos publiskos ūdeņus no tur mītošām cienījamām zivīm?
Zivju makšķerēšanu/atlaišanu salīdzināt ar medībām vispār ir pilnīgs tupums... Nevar salīdzināt mednieku un makšķernieku skaitu, kā arī to ietekmi uz savu hobiju - pilnīgi nesalīdzināmas lietas.
21.novembris 2012, 11:24 | links
 
praida piekritēji arī visiem grib iestāstīt, ka tā ir normāli
21.novembris 2012, 11:21 | links
 
dzhams
Diemžēl ir tādi C&R principa sekotāji, un popularizē to citiem, ne viss, kas nāk no "civilizētajām" ārzemēm ir labi esams, es tikai par to...
21.novembris 2012, 11:15 | links
 
vitenahemots: es arī ēdu zivis un laižu vaļā to ko man nevajag! Un kā pats mini, tad arī laid zivis atpakaļ, tad vai piekrīti tam, ka esi sadists un zivtiņbučotājs?? Nezinu nevienu kas piekoptu 100% C&R un es arī neesmu no tiem, kas saka ka visas jālaiž atpakaļ! Mans uzksats un princips ir par to ka copē ir jāpadomā, par to ko katrs varētu darīt, lai iecienītā vietiņa spētu priecēt atkal un atkal, saprotot mēra robežu, cik vienam copmanim nepieciešams!
21.novembris 2012, 11:10 | links
 
"Zandarti ar sāpēs saviebtām sejām"! :D
21.novembris 2012, 11:09 | links
 
Augsti godājamie ķeršanas & atlaišanas piekritēji. Vai jums nešķiet, ka tomēr ir mazliet nepieklājīgi ar savu, JŪSUPRĀT PAREIZO, viedokli uzbāzties tā nepiekritējiem, pilnīgi nerespektējot viņu domas?

Cik bieži te gadījies lasīt atsauksmes par atlaistu zivi tādā garā: "Idiots. Varēji apēst, būtu laimīgs bijis"? Un cik bieži: "Gaļenieks. Es tavā vietā būtu atlaidis."? Es jau teiktu, ka pirmā veida komentāru nav vispār, toties otrā veida komentāri taisni mudž.

Tas, ka jūs piekopjat C&R, nenozīmē, ka visiem jādara taisni tāpat. Ciktāl tas ir MN ietvaros, zivju atlaišana vai paturēšana ir katra brīvprātīga izvēle un katrs to piekopj kā vēlas.

Diemžēl riebj, ka cilvēks normāli pat nevar ielikt galerijā bildi ar savu lomu, lai netiktu pie birkas "Gaļenieks un neķītrs zivju bende turklāt". Kas zina, tas cilvēks varbūt vispār tikai 2x gadā dodas zivīs un dabai nodara mazāku skādi nekā tie, kas katru nedēļu atnes tikai pa 1 zivij...
21.novembris 2012, 11:07 | links
 
dzhams
Kā jau iepriekš minēju, manā izpratnē C&R un "zivtiņu bučotāju" filozofija nav dabiska un nepieņemama!
Pilnīgi piekrītu NM prasībām, vaislinieku un nevēlamu zivju atlaišanai, bet ne mērķtiecīgam C&R principam.
21.novembris 2012, 11:03 | links
 
vitenahemots - un ko tu ar to gribēji pateikt?
21.novembris 2012, 10:56 | links
 
eduks: tik daudz visādu kopsaucēju ir jāsasummē, lai konstatētu kopējo C&R skādi! Jo zivs suga, gadalaiks, makšķeŗēšanas metode u.c lietas ietekmē zivs izdzīvošanas iespēju! Ja paskatās savādāk:ja ūdens tilpnē ir gana plēsēju, tad par nīkuļojošu zivtiņu sanitāri parūpēsies! Atbirums no atlaistajām ir, bet tomēr paliek procents, kas izdzīvo, kas nemūžam nenotiktu pat nepamēģinot viņu atlaist!
21.novembris 2012, 10:53 | links
 
Garīgi veselajam tomelim:
Ja es iedzīšu tev lūpā vai rīklē, pēc cilvēka gabarītiem ņemot, kādu 8 mm stieni, saliekšu to līkumā un teikšu - ej, dzīvo! Izdzīvosi, ja nebūs iespēju to izvilkt un jāēd būs tikai ar mutes palīdzību, nelietojot rokas? Cik ilgi izvilksi? Vai arī uztaisīšu kārtīgu caurumu vaigā un arī likšu dzīvot, negriežoties pie dakterīša?! Personīgi es prātigi palaižu katru zemmēru un visas, ko uzskatu ka man nevajag vai ir par daudz, bet ja zivij rīkle ir saplēsta, tad noteikti to paņemšu! Un zinot cik reti copēju, ja tiks, paņemšu arī vienu, divus līdaķus, vai pāris līņus, ziemā kādu skaistu asari un nejutīšu ne mazākos sirdsapziņas pārmetumus tos apēdot!
21.novembris 2012, 10:53 | links
 
nelietīgais - vot tad būtu licis samiņus mierā un paretinājis tos briesmīgos plaužus...citādi tiešām nelaime notiks kādudien :DD

daddy_j, 21.novembris 2012, 09:29

Es mazos samiņus lieku mierā-nesatraucies!Šovasar neizvilku nevienu samu,nemāku noķert,redzēju gan daudzus spēlejamies!Un pie tiem milzīgajiem plaužiem nevar tikt klāt,sīkie ir ņiprāki,tie visu nograuž!Un sīko vedzelīšu ari ir daudz,kožas kā ķīši:D:D:D
21.novembris 2012, 10:50 | links
 
dzhams- "zivtiņu bučotājs" tas ir labais, tas atgādina "gejparādi" vai kādu citu fīlijas izpausmi!
21.novembris 2012, 10:48 | links
 
Forša gan tēma, kurā nav nekādas jēgas da jebko rakstīt :DDDD...
Ja tomēr diskusija, tad par sevi varu teikt, ka tā kā copēt tieku reti, tad veiksmes gadījumā labprāt paņemu savu lomu mājās apēšanai, jo zivis labprāt ģimenē ēdam. Man nekas netiek izmests - ja jau paturu, tad arī tālāk tās cienīgi realizēju, lai to bojāeja nav veltīga - ceptās, neapēstās, izmarinēju, smalce (ziemā) nonāk kotletēs :).
Tomels
Par "kečendrelīzošanu" varu teikt to, ka dabīgajās ūdenstilpēs nav tik viegli novērtēt tās patieso seju, jo katru dienu jau copēt nebrauc un tie plašumi/dziļumi nav tik viegli pārskatāmi. Es diskusiju vedinu uz to, ka man laukos ir paliels dīķis un bija tā, ka savulaik mēs - makšķernieku dzimtas daudzie pārstāvji tur visi aktīvi piekopām C&R. Atbrīvojām no āķa, iespēju robežās, akurāti un ilgi nevilcinoties laidām laukā. Nu teikšu godīgi, acumirklīgi beigto zivju kļuva ui kur daudz... Ļoti lielai daļai, apskatot uzmanīgi, nokonstatējām, ka bija pārliecinošas pazīmes tam, ka tās ir tieši sabvulaik noķertās un atlaistās zivis... Es par to, ka tomēr arī "kečendrelīzotajām" zivīm gadās noteikts atbiruma procents - ne tuvu ne visas izdzīvo...
21.novembris 2012, 10:31 | links
 
vitenahemots: Diskusija?! Hmm a...kamdēļ man jāuzklausa - dīvainītis - zivtiņu bučotājs utt... un tas jānorij pie sevis un jāstāv klusu??? Lūk šādiem arī lieku pretīm "vēdergalvji", protams, var jau, visu pie sevis atstāt un ko nu gan kampējs saprot, bet kamēr to kampēju viņam acī neiemet, tikmēr arī nesapratīs, ka daudzi domā savādāk kā viņš un diskusijas nekad nesāktos! Esmu sen jau sapratis, ka kampēju izmainīt būs ļoti grūti, bet nepieredzējušam copmanim, var izstāstīt un parādīt, ka cope nav tikai rijamais! Piekrītu šeit ir tikai daļa no LV aktīvajiem copmaņiem, bet šeit ir daudz gados jaunu copmaņu, kas reāli arī ir mūsu saucamā nākotne! Kamdēļ neiekniebt un nepateikt galerījā, ka pārkāpi noteikumus, lai arī, protams, saprotu, ka iespējams 13 gadīgam puikam 45cm līdaka ir liela trofeja un ka tāda zivtiņas paņemšana neko polulācijai neizmainīs, BET iespējams, neākamreiz viņš pamērīs un vēls savu copes čomiņu pamācīs!
21.novembris 2012, 10:28 | links
 
tornels
Ja runa par konkrētām copes vietām, piemēram Burtnieks, tad pašvaldības kompitencē ir apsaimniekot un ierobežot dabas resursu ieguvi. Kādēļ negriestien pašvaldībā ar priekšlikumiem, bet uzspiest konkrētas copes vietas problēmu MN?
21.novembris 2012, 10:14 | links
 
.... tas ir pilnīgs bullshits. .... nav garīgi veseli. ..... tomels, 21.novembris 2012, 10:03

tomels:

Kāpēc jādiskutē, apvainojot citus iesaistītos? Diskusijai zūd pilnīgi normāla rakstura. Atlikums: plika lamāšanās.
o.
21.novembris 2012, 10:12 | links
 
cik palasiju atkal varēja redzēt komentārus kur copi salīdzina ar medībām, atvainojos bet tas ir pilnīgs bullshits. cilvēki laikam tiešām ir iedomājušies ka var tikai grābt un grābt un domāt ka resurss nekad nebeidzas. tā nu nav, ja runā par to pašu burtnieku, cik vēl ilgi tur tās lielās mammas ķersies? nu es nezinu, bet domāju ka ne ilgi. ja paņem kādu zivi sev un ģimenei pusdienām tas nav nosodami, arī pats mēdzu kādu paņemt. bet katru reizi savācot kaut vai to pašu zivju normu? vai tad tas ir normāli? piekrītu Džamam ka zivju skaits jāsamazina uz 2-3 zivīm un tikai vienas sugas. vēl ir jāaizliedz cope ar dzīvo ēsmu, vismaz ziemas periodā par 100%. un tā pamazām lietas ies uz priekšu, un katram protams jādomā ar savu galvu. un tie kas saka ka C&R ir zivju kropļošana, mocīšana utt arī nav garīgi veseli. esmu lasijis ka tas āķis ieķēries zivs lūpas nemaz tik ļoti nesāp un īpašu skādi arī nenodara. jā ja ir pārplēstas žaunas utt tad zivs var neizdzīvot. ja asiņo arī nav tik briesmīgi, jo aukstā ūdenī asiņošana apstājas.
21.novembris 2012, 10:03 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager