Politiskās zivis.

Brīva interpretācija ,zivju krājumi-kur,kāpēc,un kam?
ZARAZA vards vieta - PISNESSMEņI - NE KO PIELIKT NE ATņEMT !
18.februāris 2014, 10:40 | links
 
Paruna -Zivs /kā arī viss pārējais/ sāk pūt no galvas..... Tāpēc nekad neesmu bijis nekādās partijās un organizācijās ....
18.februāris 2014, 10:45 | links
 
...kā kura zivs.
Sams, piemēram, pūst no vēdera... :DDD
18.februāris 2014, 10:53 | links
 
Labrīt. Jauna diena, saule aust, ledus kūst, palags klāt!!!!! :)

Tātad, par ko šeit būs stāsts - par visu.

1. Vecās lietas pārmelot nevajag. Iepriekšreiz Zvaigzne apgalvoja, ka Balodis melo mosp mājas lapā. Noskaidrojot apstākļus, konkrētajā gadījumā izrādījās, ka par mosp plānoto darbību Zvaigzne informēts nav, bet par to, kādas pilnvaras bija sabiedriskajiem līdz 2012. gadam, īsti nezina, jo sabiedriskā atestāciju nolika vēlāk. Taču tas viņu neatturēja no mosp apvainošanas.

2. Tagad Zvaigzne mēģina apgalvot, ka tik lielai organizācijai MOSP nevar kaitēt viņa "pamatotā kritika". Lūk, kaitējuma seku piemērs - http://www.copeslietas.lv/site/bildes/albums/liepajas-ezeri-ienemumiizdevumi-2013/

Es runāju par personāža "Apinis" komentāru. Kad mēs diskutējam par/pret LM un tā trūkumus, tad ir viens agrāks jautājums svarīgāks - kādā sakarā no visas ūdeņu saimniecības jāizvelk viena problēma un jāpārvērš par politisku jājamzirdziņu, kāpēc jāatsakās no viena instrumenta bez kopainas. Varbūt LV kopainā LM iederas, varbūt nē, tas nav jautājums nr. 1.

Zvaigzne ir centies radīt iespaidu, ka MOSP sapulcējušies "makšķernieku slaucēji" (Zvaigznes citāts laikā, kad viņš pats darbojās MOSP valdē!!!), bet MRK pārstāv... Ko? vienkāršu makšķernieku viedokli? alternatīvu viedokli, tipa "sakiet, ko gribat, mēs iebildīsim"?

To noskaidrot nav nemaz tik viegli.

Panākt, lai Zvaigzne atskaitās, ko pats dara likumdošanas jomā, bija sarežģīti un grūti, vispirms apgalvoja, ka neko nav darījis, beidzot vakar izdevās izspiest no viņa sarakstu ar pērnā gada darbiem (kurus vienkopus pārskatāmi nevar izlasīt nekur citur! būtu jāizburto vienā portālā daudzi simti ierakstu, lai gan pārskatāmai darbībai atskaite būtu vēlama, ko tad mēs katrs īsti darām).

Tajā pat laikā šī rīvēšanās nenotiek tēmā "ūdeņu apsaimniekošanas modeļi", mēs vai nu kasāmies, vai aizstāvam... ko? "stagnāciju"? bardaku? kādu ierēdni, lai paši cerētu uz lielāku ietekmi?

Sekas ir redzamas, manuprāt, kaitējums MOSP ir nodarīts, ja daļa copmaņu jebkuru dīvainu finansiālu pasākumu Latvijā automātiski saista ar "mosp interesēm". Man šķiet, ka cilvēki ir vienkārši ietekmējušies no Zvaigznes interpretācijām par tēmu. Tāpēc es Zvaigznes palagus uztveru personīgi, citu iebilžu pret to, ka MRK ir alternatīvs viedoklis, man nav.

Bet interesantākais atklājas praksē.

Tātad, mosp skaitās lm aizstāvji, ieviesēji un "slaucēji". Ok, uz brīdi noticēsim.
Taču, kad parādās informācija par konkrētu LM ieviešanu, tad Zvaigznem tā neinteresē! Par ūdeņiem reāli uztraucas pavisam citi cilvēki!

3. Salīdzinoši - VMK izvirza citu modeli (hipotētisku), kuram centrā ir divi funkciju līmeņi - valsts programmas un novada apsaimniekošana. Pašvaldību, novadu līmeņa licences, kas ļautu izvairīties no 17 potenciālu dažādu licencētu vietu rašanās vienā novadā (nav runa par esošajām vietām, bet kas vēl varētu rasties un rodas, tiek pašlaik plānotas, tiek bīdīti papīri). Paņemot kalkulatoru rokā, redzam, ka novada līmeņa LM ļautu labāk pieskatīt ūdeņus un mazāk prasītu naudu no ikdienas makšķernieka. Tas būtu - spert soli uz priekšu, nedarot pāri "vienkāršajam makšķerniekam". (Starp citu, ja nebūs iespēja licences summu nostrādāt praktiski, tad ar nebūs pareizi, tad tikai nauda noteiks visu, un zivju resursa lietošanas spiediens varbūt pat pieaugs, nevis samazināsies... (kurš to teica, urmass? es? zvaigzne? kāda starpība, tāda briesma pastāv)

Neaizmirsīsim arī, ka licenzētais posms tā īsti darbojas tikai tad, ja jebkurš saprātīgs lietotājs var apvaicāties kolēģim, vai licence ir, ja zina, kā pareizi rīkoties, lai realizētu ikviena indivīda tiesības novērst noziegumu utml.

Tā kā pašvaldībām tāpat grūž virsū lielāku atbildību par ūdeņiem, gribam mēs to vai nē, tad citu alternatīvu īsti neredzu. Protams, to pašu var izdarīt vienas makšķerēšanas kartes ietvaros, tad grūtāka administrēšana.

Bet kāda reakcija ir Zvaigznem uz šo ziņu? Turpināt demagoģiju, ka "akmentiņš ieviešot LM"!????

Otra reakcija 3 gadīgu diskusiju ietvaros ir bubulis, ka viltīgie pašvaldību darboņi to tik gaida, kā piečakarēt makšķernieku. (Un tie paši cilvēki pēc tam pārmet man, ka cenšos radīt ienaidnieka tēlu! Nē, zēni, jūs paši no tādiem tēliem sastāviet). Patiesībā ir jāskatās līdzi - var būt gan tā, gan tā. Ir jāuzmanās ik uz soļa.

4. Tagad par attiecībām. Vai darbojas pretējais - vai MOSP organizēti cenšas norakt MRK? Par Baloža kungu neesmu drošs, lai viņš atbild par sevi.
Man iebildes KZ šķiet stihiskas un daudzveidīgas, tāpēc uz tām ir grūtāk reaģēt. Man, tēlaini sakot, izskatās tā - Zvaigznes bullis gribēja tikt kūtī pie telītes (izdrāzt LM), bet netrāpīja durvīs un ragi iesprūda stenderē. Nu vairs ragus no stenderes izvilkt neizdodas, un garāmgājēji interesenti to izmanto.

Tā tas izskatās no mana kā MOSP valdes locekļa skata punkta. Vairākas reizes esmu teicis - darbojieties, neviens jums to neaizliedz, brīva valsts, sabiedriska iniciatīva utt. Bet lūdzu, izvairieties apgalvot to, ko domā citi. Atbildiet par sevi.

Hū. Nu man beidzās argumenti.

Saproti, Zvaigzne, fakts, ka tava darbība internetā izraisa dažādas pretreakcijas, nav mosp sazvērestība. Bet vienlaikus apgalvojot dažādas, pat pretējas lietas, paliek no tevis tāds... drusku ļumīgs iespaids.

Man personīgi nav iebildumu, ja mrk atgrieztos mosp, bet piedod, bez Tevis, Kaspar, jo kā tu spēj paralizēt darbību, ir pieredzēts.
Un vai tam ir jēga pa lielām bumbām? Noteicošais "orgāns" LV tāpat veidojas jaunā ūdeņu padome, tātad, MOSP tajā mirklī pārvērtīsies par dažādu ideju forumu, kurš praksē var tikt tikai tik tālu, cik aktīvi ir biedri (daži jau pieskrēja, apostīja, saprata, ka haļava nekrīt no gaisa un notinās) un apkarot MOSP kā iespējamu "visu makšķernieku pārstāvības" pievācēju" nav pat jēgas. Pašlaik mēs vienkārši cenšamies pastāvēt, veidojam kaut kādus modeļus.

Skaidrības labad VMK savējo jau ir publicējis.

Hau.
18.februāris 2014, 10:54 | links
 
Tiesības piedalīties un iegūt labumu no „cilvēces kopīgā mantojuma” – zemes, ūdens, mežiem u.c. dabas resursiem tiek atzītas kā trešās paaudzes cilvēktiesības. Šajā sakarā būtu jāpiemin ne vien Satversmes 115. pants, bet arī Orhūsas konvencija „Par pieeju informācijai, sabiedrības dalību lēmumu pieņemšanā un iespēju griezties tiesu iestādēs saistībā ar vides jautājumiem”, ko Saeima ratificēja 2002. gada 18. aprīlī. Šķiet, ka pagaidām šajā jomā ne sabiedrība apzinās savas tiesības, ne arī valsts institūciju amatpersonas tām uzliktos pienākumus.
18.februāris 2014, 11:00 | links
 
daddy - patiešām sirsnīgi ))))
18.februāris 2014, 11:02 | links
 
Ja kādam škiet, ka ir kāds prieks te plēsties ar MRK runas vīriem - zarazu, zvaigzni, urmasu, eergli, gkl, kilka utt... tas ir kļūdains viedoklis.

Nav nekāda plāna pret MRK, paši sevi nīcinat ārā.... cenšoties uzspiest cilvēkiem savu viedokli un spēlējot demokrātiju jūsu izpratnē... ar visu veļas mazgāšunu un meliem....

MOSP dara savu darbu tik labi cik māk to darīt un aicina talkĀ VISUS, kuri māk to darīt labāk, savādāk. Spēks ir vienotība nevis publiskos kašķos.

Ak jā- finansējums - MOSP turpinās piesaistīt finansējumu no fondiem, kur tas ir pieejams un stāstīs par šīm iespējām visiem makšķerniekiem. Labāk šo finansējumu novirzām ūdeņiem lietderīgām tēmām, nekā lielamies, ka mums neko nevajag.
18.februāris 2014, 11:57 | links
 
Ja kādam škiet, ka ir kāds prieks te plēsties ar MRK runas vīriem - zarazu, zvaigzni, urmasu, eergli, gkl, kilka utt... tas ir kļūdains viedoklis.

Nav nekāda plāna pret MRK, paši sevi nīcinat ārā.... cenšoties uzspiest cilvēkiem savu viedokli un spēlējot demokrātiju jūsu izpratnē... ar visu veļas mazgāšunu un meliem....

MOSP dara savu darbu tik labi cik māk to darīt un aicina talkĀ VISUS, kuri māk to darīt labāk, savādāk. Spēks ir vienotība nevis publiskos kašķos.

Ak jā- finansējums - MOSP turpinās piesaistīt finansējumu no fondiem, kur tas ir pieejams un stāstīs par šīm iespējām visiem makšķerniekiem. Labāk šo finansējumu novirzām ūdeņiem lietderīgām tēmām, nekā lielamies, ka mums neko nevajag.

V.S.O.P., 18.februāris 2014, 11:57


Kā šis te skaistais teksts iet kopā ar to ka tu personīgi man aizliedzi piedalīties MOSP par SIF naudu rīkotajā seminārā. Jo es piezīdīšos kaut kādai tur sensitīvai informācijai...
18.februāris 2014, 13:16 | links
 
Kad būsi officiāli pieteicies, tad saņemsi atbildi likumā paredzētajā kārtībā.
18.februāris 2014, 13:26 | links
 
mūsu zelts, dienu un nakti raujaties tautas labā, ne tuvu pieiet, ka tik darbi neiekavējas, atpūsties Jums vajag, pasaudzēt sevi.
18.februāris 2014, 13:33 | links
 
pusi Rīgas varētu naktīs apgaismot, ja te dažiem makšķernieku interešu aizstāvju aktīvistiem internetaktivitāšu laikā iespraustu pēcpusē vadiņus un pieslēgtu ģeneratoriem :DD
18.februāris 2014, 13:46 | links
 
O, atkal es pieminēts! Liekas, ka esmu ka komunisms, mans rēgs nebeidz klīst.
18.februāris 2014, 14:01 | links
 
Kad būsi officiāli pieteicies, tad saņemsi atbildi likumā paredzētajā kārtībā.

V.S.O.P., 18.februāris 2014, 13:26


Man jau ir atbilde, priekš kam kaut ko atkārtot.
Oficiāli pieteikties, tas ir kā? Telefona saruna, e-pasts neskaitās oficiāli, kāpēc tieši man oficiāli jāpiesakās?
18.februāris 2014, 14:08 | links
 
Pārliecienietes par sevi, MRK ... viens mans posts - nekavējoties seko 4 MRK vau, vau, vau, vau... un tā 3 gadus. Izdomājiet ko jaunu.

Zvaigzne - tu vari pieteikties vari nepieteikties. Pieteikšanās kārtība ir izsludināta.
18.februāris 2014, 14:14 | links
 
Andri. No šīs vietas clūdzu konkrētāk.

3. Salīdzinoši - VMK izvirza citu modeli (hipotētisku), kuram centrā ir divi funkciju līmeņi - valsts programmas un novada apsaimniekošana. Pašvaldību, novadu līmeņa licences, kas ļautu izvairīties no 17 potenciālu dažādu licencētu vietu rašanās vienā novadā (nav runa par esošajām vietām, bet kas vēl varētu rasties un rodas, tiek pašlaik plānotas, tiek bīdīti papīri). Paņemot kalkulatoru rokā, redzam, ka novada līmeņa LM ļautu labāk pieskatīt ūdeņus un mazāk prasītu naudu no ikdienas makšķernieka. Tas būtu - spert soli uz priekšu, nedarot pāri "vienkāršajam makšķerniekam". (Starp citu, ja nebūs iespēja licences summu nostrādāt praktiski, tad ar nebūs pareizi, tad tikai nauda noteiks visu, un zivju resursa lietošanas spiediens varbūt pat pieaugs, nevis samazināsies... (kurš to teica, urmass? es? zvaigzne? kāda starpība, tāda briesma pastāv)

Bez obidi. Man galīgi nav skaidrs Kā -

ka novada līmeņa LM ļautu labāk pieskatīt ūdeņus un mazāk prasītu naudu no ikdienas makšķernieka. Tas būtu - spert soli uz priekšu, nedarot pāri "vienkāršajam makšķerniekam".

Tobiš ir tikai viens atvieglojums-nopērkot novada LM MK nebūs jāpērk licence katrā novada LM vietā.
Pati LM nav un nebūs nekāds atvieglojums makšķerniemiem. Taisni otrādi- apgrūtinājums.
18.februāris 2014, 14:26 | links
 
bI bI bI
18.februāris 2014, 14:33 | links
 
Pārliecienietes par sevi, MRK ... viens mans posts - nekavējoties seko 4 MRK vau, vau, vau, vau... un tā 3 gadus. Izdomājiet ko jaunu.

Zvaigzne - tu vari pieteikties vari nepieteikties. Pieteikšanās kārtība ir izsludināta.

V.S.O.P., 18.februāris 2014, 14:14


VSOP, par dalību seminārā interesējos internetā, tas ir tikpat labi, cik telefons, cik e-pasts. Viens no MOSP valdes locekļiem mani brīdināja ka varu tikt izraidīts no pasākuma, MOSP valdes priekšedētājs uzrakstīja, ka man MOSP rīkotie pasākumi ir slēgti.
Atbildi MOSP valdes priekšēdētājs ir devis, ko man vēl vajag.

Tu savas ambīcijas izrādīji, MOSP biedru tev piešķirto varu nodemonstrēji. Ko tu vēl gribi?
Es ceru ka MOSP biedri ir gandarīti par tevis paveikto.
18.februāris 2014, 16:26 | links
 
Andri, tiešām būtu interesanti ar to VMK hipotētisko modeli iepazīties (bez sarkasma!), jo, iespējams, tas vismaz atbild uz vienu jautājumu ko līdz šim man neviens nav spējis atbildēt... Ko darīt ar tiem publiskiem ūdeņiem ko neviens negrib licencēt un apsaimniekot?!

Kas attiecas uz šo:
Otra reakcija 3 gadīgu diskusiju ietvaros ir bubulis, ka viltīgie pašvaldību darboņi to tik gaida, kā piečakarēt makšķernieku. (Un tie paši cilvēki pēc tam pārmet man, ka cenšos radīt ienaidnieka tēlu! Nē, zēni, jūs paši no tādiem tēliem sastāviet). Patiesībā ir jāskatās līdzi - var būt gan tā, gan tā. Ir jāuzmanās ik uz soļa.

Akmens_Viesis, 18.februāris 2014, 10:54


Problēma jau ir iekš tā, ka mums ir ļoti neatkarīgas pašvaldības ar ļoti plašām pilnvarām (būtiski plašākām nekā vidēji pasaulē) , kurām tā īsti "paskatīties līdzi" nemaz nevar, kur nu vēl lēmumus iespaidot un atcelt... Mums te viens mērs ar kriminālprocesiem sēž un ignorē VARAMa un tiesas liegumus, cits ievieš iedzīvotāja kartes pret MK un Saeimas lēmumu, citā pilsētā jau 2 mēri pēc kārtas atsēdējuši nemaz nerunājot par sīkākiem darboņiem utt... Pašvaldības LV statistiski ir daudz augstāka korupcijas utt. riska zona nekā centrālais aparāts... Fakti ir fakti, tā kā bažas un pesimisms nerodas uz plikas vietas...
18.februāris 2014, 16:29 | links
 
Šodien pat saskāros meiģinot apstiprinot LM nolikumu ar pieaugušo birokrātiju, vienie kam sajēga nav no zemūdens medībām ir iebildumi, bet tie ir ierēdņi kas dabā nav pat redzējuši kas un kā notiek zemūdens medībās, ak jā vēl pāris papīru jāuzdrukā salīdzinot ar 3 gadiem atpakaļ kas bija, jo jābūt papīram par to ka tas pirmais papīr ir jāparaksta un jāuzliek zīmogs, vienkārši murgs.Un pasakiet ka centralizēta pārvalde ir labāka, jo tie augšā nezina kas apakšā notiek.
18.februāris 2014, 17:28 | links
 
Šodien pat saskāros meiģinot apstiprinot LM nolikumu ar pieaugušo birokrātiju, vienie kam sajēga nav no zemūdens medībām ir iebildumi, bet tie ir ierēdņi kas dabā nav pat redzējuši kas un kā notiek zemūdens medībās, ak jā vēl pāris papīru jāuzdrukā salīdzinot ar 3 gadiem atpakaļ kas bija, jo jābūt papīram par to ka tas pirmais papīr ir jāparaksta un jāuzliek zīmogs, vienkārši murgs.Un pasakiet ka centralizēta pārvalde ir labāka, jo tie augšā nezina kas apakšā notiek.

Malikis2011, 18.februāris 2014, 17:28


Nu tā jau arī ir iespējama iedarbīga cīņas metode pret LM :)
Ja nevar aizliegt, tad jāsarežģī un jāapkaruj ar birokrātiju tā, lai nevienam negribētos :)
18.februāris 2014, 17:37 | links
 

Pievieno savu atbildi

Tēma slēgta. Atbildes pievienot nav atļauts!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager