noker un atlaid.

dzhams
Nevajag tā nolikt oponentus, tas, ka cilvēki diskutē par aktuālām tēmām jau ir apsveicami, tātad kādam rūp! Tikai jāņem vērā, ka šeit, foruma dalībnieki, diemžēl ir ļoti niecīka daļa no visiem Latvijas makšķerniekiem. Cik braucu pa rajoniem un runāju ar copmaņiem, it sevišķi ja ar "krievalodīgiem", tad daļa zin žurnālu "copes lietas", bet neko nezin par Forumu, vai vienkārši nepiedalās interneta publiskajā telpā.
21.novembris 2012, 09:52 | links
 
Iespējams, ka lielos monstrus vajag atlais, arī vaislei, it sevišķi ja tāds ir jau trāpījies, man pagaidām vēl ne, nezinu vai pirmo atlaidīšu! Obligāti jāatlaiž pēc MN zemmēri un lieguma laikā noķertais, jāievēro limits.
Bet vairāk vajadzētu domāt par zivju fonda papildināšanu, par zivju ielaišanu!
Biežāk iznāk braukt uz Ķegum HES. Ievēroju paradoksu, copmaņu ar katru gadu paliek mazāk un zivju arī mazāk. Cik zinu, it kā par Latvenergo līdzekļiem un no licencēm iegūtās naudas ik gadu tiek ielaistas zivis, kur viņas ir, laikam slēpjās!? Var jau teikt, ka izķer, muļķības. Krievu laikos un 90", kad nebija licenšu, copēja daudz vairāk, arī daudz vairāk visādām malu metodēm, arī piesārņojums bija lielāks, bet zivju bija daudz vairāk. Spriežot pēc tā, kā savairojušās mazās vedzeles un smuki paaugušās hibrīdās vimbas pārsniedzot MN mēru Rīgas HES baseinā, udens tīrība upē ir stipri uzlabojusies, bet zandartu ar vien mazāk. Tā vien izskatās, ka notiek nekontrolēta naudas līdzekļu norakstīšana!
Ja runa par tām divām, trim un četrām copes dienā nedēļa, nezinu kurš to var atļauties, ja nu vienīgi vietējie, kas ar savu pātagu ik dienas sēž pie upes, caurmērē raudas un brekšus ķerot. Degviela ir dārga. Katrs copmanis zin, cik par vienā copes braucienā iztērētu naudu var nopirkt zivju, ja sieva to zinātu...DDD!
21.novembris 2012, 09:39 | links
 
5.lpp ar komentiem, pamatā izsakās cilvēki, kuri saprot, to ka jāpaņem tik cik sev un ģimenei max 2-3 zivis! Tikai uz pirkstiem skaitāmi "vēdergalvji" atļaujas savu nostāju izteikt! 4,5lpp pret 5-6 komentiem -> Tad jautājums: Vai nevajadzētu beidzot MN tos 5 nomainīt uz 2-3gb, pie tam vienas sugas zivi, vienā copes reizē? Vairākumam skaidrs, ka nav vajadzīgs tāds loms - cik noteikumi pieļauj ne svētdienniekam, ne pieredzējušam copmanim! Protams, šis ir viens aspekts oficiālajā likumīgajā pasaulē, bet vislabāk izteicās Normunds G.... "vajag tak pašam ar to galvu padomāt, ko tu vari darīt lietas labā"! Tā arī ir vajag sākt ar sevi un savu bērnu, kā arī copes draugu audzināšanu. Tie kas kamj, domāju, ir krietni mazāk par Mums, kas saprot zivs vērtību un pašu copes procesu, tad kamdēļ stāvēt klusu un uzklausīt - txt "skaties jocīgais 5nieci atlaida" - jāsāk griezt, tas sērkociņš otrādi! Skaties "vēdergalvis" 4 zemmērus sasitis un vēl lielās! Maģiskā formula = Ķeram & laižam & paņemam sev un savai ģimenei, jo atlaista zivs būs spilgta emocija tavā atmiņā un jaunas copes reizes lielākā vērtība! Paldies
21.novembris 2012, 09:29 | links
 
nelietīgais - vot tad būtu licis samiņus mierā un paretinājis tos briesmīgos plaužus...citādi tiešām nelaime notiks kādudien :DD
21.novembris 2012, 09:29 | links
 
nav daudz tadu kuri var atlauties copet 2-3 reizes nedela.man del darba nesanak pat menesi 3 reizes.nav jau teikts ka obligati ari nokersu,tad kapec man vina jalaiz vala.esmu atlaidis mera lidakas kad vinas divas jau man bij,bet leduskapis pilns man nekad nav bijis.vel jau ir draugi un radi kuri nemakskere,bet laprat ed zivis.un kad saku ka palaidu tris mera lidakas par mulki sauc.sliktak mana uztvere ir tad ja lomu pardod vai pret poilu iemaina.ja mes spetu nosargat lidaku narstu par zivju daudzumu varetu neuztraukties.tiklu bums jau ir pagatne,sogad neesmu nevienu aizkeris.liek jau ,bet daudz mazak.

bacis, 21.novembris 2012, 06:53

Izbeidz te raudāt!Zivu viņam neesot:parunāsim par Daugavu.Aizbrauc kādreiz agri no rīta vai uz saulrietu pie Daugavas, mudž no zivīm,sākot no sīčiem,beidzot ar monstriem!Es vasarā bieži braukāju uz Daugavu samos,un agri no rīta tādus plaužus redzēju spēlejamies-sargies, tik lai laivā tāds neieskrien,apgāztu laivu!Un ar ezeriem ir līdzīgi,vienkārši tās zivis ir paedušas.Vajag pavērot tik upi nevis čīkstēt!!!
21.novembris 2012, 08:16 | links
 
nav daudz tadu kuri var atlauties copet 2-3 reizes nedela.man del darba nesanak pat menesi 3 reizes.nav jau teikts ka obligati ari nokersu,tad kapec man vina jalaiz vala.esmu atlaidis mera lidakas kad vinas divas jau man bij,bet leduskapis pilns man nekad nav bijis.vel jau ir draugi un radi kuri nemakskere,bet laprat ed zivis.un kad saku ka palaidu tris mera lidakas par mulki sauc.sliktak mana uztvere ir tad ja lomu pardod vai pret poilu iemaina.ja mes spetu nosargat lidaku narstu par zivju daudzumu varetu neuztraukties.tiklu bums jau ir pagatne,sogad neesmu nevienu aizkeris.liek jau ,bet daudz mazak.
21.novembris 2012, 06:53 | links
 
Jau ieprieks atvainojos par garumzimem!
Ja runa par UK ir pilnigs pretstats LV,pirmkart saksim ar makskernieku domasanu,vini apspriez visu kas un ka,nevis nosoda cits citu,ari satiekot pie upes,dika vini ir draudzigaki pastasta par metodem ka kert utt..Uk pat nav citu variantu ka izmantot so metodi ker un atlaid,jo iedzivotaju blivums ir nesalidzinami lielaks,makserniekiem jau no berna kajas tiek ieaudzinata bijiba pret dzivam radibam,tiek izmantoti
paklajini uz kura nolikt zivi,lai ta netraumetos,LV ta nebus kamer dzives limenis neaugs vismaz reizes 3,UK ker juras zivis tacu ari seit ir savas ipatnibas,parsvara ker mencas,ja trapas kada bute tad ari to medz atlaist.komentaros lasiju salidzinajumu ar medniekiem,tiesi taa mednieki atstaj izcilos dzivniekus vaislai,makskernieki dara otradi:)
man saprotams ari "svetdienas" makskernieku pretenzijas jo vini tiesam makskere reti un tiesam svaiga zivs ir garsiga,lai ko ari angli neteiktu,tacu mans ieteikums ir atlaist lielas zivis,un domajams svetdienas makskernieks tadas noker reti,loti aktuala lieta rudeni kad lielas lidakas sak kosties,godigi sakot neesmu provejis est tas lielas,bet vai paraugusi cukkgala ir ta garsigaka?
21.novembris 2012, 01:56 | links
 
Nedaudz iz sevis: Kā copmanis esmu audzis divu skolotāju pavadā: abiem piegājiens ir bijis vienkāršs un līdzīgs: ko noķer to paņem, bet abi ir kārtīgi svētdienas copmaņi un līdz ar to noķer tik cik ir spējīgi. Gadās jau protams "labās" dienas, bet nu 1-2x gadā max. Viss tiek kārtīgi satīrīts un pirmdienas vakarā nokopts. Garšīgi!
Līdz ko pats sāku balto zivi ķert vairāk, kā pirmdienas vakarā "norīt", tā ieslēdzas cita vilkme pavisam un sausais atlikums ir ar' pa nullēm dažubrīd. Un te, manuprāt, ieslēdzas patiesā loģika, jo līdzko sasniedz noteiktu spēju līmeni, tā tai apziņai VAJADZĒTU atnākt pašai par sevi. Un domāju, ka pa lielam tā arī notiek.
Protams ir arī tā kā NG-NG min, ka tonnām zivju stiepj kaut kur, bet tie takš iet kā uz darbu, kas arī būtu atslēgas vārds. Kāda tiem cilvēkiem ir morāles mēraukla, man grūti spriest, bet arī negribētos ticēt, ka viņu ir baigākais pārākums. Vismaz pa krūmiem slapstoties, neko tādu neesmu novērojis.
Pats copēju pa reizei, pa tai reizei gadās arī kaut ko noķert. Uzskatu, ka no tāda copmaņa kā es, zivju resursiem nekāda baigākā skāde netiek nodarīta. Bet atlaist skaistu līdaku vai zandartu velaizvien ir pagrūti.
Aicinu visus pievērsties baltai zivij: raudu medībām, pliču ganībām, ruduļu sirojumiem, nu tā, vismaz uz gadiem 5iem. Tad uz 5iem atkal medīt plēsējus.
Nesen piedzimis ir MJ, nez ko par to saka asaru populācija?

Cilvēks pēc savas būtības ir "taisījies" pārāks par visām radībām dzīvajām un arī taisās koriģēt fizikas likumus, tad kāpēc izklaide "Noķer & Atlaid!" būtu nosodāma? Tāpat kā "Noķer & Apēd!", vieni pie saknēm, citi pie ... .
Arī nezinu kam un kad būtu jānotiek, lai C&R būtu pati par sevi saprotama iekš to LV. Droši vien tad kad, nebūs mums tādu lauku, ūdeņi būs privāto vai kādu klubu pārziņā, copēs tikai urbanizētie deguni un "lauku pāķis" būs atrodams tikai kaut kur hronikās.

o.
PS Kā te modē tagad izteikties: Nekā personīga! he he //Joks protams!!//
20.novembris 2012, 23:37 | links
 
sory 2x
20.novembris 2012, 23:17 | links
 
Nuja.nemācīti kodēji ar ķīnizeri kā alternatīva
20.novembris 2012, 23:14 | links
 
Ne bez tā ,padzīvosi manu gan tev arī tiks.
20.novembris 2012, 23:13 | links
 
Ne bez tā ,padzīvosi manu gan tev arī tiks.
20.novembris 2012, 23:13 | links
 
Mazāk māciet iesācējus kā vajag pareizi ķert zivis un viss būs štokos.

kutis, 20.novembris 2012, 23:03

Tev laikam kāds ir smagi pāri nodarījis.
20.novembris 2012, 23:09 | links
 
Mazāk māciet iesācējus kā vajag pareizi ķert zivis un viss būs štokos.
20.novembris 2012, 23:03 | links
 
kadmij, neiet jau runa par pensionāriem un patiešām trūcīgiem cilvēkiem. Tiem arī noko nepārmetu, jo viņu iespēja kaitēt zivju populācijai ir tuvu nullei. Iet runa par daudz maz ekipētiem un visiem pārējiem makšķerniekiem, kuriem līdzekļi atļauj benzīnu ieliet un līdz ezeram aizbraukt.
20.novembris 2012, 22:50 | links
 
Aigar, piekrītu tev, bet daudzkas jau ir atkarīgs no labklājības līmeņa. Tu nekad penčukam neieskaidrosi to, ko uzrakstīji, jo gan tu, gan es nesaprot, kā var izdzīvot ar LV pastāvošo pensiju un iztikas minimumu. Augs labklājība, augs arī kultūra un attieksme pret dabu.
20.novembris 2012, 22:33 | links
 
Lai arī kā tas daudziem nepatiktu, par šo tēmu ir jārunā gan šeit, gan vēl jo vairāk makšķerēšanas raidījumos. Un jo vairāk, jo labāk. Nevajag uz to raudzīties ar naidu, bet padomāt ar galvu un veselo saprātu. Tas, ka mūsu MN atļauj paturēt lielas zivis, nenozīmē, ka tas obligāti ir jādara. Ja zivs ir noķerta saudzīgi, āķis vai māneklis nav dziļi ierīts un tiek saudzīgi izņemts, zivs nav traumēta un neskaitāmas reizes pa zemi izvārtīta, tad zivi atlaižot, tā izdzīvo 99% gadījumu. Esmu vairāk nekā 100% pārliecināts, ka tie, kuri šeit sakostiem zobiem noliek "noķer un atlaid" principa piekritējus, paši regulāri vaimanā par mūsu ūdeņu švakajiem zivju izmēriem. Nu tad pajautājiet sev, kāpēc ar tiem zivju izmēriem mūsu ūdeņos ir tik švaki??? Atbilde nebūs tālu jāmeklē. Makšķernieku skaits ar katru brīdi pieaug, presings ūdeņos palielinās, makšķerēšanas industrija strauji attīstās, tas viss kopumā zivju resursus publiskos ūdeņos tikai patukšo. Un, ja mēs paši makšķernieki domāsim tikai par šodienu, tālu nebūs tas brīdis, ka tikai retajā publiskajā ūdenstilpnē vēl kaut kas jēdzīgs būs atrodams.
20.novembris 2012, 22:06 | links
 
Nu UK vienkārši neēd saldu dienas zivis, tieši tāpat kaa lielākaa dala Eiropas valstu, ja vel kādu standartu, kanāla saminu, bet par mums viņi smejas, jo ēdam pat brekseni un kārtas, pie vārdiem garsigas karusas viņi vienkārši iereec :):):), bet jūras zivis ķer un ēd un daudz nefilozofee.
Tas viss ir stipri individuāli, nav arī viennozīmīgi viedokļa pasaule par to atlaisanu, man domājams,ka ja katrs paņem tik cik var apēst pats un ģimene, tad ir ok, suudi saakas, kad iemācās ķert un ņem visu, ko var noķert, tad tas ir daudz, es taa rupji parekinaju, ka es gada vidēji noķeru ap tonnu zivju tikai Latvijā vien, ja rekinatu precīzāk iespējams arī vairāk, jo makskereju nedelaa 2-3 dienas, to vienkārši nav iespējams apēst, palaizu valaa 98 procentus nokerto zivju, bet zinu vecus, kuri ķer nedelaa 3-4 dienas un ķer stipri daudz zivis, viņi no Gaujas vien gadās aiznes pa diviem ap 2-2,5 tonnām zivju un tādu ir daudz, ir veci, kuri tikai maija menesii no Burtnieka izveda pa 140-150 līdakām, lietām necopejot katru dienu, gada viņu kontaa ir ap 400 panemtaam mēra lidakam, kas tā pati tonna vien vidēji sanāk, jo zinu tos izmērs, problēma saakas tur, labi, tie ir tie skaļāk ir piemēri,visi taa neker, bet kopuma makšķernieki gada laikaa paņem milzīgu daudzumu zivju, prātam neaptveramu daudzumu.
Neesmu tiesīgs piespiest citus domāt ar galvu, bet varu mēģināt to dariit pats ... :):):)

NG-NG, 20.novembris 2012, 21:48

taa ir,te letinji shad tad mauc uz juuru pacopeet,saka,ka zivis varot njemt...zinot,kaadas zivis izskataas UK veikalos,veemiens naak,un rodas logiska vajadziiba:))))))))))))
20.novembris 2012, 22:05 | links
 
Nu UK vienkārši neēd saldu dienas zivis, tieši tāpat kaa lielākaa dala Eiropas valstu, ja vel kādu standartu, kanāla saminu, bet par mums viņi smejas, jo ēdam pat brekseni un kārtas, pie vārdiem garsigas karusas viņi vienkārši iereec :):):)
Neesmu tiesīgs piespiest citus domāt ar galvu, bet varu mēģināt to dariit pats ... :):):)

NG-NG, 20.novembris 2012, 21:48


Tava pareizrakstīšanas programma "iespārda" :))))) Bet viedoklis no dzīves un patiesības pilns. Mums tāpat kā zvejniekiem slikto zēnu netrūkst.
20.novembris 2012, 21:52 | links
 
Nu UK vienkārši neēd saldu dienas zivis, tieši tāpat kaa lielākaa dala Eiropas valstu, ja vel kādu standartu, kanāla saminu, bet par mums viņi smejas, jo ēdam pat brekseni un kārtas, pie vārdiem garsigas karusas viņi vienkārši iereec :):):), bet jūras zivis ķer un ēd un daudz nefilozofee.
Tas viss ir stipri individuāli, nav arī viennozīmīgi viedokļa pasaule par to atlaisanu, man domājams,ka ja katrs paņem tik cik var apēst pats un ģimene, tad ir ok, suudi saakas, kad iemācās ķert un ņem visu, ko var noķert, tad tas ir daudz, es taa rupji parekinaju, ka es gada vidēji noķeru ap tonnu zivju tikai Latvijā vien, ja rekinatu precīzāk iespējams arī vairāk, jo makskereju nedelaa 2-3 dienas, to vienkārši nav iespējams apēst, palaizu valaa 98 procentus nokerto zivju, bet zinu vecus, kuri ķer nedelaa 3-4 dienas un ķer stipri daudz zivis, viņi no Gaujas vien gadās aiznes pa diviem ap 2-2,5 tonnām zivju un tādu ir daudz, ir veci, kuri tikai maija menesii no Burtnieka izveda pa 140-150 līdakām, lietām necopejot katru dienu, gada viņu kontaa ir ap 400 panemtaam mēra lidakam, kas tā pati tonna vien vidēji sanāk, jo zinu tos izmērs, problēma saakas tur, labi, tie ir tie skaļāk ir piemēri,visi taa neker, bet kopuma makšķernieki gada laikaa paņem milzīgu daudzumu zivju, prātam neaptveramu daudzumu.
Neesmu tiesīgs piespiest citus domāt ar galvu, bet varu mēģināt to dariit pats ... :):):)
20.novembris 2012, 21:48 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager