Makšķernieku karte

tavuprāt licencētās makšķerēšanas jēga ir SIA "Vislatvijas sētnieks"?
9.janvāris 2012, 18:59 | links
 
Jūrā ar vajadzētu ieviest licenzēto makšķerēšanu! Tad nebūtu vismaz visas malas tik piedirstas, inspektoriem ar būtu lielāks azarts strādāt! ;)
Tūlīt gan jau man kāds uzbrauks :)
9.janvāris 2012, 18:52 | links
 
Brīvdienās sanāca aprunāties ar vienu fanātisku LM atbalstītāju upēs.Šamais tāpat nespēja mani pārliecināt par labumiem kurus varētu gūt ieviešot LM.Ne par to ir stāsts.Tad lūk šis cilvēks katru reizi copējot Gaujā satiekot inspektoru.Jautājums:
Vai šie inspektori izrāda tādu aktivitāti tikai spožo laikā,vai cauru gadu???Ja jau reiz inspektori tur tik bieži sastopami,tad vispār neredzu nekādu priekšrocību LM ieviesšanai Gaujā!
:))
9.janvāris 2012, 16:18 | links
 
Akmens_Viesi - ko nozīmē Irbē - nekādas kontroles????
9.janvāris 2012, 12:31 | links
 
moderators....Atkal tu te kautku samorgoji!Pec tava teikta tatad neko nevajaga sakopt.Es Ansos copeju jau apmeram 20gadus un nekad nav bijusi tada kartiba ka tagad.Agrak tikli bija visas malas,uz narsta laiku veci skraidija ar daksam un dura narstojosas karpas.Vai tik tu neesi viens no tiem apbezotiem brakariem!Brauc copet,ne asakas!
9.janvāris 2012, 12:06 | links
 
Valdiszarins> Tu vēl pasaki, ka dīķus kolchoznieki paši ar savām cepurēm izraka:)
Galīgākās muļķības Tu stāsti! Abi dīķi, jeb pareizāk- ūdenskrātuves, jo proti, tie ir uzpludinājumi, nevis mākslīgi izraktas iedobes, Lielais Ansis-kad.nr. 96640120091 un Mazais Ansis- kad.nr. 96640150106, stāv uz uzpludinātās Zvirgzdupes, kura tek caur šiem uzpludinājumiem, ko pašvaldība jums- „Rubenes Anšiem” iznomājusi.
Vēl kas, kā tas var nebūt biznesa projekts, ja jūs interesējaties par infrastruktūras sakārtošanu apkārt objektam. Ja jūsu domā ir tikai zivju krājumu papildināšana, kā pats sakiet:„vietējiem jāsēž pie tukša dīķā”, tad kā izprast-piebrauktuves izbūvi, krastu sakopšanu, ainavisko skatu...?! Primārais nav zivju krājumu papildināšana?
Otrkārt, kā to saprast: „Mūsdienās par brīvu vari tikai kulakā noraut”, man tie izliekās kā dzērāja murgi, bet nu labi...
Paiesim dažus solīšus uz priekšu, - proti, „Copet driks jebkurs tikai...”. Kā to saprast drīkst...tikai? tas ir bišķiņ drīkst vai bišķiņ nedrīkst?! Un kas tie ir par simboliskiem 2Ls? Kāds tiesiskais pamatojums maksājumam, drīkst zināt? Tu man čeku izdosi par tiem diviem latiem, vai licenci, ko var iegādāt vietējā veikalā? Tas ir maksājums par zvejas tiesībām, ko? Piedodiet, es licencēto zvejas vietu sarakstā neesmu pamanījis, ne Lielo Ansi, ne Mazo Ansi, ne Zvirgzdupes ūdenskrātuvi!
Tad kādas ir jūsu pamatotās tiesības pieprasīt, kaut simbolisku maksu?! Par ko? Drīkst uzzināt?!
Labi, paskriesim vēl dažus solīšus uz priekšu! Te Valdi ir klasisks piemērs Vācijas modelim. Iedomājies, ka pēc pāris gadiem ūdenskrātuve būs iepatikusies daudziem gribētājiem, būs kļuvusi populāra karpu ķeršanā, un izrādīsies, ka daži biedrības biedri nevarēs tikt pie savām izveidotām makšķerēšanas vietām, jo būs aizņēmuši citi. Izejas modulis būs vienīgi ierobežot gribētāju skaitu, un te jūs nonāksiet pie situācijas, ka ja jūsu biedri gribēs makšķerēt citā ūdenskrātuvē, tad vienīgā izeja būs mainīties ar licenču kvotām, kā tas ir Vācijas pavalstīs/adm.apgabalos/.
Un neaizmirstiet, ka appludinātās zemes, arī kādreiz kādam piederēja. Lai nesanāktu, ka uz citu „kauliem” tiek organizēts bizness. Ar šādiem „Anšiem” ir pilna Latvija!
Un lai būtu par tēmu,- nu neredzu šajā gadījumā vajadzības pēc makšķerēšanas kartes, jo likums nenosaka nepieciešamību privātās tilpēs.
9.janvāris 2012, 01:28 | links
 
iepirku karti internetā. irbē šodien - plūdi un nekādas kontroles ;)))))))))
7.janvāris 2012, 14:49 | links
 
Kadastra NR.: M.Ansis- 96640150106.

Kadastra NR: L.Ansis- 96640120091

Abi no pašvaldības nomāti.

Vajag īpašniekus, kuros Gulaga arhipelāgos atdusas?!
7.janvāris 2012, 02:40 | links
 
Valdi..., par kādu upi?!
Par Zvirgzdupi!
7.janvāris 2012, 02:31 | links
 
Līdz ausmai izlemjiet, man akts ir gatavs!
7.janvāris 2012, 02:24 | links
 
Sveiks Bruni
Tur jau tā bēda ka tas akmens ir sācis ripot nepareizā virzienā un apturēt var tikai sasridzinot un jāsāk vis no gala pie tukšas siles....
6.janvāris 2012, 15:42 | links
 
Akmentiņš
Nu Tu atkal .... .Jāsāk būs lamāties.
:)))
6.janvāris 2012, 15:19 | links
 
Ko Burtnieka apsaimniekotāji stāsta:Mums jau nekas pāri nepaliek.Tā vien,ka varam savilkt galus.
Kā nu paliks.Džipi,kvadras,sniega,moči,kuteri un labas algas.Bākas visiem lielas.Degviela dārga.Maksājam par to,lai daži padzīvotu pa smuko.
6.janvāris 2012, 15:08 | links
 
Valdi....Tas ir tiirs bizness!
6.janvāris 2012, 14:19 | links
 
Akmens_Viesis

Kas tad tie trīs ir par SVETAJIEM lopiem kad tur var no copmaņiem pēdējo paņemt un vismaz Burtnieks un Alūksne nav ar to labāko piemēru ,par Usmu nezinu.....Burtniekā jau funktierē kā no makšķernieka vēl paņemt par copi jo ar 50 Ls esot par maz....tai pašā laikā zvejnieki maksā kapeikas salīdzinājumā pret to cik nozvejo un bez kādas kontroles un nodokļiem jo žurnāli tiek pildīti cik kuram sidsapziņa liek ja tāda ir...jo AUGŠĀ ir spēcīgs lobijs
6.janvāris 2012, 12:51 | links
 
1. Atceries 13. janvāri, Zaraza.
2. Es arī parakstījos, lai gan... (daudzpunktā ir pārāk daudz, lai te diskutētu. kāds prominents Bļauris, piemēram, man nesen teica, ka uz Burtnieku, Alūksni un Usmu šī prasība neattieksies - bet skaidrs, ka revolucionārais vilciens reiz iekustējies, nešķiros neko).

Gan jau arī vienkāršie cemmerētāji sniegs atbalstu, jūtot, ka varbūt sanāks tāds pats bardaks kā saulainajos 90-to gadu sākumos. Tālākā diskusija - laikam labāk sadaļā MRK, tur AndrimABC izdevies jēdzīgs jautājums.

Par karti runājot - dienas atļaujas vajag viennozīmīgi.
6.janvāris 2012, 12:28 | links
 
espac...

Par "smilšu kastēm":

Kā plašāk zināmais piemērs "smilšu kastei" savulaik bija Salaca (nu gan situācija ir uzlabojusies, tā kā vienam otram oligarhiņam piķa vairs nav), kurā lašu licences mistiski pazuda dažu stundu laikā pēc to laišanas pārdošanā, jo Ķirsona kungs un domubiedri tās izpirka un tālāk tās bija pieejamas tikai pa blatu vēlamiem cilvēkiem.

Vācijā tā ir normāla situācija - katrs klubs ar draugu/radu/kaimiņu palīdzību izpēr visas savas apsaimniekojamā posma licences, lai neautorizēti svešinieki nelīstu.

Vēl no konkrētikas varu minēt piemēru Kuldīgas rajona Ēdoles pagasta, Plaču ezers (ļoti liela vēžu populācija), kuru savulaik paņēma apsaimniekošanā kāds Jelgavas biznesmenis (nu jau nelaiķis,lai vieglas smiltis) un
dabūja noformēt tur licencēto makšķerēšanu, jo savādāk apsaimniekošanu nevarēja dabūt. Es jau tur klāt tiku, bet domā, ka viņš kādam publiski licences tirgoja un bez īpašas sarunāšanas laida kādu klāt? Beigās gan viņam izdevās noprivatizēt ezeru par "milzīgu" summu - až 1000Ls un nu jau tas ir viņa mantinieku privātīpašums, kurā tiem ir pilnīgas legālas tiesības darīt ko grib.

Ar citiem piemēriem man personīgi nav gadījies sastapties, taču dzirdēts par daudziem apsaimniekotiem ūdeņiem, kuri formāli ir LM sarakstos, bet reāli var tikt klāt tikai "caur galiem"


Par samaksu:
Saprātīgai un adekvātai samaksai (tās griestiem) ne-privātos ūdeņos ideālā būtu jābūt valstiski regulētai pēc analoģijas ar energoresursu utml. tarifiem, kuros bez tīra ekonomiska aprēķina jāņem vērā arī sociālie faktori pieejamībai (runa iet par sabiedriska īpašuma izmantošanu). Tālāk jau apsaimniekotājam pašam jāskatās vai viņš grib vai negrib par šo noteikto samaksu ņemties apsaimniekot. Katrā gadījumā tieši ar pieeju ūdeņiem un to izmantošanu noteiktai maksai jābūt balstītai uz bezpelņas principa - tas nevar būt biznesa objekts. Ja grib pelnīt, tad lai bliež infrastruktūru un opcionāli to piedāvā. Vēlreiz uzsveru ka šāda pieeja ir adekvāta tikai ne-privātiem ūdeņiem.
6.janvāris 2012, 12:26 | links
 
Akmens_Viesis...

Ko nozīmē "ar bļaurības palīdzību"? Mums, zinies, vismaz formāli ir vārda brīvība un sociāli-politiskā iekārta tiek definēta kā demokrātija ( nejaukt ar kapitālismu, kas ir tīri ekonomiska sistēma), respektīvi uz indivīdu vienlīdzību un vairākuma diktātu balstīta sabiedriskās pārvaldības forma. Attiecīgi, ja vēlies ko panākt un piesaistīt atbalstītājus, tad mesedžam jābūt pietiekami "bļaurīgam", tuvam un saprotam maksimāli plašiem sabiedrības slāņiem. Personīgi neuzskatu, ka demokrātija ir pati veiksmīgākā un efektīvākā sabiedrības pārvaldes forma (man ideālā tuvāka būtu meritokrātija), taču jāstrādā ar to, kas ir... Arī to, kuru var un kuru nevar laist pie ūdeņiem, demokrātiskā pārvaldes sistēmā tieši vai pastarpināti nosaka vairākums - ja vairākums nolems, ka pie ūdeņiem jālaiž dajebkurš, tad laidīs, ja nolems, ka tikai noliekot eksāmenu un izturot pārbaudes laiku, tad liks eksāmenu utt.
6.janvāris 2012, 12:01 | links
 
zaraza- vari pateikt kur ir tā savējā "smilšu kaste" kur noņem deguna parametrus? :)
Kas ir saprātīga un adekvāta samaksa?
6.janvāris 2012, 11:54 | links
 
zaraza, nekur nav teikts, kādai tai zīmei jāizskatās. Ja ir tāda zīme, tad labāk nemakšķerēt, varbūt zīme uzlikta drošības apsvērumu dēļ, ūdenī ir kāda "zaraza" :D
6.janvāris 2012, 11:52 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager