Politiskās zivis.

Brīva interpretācija ,zivju krājumi-kur,kāpēc,un kam?
Ehh nedaudz kļūdījos, 33 personas it kā pārstāv MRK.
16.februāris 2014, 23:22 | links
 
Normalā politikā katrs lobe tikai savas intereses :D pārstāvēt vai censties pārstāvēt kaut kādu grupu ir vienkāršs populisms un nav patiesība.
16.februāris 2014, 23:24 | links
 
Normalā politikā katrs lobe tikai savas intereses :D pārstāvēt vai censties pārstāvēt kaut kādu grupu ir vienkāršs populisms un nav patiesība.

eMKa, 16.februāris 2014, 23:24


Reizēm par ļoti lielu naudu pārstāv arī ne tikai savas intereses :D
16.februāris 2014, 23:26 | links
 
Micuks
Tāpēc jau mēs esam, lai netiktu pasniegts vienīgais viedoklis kā pareizais. Jo es personīgi neesmu deleģējis MOSPu pārstāvēt manas intereses. Jo daži viedokļi ir atšķirīgi. :)
p.s.
Un šajā nostājā es neesmu viens.
16.februāris 2014, 23:28 | links
 
33 saki? Par maz, krietni par maz. :))
16.februāris 2014, 23:29 | links
 
33 saki? Par maz, krietni par maz. :))

urmaas, 16.februāris 2014, 23:29


Vairāk biedrus jūs neuzrādiet savā webā.
16.februāris 2014, 23:31 | links
 
Urmaas, jūs jau MRK vispār nejūt ka kaut ko darītu. Zvaigzne te ecējas ar VSOP, ik pa laikam mums sagādājot jautrību un tas arī viss. Visi baigā slepenībā it kā izstrādā jaunus MN, mēs gan tikai nekādīgi nevaram viņus sagaidīt. Interesanti būs palasīt ko MRK būs izstrādājuši un kā intereses būs aizstāvējuši jaunajā MN redakcijā.
Ja jau MRK nepārstāv visu copmaņu intereses, tātad pārstāv šaura personu loka intereses. Teiksim varbūt kādu cilvēku 20 kuri ir MRK sastāvā. Tad jau baigi nekorekti kaut ko pārmest VSOP ka viņš pārstāv, varbūt lobē, kāda intereses jo MRK jau arī nepārstāv visu copmaņu intereses :D

micuks, 16.februāris 2014, 23:19


Micuks ... MRK nav paņēmis skaļu nosaukumu, kā piemēram Biedrība "Latvijas Makšķernieku konsultatīvā padome", kā arī pirmie nesākām izteikties neprecīzi ko tad īsti pārstāvam... kaut gan kuru tas interesē. Pārmetumi ir bijuši par tām lietām, kuras vēlāk apstiprinājušās tajā pašā MOSP lapā.
16.februāris 2014, 23:32 | links
 
Micuks
Tāpēc jau mēs esam, lai netiktu pasniegts vienīgais viedoklis kā pareizais. Jo es personīgi neesmu deleģējis MOSPu pārstāvēt manas intereses. Jo daži viedokļi ir atšķirīgi. :)
p.s.
Un šajā nostājā es neesmu viens.

urmaas, 16.februāris 2014, 23:28


Nevar nepiekrist. Daudzu viedokli neviens nav deleģēts pārstāvēt. Ja tā godīgi saskaitītu cik no 100 000-150 000 it kā esošajiem copmaņiem ir kādās biedrībās, domāju ka nesanāktu pat 10% copmaņu. Tātad neviens nevar teikt ka pārstāv lielāko daļu copmaņu.
16.februāris 2014, 23:33 | links
 
Micuks
Tieši par to ari iet runa.
16.februāris 2014, 23:46 | links
 
Normalā politikā katrs lobe tikai savas intereses :D pārstāvēt vai censties pārstāvēt kaut kādu grupu ir vienkāršs populisms un nav patiesība.

eMKa, 16.februāris 2014, 23:24

Reizēm par ļoti lielu naudu pārstāv arī ne tikai savas intereses :D

micuks, 16.februāris 2014, 23:26


Tā arī var, bet nesaista :) es drīzāk ar urmaasu ar pliku pakaļu uz ambrazūras lēktu :D
16.februāris 2014, 23:57 | links
 
10 pietupieni, KZ.

Urmasa kļūst žēl - tā kā zvaigžņotais kolēģis regulāri melo, tad pašpasludinātā mosp kritiķu un atšķirīgā viedokļa paušanas loma kļūst traģikomiska.
Mosp joprojām ir daudzu biedrību summa, atšķirībā no mrk blefotājiem.

Tā tas iestrādātais mehānisms darbojas - vispirms sagvelzt par mistisku valdes locekli, kas izplatot informāciju par sabiedrisko inspektoru korumpētību, pēc tam izlikties pūkains un runāt par "pārmetumiem", kas esot "apstiprinājušies mosp lapā".

Reāli paveikto - studijā, lūdzu. Un ne jau man to vajag. Jums pašiem to vajag.
17.februāris 2014, 08:48 | links
 
10 pietupieni, KZ.

Urmasa kļūst žēl - tā kā zvaigžņotais kolēģis regulāri melo, tad pašpasludinātā mosp kritiķu un atšķirīgā viedokļa paušanas loma kļūst traģikomiska.
Mosp joprojām ir daudzu biedrību summa, atšķirībā no mrk blefotājiem.

Tā tas iestrādātais mehānisms darbojas - vispirms sagvelzt par mistisku valdes locekli, kas izplatot informāciju par sabiedrisko inspektoru korumpētību, pēc tam izlikties pūkains un runāt par "pārmetumiem", kas esot "apstiprinājušies mosp lapā".

Reāli paveikto - studijā, lūdzu. Un ne jau man to vajag. Jums pašiem to vajag.

Akmens_Viesis, 17.februāris 2014, 08:48


Šādām KZ darbībām ir viens rezultāts - pierādīt, ka lemjošiem ierēdņiem vienmēr būs iespēja manipulēt ar makšķernieku viedokli, proti, lai nezūd princips: "Jūs paši savā starpā nespējat vienoties" .
Kamdēļ KZ vajag čakarēt tos LV makšķerniekus, kuri vēlas uzlabot esošo situāciju? Iespējamā atbilde varētu būt tāda, ka iepriekšēja sitācija bija gana ērta un varēja darīt visu, kas ienāk prātā. Nevar tak KZ nolaisties līdz privāto ambīciju apmierināšanas līmenim, par katru cenu... tas būtu neticami un skumji... kāds tak viņu dīda :)
17.februāris 2014, 11:09 | links
 
Šādām KZ darbībām ir viens rezultāts - pierādīt, ka lemjošiem ierēdņiem vienmēr būs iespēja manipulēt ar makšķernieku viedokli, proti, lai nezūd princips: "Jūs paši savā starpā nespējat vienoties" .
Kamdēļ KZ vajag čakarēt tos LV makšķerniekus, kuri vēlas uzlabot esošo situāciju? Iespējamā atbilde varētu būt tāda, ka iepriekšēja sitācija bija gana ērta un varēja darīt visu, kas ienāk prātā.

V.S.O.P., 17.februāris 2014, 11:09


1. Bet nu tas taču ir ideāli, ja ir vairāki dažādi viedokļi, pozīcija/opozīcija, labie/kreisie/centriskie, republikāņi un demokrāti, konservatīvie un leiboristi utt. Tā strādā lēmumu pieņemšanas mehānismi demokrātijā, apzina visus viedokļus, analizē par un pret, argumentēti diskutē un nosaka vairākumu. Nav situācijas ar viedokļu monopolu, nevar neko pieņemt vienkārši tāpēc, ka "cita viedokļa nebija"... Jā, tas būtiski palēnina lēmumu pieņemšanas ātrumu, un zināmā mērā dod iespēju dažādi manipulēt, taču situācija kad ir viena partija ar vienu viedokli ir maskēta diktatūra. Diktatūra vai absolūtā monarhija, neapšaubāmi, ir pašas efektīvākās lēmumu pieņemšanas ātrumā, jo nekas nav ne ar vienu jāsaskaņo un jāpārliecina, bet nu "Rietumu civilizācija" pie kuras pieskaitām LV ir pieņēmusi lēnāko un mazāk efektīvo, taču stipri analītiskāko demokrātijas variantu.
2. Par vienoties... Bet tā arī diemžēl ir - nu nevaram vienoties, jo neviens pat nekad nav mēģinājis par kaut ko vienoties un meklēt kompromisus... Liekulīgi būtu tad publiski izlikties, ka makšķernieki ir vienota fronte... Tā nav... Pie tam visas aktīvās organizācijas ir tīri mikrospēlētāji, nevienam nav kvoruma kas pārstāvētu kaut 10% no kopējā makšķernieku skaita, līdz ar to runāt par kaut kādu kopēju pārstāvību ir smieklīgi. Katra SO pārstāv savus biedrus un lobē savas idejas, redzējumu un intereses...
3. Vēlas uzlabot situāciju? Ko nozīmē "uzlabot"? Tas ir subjektīvs jēdziens un katram savs... Mani personīgi, piemēram, esošie MN apmierina, izņemot dažas sīkas nianses, zivju daudzums ūdeņos un to pieejamība arī ir OK. Uzlabot, manuprāt, vajadzētu tikai valsts organizēto resursu kontroli...
17.februāris 2014, 11:57 | links
 
Mosp joprojām ir daudzu biedrību summa, atšķirībā no mrk blefotājiem.

Akmens_Viesis, 17.februāris 2014, 08:48


18 biedrību summa, Ja būsim precīzi (pēc publiskās informācijas MOSP mājas lapā). Cik no viņām ir makšķernieku organizācijas jautājums strīdīgs - pēc statūtiem spriežot dominē vides aizsargi, ūdeņu apsaimniekotāji, novadu ilgstpējotāji, izglītotāji utt. , bet ne par to stāsts... Jebkura sabiedriska organizācija ir tiesīga paust savu biedru (un tikai) viedokli, pie tam, nekur likumdošana nenosaka, ka juridiskie biedri būtu kautkā svarīgāki par fiziskiem, bet arī ne par to stāsts...
Stāsts ir par to, ka pārāk daudz enerģijas tiek patērēts lamājot vienam otru, nevis katram konsekventi ejot savu ceļu un bīdot savu pārliecību :(
17.februāris 2014, 12:14 | links
 
Šādām KZ darbībām ir viens rezultāts - pierādīt, ka lemjošiem ierēdņiem vienmēr būs iespēja manipulēt ar makšķernieku viedokli, proti, lai nezūd princips: "Jūs paši savā starpā nespējat vienoties" .
Kamdēļ KZ vajag čakarēt tos LV makšķerniekus, kuri vēlas uzlabot esošo situāciju? Iespējamā atbilde varētu būt tāda, ka iepriekšēja sitācija bija gana ērta un varēja darīt visu, kas ienāk prātā.

V.S.O.P., 17.februāris 2014, 11:09

1. Bet nu tas taču ir ideāli, ja ir vairāki dažādi viedokļi, pozīcija/opozīcija, labie/kreisie/centriskie, republikāņi un demokrāti, konservatīvie un leiboristi utt. Tā strādā lēmumu pieņemšanas mehānismi demokrātijā, apzina visus viedokļus, analizē par un pret, argumentēti diskutē un nosaka vairākumu. Nav situācijas ar viedokļu monopolu, nevar neko pieņemt vienkārši tāpēc, ka "cita viedokļa nebija"... Jā, tas būtiski palēnina lēmumu pieņemšanas ātrumu, un zināmā mērā dod iespēju dažādi manipulēt, taču situācija kad ir viena partija ar vienu viedokli ir maskēta diktatūra. Diktatūra vai absolūtā monarhija, neapšaubāmi, ir pašas efektīvākās lēmumu pieņemšanas ātrumā, jo nekas nav ne ar vienu jāsaskaņo un jāpārliecina, bet nu "Rietumu civilizācija" pie kuras pieskaitām LV ir pieņēmusi lēnāko un mazāk efektīvo, taču stipri analītiskāko demokrātijas variantu.
2. Par vienoties... Bet tā arī diemžēl ir - nu nevaram vienoties, jo neviens pat nekad nav mēģinājis par kaut ko vienoties un meklēt kompromisus... Liekulīgi būtu tad publiski izlikties, ka makšķernieki ir vienota fronte... Tā nav... Pie tam visas aktīvās organizācijas ir tīri mikrospēlētāji, nevienam nav kvoruma kas pārstāvētu kaut 10% no kopējā makšķernieku skaita, līdz ar to runāt par kaut kādu kopēju pārstāvību ir smieklīgi. Katra SO pārstāv savus biedrus un lobē savas idejas, redzējumu un intereses...
3. Vēlas uzlabot situāciju? Ko nozīmē "uzlabot"? Tas ir subjektīvs jēdziens un katram savs... Mani personīgi, piemēram, esošie MN apmierina, izņemot dažas sīkas nianses, zivju daudzums ūdeņos un to pieejamība arī ir OK. Uzlabot, manuprāt, vajadzētu tikai valsts organizēto resursu kontroli...

zaraza, 17.februāris 2014, 11:57

Lūk - vēl viena MRK valdes locekļa redzējums uz situāciju.

Vienoties nemēģinājām? Guntar - kurš bija tas, kurš aicināja uz tikšanos MRK valdi? Neatceries?

Sēdējām un runājām. Tik nespējām vienoties, jo jums jau tūlīt pēc dibināšanas bija svarīgi sākt darīt ieplānotās lietas atsevišķi, savas aptaujas rīkot, savus parakstus vākt...
Vēl jums bija svarīgi, lai es nekavējoties atbildu - kā es vadīšu MOSP. Uz šo jautājumu atbildēt precīzi, zinot MRK piekasīgo dabu, neatbildēšu nekad, jo dzīvē viss mainās, tai skaitā vadība, tās darba stils atkarībā no komandas.

Nevajag, Guntar, liekuļot par demokrātiju, paprasi MRK biedram M. Vanagam... viņs jau sāka mūs publiski mācīt kā lietas darīt.

Jūs esat jauki filozofētāji, diskutētāji, parakstu vācēji, bet kopējā MRK darbība mums, makšķerniekiem, labu nenes.Turpinot skatīties uz visiem jautājumiem caur skatu punktu: "man zivju pietiek un principā viss ir OK... " sanāk, ka no MRK puses notiek tāda plika diršanās... jo valdes loceklim pa lielam viss ir OK> Tad par ko kašķis? Bailes no iespējamā nezināmā Varbūt??

Neturpināšu, ir daudz ko darīt noderīgāku. Saturīgu "diskutēšanu"! Neaizmirstiet par darbiem.
17.februāris 2014, 12:23 | links
 
Mosp joprojām ir daudzu biedrību summa, atšķirībā no mrk blefotājiem.

Akmens_Viesis, 17.februāris 2014, 08:48

18 biedrību summa, Ja būsim precīzi (pēc publiskās informācijas MOSP mājas lapā). Cik no viņām ir makšķernieku organizācijas jautājums strīdīgs - pēc statūtiem spriežot dominē vides aizsargi, ūdeņu apsaimniekotāji, novadu ilgstpējotāji, izglītotāji utt. , bet ne par to stāsts... Jebkura sabiedriska organizācija ir tiesīga paust savu biedru (un tikai) viedokli, pie tam, nekur likumdošana nenosaka, ka juridiskie biedri būtu kautkā svarīgāki par fiziskiem, bet arī ne par to stāsts...
Stāsts ir par to, ka pārāk daudz enerģijas tiek patērēts lamājot vienam otru, nevis katram konsekventi ejot savu ceļu un bīdot savu pārliecību :(

zaraza, 17.februāris 2014, 12:14

Mosp joprojām ir daudzu biedrību summa, atšķirībā no mrk blefotājiem.

Akmens_Viesis, 17.februāris 2014, 08:48

18 biedrību summa, Ja būsim precīzi (pēc publiskās informācijas MOSP mājas lapā). Cik no viņām ir makšķernieku organizācijas jautājums strīdīgs - pēc statūtiem spriežot dominē vides aizsargi, ūdeņu apsaimniekotāji, novadu ilgstpējotāji, izglītotāji utt. , bet ne par to stāsts... Jebkura sabiedriska organizācija ir tiesīga paust savu biedru (un tikai) viedokli, pie tam, nekur likumdošana nenosaka, ka juridiskie biedri būtu kautkā svarīgāki par fiziskiem, bet arī ne par to stāsts...
Stāsts ir par to, ka pārāk daudz enerģijas tiek patērēts lamājot vienam otru, nevis katram konsekventi ejot savu ceļu un bīdot savu pārliecību :(

zaraza, 17.februāris 2014, 12:14


...un sākas viss no gala.....

Papēti, Guntar, kuras organizācijas valdes loceklis šeit pastāvīgi melo. Atbildi sev objektīvi.

Varbūt šejienes auditorija ir pelnījusi vienpusēju, sagrozītu informāciju, bet visa polemika sākas no kārtējā aizdomu grauda, kurus sēj.... vienreiz drīkst minēt :)

Basta! Apnika. Jauku dienu!
17.februāris 2014, 12:29 | links
 
Man personiski ir radies priekšstats, ka MRK ir tipisks 3U kantoris.
Ir trīs lietas ko cilvēkam nekad neapnīk darīt: skatīties, kā tek ūdens, kā deg uguns, kā cilvēki strādā. To visu vienkopus var redzēt, kad ugunsdzēsēji ar ūdeni dzēš ugunsgrēku, jeb 3U, jeb gudro visu zinošo irsēju un pūļa krustojums. Tādi MRK izteicieni „Mēs esam uz pareizā ceļa......”, ” Skatīsimies Tev uz nagiem, cik vien tas būs iespējams.....”, utt, utt. ir zelta vērtē un tā jau ir klasika, bet nekādu taustāmu darbu nav....... Nebūtu Zvaigzne nebūtu MRK, ir tam puikam talants uz rakstīšanu, to nu noliegt nevar.

Vēl daži MRK biedri bez mazā 0.7 savu dzīvi nevar nokārtot, bet kā ieņēmuši mazo 0.7 tā jau valsti var vadīt.........
17.februāris 2014, 12:38 | links
 
Atgādināšu, ka bija reiz biedrība, kas no MOSP izstājās, jo tā varēšot labāk sasniegt "mērķus".
Kā ir veicies ar šiem mērķiem?

Mūsu pusē ir tā - 3 gadus rukājam, lai visam bāzē varētu likt kaut kādu praktisku pieredzi. Ir daudzi jautājumi, par kuriem viedoklis tikai tagad sāk aptuveni iezīmēties. Ap-tu-ve-ni!
17.februāris 2014, 12:39 | links
 
:) Nu jau atkal.
It kā esmu pagājis malā, bet tāpat sekoju līdzi. Mārtiņ, nu nav jēga šeit diskutēt. Tas viss izvēršas parasti par farsu un savstarpējiem apvainojumiem.
Es saprotu, ka ir grūti kaut ko darīt, ja visu laiku tiek "liets betons", bet lai betonētāji betonē savu ceļu uz kurieni viņi grib... :)
Tu jau pats teici- darbi. Uz to arī jākoncentrējas. Viss! Tā pavisam vienkārši :)
17.februāris 2014, 12:44 | links
 
.Turpinot skatīties uz visiem jautājumiem caur skatu punktu: "man zivju pietiek un principā viss ir OK... " sanāk, ka no MRK puses notiek tāda plika diršanās... jo valdes loceklim pa lielam viss ir OK> Tad par ko kašķis? Bailes no iespējamā nezināmā Varbūt??


V.S.O.P., 17.februāris 2014, 12:23


Nesien te klāt MRK...
Es apzināti norādīju "manuprāt", tādējādi skaidri diferencējot, ka paužu savu personīgo viedokli. Kā MRK valdes loceklis es esmu tiesīgs paust tikai to, ko lēmusi organizācijas pilnsapulces vai valdes vairākums, pārējais ir personīgais viedoklis, kurš var pat būtiski atšķirties no officiālā organizācijas viedokļa... Mums nav diktatūra un katram ir sava galva uz pleciem, vienkārši lemj vairākums. Pat ja mans personīgais viedoklis kādreiz atšķiras no vairākuma viedokļa, tad man ir pilnas tiesības to paust, taču tikai kā privātpersonai...

Es nekad neesmu slēpis un bieži paužu publiski, ka makšķernieku intereses es personīgi saskatu 3 primitīvās pamatnostādnēs, pārējais ir tikai to iterācijas. Makšķerniekam-parastajam vajag:

1. Pēc iespējas vairāk zivju (laba kontrole, maz konkurentu uz zivju resursa)
2. Iespēju makšķerēt maksimāli vienmēr un visur (viegli pieejami ūdeņi)
3. Maksimāli vienkāršus un vienotus spēles noteikumus (MN)

Viss... Būšu PAR jebkuru uzlabojumu, kurš izpilda
šīs 3 vienkāršās primitīvās lietas, vai vismaz uzlabo kādu no tām, nekaitējot pārējām... Ja tādu nav, tad labāk maksimāli saglabāt status qou un stagnēt...
17.februāris 2014, 12:51 | links
 

Pievieno savu atbildi

Tēma slēgta. Atbildes pievienot nav atļauts!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager